Klokke- klanken In en Rond het College... Sport, aan de «Tapkast 58 Stad eo Omliggende Heta,nCsmMcï' C"""s I 't Is hier in de Post tegenwoordig weer droef gesteld! Opschuiven en nog op schuiven zoals onder de bezetting 1 Ons maken ze niet wijs dat daar geen mouw aan te passen is. Al was 't maar niet binst de topuren bevoegd personeel aan de winketten te zetten, in plaats van beginnelingen Of een keus postzegels te verkopen in zakjes; iets wat automatisch kan ge schieden. De Post hee" geluk dat de mensen voor sommige -u a daar MOETEN zijn. geen concurrentie dus. Anders was ze lang den berg af! Hoe laag de rode en blauwe politiekers gezakt zijn is de laatste weken weer eens gebleken ze whien met mee met de CVP omdat deze haar kiesprogramma wenst door te drijven Dat zijn volgens liberalen en socia listen - nu eens géén manieren Niettegenstaande ai de gele strepen op de -traten onzer stad. wordt er tegen woordig door de studenten weer ge koerst dat het een plezier is. Soms sprin ten ,.e met tien gelijk de straat over De poi.tie kan daar een oog ophouden: maar zou he'. n.et beter zijn er in de school op te wijzen dat de studenten zich als normale mensen moeten gedra gen en met als., koereurs Kabinetsformateur Eyskens kreeg ge noeg van de rode en blauwe truters en zal met een homogene CVP-regering voor Kamer en Senaat verschijnen Veel te lang gewacht. Gastonske. met mannen als Buset en Destenay «praat» men niet. Die hebber, alleen respect voor een uppercut en kasseistenen Madammeken Ciselet dat liberaal Brusseieske van de konijnen -werd dur via de coöptatie weer de Senaat in geloodsd. Ge kunt niets doen dan een partij be klagen die met zulk een «mameer» ge plaagd zit De iiberaal Mundeieer minister van ae Middenstand, gaf biijk van zijn onpar tijdigheid door in de Dienst vac Bedien denpensioenen één <ge ieest goed één fcnboliek te noemen op VIJFTIG andefe Echt liberaal! De socialisten vinden het bitter, na vier jaar lang de Staat op alle manieren uitgezogen te hebben, nu aan het kortste eindeken te moeten trekken Van hun standpunt gezien is dat begrijpelijk Maar ze begrijpen nog altijd niet dal de kiezers dat niet begrijpen.. Tot de topprestatie"; van de vroegere regering behoren de benoemingen dooi de blauwe crack Buisseret, vaneer Koninklijk Inspecteur voor Kongo, een vice gouverneur-generaal, een luitenant- generaal voor het zwarte leger, een Pro- kureur des Konings enz... Jammer voor hem. maar te beter voor de belastingbetalers, bestaat er nog iets als een Raad van State die al deze be noemingen eenvoudig nietig verklaarde Om reden van onweltelijkheid! Een gewoon mens zou zich na deze kaakslag dood schamen. Op die kas- laar schijnen echter geen affronten te pakken Het is dus zo goed ais zeker dat Prinse"- Margrel van Engeland in september trouwt met de uit de echt gescheiden kapitein Peter Townsend hierin het voorbeeld volgend van haar beruchte oom King Edward, die de twee maal uit de echt gescheiden Madame Simpson «huwde» Dat de bloedeigen zuster van Queen Elisabeth, hoofd der Anglikaanse Kerk, zo iets doet. bewijst eens te meer da: er aan het Engelse nol «something rot ten» is En denkt nu niet dat we van verwon dering omver vallen als er ergens hier of daar iets gebeurt met een prir.s of een prinses. Bijlange niet. dat kan ons geen zier schelen. Maar we zien toch liever dat Italiaans prinsesken Torlonia dat een niet adel lijke huwt weduwnaar met één kind maar dat gebeurt dan voor Kerk en Staat; zoals 't behoort te zijn. Voor de Brusselse sch oon madamme kes en heerkes van het «hoog lijf» be stond de grote chic er in te gaan sou peren. aan sociale prijzen in het res taurant van Hongarije op Expo 58. Kwestie van er een fles Tokayer of sjampieter te gaan drinken op de ge zondheid der slachtoffers van de op stand in 1956. Sinds het officieel vermoorden van Na- gy. Malleter enz... door de Hongaarse regering, is de toeloop echter afgeno men. Er zit dus toch nog wat schaam tegevoel in dat