Sport... aan de J*t apkast SPORT onder Nr VOETBAL S.V. Zottegem3 F. C. Ninove 4 "DE DENDERKLOK,, Zaterdag 25 October e.k. D 21 T 10 Rivière de man die de muur der 47 kilometer doorboorde denkt dat hij zonder bandbreuk de 48 km had kunnen bereiken. Waar gaat dat naar toe... Intussen heeft de man een val gedaan in de Prijs van het Gouden Wiel, die gewonnen werd door AnquetilDarrigade, zodat hij een kruis mag maken over elke nieuwe rekordpoging. Wij hoorden vertellen aan de tapkast, dat de hel van Deurne een vagevuur is geworden wegens gebrek aan rode duivels. Wat het vertegenwoordi gend elftal in de Antwerpse kuip ten aanschouwe bracht, was een provinciaal elftal niet waardig. De enige «duivel» die kon bekoren was de grote Roland Storme aan wie België een prima stopper heeft gevonden. Voor de rest speelden Anderlecht-spelers en Standard-spelers hun eigen spel dat spijtig genoeg niet tot de middelmaat van het interna tionaal spel opklimt. Men kan een formidabele goe de competitiespeler zijn, zonder daarom de inter nationale klasse te bezitten. Wat te Antwerpen wel een hel was, was de cor rida van auto's en moto's vóór en bizonder na de match. De Antwerpse politie verdient beslist geen pluim voor de manier waarop zij do verkeersstroom poogde te leiden. Misschien zat de late st-p+ember- Z0It die het zweet van hun gezicht deed stromen er wel voor iets tussen... Onnodig te zeggen dat het Antwerps Stadion proppensvol zat. En dan nog met ontevreden sup porters, vermits de Keesjes altijd maar «Abe, Abe» riepen terwijl een fluitconcert van Belgische zijde opging telkens wanneer Poppey Piters aan de bal dierf komen. Van beide zijden vonden wij dat een weinig sportieve houding. De 22 jongens die daar op het groene veld trachtten te voetballen, kun nen er ook niets aan doen wanneer zij de voetbal talenten van de oude gloriën niet kunnen evenaren. Verleden zaterdag waren onze Tapkaster spion nen ook aanwezig bij de opening van het Hammee- Palace of de wintervelodroom van Brussel. Die opening ging natuurlijk gepaard met een «Grote Prijs» waarin de zware brommers en snelheid (De Bakker Maspes) op het programma de clou waren. Toch genoten wij het meest van het pro gramma toen onze streekgenoot Georges Cieters, uit Appelterre, zich in zijn reeks, vóór de snelle Vandenbergen, als eerste over de meet smeet. In de finale van de Prijs der Jongeren werd Herman Cornelis derde, terwijl de jonge Cieters op de vijfde plaats beslag legde. Voor een debuut is dat met een heel goed te bestempelen. De Bakker hield er Maspes onder in de snelheid, ondanks het feit dat hij twee monumentale flaters begfng. Nochtans durven wij er een pint op verwedden dat met de volgende herkansing Maspes het pleit in zijn voor deel zal beslechten. Bij de grote brommers reed Dolf Verschueren zoals in zijn glorietijd. Was den Dolf er niet geweest, dan riskeerde geheel de Grote Prijs een saaie boel te worden. Dolf won met brio de twee eerste reeksen. In de derde die hij als overwinnaar van de koers kon ingaan wist hij zijn grote vechterslust niet in te tomen. Het was weer Dolt die den boel op stelten zette, wat aan Impanis toeliet op het einde over een vermoeide Verschueren te gaan. Toch kwam de overwinning toe aan hem die er het meest voor streed Dolfken Verschueren een man die zijn stiel nog ter harte neemt en de kijkers waar voor hun geld geeft Felix De Coninck de man die zich vetmestte met het zweet der Vlaamse boksers houdt nu het buffet van het Brusselse Palace. Die man drijft met de taal der Vlamingen zo de spot dat zijn prijslijsten enkel en alleen de grote titel dragen Tarif du buffet du Palais des Sports de Bruxelles met daaronder een ééntalige lijst der dranken. Aan alle Ninovieters en Vlamingen uit het omlig gende die zich altijd in grote getalle naar het Sportpaleis begeven zouden we willen vragen het buffet van de gewezen boksmanager te mijden. Wat we ook nooit zullen verstaan zijn de reac ties van de Brusselaars die hei Hammee Palace bevolken Den Dolf geeft hun een hele avond spektakel te zien en als de jongen dan met zijn twee overwinningen, tegen één voor Raymond Im panis, eerste geklasseerd wordt, gaat er een «Ahoe» geroep op van jewelste. Altijd gezegd dat er aan een Brusseleir geen rechte kant te krijgen is... 