Sport... aan de apkast SPORT VOETBAL Assa Ronse 2 F.C. Ninove1 10 "DE DENDERKLOK V/ij weten niet of vele van onze lezers ook de ge woonte hebben iedere donderdag naar Tele-Rijsel over te schakelen en hun fl.mptje over de Vlaamse zender laten vallen. Wij doen het in elk geval wel. Verlecer. week en deze week hebben we dan genoten van het programma «la têle et les jambes». De kop en de benen waarin een quiz-programma met twee personen wordt betwist. De ene antwoordt op de vragen en de tweede des jambes» maakt het weer goed door een sport prestatie. wanneer de eerste faait. «i_.es jambes» waren nu van Rivière en de jongen moest driemaal achtereen op open piste de 2 km afbollen in minder dan 2'3t>" hij deed er over 2 3.1 3 5 2 33" 1 5 2' 34" 1 5 de eerste week op open piste en met veel koude en wind. Wij hebben hier altijd gepredikt dat Rivièie een simpatieke kerel was: en wie nu op het TV'-scherm zijn ko-irs volgde, zal het met ons volledig eens zijn. Waarlijk een voorbeeld in de rennerswereld. Van Steenbergen-Severeyns wonnen de Zesdagen van Frankfort Niet dat we nu gaan juichen en dansen om die overwinning, maar enkel om te vragen wie van die tweede kiassers nc Rik en Miel kon bedreigen. Ons maken ze niet wijs dat Petry bijvoorbeeld een zesdagen-renner is En dat men dan nog het enige koppel Arnold-Terruzi uiteenrukt... ja, dat is erg. In elk geval, een gemak kelijke overwinning. Mijnheer Van Hammé van 't Sportpaleis te Brus.-el verdient een heel grote pluim. Naar we vernamen zullen op piste nu ook vrouwenkoersen worden gepatroneerd door de UCI en K.BWB. Mijnheer Van Hammé heeft aan die organismen laten weten dat hij in dat spektakel niet meespeelt. Bravo... en wanneer gaat Mijnheer Oscar van G_nt ge weet wel den Daemers dezelfde moed aan de dag leggen Het deed ons dan ook b.zonder veel plezier dat het «Hammé Palace» verleden zaterdag stampvol was ge lopen. Het werd een topavond. De liefhebbers een kleine honderd man... brachten ons eerst een flinke brok sport.. Daarna volgden de «kleintjes» die de week tevoren een flinke prestatie hadden geleverd. Hier wonnen niet zoals verwacht door ons Labie-Van Aerde <be den weerhouden door de Ronde van Lombardije) maar wei De Bi.ere-De Corte die een hels spektakel ten beste gaven. De «supérieure» prestatie kwam van Rivière. Wat voor iekords die man nog ai gaat breken weten we rue- H j moet nu wel de snelste man op alle pisten zijn. Ei blijft alleen nog de lichtlopende piste van Zurich. In Brussel reed hij over 5 km staande vertrek 6' 1" 15 w it het rekord van Sehulte neerhaalde met 15". Om bij te dromen... Dit belette ten andere Rivière n et van de dag daarop in Parijs het record der 10 km gehouden door Messina en S.rehler te doen vallen Een groot renner die Rivièie Te Brussel was dan nog het spektakel van het uur achter dernies. Rupske Lauwers legde er van in het begin zodanig ae pee3 op dat wij daar 60 minuten zien tempo hebben rijden, gedurende dewelke de fantast Hassenforder met ellebooglappen aan zoals onze voetballers knie lappen dragen en ie «champion Wallon Brankart» op e.telijke ronden werden gereden. De grote Rik was de kle.ne Rups te slim en te vlug al. wa. aan Rik een huil- en fluitconcert opbracht. Maar dat hij zich troosle.. de fauna van het Sportpaleis was toch zo teleurgesteld omdat «l'enfant cheri Raymond Im- panis» n.et mee kon achter d.e stinkende motortuigjes. Vanavond gaat in het Hammé Palace de trofee der kampioenen door met Anquetil. Baldini. de twee Riks c Labieken. Wie gaat de grote Rik van de zege af houden Hef legenpunt dat Niriove op Assa Ronse lukte, gaf nrgal stol tot palabers bij de supporters der beide kam pen. De ene zagen hands van de Assa-back en de andere hand.- var De Buyscher. Ons inziens werd hier penalty gefloten \cor onregelmatig chargeren door de center- half. back en keeper, die onder hun drietjes De Buyscher netjes wisten te «sandwichen». Wat er ook van zij, het doelpunt was verdiend ie noemen al was het maar om het lompe spel van de Assa-verdediging te bestraffen. De Ronde van Lombardije werd voor de Belgen een tweede Reims. Don Fredo en Rik II beloerden elkaar zo erg dat zij op 2 km van de eindstreep ingelopen werden. Om bij te huilen Dat men voor een merk rijdt, akkoord: maar dat die merkenstrijd een wedstrijd gaat vervalsen dat zou niet mogen gebeuren. Sporta Kerel vetrasle weer eens met een prachtnum- mer dit boekje wordt waarlijk interessant. Voor de kleine clubs en zelfs voor P'C staan er een paar actuele beschouwingen in van de hand van Dr Bauwens van Liersc Hierin bewijst de dokter dat de betaalde voetbal (iO.GüO F oer jaar zou men mogen uitbetalen de echte clubmens aan het doden is en er voor de kleine clubs gezien de grote financiële lasten die zij zullen moeten dragen g?en andere uitkomst meer is dan de doelhouten uit "te breken, hetgeen een dodelijke steek zou zijn in he- hart var. de voetbalwereld. Dit is een mening die we bijtreden. Men ziet reeds in onze stad hoeveel spelers er op hun zondaagse voetbalcenten gebrand zitten en welke middelen er soms gebruikt worden om toch maar in het eerste elftal te kunnen optreden.. De spelers hier bij ons. die met hun volle goesting in het tweede elftal spelen zijn te tellen op een half hand Dat tweede elftal van FC staat er trouwens niet te best voor. De arme voetbal die er gespeeld wordt is een reserve-eittal van promo: ie niet waardig en nochtan.