OPTIEK Biezenstraat, 27 - NINOVE /i i Voetbalkroniek F. C. Ninove2 Scela Zele1 Sporta's Wielrennersschool Waarom Godsdienst in't Leven? i GEDIPLOMEERD OPTIEKER (Statieberg-Vijfhoek) Tek 521.12 Grote keus van de beste en nieuwste modellen van BRILLEN zoals BAUSCH AND LCMB de enige echte Amerikaanse bril zonder vijzen. AMOR-LISSAC van Parijs. CONFORTA van Stuttgard, Duitsland, enz. VOLLEDIGE STOCK van de glazen BAUSCH AND L0M8 en ZEISS, enz. Onmiddellijke levering der brillen EIGEN WERKHUIS. Stipte uitvoering van de voorschriften der HH. Dokters. GROTE KEUS !N: Barometers Lufft - Verrekijkers - Zeiss, SST Kraus. Hensoldt Habicht MYCROSCOPEN. HYGROMETERS. KOMPASSEN. VERGROOTGLAZEN alie soorten thermometers voor bad. frigo. industrie, minima, maxima enz. Gratis Brillen voor de Ziekenkassen Brillen vanaf 64 fr. Om normaal te leven en te horen PHILIPS NIEUWE HOORAPPARATEN Zeer licht en gemakkelijk te dragen, een sierlijk apparaat met onvergelijkbaie weergavekwaliteit. Het is inderdaad een Philips Product Type MAYOR Type MEDIUM Type MINOR 3 250 Fr. 3 600 Fr. 3 950 Fr. OORSTUKJE NAAR MAAT INBEGREPEN. :o!o:- Het is een gemeenplaats te zeggen dat er veel volk was, maar echt. zó veel volk zagen we nooit aan de Doorn. Als ge twintig mi nuten nodig hebt om van aan de tribune buiten te geraken, dan moogt ge zeggen dat er volk was. En a propos daarvan, zou FC er niet kunnen voor zorgen dat het poortje uitgevende op het wegeltje richting Aats" NA de match zou opengezet worden9 't ls een kleintje en 't zou veel supporters ge noegen doen 't Gezicht van de schatbewaarder straalde van kontentement, dat van de supporters ook; dit voor de prettige kant der dingen. De ongelukkige kant is de beenbreuk, opge lopen door onze Seu. maar daarover hebben we het verder. Deze maten bracht dan wat er in deze omstandigheden mocht van verwacht wor den: cup-spel-! Van weerszijden een secuur en meestal probaat aidekken. waarin Jef Vernaillen echter een gat vond toen de Scela- back Vermeulen over de bal maaide en Jef direct met de hamer op de bal zat en vete raan Christiaem het nakijken gaf. Dat doei punt op dat ogenblik was oververdiend wart met een Gaston Van Rossom in puike forrr.e zou de score hoger gelopen zijn. De manier Waarop Scela aan een tegendoelpunt geraak te is ons nog onbegrijpelijk. Wie was de lo kale speler die keeper Var. Geit tegen het lijf liep toen deze met de bal in handen naar beneden kwam gezweeld zodat de jongen de bal moest lossen in de voeten van een Scela- boy die maar in te leggen hac. Kwam de rust met gelijke score, dan was dit onverdiend voor Zele. want 1 punt voor sprong voor FC zou beter de uit-Cag van de eerste helft aangewezen hebben. FC dat er van in het begin een express tempo op nahield, dreef, na ae koffie, dit tempo nog op en Mestiaen gelukte er in de doortrapte Christiaens met een schuin schot te verrassen, en schoot ons meteen terug aan de leiding. Jammer genoeg werd kort daarop de Seu gekwetst en varvangen door Van Rossom, zodat de thuisploeg het verder met tien man moest afhaspelen, wat nu precies geen gemakkelijke opgave was. Dank zij ons vierkant De Nil, Persoons. Lievens en Mestiaen. bleven we echter in de aanval en het heeft weinig gescheeld of v.e lukten nog een derde puntje, dat beter de waarde van beide ploegen zou uitgedrukt hebben. Bleef de overwinning ten slotte thuis dan was dit verdiend om wille van ons beter er. sneller spel. In center-half De Moor heeft Ninove eindelijk de man gevonden d;e, zelf goed speler zijnde, de verdediging kan or- cnestreren en op wie te betrouwen valt. Als keeper Van Geit zich wou de moeite getroos ten elke week een half-uurken op een pun- ching-balle te boksen, zou hij de beste eve naren. Het vierkant De Nil, Persoons. Lie vens en Mestiaen. heeft de Zeienaren ge toond hoe aanvallen moeten opgebouwd. Gas ton Van Rossom, daags te voren thuis ge komen met tien dagen soldaten-jcamp in zijn body. liep in het begin tamelijk stram, kwam langzamerhand onder doom en ein digde sterk. Decker had in ex-Beerschotman Fierens zijn meester gevonden, maar wist zijn >pel toch nog oordeelkundig te verde len. Van Scela Zele kunnen we weinig goeds zeggen. Hel is zichtbaar dat deze jongen- het moeten halen van hun physieke Kracht en ze gaan er dan ook zeer potig op lo;. Te potig zelfs, want dit incident met Van Waeyenbergh zou niet gebeurd zijn als een stierdolle De