DECEMBER DE VERKOOPMAAND i van de Katholieke Middenstandsbond Groot Winterfeest POPPENKAST HANS WORST Wesferman en loon Voor een heerlijk werk. Van heden Opening van het KLEDINGMAGAZIJN KLEDI NG ALBERT, Bieze.straaq30, NINOVE Ge hebt het reklaamboekje gelezen 1 Ge ziet de prijzen van de TOMBOLA- 20.000 Fr. PRIJZEN in de uitstallingen Profiteert er van Reklameert uwe gratis-loten per 10 fr. op elke aankoop Trekking in het Middenstandshuis op Donder dag 6 Januari 1949 te 19.30 uur. P» -■ 1 -I, VAN DEN BOND VAN HET H. HART Maandag a. s. 13 December te 7.30 u. in Ons Huis Op het programma Vier klankfilms. Twee films over de H. Hartfeesten te Ninove. Een film over de doortocht van het beeld van O.L. Vrouw van Fatima te Ninove. INGANGSPRIJS 5 Fr. Kinderen, zonder de ouders niet toegelaten. Zondag 19 DECEMBER a. s. te 4 uur, in het Onderwijsinstituut der Zusters H H. Harten Kasteelstraat, NINOVE van het R.V.T. van Antwerpen onder directie van Rik Jacobs Turnoefeningen Dansen Zangen TOEGANG Fr. 20 eerste plaatsen. Fr. 10 tweede plaatsen DONDERDAG 30 DECEMBER, te 7.30 uur stipt in de feestzaal ONS HUIS meesterlijk studentenspel, in 3 kapittels, door de befaamde toneelschrijver regisseur ANTON VAN DE VELDE. Sprankelende humor, zang, muziek en dans maar ook pakkend, diep en vormend. Dit stuk missen zou een leemte zijn in Uw algemene cultuur. De K.S.A. speelt dus puik werk l Feestzaal ONS HUIS Dreefstraat. Op 25 DECEMBER (Kerstdag) te 18.30 uur. opvoering van Toneelspel in 3 bedrijven van C Bommel en H. Bakker door Het Nieuw Nederlands Toneel Bestuur Frans Poos Ex-artistcn van de Kon. Ned. Schouwburg - Gent Pi ijzen 25 - 20 - 15 Fr. Kaarten in Ons Huis». Zondag a. s. 13 l)o.-c komt E.H. Pastoor van Mcrclbeke-Static binst de HH. Mis sen prediken en de omhaling doen voor zijn nieuwe Kerk. Merelbeke-Stalle Wellicht de meest geteisterde streek van gans het land! Deze parochie bestaat 18 jaar en heeft nog geen Kerk De parochianen van Mereibeke-Statie, zo zwaar beproefd door de bombardementen, zijn niet bij machte het hunne bij te dragen voor den opbouw van de Kerk. Daarom heeft Z. Exc. Mgr üe Bisschop den E.H. Pastooi van Mereibeke-Statie gemachtigd in de kerken van het Bisdom te prediken en er een omhaling te doen. Parochianen van Ninove, die fier gaat op uw prachtige Kerk, WEEST MILD! 't Is een heerlijk werk te helpen aan dep opbouw van het huis van God! DE WEEK De uitslagen van Berlijn laten aan dui delijkheid niets te wensen over met een werkelijk verpletterende meerderheid heelt de bevolking zich tegen het communisme uitgesproken. Meer dan 86 van de kiezers hebben hun stem uitgebracht. En de communisten had den zelfs geen lijst voorgedragen en het wachtwoord gegeven aan hun volgelingen en sympathiserende» met te stemmen. Het resultaat is afdoend. Minder dan 14 kiezers hebben zich ont houden mi daaronder bevinden zich dan nog de zieken, de onverschilligen die het ver tikken zich te derangeren. De Sovjetische pers mag nu schrijven dat. de verkiezingen niet vrij geweest zijn. dat er dwang gebruist werd vanwege de Westelijke bezettende O- verheid dat is gewoon om de schouders bij op te halen. De inwoners van Berlijn hebben ondubbel zinnig hun gezindheid betuigd. Dragen zij Het werd reeds gezegd zonder Ameri kaanse hulp lijkt de positie van Tjang Kaï Tjek wankel. Zijn vrouw, die een even be koorlijk als handig diplomaat is. bepleit op deze stond de za.»k van de C'niiKse nationa listische leider. Zal zi, de drie milliard dol lars