SPORT BAL VOETBAL F.C. Ninove3 F.C. Vilvoorde: 2 10 DE .DENDERKIOK derwaardige prestatie van ParijsTours, vertelde dat hij de nacht voor de koers aan enteritis heeft geleden en er zelfs sprake was van hospitaliseren. Spijtig voor Labie die op een puike eindeseizoen forme mocht bogen. We wensen hem meer geluk in de Ronde van Lombardije. Verleden zaterdag waren we getuige in het «Hammee Sport Palacevan een bitsige strijd gedurende de 100 km ploegkoers. De «kleintjes» door de afwezigheid van de «groten» hadden nu eens het geluk naar hun volle goesting te mogen rijden. Vanaf de eerste tot de laatste minuut zat er het bovenarms op. De eerste 50 km werden afgebold in 55 minuten, terwijl gans de koers 1 uur 22' in beslag nam. Als we met ons autoken 100 km moeten afleggen, zullen we er alles dienen uit te halen om dat gemiddelde te bereiken. Boven alle koppels prijkten Vannitsen (de scho ne jongen) met Impanis. Daaronder stond een kop pel dat onze stembanden duur op' de proef stelde SorgeloosVan Aerde. Labie was de grote man en door zijn spektakulair rijden veroverde hij niet alleen ons hart maar ook dat van de Brusselaars en het donderend applaus voor zijn derde plaats, was in elk geval het bewijs dat' Labieken door de fauna die het Hammee Palace bevolkt, geadopteerd is. Spijtig genoeg was Michel Van Aerde onder alles, de jongen reed als een strijkijzer. Toch zien we SorgeloosVan Aerde als winnaars voor heden avond in de uur ploegkoers die als omlijsting door gaat van het Criterium der Azen waarin Rivière nogmaals de gelegenheid krijgt zich belachelijk te laten maken achter dernies. Bij de jongeren.,waren er drie man van de streek die op de houten band hun plaatsken verdedigden Cornelis vanMeerbeke, Van Cutsem uit Neigem en de ons beter bekende Cieters uit Appelterre. Ondanks hun verweer werden Cieters en Van Cut sem naar huis gereden gemis aan stiel. Van Cutsem deed erg onhandig op de piste de jongen lag ook een gans seizoen stil wegens val. Cieters reed zich vierde in zijn reeks maar daar alleen de eerste drie weerhouden werden voor de finale, mocht ook hij zijn wielen losdraaien. Cqrneiisn:eed zich in finale maar moest zich met de vijfde pjaats tevreden stbljlén. Georges Cieters won nog een koers te Sint Maria Lierde waar hij in de spurt na een lastige koers iedereen de baas bleef. De Langen De Corte gekende zesdagenrenner werd in Waarschoot in de gemeenteraad ver kozen als derde op de CVP lijst. Het schijntdat hij in de politiek zo rap is als op de piste wat beloofd in Waarschoot want de langen is verduveld rap. Lebbeke heeft weer de nederlaag gekend. \Ve denken aan de Tapkast dat het eerste vuur op dé Konkel ook wel zal gedoofd zijn. De incidenten die zich daar verleden zondag voordeden gedurende de match en daarna de referee moest onder bewa king langs een achterpoortje verdwijnen tonen aan dat die jongens en hun suppqrters hun provin ciale mentaliteit nog niet kwijt zijn. Smetje heeft nu weeral eens laten zien dat zijn eindeseizoenforme geen toeval is. Zijn derde plaats en eerste Belg achter Anquetil en Saint in de Prijs van Lugano, bewijzen dat Smetje een goede internationale klasse bezit. Wie ons-ook met verstomming blijft slaan is de Ouwe Schulte 43 jaar en op die ouderdom een Zes Dagen winnen, een uurkoers, een dernyr— koers en een koppelrit op zijn naam brengen, en dit alles in 10 dagen tijd. Hier zit misschien iets in voor de jonge renners die kunnen leren dat, als men alles over heeft voor zijn stiel, men tot laat in het leven de sportroem kan hoog houden. Na de match FC Vilvoorde kregen we Felix Van Kerckhove te pakken. De jongen is nog altijd even simpatiek en minzaam. Hij gaf toe verwonderd te zijn geweest voor het