Sport., aan de «2" SPORT r VOETBAL F.C. Nirtove5 Machelen 4 10 "DE DENDERKLOK Dc sportredactie heeft met plezier vernomen dat van nu af aan een ganse bladzijde ter beschik king van onze pennen wordt gesteld Wij hopen die alle weken te kunnen vullen en beloven aan de tapkast te zullen zagen dat de pinten eraf vliegen, al moesten er soms ook scherven van komen. Wij zullen voor niets en voor niemand ons gedacht verzwijgen De KBAB heeft dus met groot lawaai defini tief de spikes van Moens losgevezen. Met Racing Club Brusssl te steunen hebben die Heren twee flaters van belang begaan 1) De loopbaan van Moens naar de vaantjes geholpen en 2) De atletiek een deuk toegebracht in een streek waar, door de prestaties van Moens. deze sport, begon op te fleuren. Hartelijk dank dus aan die heren van het sportkomitee van de KBAB. Ergens lazen we dat de Pesant Club van Luik bet interclubkampioenscnap won van de Provincie Luik Hoe kan dat ook anders met een kampioen als Brankart in superforme over de... 41 km... van het parcours... De rennerswereld bleef een dag in rouw door het verongelukken van Mockridge. de Australische renner De beste prestatie van Mockridge was de kilometer te Helsinki die hem een Olympische titel opbracht. Een man die ons met verbazing blijft slaan is Rivière. de Franse super-kampioen. In Milaan reed hij Baldini zuiver van de baan in een gemid delde die de 50 km per uur overschreed. Wij iiie Baldini alle kampioenen uit het wiel zagen rijden, blijven verstomd staan over de prestatie van Rivière. Hetgeen aan het geheel ook niet schaadt, is de simpatieke nederigheid waarmee Rivière zijn over winningen behaalt. Kalm en beheerst antwoordt hij op de vragen van de reporters en altijd is er lof bij voor de verslagen tegenstander. Misschien kun nen onze kampioenen, die gevierd wirden als ko ningen, zch een beetje spiegelen aan Roger Rivière. Onze kleine voetbalmannen deden het niet zo goed als verleden zondag. Alleen de kadetten bleven aan de winnende hand. Hier werden nog maals de kleine De Caluwé cn Neirinckx als grote uitblinkers geciteerd. Met deze twee heeft FC vast en zeker wassend koren in de rangen. Over de match FC KCS Machelen zal onze voetbalreporter wel alles vertellen we willen hier alleen maar het misnoegen der supporters vast stellen. Ondanks alles was het toch één van de luttele keren dat FC eens een achterstand ophaalde. Anders valt er uit die match niet te halen. Onze mannen zijn er niet en daarmee uit. Aan de tapkast werd er de ganse week een deftig zaagsken gespan nen. Dit alles helpt niet veel. Alleen bi.i onze spelers ligt de fout het is dus aan hen alles terug in de goede plooi te trekken. Op de match Roeselare Blankenberge moet het er nogal gestoven hebben toen de referee een doelpunt van Roeselare afkeurde. Indien alles ge beurd is zoals Tettelin het in «Het Nieuwsblad» beschrijft, dan kunnen we toch niet goed mee met de beslissing van de referee. Deze keurde een doel punt goed na consult met zijn grenswachter. De spelers van Blankenberge en we kennen ze ook nietwaar, Etienne D'Herde bleven dan maar rond de referee hangen en weigerden verder te spelen. Wat de mannen van De Wulf in beschaafd West- Vlaams aan de referee gezegd hebben, weet nie mand. maar het resultaat was dat het doelpunt, na tweemaal te zijn toegekend, finaal van 't scorebord werd gewreven. Met de beste wil van de wereld kan hier zeker van geen goede leiding worden gesproken. Het moet natuurlijk geen lachspelletje zijn in die West-Vlaamse heksenketel te fluiten maar een mi nimum van standvastigheid zou men toch van de scheidsrechters mogen eisen... Wij begroeten onze nieuwe confrater «Groen