loskrijgen, die ei nodig schijnen te zijn om de lekke nationalistische schuit weei vlot te krijgen? Mysterie Doch dat er in het Verre Oos ten grootscheepse, verreikende gebeurtenis sen aan de gang en op til zijn. dat is zo ze ker als 'wee en twee vier is Alhier is de politieke crisis opgelost, al thans in zo verre dat wij opnieuw een re gering hebben Een regering waar niemand erg mee ingenomen is. Maar 't zijn dikwijls deze die 't langst rekken krakende kruiwa gens bollen 't verst Niemand kan zich nochtans begoochelen de moeilijkheden zijn daarmede van de baan niet Op het ogenblijk waai op deze regelen MIDDENSTANDSNIEÜWS voor onze overleden Middenstandsleden De leden worden vriendelijk verzocht plaats te willen nemen op de voorbehouden stoelen m het Hoogkoor. De leden-deelnemers der verkoopmaand zul Ion er tevens nog nodige richtlijnen ontvan gen. STAD en OMLIGGENDE NINOVE ZQNDAGDIENST. Apotheek open van Mr FRANS GIERTS Burchtstraat. Wij komen op die kompetitie terug, dooi de Ster georganiseerd voor hare leden, dit voor de tweede maal, dank het initiatief van haren Voorzitter en zijn welwillende gilt er aan verbonden. We geven hier de uitslag 18 11 - 25 11 - 2 12 Punten Beer Vidts 7 6 0 13 Goubert Leon 3 3 4 10 De Schepper A 1 4 4 9 De Vleminck P 1 3 5 9 Jacobs Alb. 2 1 8 De Ridder C. 4 1 2 Wakkiers R. 1 2 4 7 derdagavondsehietingen te kunnen deelnemen We herinneren aan de schutters dat er iede re Donderdagavond te 7 uur geschoten wordt. Buiten de speciale partijen die reeds door gingen - zoals de Koningschieting het Windei kampioenschap en andere, zijn er ook nog vele schone avonden in 't vooruitzicht. Hel Bestuur en a! de leden ijveren om alle partijen zo aangenaam en aantrekke lijk mogelijk te maken. De nieuwe leden zullen hun lidmaatschap niet beklagen. Dit uilen zij ondervinden als zij deel nemen aan tie verschillende, aangename schietingen. Herinneren we nog dat er nog andere spe ciale nummers in 't zicht, zijn. Onder meer een kamp voor een speciale prijs geschonken door de Koning. Het Bestuur verwacht dus nog een talrij ker opkomst. Alle schutters der stad en om liggende gemeenten zijn WELKOM BURGERLIJKE STAND Geboorten Frans Bogaert, zoon van Edward en Phi- lomena Franchet. Rita De Dyn. dochter van Jozef en Adrian- na Lauwaert. Victor Cocqueriaux, zoon van August en Clementine De Schrijver. Charles Van den Bosch, zoon van Arthur en Maria De Jonghe. Overlijden Maria Carolina Carlier, 77 j., Lede. Maria-Carolina Carlier, 77 j., Lede Germana Van Passenhove, 40 jKlooster. MEERBEKE 1) Voordracht over «Kerstmis ui de let terkunde» door dhr. Bert Decorte, letterkun dige. 2) Voordracht over Het oud Nederland- Kerstlied door dhr. Druwé, geillustreerd door uitvoering van oud-Nederlandse kerst liederen door hc-t gezelschap Joannis Ocke- gem gevolgd door Middernaehtmis in de paro chiale kerk met uitvoering van de vierstom- de Westelijke bezetters in hun hart niet wat menselijk is, zij verkiezen ze nog honderd maal boven nun Russische bevrijders Dat is de les van het gebeuren. En waar de Ber- lijners proefondervindelijk hebben kunnen nagaan wat de Russische methodes betekenen is 'net een les die verdient gerneebteert te worden. De socialisten hebben een aantal stemmen bijgewonnen en komen als grote overwin- n-ars uit de strijd de overige partijen, chris ten democraten en liberalen, behouden on geveer hun stemmenaantal. Wat betekent dat Dat een aantal kiezers, ilio \roeger communist gestemd hebben, thans socialist gedopt hebben. J)at ook sluit een les in. Dat betekent niet nat de communisten de socialistische partij illen noyuuteren het wachtwoord voor de communisten was immers z.ich te onhouden. IJ; t betekent dat een aantal linksgezindc kie zer.