Sport aan de J SPO RT BAL VOETBAL V.V. Terhagen: 3 F.C. Ninove1 10 "DE DENDERKLOK Vóór twee jaar, ongeveer, sneuvelde op het sportveld, hij die eens de slimste onder de wijzen werd genoemd Stanneken Ockers. Het past dat men bij de verjaardag van deze triestige avond in het Antwerpse Sportpaleis even denke aan het manneken dat, door zijn wilskracht en zijn hersens, zich een plaats in de wereld kapte, die hem tot voorbeeld maakten voor vele sportmannen en... gewone mensen. FC Ninove kent nu het geval Van Stappen Wij weten niet veel over dit geval de FC- kringen blijven hermetisch gesloten. Van de roddel praatjes die in de stad welig worden rondgestrooid geloven we ook niet veel. Wat wij wensen is, dat het gevrl Van Stappen geen nieuwe zaak Van Lae- them zou worden. We weten heel goed dat een speler, die met de poleviekens van zijn bestuur wil spelen, dient gestraft te worden. Maar tussen al die heren van het FC-bestuur moet toch een diplo maat te vinden zijn die alles weer in de rechte lijn kan trekken. Ons inziens mag dit geschil niet ver wateren in wederzijdse koppigheid. FC kan zich de weelde veroorloven Van Stappen te straffen, maar niet van hem te verliezen. WTat ons toch wonder schijnt dat is dat een reporter van «Het Nieuwsblad» en «Det Volk» een schorsing en dan nog onbepaald... van Van Stappen doorseinde, en dat zonder dat het FC- bestuur hieromtrent een beslissing had genomen. Er werd aan Maurits enkel per brief gevraagd zijn geval te komen uitleggen aan het bestuur. Het resultaat van het vals bericht kan zijn dat Van Stappen zich reeds gestraft oordeelde vóór hij uitleg kon geven. Wij manen die reporter tot voorzich tigheid aan alleen het doorgeven van absoluut juiste berichten, is geboden. Theo Baelemans heeft verleden zaterdag in het Antwerpse sportpaleis nogal een programma ineen gestoken. Het heeft ons bijna verzoend met de pistewereld. Niet minder dan drie regenboogtruien traden op aan het Schijn Rousseau, Rivière en Bücher Dit alles omlijst door koers voor klein tjes die hier ook weer net beste spektakel gaven. We moeter. hier eerst mea culpa slaan over de woorden die we verleden week over Jos De Bakker schreven. Die jongen kan méér dan wij dachten. Verleden zaterdag op «zijn» piste was hij niet te verslaan ten andere zijn spurt waarin hij de laatste 20C' meter aflegde in 11 4/10 zegt genoeg. De elite van het veloken heeft deze keer waar voor geld gegeven. En we durven verzekeren dat de circa 14.000 aanwezigen waarlijk genoten hebben van de kunst en sport van De Bakker en Co. De clou was hier de achtervolgingsmatch Lauwers Rivière echter dernies. Ofwel zit Rivière er momen teel door. ofwel kan de man tegen de uitlatingsbuis van een derny niet. In elk geval, de Rups maakte er korte metten mee en brak meteen nog een lokaal rekord. Het verbauwereerde gezicht van Rivière was geld waard en de Antwerpse supporters deden denken aan Italiaanse tiffosi. Het zitvlak van De Paepe moet wel definitief genezen zijn, vermits hij achter de zware brommers een klinkende zege behaalde in de uurkoers. We zijn nu benieuwd de grote mat<ch Verschueren De Paepe bi] te wonen. Naar men ons vertelde zou het geschil Sportpaleis Verschueren weldra worden bijgelegd, iets wat we van harte wensen al was het maar om de duels Dolf Pol te kunnen zien. Van Bücher de wereldkampioen-stayer was er maar weinig spektakel te zien. Een spinnijdige Timmoner en een wonderbare Wout Wagtmans konden alleen een losgebroken De Paepe bedreigen en dan nog bij manier van spreken want het tempo dat De Paepe aan de anderen oplegde was te hoog. Alles te samen een aangename avond en een pro ficiat aan al de akteurs van de kleinste tot aan de regenboogtrui. Het veloken was verleden zondag ook weer