soort mensen. Nu. beter laat dan nooit Als ge in 't Russisch Paviljoen rond slentert en wat belangstelling toont voor machinerieën, wordt ge direct aange klampt door vriendelijke heren die u na korte tijd vragen om achter het ijzeren gordijn uw brood te gaan ver dienen. Aan onze speciale reporter Expo 58. spe cialist in bierfleskes-aftrek-machines. hebben we ten strengste verboden nog ooit zijn voet in dit paviljoen te zetten. Om met zijn vrouw en kinderen niet op onzen nek te blijven zitten! In Brussel (weeral) is het een geloop van snobs en snobinnekens om kaartjes voor het Moskouse Bolchoï Theater. En we verzekeren Li dat er duchtig za) geplasjt worden.. Maar dat alleman zal vergeten dat «Bolchoï» wil zeggen bol- chevistisch aldus herinnerend aan hei uitmoorden van miljoenen mensen Santé.' Voor de Tiroler-Bieravonden in 't Col lege werden een paar authentieke «schenkern» aangeworven de heren Weiszer-Kauffmann en Markerlich zul len in nationale klederdracht (kort le deren broek, blote billen en bretellen- frak:) de tirolerdranken schenken. De heer Louis G: Waltniel, lieenciaat in financiële efi economische weten schappen, liberaal schepen van onze stad vindt dat sommige Vlaamse verenigin gen. vernoemd in de brief van het Ge westelijk Komitee Expo 58. vol «zwar ten» zitten. Maar hij stemde toch voor: Send.Jen Violon en Paul Waci(telaer onthielden zich om dezelfde reden. Vlamingen, gedenkt de Gemeentever kiezingen - Slag In afwachting zal dan. op 11 juli aan staande. voor de eerste maal sinds het ontstaan van ons dapper Belgic. de leeu wenvlag aan ons stadhuis wapperen Nooit gedacht. In onze gemeenteraad werd er een mo tie gestemd tegen de terechtstelling van Nagy. Malleter enz Taafken die zijn bijbel kent riep uitSchande over u. linksen! En waar zijn. Taafken. Het paviijoen bevindt zich aan de België- laan en is de vergroting van een Congolese woning. Een machtige hall belegt met wit- zwart hout. Twee monumentale trappen. De achtergrond een formidabele schilderij. Mid denin het borstbeeld van Leopold II. Op de verdieping, realisaties van België in Congo. Geneeskundige hulp. uitgebeeld in foto's (natuurlijk) grafieken enz- Zelfs de Tsé-Tsé vlieg, zo groot als een hond. komt er bij te pas. Onderwijs sociale werken missies jachtwapens enz... In een hoekje Congorama een soort cinerama die u Congo leert kennen in 20 minuten. Zeker niet te missen bij een bezoek aan het paviljoen. Op de benedenverdieping treft men de geologische waarden van Congo. Uranium spant hier de kroon. In stemmige toonruiten vindt men de verschillende plantengroei van Congo - vanaf de Evenaar tot de besneeuwde toppen der bergen. Een plattegrond duidt de temperatuur en de hygnometrie aan Aan de muur een der prachtige verzameling vlinders die we ooit zagen. Dit gedeelte is waarlijk met veel smaak en kunstinzicht ingericht. Onder een grote koepel heelt men de opgezette fauna van Congo gehuisvest. Van de kleine landmuis tot de grote olifant staan hier alle dieren van Congo u met glazen ogen aan te staren. Een versteend dierenrijk dat leeft omdat alles natuurgetrouw is weerge geven. Buiten belandt men in een exotisch park met palmbomen, clivia's en andere rubber planten die daar. wonder genoeg, onder die Brusselse hemel zo goed groeien en bloeien ais in Congo. In een broeikas kan men de woadei mooie orchideën bewonderen in alk- tonen en kleuren; iets enigs voor de bloemen liefhebbers. Langs kabbelende fonteintjes er. ijvertjes kan men naar het dorp wandelen met zijn lagune en wiegende prauwen. Negers lieven hier zoals in hun «brousse», alhoewel hun kleding aangepast is aan ons klimaat Zelfs regenmantels hebben we er gezien. Ge ziet de zwarte kinderen ravotten rond de huisjes, terwijl moeder de pot kookt en vader rieten vlecht. We zouden u toch willen vra gen als u het dorp bezoekt, het niet te doen met een mentaliteit van een zoo-bezoeker. Denk er aan dat negers ook mensen zijn. De kopermijn is een interessant geheel. Het werk in de mijn is er goed afgebeeld. In de hall, maquetten van afdammingen en electrische centrales het geheel opgesmukt door bloemen en planten Van buiten uit komt het dol gegrom van de tam-tam. In alle paleizen lopen de nationale wach ten rond stemmig in het grijs gekleed en een brede witte lach in het zwart gezicht. Vrien delijke jongens d;e u zelfs met een glimlach verzoeken uw sigaret te doven waar de plaat jes» hangen «Defense de fumer» «Fairhos- te.