'I t JONG - NINOVE zaal Roxy D/IU La garde se meurt, mais ne se rend pas Die woorden zal trainer Lievens denkelijk heb ben gedacht toen hij verleden zondag van hek Zottegemse veld in de kleedkamers verdween. Door een onbegrijpelijk en zeker onverantwoord afwezig zijn van Van Stappen, stonden de FCers met 10 man om tussen de krijtlijnen te verschijnen. Jan gespte dan maar zelf de shoes aan en verscheen tot groot jolijt van de Zottegemse supporters, als elfde man op het veld. Dit jolijt van de Zottegemse supporters die Jan voor «oud paard versleten sloeg weldra om in verstomming, bij het zien van het spel dat Jan Lievens ten beste gaf. Wat Jan zo al presteerde valt moeilijk onder woorden te brengen het keurig driehoekspel JanD'HerdeLeysen, bracht méér dan eens Philips en zijn maats van streek. FC had eindelijk en zo onverwacht dé man gevonden die de ordeloze krachten in snedige aanvalsgolven wist om te toveren. Zottegem stelde enigszins teleur, na de prestaties van verleden seizoen. Men schijnt ook daar een stationnaire periode te hebben bereikt, die alle ploegen in bevordering kennen. Zago bijvoorbeeld die verleden jaar de schrik der midden-halfs was geraakte zondag nooit uit de greep van de Seu, die trouwens een reuzepartij ten beste gaf. De grote man was de kleine D'Herde. De plaats die hij voor zich in de ploeg opeist, ver hoogt van zondag tot zondag. De laatste minuten was het aan de koelbloedigheid van Etienne te danken dat FC aan de winnende hand bleef. Staf De Buyscher toonde zi,ch onder zijn ware gedaante een goalgetter rap en juist een straat verschil met de Staf die we tegen Vigor Hamme aan het werk zagen. Indien hij zo verder doorspeelt, is hij aardig op weg om het lievelings kind van de Ninoofse supporters te worden. Van Isterdael was even sekuur breken en drijven schijnen voor hem het droombeeld van voetbal te zijn Die knaap bezit nochtans een hard en droog schot, dat hij gerust van buiten de back- lijn op doel mag afvuren. FC moet hem meer spel- vrijheid geven tot nog toe liep de jongen erbij als het vijfde wiel in de wagen. Bij de uitblinkers van verleden zondag behoort ook Matté. cn dat doet ons werkelijk plezier. André schijnt deze keer kop en benen gebruikt te hebben hij lag aan de basis van drie doelpunten en schoot zelf ook een roos. Daarbij kwam dan nog dat al zijn schoten de goede richting hadden. Is dit nu aan de derby-atmosfeer te wijten of aan de aan wezigheid, tussen de krijtlijnen, van trainer Jan Lievens? Niemand zal het zeggen in ieder geval deze maal een heel grote pluim voor den Dreekes die toonde dat hij wat kan als hij er met zijn gedachten bij is. Van Colinet is het beter te zwijgen: het is immers toch altijd hetzelfde...! Keeper Van Oudenhove had wel alle schuld aan de 33 stand, maar verder was de jongen goed. Het selectiekomitee van FC mag hem gerust nog krediet geven éénmaal ingespeeld, zal de jongen een vaste waarde zijn. Voor de rest was de ploeg opperbest en deed ieder wat moest gedaan. Het gehalte van het spel zelf dat er vertoond werd, leed veel onder de derbv-atmosfeer, die de referee in het bizonder niet paste en die hem on begrijpelijke beslissingen deed nemen. Met trainer Lievens als bezieler was FC zeker de beste ploeg op het veld een ploeg zoals we haar altijd zouden willen zien: moedig en met... zegewil Voor de andere matchen gaat al onze aandacht naar Terhagen onze tegenstrever voor zondag dat het thuis moest afleggen tegen Crossing Gans horen. Deze 2—4 nederlaag wijst op een niet al te stevige verdediging van Terhagen. En toch moet aubbel opgepast worden met 'n pronostiek 'n ploeg die aan huis verloor, en de zondag daarop terug voor eigen volk speelt, is dubbel gevaarlijk. FC kan er op een elftal stuiten dat er alles voor over heeft om de zege te behalen. Daarom een drawn bij Terhagen ware een su,cces Stade Leuven moest het afleggen tegen Vilvoor de dat door zijn beter voetbalspel de ex-derdeklas sers ondei de voet liep. Lebbeke had heel wat meer last om met een magere 0—1 te Heist de puntjes uit het vuur te slepen. Het was Noliet die het enige doelpunt lukte. Scela moest er ook nu weer alles uithalen om één puntje te oogsten bij het vrij zwakke Nielse. Er kwam zelfs een flater van een Nielse back bij te pas om de gelijke stand te behalen Machelen hield lang gelijke tred met Ronse. en het was terug in de laatste twintig minu ten dat de ploeg door de knieën ging. De andere ploegen van onze reeks werden op den dop gezet iets dat we niet kunnen goedkeu ren, daar dit steeds een vals beeld geeft van de kalender en het trouwens ook voor de ploegen zelf niet aan te raden is, in het begin van het seizoen, van een :ustdag te genieten. RANGSCHIKKING NA 28 SEPTEMBER 1 Ganshoren 4 4 0 0 12 4 8 2 SK Lebbeke 4 3 0 1 13 6 7 3 FC Vilvoorde 4 2 0 8 5 6 4 Vigor Hamme 3 2 0 1 4 1 5 5 FC Heist Sport 4 2 1 1 6 4 5 6 SV Zottegem 4 2 1 1 8 7 5 7 FC NINOVE 4 2 1 1 11 13 5 8 Staat Leuven 4 2 2 0 7 6 4 9 Asse Ronse 4 2 0 6 8 4 10 AV Dendermonde 3 0 1 2 4 6 2 2 11 FC Kontich 3 1 2 0 6 6 12 SV Nielse 4 0 2 4 6 13 Scela Zele 4 0 2 2 5 9 14 CS Machelen 4 1 3 0 8 12 2 15 VV Terhagen 4 0 3 1 3 7 16 SK Deinze 3 0 3 0 2 7 0 ONZE VERWACHTINGEN VOOR ZONDAG KAV Dendermonde Heist Sport VV Terhagen FC Ninove Scela Zelt CS Machelen Assa Ronse SV Zottegem Crossing Ganshoren Stade Leuven Nielse SV - SK Deinze FC Vilvoorde FC Kontich Vigor Hamme SK Lebbeke 1 x 1 1 1 1 1 Stemt C .V. P iL v-.- 'A 9 9 9 64 9 66 9 1 ■1 X

Denderklok | 1958 | | pagina 10