Zwart» dat verleden zondag voor het eerst ver scheen. Het bladje is wel interessant opgesteld. Toch zouden we vragen aan de schrijver van de Machelen rubriek, doelman Heyndels niet meer te verslijten voor Stella-specialist. Een reputatie is zo rap ge maakt. nietwaar Pié... Dit er buiten gelaten is het blad goed. Mogen we ook vragen aan de redactie van «Groen Zwart» ons zoveel mogelijk op de hoogte te houden van de jeugdplcegen en het reserve elftal Ook gezien zondag op de FC na de match enige supporters van Machelen wilden per se over het terrein naar de uitgang- Enkele bestuursleden speelden dan maar voor politieagent... Eén in het bizonder gedroeg zich zeer manhaftig... met de zonnebril op en... de vinger in de lucht als een gods dreiging. liep hij achter een supporter aan, tot deze over de afsluiting was verdwenen. Wat een zonne bril en een vinger vermag, nietwaar Roger... Maai alle zotheid op een stokje er is politie op het plein gedurende de match... kunnen die he ren dan of ten minste toch één agent niet op het terrein blijven om alle incidenten te vermijden. Ook nog gezien twee deftige heren suppor ters door dik en door dun die zwetend uit een auto kropen, rnet een pakje in de hand. Hc-t waren geen rotte tomaten of pekeieren maar enkel appelsienen... Op de vraag of dit voor een speier bestemd was, antwoordde er één dat een supporter met zo een warmte ook al een verfrissing kan gebruiken. Wedden dat die mannen in net putje van de Winter met een thermosfles op het veld gaan verschijnen ten einde zich beter te verwarmen... Met deze overwinning heeft Ninove dan zijn twee eerste puntjes van dit kampioenschap binnen gehaald, maar het is een zeer zwaar en moeilijk geval geworden en FC is letterlijk door het oog der naald gekropen. Machelen had met een beetje meer doorzetten en doorzicht heel ge makkelijk de beide punten naar huis kunnen mee nemen, want op dertig minuten voor het einde was de score nog altijd 2 4 en zelfs de verwoed- ste FC aanhanger gaf zijn club geen schijntje van kans meer. Tot Ninove dat tot dan toe eerder zwak in de aanval was geweest gewaar werd dat de vijand begaf en, toen volstond een kwartier open spel om de verliesstand 2 4 om te werken tot een 5 4 overwinning. Op dat ogenblik hadden onze jongens werkelijk de tegenstander bij de keel, zoals we dat in het verleden zo dikwijls gezien hebben Een vijand echter die op punt van forme nog even goed aan het zoeken is als de thuisploeg waarin het bizonder achteraan rammelde zoals in de slechtste tijd. In deze periode van FC overwicht bleek dat Van Stappen De Buyseher D'Herde en Van Waeyenberghe de goede forme dichtst bij zijn en gaven voornoemden tevens blijk niet vergeten te zijn wat een goede en juiste pass is. Van Van Stappen onthouden we het tweede Ninoofse doelpunt dat hij perfekt en rakelings binnen schoot. Iets van 't oude schof waarvan elk supporter heeft kunnen genieten. De jongen werd echter te veel door zijn inside verwaarloosd en oorzaak hiervan was wel dat deze al te veel moest inspringen om de half-lijn steun te verlenen. Van Stappen zou er nochtans goed aan doen niet alle doelen zelf te willen maken en er aan te denken dat .ijn maats ook meespelen. Staf De Buyseher deed wat van hem ver wacht werd had echter onkans bij een paar goedgeplaatste schoten die nipt neven liepen. Coppens als binnenspeld viel zoals door de meesten verwacht dik tegen en we hopen nu maar dat de ogen der selekticheren eindelijk zullen opengaan en dat ze tot de gevolgtrekking zullen komen da' Coppens op alle plaatsen goed akteert, behalve in de voorlijn. Daarvoor is hij te weinig vechter niet precies genoeg in zijn voorzetten te slordig