-. die vroeger communist gedopt hadden, te goeder trouw, thans van hun illusies zijn weergekomen. omdat zij de communistische methodes aan den lijve ondervonden hebben. En het gaat niet op te beweren dat het «maar» Duitsers zijn. Dezelfde Duitsers uit d -/.elide stad. doch die een paar straten ver der wonen, in de Russische bezettingssec- ter, zouden goci zijn. Laten wij serieus jn. En laten de Rus. an zelf daar de logi sche gevolgtrekking uit afleiden: dat het holsjevisme geen exportartikel is In China rukken de rode legers inmiddels voort op. Soot-joe, waar zo lang en zo h.crd- i eUkig om g kampt werd, moest door de na- t malistisehe troepen opgegeven worden. Waarop het nationalistisch communiqué ons kond deed. dat die sleutelpositie geen stra tegisch belang meer had Dat is natuurlijk een eenvoudige wijze m de militaire geschiedenis te schrijven Doch het is nog die simplistische voorstel ling der zaken niet, die het spreiden van de rode vioedgofl zal beletten ol ■tuiten geschreven worden, weten wij nog niet of de zoveelste tramstaking tot een organische oplossing van dit netelig sociaal vraagstuk zal geleid hebben Het enige wat wij wel weten is dat. naast de stakende trambedien den, opnieuw een aantal arbeiders en han del' izigers hun dagloon zuilen verspeeld I iU mdat zij niet ter bestemming ge- raa .en, op hun werk ot bij hun kliënteel. Zodat het weer eens een aantal staatsburgers zijn, die niets met het geschil te stellen heb ben, die het gelag mede betalen. Is het wer kelijk te veel gevraagd dat de Regering de stier bij de horens zou vatten en dat loon- geschil eens voorgoed uit de wereld zou hel pen Hebben de trambedienden gelijk, zijn hur. looneisen gerechtvaardigd, dan moeten zij voldoening krijgen zijn zij het niet. dan mag een openbare dienst niet te pas en te onpas stilgelegd worden. Want nog eens, het brood van duizenden andere arbeiders is er mee gemoeid. De werkloosheid neemt toe. Zij is nog niet abnormaal, beweert men, doch zij stijgt. En dat is precies niet bemoedigend voor moeder de vrouw, die zich moet afvragen Hoe zal ik mijn pot koken, valt mijn man zonder werk Daar is natuurlijk de dop. Maar dat is geen oplossing, tenzij uiteraard een tijdelijke noodoplossing. Een kind Kan begrijpen dat het begrotingsevenwicht, de sociale veilig heid en heel de levensstandaard van de ge meenschap moeten in het gedrang komen, blijven de industrie en de handel slabaken. De legering kan veel doen, doch toveren kan zij niet. En misschien zouden wij ons best stilaan aan het vooruitzicht gewennen, dat de vette naoorlogsjaren achter de rug liggen en dat wij er zullen moeten in berusten onze tering te schikken naar onze nering... Luysterman Pr. 0 0 7 7 De Henau Jos. 0 1 4 Kieckens Arth. 2 0 2 4 Coppens Alf 2 0 2 4 Fransman K I 3 4 Coppens Frans 2 1 3 Koeck Pierre 110 2 De Koning 2 0 2 De Roeek Alb. 10 0 1 Van Rossom R 1 1 Moeremans 1 1 Simon Petrus 1 1 Het is dus de Vriend Boer Vidts die het Kampioenschap heeft gewonnen met 13 pun ten. Onzen Boer was gelukkig over de bekomen overwinning op zijne vrienden behaald en ook over het schone geschenk - de couvert - die hem een lang blijvende herinnering zal zijn van het seizoen 1948-49. Hij zal zijn titei weten eer aan te doen. want Boer