Buck niet was komen toege schoten om een totaal overbodige schop te geven. Niet dat de man het wetens en wil lens gedaan heeft, dat beweren we niet. Maar de manier waarop hij trapte was gsvaai- lijk en De Buck zou zelf moeten inzien dat hij hiermede iemand kan kwetsen. En kwes tie daarvantegen Zeizate kreeg Jan Lie- ver.s een stomp in zijn maag dat hij Kermend ten gronde vloog: in Borsbeke kreeg Mes- tiaen zijn part. en nu dat geval met de Seu 1 Ais 't waar is dat r.a ae match De Buck zijn ekskuus kwam aanbieden aan de Seu. dan hadden wij. in de plaats var, deze laat je. de andere toch maar liever een pot era- biocatie over de kop gegoten, schoon gebaar o' niet. Referee Vindevogel was ée spe lers de baas in kleine zaakjes, floot onnodige cungen. maar liet verder Zele er maar potig op los gaar.. Had hij daar meer aandacht aan besteed dan zou zijn arbitrage goed te noe men zijn. nu was 't maar slappekes. Zondag aanstaande uitstap naar Gavere, zeer onzaliger gedachtenis. Verleden jaar zijn we ginder terug gekomen met een buis comme-ca. 4-1, en er zal ginder een fameus stuksker. moeten gevoetbald worden om iets mee te brengen. Weer ongeluksprofeet'' No. Sir. Maar bezie dat veld eens berg-af. on deraan een modderpoel, de bovenkant afge rond als een kemelbuit. Ais de kapitein er iets kan op vinden, genre Borsbeke, dan is er niets gezegd, anders Nog een woord over de beruchte Beker. Het lot wees ons aan om naar Willebroek te gaan op Kerstdag, en uit de grond van ons hart hopen we ginder geklopt te worden. Primo omdat Kerstdag geen dag is om te voetballen en onze jongens ook eens een dag je in familiekring moeten kunnen doorbren gen. Seeundo. omdat het zo al welletjes is is het geen eer voor de boerkens van Nino ve in dezelfde bus te zitten met kastaars als Anderleeht en Beerschot. Alle grappen zijn goed. de beste zijn echter de kortste. TE NINOVE Woensdag te 19 uur ging de vijfde les door in het St Aloysiuseollege. Na de gebruikelij ke gymnastiek onder leiding van dhr Fernand Saelens, gymnastiekleraar aan het Colleg* zou de les te 20 uur gegeven worden door Eerw. Heer De Wilde, nationale hulpproost Cnnr'o niror «Mnro;il in R*»nnersieven». Wegens ziekte kon E.H. De Wilde niet aan wezig zijn en nu kregen we Mon Laenen. nationale sekretaris van Sporta, die als les gever voorzien was op 21 december. Hij had het over «Het Sociaal Vraagstuk» Hij bekeek de stiel der renners als zaken- trfnn is wielrennen winstgevend en kan men er zijn brood mede verdienen Volgens de dagbladen, de gewone supporters en sommige hogere instanties «publieke huldigingen, de koraties enz zou men geneigd zijn te zeg gen dat het 'n magnifieke stiel is en zeer winstgevend Doch dat is zeker zeer opper vlakkig beschouwd. Ais we dat alles eens nader bekijken, dan stellen we vast dat er in België op de 400 beroepsrenners <6000 jon gens Koersenslechts 'n 40 tal hun brood verdienen uitsluitend met koersen: neem dan daarbij nog 'n kleine honderd die langs koer sen om hun brood verdienen - die koersen omdat hun zaak zou draaien (velomakerij, ONS GODSDIENSTIG PRAATJE God heeft van alle eeuwigheid voorzien of ik zal gered worden of verloren gaan. Wat ik ook doe, ik kan niets ver anderen aan mijn lot Indien uw vrouw zou zeggen Beste man. God heeft van alle eeuwigheid voorzien of gij al dan niet vandaag zult middagmalen. Wat ik ook doe, 't zal toch maar zijn zoals God het voorzien heeft. Ik kan dus veel eens een wande ling maken Of indien een van uw kin deren moest zeggen Pa, God heeft van alle eeuwigheid voorzien of ik van daag al dan niet zal schoolgaan. Wat ik ook doe. ik kan daar niets aan veran- ren. Ik ga dan maar wat spelen Gij zijt overtuigd dat het u niet veel moeite zou kosten om hun een afdoend antwooid te geven. Wat in alle redelijk heid en volgens het gezond verstand kan geantwoord worden aan die vrouw en dat kind. is van toepassing op allen die beweren dat zij niets kunnen verande ren aan hun lot. De voorkennis van God ontneemt ons niet onze vrijheid En al hoewel ons klein rnenseiijk verstand dit groot mysterie niet kan doordringen, weet het er tcjch genoeg van om zeker te zijn van de waarheid. 