-ses» heeft Congo blijkbaar niet. %Waar men absoluut moet buiten blijven .n de bar-restaurant «Matadi». Laat u niet beetnemen aan de tweetalige reklames. Het personeel spreekt er geen iota Vlaams en u a nat Verleden zaterdag is het. voor 't College, opnieuw een mooie dag geweest. Zoals ieder jaar op 21 juni vierden de leerlingen, samen met hun leraren, het feest van Sint-Aloysius. patroon der jeugd. Niettegenstaande het dreigende wolkendek dat menigeen een sto rende regenbui deed vrezen, zijn al de fees telijkheden met brio doorgegaan, niet alleen tot de overgrote voldoening van het ieraren- korps en tot groot jolijt van de studenten, maar ook vooral 's avonds dan tot een feestelijk genoegen van de talrijke simpati- santen en vrienden die er. eveneens zoals ieder jaar. zijn konten meevieren. Het is vooral voor de ouderen van dagen en trouwens voor alle oud-studenten steeds opnieuw een ware voldoening zich die dag te kunnen onderdompelen in die atmos feer van vriendschap en genegenheid die deze hele dag en al de feestelijkheden kenmerkt. Dit feest hebben wij meteen ook kunnen benuttigen om een bezoek te brengen aan de acht nieuwe klassen die eeriang zullen wor den ingewijd en het complex van het College zo gelukking kornen voltooien. En het is met een Ware fierheid dat wij hier een paar woor den over deze ac"ht nieuwe klaslokalen en de aanhorigheden ervan kunnen schrijven. Lucht, licht en comfort zijn de drie fac toren die aan de bas,s hebben gelegen bij de bouw van deze modellokalen Het zal voor de ieraars en stellig voor de leerlingen een genot zijn daarvan bezit te kunnen nemen. De bouw ervan was anders meer dan een dringende noodzaaa geworden. Ieder iaa groeit immers het aantal leerlingen in zeer sterke mate aan en waai er thans na het groot verlof, in de moderne humaniora, een 3e Wetenschappelijke wordt bijgevoegd. spreekt het vanzelf dat de toeloop van leen** wordt" er "als "v'lammg"'sléchter'"bëhand"eld kngen opnieuw m stijgende lijn zal gaan. dan. een neger. De Ronde van Frankrijk is verleden don derdag van start gegaan. Veel bekijks en veel volk langs de wegen. Daar we volgende week meer aan de tapkast zullen vernemer., houden we ons commentaar voor volgende week. Wij willen nu eerst nog terugkomer, op het geval Van Aerde die met schoon manieren werd buiten-«gebonjourd». Michel had dood gaarne de Ronde gereden en het was niet zijn gezondheid die hem van de start hield, maar zijn eigen baas. Tonin Magne. Van Aerde, die de kleinste der water- knecht moest spelen in de Dauphmé. had daar rap zijn buik van vol had toen de an dere «Merciers» een beetje met zijn voeten wilden spelen. «Ziek» zei hij en legde er het bijltje bij neer. Hij kwam terug naar België en won een koers liet zich onder zoeken door vier dokters waaronder twee van een Kliniek te Aalst en verkreeg het «bon pour le service». Het selektiekomitee kreeg dan gedurende de vergadering een telefoontje van Mijnheer Tonin «J'interdis a Van Aerde de prendre le depart». En daar Magne meer heeft te zeggen dan de afgevaardigde van Oost-Vlaan deren werd Michel verleden donderdag thuis gelaten. De fameuze dokter Plas wierp nog geen oog op de certificaten van Michel. «Seul mon avis compte» MoraalWaar gaat dat naartoe in onze nationale BW'B, wanneer vreemde luizen er meer fe zeggen hebben dan de beheerders zeif René Vanderveken waar we het reeds zo dikwijls over hadden - deed weer van zich spreken, nu in de zware tweedaagse van Spa. Hij won liefst twee ritten! en de