spel van Ninove, dat hij prees voor zijn directheid en de lange kruispassen iets wat wij persoonlijk niet altijd goedkeuren. Wie hem bizonder was opgevallen, was de jonge Van Isterdael die altijd volgens Felix enorme vorderingen heeft gemaakt, en Dreekes Matté die hij als één der snelste spelers van de Reeks cata- 'logeerde. t, Wij van/onze kant kunnen daar alleen aan toe voegen dat Vilvoorde een excellente tegenstander was en dat Felix zeker -niet misstaat in dat goed geheel. Op het TV scherm ziet men soms «belangrijke» catchmatchen. Verleden week was er nu één waar we toch dt aandacht willen op trekken. Gewoonlijk nemen we die uitzending om eens goed te lachen, daar catch toch met sport niets heeft te maken. Nu waren wc effenaf alle goesting tot lachen kwijt. Het schandaal dat zich daar afrolde is niet meer menswaardig. Eén der tegenstanders werd het voor hoofd open gekloven door zijn «vijand» bij middel van kopstoten. Toen de tweede dan plots zijn kop stoot miste en met zijn adamsappel op de koord terecht kwam, hebben wij het weinig hartverster kend beeld gezien van twee mannen die bewuste loos op dc ring bleven liggen. Kan men niet beletten dat zo een beestachtige beelden nog in onze huiskamer binnen dringen Geeft ons maar catchcircus, maar laat om de liefde Gods die georganiseerde vechtpartijen ver dwijnen wanneer het waarlijk beestachtig wordt. JONG - NINOVE Zaterdag 25 October e.k. Roxy zaal De komst van deze kopploeg, mede het puike weder, hadden heel wat volk naar de Doorn gelokt eri het was voor een schier volle bak dat deze wedstrijd gespeeld werd. Zoals voorzien, werd de ploeg nogmaals gewijzigd Coppens deed zijn her- optreden in de backlijn, terwijl Vital Arijs naar de halfplaats opschoof. Van Isterdael nam de plaa^ in van Colinet en deze verhuisde naar de linksbui tenplaats. De overwinning van de Ninovieters is juist te noemen, alhoewel één doelpuntje meer verschil beter de verhouding der beide ploegen zou uitge drukt hebben. Want voor een kopploeg die dus normaal een derde afdelingsploeg moet waard zijn hebben de bezoekers eerder flauw gepresteerd. Was hun samnspel goed, dan liet de verdediging meer dan een steek vallen en werd door de uiterst snelle Matté gewoonweg in doeken gedaan. Het Vilvoordse voorlijntje kombineerde aardig, maar de afwerking liet te wensen over terwijl hun mid- voor door de Seu volledig werd lam gelegd. Zo op het oog gezien een ploeg die hoogten en laagten zal kennen, maar geen eerste viool in de competitie zal spelen Daarvoor zijn ze evenals de thuisploeg te onevenwichtig. Bij FC vlotte het beter dan in de vorige mat chen alhoewel nog altijd vooraan «het» brein mankeert dat meer gebondenheid en zwier in de aanvallen brengen moet. Individueel genomen trekt elke man zijn streng, maar eenmaal in de kar gespannen gaat de ene links en de andere rechts zodat de meeste kombinaties mis uitvallen. Hebben we Matté hier vroeger meer dan- zijn part op zijnen hoebeigegeven, dan moeten wé onze mening omtrent hem totaal herzien en we doen dat met plezier of den Dreekes dat nu gelooft of niet. Matté is voor het ogenblik en veruit onze beste voorspeler en elk van zijn demarrages en centers zijn doodsgevaarlijk. Jammer maar dat er zelden iemand is om van deze gelegen heden gebruik te maken, anders regende het doel punten met manden. Eén ding willen we André toch vragen een beetje zelfbeheersing als hij voor de doelmond komt. Een harde kalisj is er gewoonlijk neven, terwijl een goed geplaatste bal altijd zit Even goed als Matté was de nieuweling Van Isterdael en omtrent hem blijven we bij ons vroeger oordeel, een geschikt man om ooit midvoor te worden. De man schiet met beide voeten hard en droog, heeft