koning in Frankrijk, waar Parijs—Tours verreden werd. Het werd terug een monotoon vertoon nu was het echter nog erger dan in de andere beroeps- rennerskoersen, daar er alleen gekoerst werd in de laatste 7 km. Arme inrichters... die al hun best doen om kampioenen aan de start te krijgen en alleen maar een bende luilakken moeten uitbetalen. De overwinning van Smetje doet ons plezier en als er dan toch prijzen moeten uitbetaald, gunnen wij die toch liever aan onze renners dan aan de vreemden Maar reklaam voor het veloken is Parijs—Tours niet geweest. Ge weet of ge weet het niet dat in België een komitee bestaat voor beter en proper voetbal. Nu is het verleden zondag weeral eens iets geweest op den Beerschot. Coppens, die reeds enkele malen door de grote Nelissen tegen zijn schenen had laten schoppen, schoot plots in een kattekoleire en gal de reus van de lakenstede een duwken in de rug. Nelissen vond niets beter dan Coppens een duchtige stamp te geven zodat het Antwerpse schoothondje jankend bleef liggen» De Verviers-stopper werd naar de kleedkamers gestuurd... Nu zijn we eens benieuwd voor hoelang Monsieur Nelissen zal ge schorst worden en of dat fameuze komitee eens zijn zeg zal krijgen in het geval Verviers die bekend staan als beerstampers, maar in voetbal nog het ABC te leren hebben. A propos, de match in Terhagen was in elk geval een toonbeeld van faire voetbal. Er was alleen maar Leysen die wat over zijn zenuwen heen was maar voor de rest heeft de fluitenier slechts 5 keer gedurende 90 minuten voor fout dienen te blazen Proficiat aan de 22 man. JONG - NINOVE Zaterdag 25 October e.k. zaa! Roxy De uitslag te Zottegem behaald had weer de moed in vele supportersharten gepompt en wij zelf na deze prestatie hadden zeker beter verwacht van onze mannen dan de partij buske-stamp die we te zien kregen. Het begin van deze wedstrijd deed ons hopen dat het zou gaan, en toen het spel pas tien minuten aan gang was waren reeds drie, vier open kansen geboden helaas jammerlijk door onze voorlijn verknoeid... De Terhagen-boys. die er van het begin tot het einae een tempo op nahielden dat boven onze middelc n lag, kwamen er toe de partij in evenwicht te brengen en zelfs om FC in verdediging te dringen Op dat ogenblik hebben we alles gevreesd en het is jammer genoeg slecht uitgevallen. Nauwelijks een kwartier was er nodig orn de stand op 30 te brengen en van dan af was de partij verloren. Immers, onze voorlijn, waarin maar 2 man en half speelden, bleek onbekwaam de overigens zeer flink presterende Terhagense keeper te verschalken en er moest vlak voor het einde een schicht van een plafondschot bij te pas komen om de voetbaleer te redden Zeggen we maar vlug dat Terhagen niet gewon nen heeft, wèl heeft FC op schitterende wijze deze partij verloren. Nu er zes matchen gespeeld zijn, is het tijd cm de stier bij de horens te nemen en openlijk te zeggen waarom het gaat. Als we hierboven spreken van een voorlijn van 2 man en half, dan wordt met die halve man Jan gedoeld. Jan is sportief genoeg, en weet dat heel goed, dat hij als toevallig invaller en op zijn ouder dom, niet meer kan geven wat van een jong speler mag verwacht. Zijn tijd was aaar om te rusten en Jan heeft blijk gegeven van veel sportiviteit 'n goede wil met de trui weer aan te trekken, ilet ergste is nog wel dat deze veteraan aan zijn jongere ploegmaten het voorbeeld moest geven en hen tot meer activiteit moest aansporen. Over deze halve manniets dan goed, want hij stak met kop en schouders boven de twee ersatz-vedetten Colinet er Leysen. Van Colinet gaat niets uit. heel het gamma van zijn kunnen is beperkt tot het dribblen van twee, drie man om de bal dan in de voeten van een tegenstrever te spelen. Hoe hard het ook