koers. Proficiat René. Voor ons blijft die jongen nog altijd een der sterkste liefhebbers van België. We hopen voor hem dat de BWB ook zo denkt en hem tijdig verwittigt indien hij mocht aangeduid worden voor het wereldkampioenschap. Men loochent ten stelligste het bericht volgens hetwelk Poliet Vandenbossche als speler-trainer voor FC Ninove zou optreden. Dolfke Verpaelt heeft er ook nogal een koers van gemaakt te Lede. Vooruchtig Dolf. want de Ronde van Oost-Duitsland staat voor de deur en daar moet «het» gebeuren. In de onafhankelijkenkoers te Lembeek maakte D'Hondt het schoon weder en lag met 2 minuten voorsprong aan de leiding toen een lekke band en kettingbreuk alk- kansen kwamen kapotslaan. Wanneer krijgen vCe nu eens van René een koers zonder breu ken De Karei van 't Nieuwsblad heeft ons uit gelegd waarom Van Looy niet mee in de «Zwans-tour» zit. Te jong en te veel, zegt Karei. Wij zeggen te slim en geloven zeker dat Van Looy, De Bruyne en Van Steenbergen een Drettige maand tegemoet gaan met bij de aankomsten van de dwangarbeiders van 't veloken enige toeren rond de pist te draaien. De knapfje nieuweling Bultereys reed tweede achter zijn makker Raes Dat tweetal begint aardig wat de beginnelingenkoersen af te schuimen. Krijgt ons nationaal «Boer- ken» eindelijk een gedroomde opvolger? In stad en van het omliggende nog ander en beter nieuws. Het staat inderdaad van nu at aan reeds vast dat eer twee jaar verlopen zijn de moderne afdeling absoluut volbjdig zal zijn. Onze studenten zullen ukta» ter plaatse hur. volledige humaniora kunwPfdoen wat voorzeker een flink bravo verdjaBS aan het adres van de Overheden die deze^iuim op hun hoed kunnen steken en waarvodr ze trouwens, recht krijgen oxj de dankbaarheid van onze katolieke bevolking. Er zal natuurlijk later kunnen worden medegedeeld wanneer de officiële inwijding zal gebeuren van deze acht modelklassen. Intussen kunnen wij toch reeds wijzen op de feestelijkheden van 19. 20 en 21 juli aan staande, waarvoor een gevarieerd en rijk programma wordt uitgewerkt en dat dusda nig is opgevat om uit te groeien tot een waar festijn voor de stad en de omliggende ge meenten. Wij zijn ervan overtuigd dat het drie dagen in 't College simpaiisanten en vrienden zal stromen. Te gepaster ti jd zullen wij met genoegen onze lezers op de hoogte brengen van het volledig programma. DE DENDERKLOK OP DE EXPO 58 van onze medewerkers en reporters ter plaatse. Een woordje vooraf aan de onbekende confrater der «Klokkeklanken». We zijn ge lukkig wij. niet majestatief, maar de me dewerkers en reporters Expo 58 hem te melden dat de zogenaamde reporter van het NIR werkt in de BNRO. Die reporter is ge trouwd met een nicht van onze tante zaliger. Zodat het normaal is dat wij soms zijn taal spreken. Daar die tante uit Holland afstamt, is het ook normaal dat wij de uewraakte woorden gebruiken Tweede punt puntje puntje puntje. betekent dat men hier de fantazie van de lezer vrije teugel iaat. We geloven dat onze lezers en even «charmante» lezeressen met het bieroord 1900 reeds hebben kennis ge maakt. Ze kunnen zich dan wellicht voor stellen wat die puntjes betekenen. Moest con frater «X» dat nog niet welen of Vrolijk 1900 nog niet kennen, dan stellen we ons ten allen tijde ter beschikking om hem bij een bezoek te leiden. Ot dit nu op zijn kosten is of op de kas van «De Denderklok», dat kan ons maar weinig sel.elen, als wc maar vele, vele puntjes mogen zetten. Ten derde, confrater «X» in hoerenkoten vindt men geen morbiede dingen; wel in hoerenkoten. Congo heeft op de Ekpo 58 zijn best ge daan. Het heeft er een laan een groot pa viljoen een opgezette dierentuin een Pai"k een dorp een hopermijn; zonder dan nog te spreken van de plaats die het inneemt in het paviljoen der katolieke missies elk geval, ais ge ziet met welk een zorgen de jonge Bultereys wordt omringd, is alle hoop toegelaten. Voor hen die zich aan Rieken Van Den Bossche interesseren en verwonderd zijn hem niet