de gedroomde gestalte, klampt aan en is niet gauw verveerd. De manier waarop'hij «ons» tweede doelpunt scoorde, zal hem niet vlug door iemand uit onze reeks nagedaan worden. De Buyscher scheen ook aan de beterhand en zijn rendement zal zeker verhogen, de dag dat de bal hem in de voeten gespeeld wordt in plaats van in de hoogte. Colinet deed zijn best op de linksbui tenplaats en mits een beetje oppassen zal hij op deze plaats wel zijn vroegere populariteit terug winnen. Van Ley sen zullen we zeggen dat hij stukken beter was dan vroeger. De flitsen die hij soms laat zien doen het beste hopen, toch schijnt het ons dat de andere spelers moeite hebben zich aan Leysen's spel aan te passen. Ons dunkt dat met een beetje meer.oplettendheid het nodige verband kan ge vonden worden. Onze jonge keeper deed zijn best en gaat vrij uit. Aan de twee tegen hem gescoorde punten kon hij niets hierbij gaan de backs niet vrij uit... Was Petter goed, dan zondigde Coppens weeral door zijn tegenstrever te veel vrij te laten. Onze Seu komt er ook in. en de dag dat hij zijn voorganger zal doen vergeten, is niet zo ver meer af. Etienne D'Herde had waarschijnlijk als opdracht gekregen de verdediging te verstreken en dat heeft hij op de hem eigen puike wijze gedaan. Méér dan eens heeft zijn tussenkomst op het laatste ogenblik ongelukken vermeden en intussen vond hij nog de gelegenheid zijn mannen ten aanval te stuwen. Wat Arijs betreft, rap en lenig genoeg, maar Vital zou er goed aandoen zijn voorzetten beter te verzorgen in plaats van maar in 't wilde weg te ontzetten. Als hij wil kan dat. De leiding van deze wedstrijd was eerder flauw te noemen, om wille van het vele, nutteloze, jspel v onderbreken. Bovendien betrouwde de man zich*hog al veel op zijn linesman waarvan één althans niet goed wist te onderscheiden wat off-side was of niet. De eeuwige kwestie van vertrek en aankomst van de bal... Zondag gaat de reis naar Assa Ronse. Naar onze mening komen we van ginds met een lege valies terug, want de Assa boys zitten dik in forme. Tenzij onze pronostiek weer eens verkeerd uitvalt, zoals verleden week. Iets wat we van harte wensen. PB Naar we uit bevoegde bron vernamen, werd het geval Van Stappen opgeklaard. De grote schuldige blijkt hier w^er eens de pers te zijn (niet de onze), die aan het bestuur beslissingen toeschreef weüce «ooit genomen - wérden. Van Stappen deed reeds zijn heroptreden bij de reserven en hopen hem spoedig in het fanion elftal terug te zien. Naar we ook vernamen speelde Van Geit met zelfde re serven een reuze partij en dank zij hem bleef het bij een 01 score, waar anders veel hogere cijfers te verwachten waren. Te beter voor hem en voor de club. ONS KIJKJE BIJ DE PROVINGALERS EXCELSIOR - GERAARDSBERGEN 1-3 SK Geraardsbergen ging te St Niklaas de punten halen die broodnodig waren om in kontakt te blij ven met de kopploeg. Het heet dat Dr Walravens de man was met de juiste pass in de voet. SV Oudenaarde Standaard Denderleeuw o 2 Goed georganiseerde verdediging van Standaard 'hielp in dit derby de puntjes voor Denderleeuw, dat eerder de doelpunten nette met geluk dan met fijn opgebouwde aanvallen. Laarne Denderhoutem 2 5 Uitstekende partij van Denderhoutem dat naar de tweede plaats oprukt door deze overwinning, en titelkandidaat Windeke sterk komt bedreigen. Herzele Eendracht Lieferinge 1 2 Harde wedstrijd waarin goalgetter Van Ouden- hove zich deed opmerken door zijn doelpunt in volle spurt gescoord. Papa Mestiaen zette een elf meter-trap om. Atembeke Appelterre 2 7 Meer dan verdiende overwinning van Appelterre dat waarlijk baas was in alle lijnen. Meer dan een moedig verweer kon Atembeke niet inbrengen.

Denderklok | 1958 | | pagina 10