is niet alleenlijk een goed schut ter maar ook een kluchtig en vast lid en daarbij een sportman van de beste soort. Hij denkt er aan de schutterssport aan te wakkeren door een publieke schieting. Wij komen daarover in 't kort terug. Alle schutters zullen met genoegen de we deropstanding van onze schone schuitersin- richting te Ninove bestatigen. Velen hebben er vanaf de opening van het Winterseizoen aan meegeholpen Het strekt tot hun eer Maar er is aan toe te voegen dat er nog veel onverschilligen zijn onder de zo talrijke boogschutters der stad en omliggen de gemeenten. Waarom zij niet van de ge legenheid gebruik maken om hun gezond sport te beoefenen, kunnen we niet begrijpen. Allo achterblijvers, tiekt de handen uit de mouwen en voeg U bij de vrienden van De Ster» om er ook in de Winter te schieten. Waarom twijfelen Er zijn geen reden voor te vinden. Ieder schutter is er welkom, zowel de zelfstandige als deze reeds lid van een andere maatschappij. Het seizoen is nauwelijks begonnen. De gelegenheid is er nog om aan talrijke Don- inigc mis van De Monte door het gezelschap Johannis Ockegem DENDERWINDEKE Eens p^-r jaar stopt er aan den ingang van de parochiale zaal een vrachtwagen, waarvan men van buiten uit moeilijk raden kan wat er binnen in geborgen zit. Evenmin als men de deugd in een mens raden kan kleinodiën en schatten zitten liet diepst geborgen, naar s Heren woord zelf. De voorbijgangers kre gen het sympathieke schouwspel te zien de elite van de vrouwelijke arbeidende jeugd die, de ene met scherts, de andere met ge lukkige glimlach, de andere weer met be zorgde ernst, den wagen verliet om voor dén avond haar tenten op te slaan bii ons. Meer- boke was te gast voor een toneelavond. Haar gouden stom had de grote massa op de been gebracht, en daaronder was de mannelijke jc-ugd niet onbetuigd gebleven n olie zaal met de traditionele telaatkomers zodat het doek slechts openging met 'n half uur vetraging, Blauw-geel-rood, de kleuren waarin het hele spektakel zich ging bewegen. Vooraf n kennismaking met de sterke groep, 'n innig ka jotter sgebed, 'n lied, 'n reidans. In ieder geval gelegenheid genoeg om de veertienjarige accord eon iste te bewonderen, alsmede de pogingen van de pianiste om steeds den samenzang (vooral de potpourri) juist te begeleiden. Het drama zelf heeft het publiek geboeid en menigeen heeft zijn alibi kunnen bewij zen door een natten zakdoek bij zijn thuis komst. Zij hebben dan toch ongelijk... zij die be weren dat in Denderwindeke slechts kluch ten succes hebben wij nemen er gaarne acte van n Drama in een brok werkelijk leven, of is het geen greep uit het actuele leven van de jonge meisjes dat Truus, om haar gouden stem opgehemeld zich aan de dromerijen o- vergeeft. den te nauwen huiskring ontvlucht naar Berlijn in oen derde-rangs kabaret Opoe koji het niet beletten, want moeder was 1 Kaih. Middenstandsbond - Ninove Zondag 12 December te 9 uur. PLECHTIGE ZIELMiS met OFFER Woensdag 15 December ie 20 uur ALGEMENE VERGADERING in het Middenstandshuis Met als sprekers E. H. COLPAERT, Nationale Proost, die zal spreken over de Actuele Midden- standsprobUmen. De Heer Karei FRANSMAN, Ondervoorzitter van de plaatselijkc-n Bond. die zal handelen over de Middenstands beweging te Ninove. Middenstandsleden, het Bestuur rekent op voor een talrijke opkomst. Overdekte Wip DE STER Kampioenschap 1948-1949 t Oavidsfonds. Kerstavond 24 December op de Kloosterzaal KERSTVIERING met

Denderklok | 1948 | | pagina 2