Sport... aan de J'apkast SPORT BAL VOETBAL Vigor Hamme0 De Sporta- lessencyclus 10 "DE DENDERKLOK Voetbal, zegde ons een vriend, behoudt altijd zijn sociaal aspekt. Het laat toe dat de mannen 's zondags van huis weg mogen dat diezelfde mannen zich dan twee uren kunnen opzwepen dat ze een avond op café eens goed kunnen zagen, en dan 's avonds thuis komen ontspannen en dank baar. tot grote tevredenheid van moeder de vrouw. Dit is een filosofie dat aan de tapkast veel bijval oogstte en die elke supporter van een voetbalploeg trouwens iedere week in praktijk stelt. Verleden zaterdap volgden we op TV de eerste wereldkampioenschappen tennis, voor beroepsspe lers. We weten niet of de leden van de bloeiende tennisclub van Ninove dit ook deden wat we wél weten iswat daar vertoond werd deed ons tap- kasterhan sneller kloppen... Dit was waarlijk werk van de bovenste plank. Moesten alle beroepsmensen hun sport zo nauwkeurig beleven als die «tennis- men», het zou de sport zeker geen kwaad doen... In Sportlevenhet officieel orgaan van de KBVB. vonden we een reklaam van «Het Laatste Neusken», die ons vertelde dat het blad het beste was op voetbalgebied. Voor ons die iedere week dit «sportblad» lezen uit plicht maakte die re klaam een indruk van de beste mop die we ooit lazen... omdat in «Het Neusken» nu eens niets te vinden is We begrijpen ten andere niet waarom de KBVB zo een reklaam in haar officieel orgaan toelaat... en vuilnis kwamen tot in het officiële gedeelte van de tribune terecht. Denken die supporters werkelijk dat dit de échte manier is om een ploeg een goede naam te geven Wij de supporters kregen reeds een weinig aardige beoordeling te horen van een supporter van Machelen... Moet er nu bij de spot ook nog drift opgewekt worden... ONZE VERWACHTINGEN VOOR ZONDAG Stade Leuven FC Vilvoorde 1 AS Ronst CS Machelen l SV Zottegem FC Ninove x SV Nielse Scela Zele 1 Heist Sport SK Lebbeke x VV Terhagen Crossing Ganshoren 2 JONG - NINOVE Zaterdag 25 October e.k. R°xy zaai Brankart le champion Wallonheeft forfait gegeven voor de Natiënprijs. Begint de jongen nu eindelijk in te zien dat hij zich op een fiets be- p TSJ1 Tl 7iO O lachelijk kan maken A 1 liXLU V v* KJ Wij geloven dat Frankrijk toch een volk van tijdrijders is. Na Rivière, komt nu Anquetil de eer opeisen. Wanneer men een lOOtal km kan afbollen tegen diep in de 43 Km/uur. dan is men toch een hele menheer. Komt daar nog bij dat de jongste uitgave van de Natiënprijs onder pletsende regen verreden werd, zodat het voor Jacques heel zeker geen plezierreisje moet geweest zijn. Mauriske Meuieman heeft ergens in Frankrijk de Fransozen zijn achterwiel getoond. Nog een bewijs dat men alleen tegen allen ook een koers kan winnen... Dolfker Verpaelt bolde een 3e in de koers te Baasrode waar een domme bareelhistorie gans de koers om zeep bracht. Wanneer gaat de KBWB nu eens een reglement maken dat die barreelhistories voor goed van de baan helpt Vandaag begint de Wintervelodroom van Ant werpen te spelen We zullen een nieuwe tap kaster moeten aanwerven die sober kan blijven en niet bezwijkt voor de lokroep van het bier, ten einde onze lezers regelmatig het verloop van het cirkus-dingen te doen kennen... De tweede Jes van Sporta verliep onder met kundig betoog van Dokter Adriaens. W7e kunnen hier niet genoeg op drukken dat die lessen alle sportmannen kunnen bevredigen. Het kost niets wat toch veel is voor een Belg... en men kan er veel meenemen Komt daar nog bij dat de ver schillende sporttakken, daar verenigd, zich meer tot elkaar aangetrokken voelen en er meer interesse ontstaat voor andere sporten dan die