1) Vooreerst hebben wij allemaal, spijts alle valse redeneringen en spits vondigheden, de stelligste, innerlijke overtuiging dat we vrij zijn in onze be slissingen. Wanneer ik schrijf, ben ik er mij goed van bewust dat het van mijn wil af hangt dat ik dit woord of een ander schrijf, dat ik mijn werk voortzet of onderbreek, enz Wanneer ik een boek lees. weet ik stellig en niemand zal mi. van het tegenovergestelde overtui gen dat het slechts van mijzelf af hangt voort te lezen of er mee op te café. winkel enz...), dan moeten wij beslui ten dat dit beroep slechts uitzonderlijk winst gevend is. En dan die meer dan 200 andere beioepsrenners die hun brood niet verdie nen. die misschien nooit 'n stiel geleerd heb ben of zelfs bijna nooit gewerkt. Veronder stel eens dat die jongens de dag van morgen willen 'n gezin stichten, welke rampen zijn er dan niet te verwachten Laten we dan eens verder kijken koer sen als waarborg voor de toekomst, 't Ziet er voor onze renners niet rooskleurig uit. Gedurende een bepaalde tijd is koersen 'n element geweest dat nuttig was in de eco nomie, van belang op financieel gebied, bv. de Ronde van Frankrijk is ontstaan omwille van de fiets, de merken moesten gelanceerd worden. Doch nu, met de motorisatie, is ei 'r totale krisis in de rijwielnijverheid en die krisis laat zich gevoelen bij de renners. Die krisis speelt ook 'n rol in zake publisi- teit; die publiciteit gaat niet zozeer meer naar de koersen, wordt dus niet meer uit gegeven aan de renners. En tenslotte spelen de renners 'n rol in 't ontspanningsleven der mensen, doch alles laat voorzien dat in de toekomst ook dit zal verminderen. En zo heeft de rennersstiel niet veel waarde, nut tigheid meer Wat moet er dan gebeuren Vooreerst niet te vroeg van wielrennen 'n beroep maken. De jonge mannen zouden eerst moeten 'n beroep kiezen waarmede ze later hun weg door 't leven kunnen maken. houden. Kortom, alle mensen hebben een vrije wil. 2) Vervolgens plaatst het in overeen stemming brengen van de morele vrij heid van de mens met de voorkennis van God ons slechts voor een schijnbare moeilijkheid, 't Is een kwestie van woor den. Wij moeten God niet vergelijken met onszelf Als God, bestaat Hij in een toe stand die totaal verschillend is van de onze. Om de waarheid te zeggen is het zelfs verkeerd te spreken van een «voor kennis» in God. «Voorzien» is iets op voorhand zien. «Voorzien» veronderstelt noodzakelijk een toekomst, die nog niet is aangebroken. Wel voor God is er geen toekomst of opeenvolging van tijd, maar een eeuwig en onveranderlijk «heden». Verleden en toekomst bestaan slechts voor eindige en veranderlijke schepse len. Wij. mensen, leven in de tijd, kun nen voorzien, opkijken naar de toekomst Maar dit is een onvolmaaktheid van ons wezen. God, het volmaakte wezen, ziet alles nu. Hij voorziet niet. Het verleden, tegenwoordig en toekomstig handelen van de mens is Hem nü onmiddellijk tegenwoordig. Wel, niemand zal bewe ren, dat de actuele kennis die God heeft van onze daden de vrijheid belemmert waarmee wij ze stellen. Natuurlijk blijft steeds het mysterie van de eeuwigheid en onveranderlijk heid van God. of liever het mysterie van Zijn bestaan. Maar wie zal ooit zo on besuisd zijn te zeggen «Ik weiger te geloven in God, omdat ik het eeuwige niet begrijp» Het is zeker verkeerd te trachten van een jongen van 16 of 19 jaar 'n kampioen te ma ken (of misschien 'n mens met 'n geknakte gezondheid). De BWB zou hier moeten in grijpen en alleen nog koersen voor jongeren toelaten op Zaterdag en Zondag, zodat ze ondertussen kunnen een stiel leren of werken Vervolgens moet er ook iets gebeuren op gebied van maatschappelijke zekerheid, en hier is Sporta reeds aan 't werk. Ook de toestand zoals die nu is, is totaal ongezond de verzekering in de schoot van de BWB is niet in orde; bv. gevallen Richard De Poorter en Albert Ramon enz... En dan het ministerie! Beroepsrenner is "n beroep geworden en wordt als zodanig niet erkend; sportmannen worden ontvangen door de Minister, worden gedekoreerd enz..., maar op gebied van maatschappelijke ze- kerheid. in zake pensioen enz..., waar er iets zou moeten gedaan worden, daar stapt men over. Woensdag a.s. 14 december na de gymnas tiekles, zal wereldkampioen Stan Ockers te 2d uur stipt in de studiezaal spreker over «Aanieren en volmaking van koerstechniek» Iedereen is welkom. Aan niet-leden vragen we 10 fr; leden betalen niet Lidgelden zul len die avond met dank aanvaard worden (50 fr of meer). Woensdag 21 december zal Eerw. Heer Do Wilde dan spreken over «Moraal in Renners- leven». R. De Putter vu* -

Denderklok | 1955 | | pagina 6