in zijn doelschoten. Felix Colinet gaf weer een show van voetbal virtuositeit met als eindresultaat een kwijt spelen van de bal aan een tegenstrever. Moeten we nog eens herhalen dat Felix er ook goed zal aandoen te denken dat hij met maats speelt Het koetspaard Matté vlug en met een wreed schot gaf weer enige nummertjes steppen- dans ten beste die allen tegen hem uitvielen. De hem geboden kansen heeft hij op schitterende wijze regelmatig verbrod en zoals reeds te veel gezegd moest hij telkens weer achter de bal aandraven, liep weer in de weg en was overal buiten daar waar zijn plaats is. Aan dit droevig geval nog méér woorden spenderen is hopeloos de jongen doet wat hij kan. maar veel is het niet. We hebben na de wedstrijd in Lebbeke met smadelijke cijfers te hebben verloren op» ^ettelijk onze mening onthouden betrekkelijk onz» halves en backs en moeten echter nu tot onze spijt zeggen c'at het er treurig mee gesteld is. Uitge zonderd D'Herde en Van Waeyenberghe die bergen werk hebben verzet, is het met de rest poverkens zeer poverkens gesteld Leysen zicht baar vol klasse en van de goede Beerschotschoob weet zich goed te plaatsen, kopt als de beste en al wat hij doet is gemeten en gepast. In snelheid echter ligt René nog een heel eind onder en twee van de viertegen ons gemaakte doelpunten mag hij alvast op zijn rekening nemen. Door zijn tegen strevers werd hij regelmatig voorbij gesnoerd, wat voor gevolg had dat de halves moesten bijspringen, ten nadele der voorlijn die hierdoor verloren liep. Er lag soms een heel dagwand open terrein, waarin de vijand naar hartelust kon combineren cn op bouwen. Veel liever zagen we Leysen in de voorlijn, waar zijn doorzicht en spelkennis nuttiger zouden zijn. Vital Arijs was de beste van ons overigens flauw achtertrio, maar zal er goed aan doen zijn ontzetten beter te verzorgen. Dat wegtrappen in het wilde weg is goed als het spant het mag echter nooit een systeem worden. Willy Petter is nog op zoek achter de forme maar deed het toch al stukken beter dan in Lebbeke. Wat Van Geit betreft kunnen we alleen zeggen dat veel keepers uit derde gewestelijke het beter zouden doen. Die onverschilligheid en ersatz-elegan- tie bij het wegpunchen wijzen op een gemoedsge steltenis waartegen absoluut moet gereageerd wor den. De Machelaars hebben ons een faire wedstrijd getoond en hebben toen de overwinning in hun bereik lag hun toevlucht niet genomen tot het tien—backspel. Op het einde moesten ze alllemaal op hun moeder roepen, maar toch schijnt hun forme beter aangescherpt dan deze der FCers. Niettegenstaande hun laatste plaats in de rangschikking, zijn we ervan overtuigd dat ze zich in de toekomst vooraan zullen weten te werken. En om het nog eens met cijfers te zeggen in Lebbeke doelde onze voorlijn twee maal en miste een strafsihop. Normaal moesten dat drie doelpun ten zijn en daarmede moet op« den vreemde althans kunnen gewonnen worden. Dat dit niet geschiedde en dat er bovendien tegen Machelen nog vier binnen vlogen, bewijst tenovervloede dat er aan onze verdediging duchtig zal moeten gewerkt worden. Onze voorlijn en halves komt de verdienste toe nooit de moed te hebben laten zakken, zelfs niet toen de score hopeloos bleek. Dat beloofd alvast voor de toekomst. Zondag krijgen we de leiders Vigor Hamme op bezoek. Hamme veroorloofde zich de luxe de exderdeklassers Stade Leuven te kloppen met 2—1. In dergelijke omstandigheden en rekening houdende met onze huidige forme, een overwinning voor de thuisploeg voorspellen lijkt ons aan de gewaagde kant. Mits goed te spelen kan FC een puntje losmaken, wat al een heel succes zou zijn,

Denderklok | 1958 | | pagina 10