welke men beoefent of... supportert. Door den band waren de supporters van FC verleden week tevreden over hun ploeg. Sommigen die al te pessimistische vooruitzichten hadden ge steld wij kennen er één die 07 had gepronosti- keerd waren nog niet te spreken over het spel van de ploeg. Laat ons zeggen dat er nog veel aan geschaafd moet worden maar dat er reeds veel beternis te zien is De supporters van FC en bizonder deze in de tribune mogen anders wel wat manieren leren. Zondag beleefden we dat sommigen onder hen de scheldwoorden die ze uitkraamden, lieten gepaard gaan met het werpen van voorwerpen gazetten Voor heel wat minder supporters dan gewoonlijk speelde FC haar derde competitiedag met een ploeg waaruit Coppens en de Pié gewipt waren. Laten we maar zeggen dat de afwezigen ongelijk hadden. De ploeg speelde verleden zondag voor wat ze waard was een goede bevorderingsploeg zonder veel pretentie. Bij Vigor Hamme werd er degelijke voetbal getoond, maar de afwerking was erbarme lijk slecht. Schoten over doel en ver naast waren legio, een geluk voor de jonge keeper Van Ouacn- hove die zichtbaar aan plankenkoorts leed. Het nieuwe verdedigingssysteem van P'C heeft succes gekend Met D'Herde als slingerbak was de Seu gedekt in de rug. Wat Etienne aan werkkracht heeft afgelegd is fenomenaal van voor naar achter en. omgekeerd, dit tweemaal 45' volhouden, bewijst een grote forme. Etienne beweegt zich het best in de omgeving van de backlijn moest hij die speel wijze kunnen volhouden, dan is dit een ideale op lossing voor de manke verdediging en wordt deze sterk genoeg om alles in te dijken. De Seu als stopper is een meevaller geworden, ai vloog zijn been nogal over de bal, hetgeen bij hem een ware paniekstemming teweeg bracht. Met kalmte en zelfvertrouwen kan de Seu op die plaats wonderen verrichten. Voor de rest was de verdedi ging goed De Petter kreeg een paar bevliegingen die er op wijzen dat hij stilaan de goede Pettet wordt. Arijs, kloek en stevig, maar met minder doorzicht dan op de vorige wedstrijden. Van Isterdael, de man die Coppens verving op de halflinksplaats, is zeker met een goed te bestempelen een kerel als een boom met voetbal- hersens in overvloed, maar nog niet ingespeeld in de eerste ploeg. Moesten de selectieheren dat willen begrijpen dan wordt de jonge Van Isterdael één der beste halfs van de reeks. De jongen breekt veel, heeft een goede dribbling waarvan hij geen misbruik maakt en weet zijn maats staan. Van dt voorlijn moet er maar gezwegen worden. De 0 op het scorebord zegt genoeg Matté bracht enkele prachtkansen om de hals, maar deed dan tqch ook een hele boel goede dingen. Wanneer André zijn kop en hersens zo vlug zal gebruiken als zijn benen, zal hij een goede buitenreehts zijn... De Staf was letterlijk overspeeld door een sterke D'Hondt die bij Hamme middenhalf speelde. Waar om de Staf niets deed om die man te ontlopen is een raadsel. Moest hij dat gedacht gehad hebben van in teruggetrokken positie te gaan spelen, dan had er onmiddellijk een opening geweest in de Hamme verdediging, waarin de binnenspelers dan hadden kunnen evolueren. Colinet het wordt een gezaag steeds briljaat in het middenveld, vertikt het maai de juiste pas te geven. Ofwel komen die passen toe als kanonballen en kan niemand ze stop pen. ofwel rollen ze in de voeten van een tegen stander. Hetzelfde ook voor Leysen die de ballen voor an Stappen bedoeld veel te scherp naar doel zond. Alhoewel slechts 00. liet deze wedstrijd meer vreugde beleven aan de supporters dan de schamele 54 overwinning op Machelen. omdat FC nu weer m zijn gewone doen was. De andere