moge klinken die jongen is een blok aan het been der voorlijn, als we 't zo mogen zeggen. Als onze memorie nog goed is, dan speelde Colinet zijn beste wedstrijden op de buitenlinksplaats. Waarom hem dan niet terug naar die plaats verwezen, de enige waar zijn dribblings nog iets kunnen opgrengen. In Leysen hebben we ons we bekennen dat gaarne dik bedrogen. In plaats van er op vooruit te gaan wordt de man met de dag trager en loopt er wat bij precies of hij er geen zaken mee heeft. Als er geer. beternis komt moet hier ook onmiddel lijk en kordaat ingegrepen worden. Van at twee overigen was Matté nog de beste, niettegenstaande het feit dat hij weeral door zijn onbesuisdheid een paar open kansen redde loos verknoeide. Van De Buvscher zullen we nog niets zeggen. Graag zagen we de Staf eens omtingd door vier spelers die. boven hun techniek, nog dat beetje voetbalverstand hebben om de bal langs de grond te spelen in plaats van in de hoogte, want op deze laatste wijze heeft de Staf gezien zijn ge stalte geen enkele kans de bal te bemeesteren. Voor Etienne D'Herde, die zich in elke match danig inspant en een voorbeeld voor zijn medema- ten is, moet het een bittere pil om slikken zijn te zien dat de voorspelers zo weinig van zijn voor zetten terecht brengen. We stellen hem op één lijn met Petter en Arijs, die zich mets te verwijten hebben. Van Isterdael doet het voor een begin neling niet te slecht en er is hoop in de toekomst. De Sec weet dat we hem hier altijd zeer genegen zijn en zijn moed naar waarde schatten. Hij zelf zal er wel mee akkoord zijn te verklaren dat hij als stopper niet de gedroomde man is. Misschien is hieraan het feit niet vreemd dat cU? achter hem staande keeper Van Oudenhove zo gauw in de war wordt gebracht. Die jongen mag gerust twee van de tegen hem gemaakte doelpunten op zijn képi steken en hij i<- nog ver van de kunst van een zelfs minder goed spelende Van Geit. Goed verstaan, wij werpen hem geen steen en geven heel graag toe dat hij een goed keeper kan worden en dat hij er alles vooi heeft om eens uit te blinken. Maar in tussen geloven we dat de supporters hier te Ninove hem een slechte dienst bewezen in de match tegen Hamme, waar zijn minste handeling op luid bravo geroep onthaald werd. DAT was de juiste manier om een goed speler voorgoed kapot te maken. Het geval Van Stappen laten we buiten kijf. We zijn ei van overtuigd dat het FC-bestuur hier de passende gevolgtrekkingen zal weten uit te halen. Zonder ons in de zaken van de selectie-heren te willen mengen, zouden we Colinet toch maar op buitenlinks zetten en als binnenspeler uitzien naar iets anders. Misschien is Gaston er voor te vinden de schoenen weer aan te bidden tot, of Coppens of De Moor, weer kunnen optreden Toto moet dat nog kunnen, voor enkele weken althans. En Leysen zouden we nog één kans geven. Betert het niet, dan liever een jong speler opgesteld die wel niet zo vol techniek zit, maar zich toch zal weren en ten minste de moed bezit om elke bal te betwisten. Het schijnt ons dat FC in dit kampioenschap niet de rol zal spelen die ervan verwacht werd. Daarvoor mankeert het té veel aan samenspel. In deze omstandigheden een voorspelling maken om trent de match tegen Vilvoorde, lijkt ons zeer gewaagd Winnen Wie kan 't zeggen... FC kan zich, in grote omstandigheden, groot tonen, maar om daarom een overwinning te voorspellen is toch te roekeloos. Verliezen We bezitten de beste backs van onze reeks. Jammer genoeg is er nog de oner varen Van Oudenhove die dit voordeel weer te niet doet Zodat, al bij al, een gelijk spel wel tot de grootste mogelijkheden behoort. Willen we 't daar dan maar bij houden? Aan de spelers te bewijzen dat we'ongelijk hadden.

Denderklok | 1958 | | pagina 10