meer in de uitslagen te vinden, laten we weten dat de Rie ziek is geweest en eerst deze week de oefening heeft mogen hervat ten. Riekes zal de Ronde van het Westen rijden ais voorbereiding tot het wegkam- pioenschap. De 24 uren van Le Mans hebben terug een dode geëist. Gendebien won er met een gemiddelde snelheid van 171 Km/uur. We ge loven dat Via Secura ook langs de weg van Le Mans een plakkaat moet aanbrengen «Te snel rijden... te vroeg sterven». Onze Tour-ploeg is nu met drie kopman nen vei trokken, nadat Carpano ook zijn zeg in het geval kwam doen. Waarom moest Jan Aerts nog mee als hij toch niets in de pap te brokken heeft. ZONDAGDIENST Mr L. BOGAERT Brusselstraat Confrérie van hef Heilig Kruis Van oudsher viert onze aloude Broeder schap 29 juni. Sint-Pietersdag, als een feest dag voor a! de confraters. Dit jaar evenwel zijn er enkele omstandigheden die buiten de wil en de wens van het bestuur om. oorzaak zijn dat de feestzitting die gewoon lijk 's avonds doorging in «Ons Huis» niet zal kunnen doorgaan. Wij hopen ten stelligste dat voor wat de volgende jaren betreft, op nieuw zal kunnen aangeknoopt worden met dit aloud gebruik. Intussen beperkt deze viering zich tot het bijwonen van de H Mis die zal worden op gedragen in de parochiale kerk om 7.30 uur. en dit niet op zondag 29. maar wel op maan dag 30 juni e.k. 's Avonds van dezeifde dag wordt er. eveneens vanwege de Confrérie, een plechtig Lof gehouden dat 2a! plaats hebben om 7.30 uur. Alle confraters van de Confrene van het Hei' g Kruis zullen er aan houden zowel in de Mis als in het Lof aanwezig te zijn. T1ROLERWEEKEND - COLLEGE Zaterdag 19 zondag 20 maandag 21 juli PROGRAMMA Zaterdag 19 juli lfi h Grote schieting op liggende wip. 19.30 h Koninklijke Katolieke Harmo nie «Eendracht» Ninove. 21.30 h In de bierkelder: Tiroler-orkest Zondag 20 juli 16 h Optreden van Harmonieën. 17 h - De grote attraktie, voor de eerste maal te Ninove en omliggende een ECHT Tiroler-programma met BLA ASKAPELLE, met de Oostenrijkse zangeres Dara Fautft, de danseres Gina Bonrti, de Napolitaanse zan ger Gino Ricco, met Lou Sterda (conferen cier, imitator, humorist) enz 22 h In de bierkelder: Tiroler-orkest. Maandag 21 juli 16 h Grote Karabijnschieting. 18 h In de bierkelder: Tiroler-orkest. 21.30 h Paul Bouveroux, orgelist bij het NIR en hamondorgel. Bierkelder -- Tiroler-Orkest Gozellig- beid Frankfurter-worsten Tirolerko»- tumering Vermakelijkheden I! De heer EDGARD MONDELE slaagde in het eindexamen Koloniale Hogeschool te Ant werpen. «De Denderklok» wenst haar stadsgenoot en zijn achtbare ouders van harte proficiat. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN Monique Montens dochter van Roger en Victoire Ulin Marcel Bodard zoon van Richard en Si- don ie Van den Borre. HUWELIJKEN Homère Van Berlamont 39 j.. grondwerker Denderhoutem en Maria De Mever 49 j. fa briekwerkster, Ninove. Jean Vermoesen 30 j„ bediende. St Jans- Molenbeek en Denise De Len 21 j., fabriek werkster. Ninove. Werden te Ninove geboren pamel Nadine Bockstal dochter van Alfons en Rosine Rooseleers Victor Kestens zoon van Alfons en Elvire v anderveken Magda Van Schelvergem dochter van Gaston en Celestine Van Saen Hilde Hemmerijckx dochter van Petrus en Adèle Ots Michel Waegemans zoon van Edward en Alina De Waegeneer KESTER f rans Cosijns zoon van Jean en Augusta Pletinckx denderwindeke Anne-Marie Vierendeel dochter van Ro bert en Victorine Bellemans iddergem i,»mEddyvHlfrininck zoon van Arthur en Phi- lomena Kiekens meerbeke ftutofcWoU* KeEe! d0Ch,er Winy strijtem Beatrice Cornells dochter van Robert en Gilberte De Backer SINT KWINTENS LENNIK RoggenfanHerbots zoon va" Alfons en Eulalie SINT ANTELINKS Danny Van Waeyenberghe zoon van Jozef en Georgetta De Decker OUTER Nadine Steenhout dochter van Hoger en Simonne Dierickx liedekerke Ivo,ine1 De ïïïuS"""™ 2°"n Van en OKEGEM neigem Danny Ringoet zoon van Jozef en Maria- Magdalena Berckmans. W

Denderklok | 1958 | | pagina 2