wedstrijden in Reeks A kregen een normaal verloop. Stade Leuven maakte Scela Zele in met een 4—1. Het schijnt dat Scela meer dan om de beurt aanviel, maar geen geluk kende bij het naar doelschieten. Zottegem onze gastheer voor zondag liet een povere indruk tegen Terha gen en ei moest in de laatste minuten een elf meter trap bij te pas komen om geel-blauw de 2 punten te zien bemachtigen. Mits te spelen zoals verleden zondag kan FC er een drawn uitpersen en zo de schandelijke nederlaag van verleden jaar uitwissen SK Lebbeke moest een gelijk spel toestaan aan het pittige Vilvoorde bij wie Janssens terug twee punten nette. Kontich kreeg ook weer zin in voetbal na met een 0—2 achterstand te hebben gedraaid, kwamen ze in het laatste half uur terug tot 22 er. wonnen nog ten slotte met 5—2. Dein- ze doet het absoluut slecht na twee wedstrijden aan huis hebben de Torckjongens nog altijd geen punten Nu moesten ze onderdoen voor de «abonné» van bevordering. Crossing Ganshoren. Ook Nielse moest de punten laten gaan. Al mei al normale uitslagen waarin de kopploe- gen wat van hun pluimen lieten en de kleinere broertjes zoveel mogelijk punten binnenhaalden. fe Ninove Hi! lag in ric li.,n dei verwachtingen dat niet alleen die c.ub,ciders - trainers - verzorgers - scheidsrechters e.d.e de tc.ste les gegeven door dhr P. Goosscns hadde.i givoigd. terug zouden op post zijn, maar ook dat meerdere andere clubs een afvaardiging zouden sturen. Hel loopt immers als een strovuur rond dat wil men op de hoogte zijn van zijn taak men moet de Sporta- les.-encyeiu.s te Ninove volgen En dat belooft voor de volgende lessen De verwachtingen stonden hoog gespannen voor de tweede Ie. gegeven door Dr Adriaens, dte zich ontpopte lot een knap lei aar en op meesterlijke wijze het onder werp «Bei r.deren en Gewrichten» behandelde. Regelmatig zien we 's zondags gekwetsten op het terrein en ook regelmatig zien we de verzorger of een clobieider rnet zijn verbandkistje het terrein opsnellen Het :s een beeld waarmee we vertrouwd zijn. Hebt ge u echter ai eens afgevraagd welke grote verantwoorde lijkheid er berust op de schouders van die verzorger De beshssing: voortspelen ol niet. ligt bij hem. Dat d e be kissing van gewichtige aard is. bewijzen voldoende de verschillende dodelijke aflopen, die soortgelijke kwet suren ten gevolge hadden. Daarom is het initiatief van Sporta zo gelukkig en was Dr Adriaens verheugd zijn medewerking te kunnen verlenen. In zit i uiteenzett.ng over de letsels die we kunnen oplopen bij beenderen en gewrichten, ging hij overzich telijk te werk; hij gal de algemene verschijnselen, ken- me:kcn en symptoncn op en dan de maatregelen, beslis- i nger. die dienen getroffen of de behandeling die moet uitgevoerd. Hij b" ar.dcide vooreerst het hoold. daarna de borstkas \vr\ eigen de buik en dan de wervelkolom. Verder be- ra', hij ae ledematen, de letsels en ontwrichting van de boven te en onderste ledematen. En tenslotte volgde nog een zeer vruchtbare bespreking. We zijr ervan overtuigd dat het nut en zelfs de nood- zakel jkhe.d deze lessenreeks te volgen, verder en verder zal doordringen en de volgende lessen ieder clubleider: trainer ol verzorger zeker zal aanwezig zijn De volgende les gaat door bij Edgard De Caluwé in ce Burchtstraat te Ninove op vrijdag 3 oktober te 20.15 h en zal gegeven worden door dhr Jacques Vuylstekc. oud- etbaher. ieraar m lichamelijke opvoeding en gediplo meerd masseur, die zal spreken over «De Weke Weefsels» en een praktische les zal geven in massage: hij zal een jcrr.? vce'b-llcr mr.rsercn. Iedereen is welkom.

Denderklok | 1958 | | pagina 10