- zou het moeten de reserve-tank zijn van spelers die moeten kunnen inspringen in het eerste elftal. Nu loopt alles er in 't honderd en van echte clubgeest is hier ook geen sprake. Kan het bestuur daar met aan verhelpen, ten einde de mensen die niet op vei plaatsing meegaan toch nog van een aangename voetbalnamiddag te laten genieten De plakbrieven die de spreekbeurt aankondigen van oud-scheidsrechter Francken. vertellen ons dat de heet Francken zijn «scheidsrechterlijke steunpunten» /al uit leggen. Mijnheer Francken was gewoon te fluiten met eer. wandelstok in de hand en zocht dan zekere «sieun»- punten op het terrein uit ten einde ziin STANDpunten beier te kunnen uitleggen. In eik gevaltoch een spreek beurt d.e door geen enkele voetbalfan mag gemist worden. Das alle voetballers, klein en groot, alsook de supporters die zo gaarne «Sarma-arbiter» roepen, naar De Keizer op vrijdag 31 oktober 1958. De KB VB neemt nu maatregelen voor besparing. De eerste slachtoffers warer. de scheidsrechters die hun reis kosten zagen beperkt, naar gelang zij in hogere of lagere afdeling floten. De volgende slachtoffers waren de club.-. Zo hebb--r. we meegemaakt dat twee derbies Zoitegem—- Nir.oue en Assa RonseNinove gefloten werd door de zelfde fiuitenier. uit de streek van de drie clubs. Niet dat wij Mr Dc Beul van part:jd.ghe:d beschuldigen, maar het moet voor die man ook niet plezant zijn in eigen streek derbies te fluiter.. Zijn de besparingen die de KBVB zo tracht te maken wel voldoende om die beide maatregelen te behouden JONG - NINOVE Zaterdag 25 October e. k- BAL zaal Roxy Voila... onze pronostiek is spijtig genoeg uitgevallen. Zeggen dat «Assa Renaix»(!) die overwinning verdiende, zou liegen zijn. Zelfs een drawn ware nog te veel geweest. Zoals tegen Terhagen hebben de FCers die wedstrijd glansrijk verloren. Op een veld dat meer weg had van een patattenland dan van een voetbalmat. waar de kontrole over de bal uiterst moeilijk was, had FC juist dertig minuten nodig om zich aan te passen en binst die tijd moest de Pié voor de eerste maal zijn netten zuiveren. Het was in die periode dat de jonge Van Der Kelen die voor D'Herde (gekwetst) inviel zijn plaats in de pleeg nog zocht en flater na flater opstapelde, zodat de halfrechts-plaats een gat werd waarin alle aanvallen van Ronse konden evolueren zondei tegenstand. Naarmate de wedstrijd vorderde verbeterde Hugo en zijn tweede helft was goed te noemen. Alhoewel hij nog de kompetitiegcest mist, is Van Der Kelen een belofte met waarde. De verdediging scheen ons nu beter in elkaar gestoken. Pié, die zijn heroptreden deed, heeft mis schien we' s,chuld heel weinig volgens ons aan het tweede doelpunt van Ronse, door te ver te zijn uitgelopen. Toch was zijn parade op die bal schitterend en één der backspelers moest hem ge dekt hebben. Petter zweette in de eerste helft water en bloed en had méér dan zijn voeten vol door het feit dat de jonge Hugo zo veel aanvallen doorliet. In de tweede helft was het de niet versagende Willy die zijn makkers met woord en daad aanmoedigde. Van Coppens zou men kunnen zeggen een goede «denker» in de verdediging, die zijn vak kent. maar die nonchalence bij het ontzetten doet ons soms griezelen. Nochtans bezit hij een schot waar door hij Van Stappen gemakkelijk in de ruimte kan jagen. Van Stappen die ook zijn wederoptreden deed was nog wat onwennig. Die enkele Zondagen afwezigheid hebben hem zeker geen goed gedaan. Hij mag vooral niet vergeten dat er een binnen- speler naast hem loopt die een kop en twee voeten heeft. De Leysen was al een heel stuksken beter in de half lijn dan in de voorlijn nu komen zijn passen tot hun volle recht en we hebben opgemerkt dat Rene de bal keurig over de grond kan spelen. Zijn opstelling is goed en hij bezit een schot dat van aan de backlijn afgevuurd steeds gevaar kan opleveren. Wij zouden hem graag op de half- plaats terug zien. De Buyscher liep wat verloren tegenovei zijn lompe tegenstrever. Toch zou hij er goed aan doen die lange dribblings achterwege te laten de bal doorgeven of doorpasseren is een kunst die een centervoor zeker moet aanleren. Matté was de beste van de voorlijn en met de forme die hij momenteel kent. kan hij als één der besten van de reeks geklasseerd worden. Vooral zijn in zenden viel mee al vergeten we zijn kanonbal niet die op de dwarslat te pletter vloog. Toch moet Dreekes nog meer naar de hoek toe spurten en vandaar uit inzenden met zijn vitesse is dat heel goed te doen. Die speelwijze zou toelaten dat goed gevolgde halves mee in een aanvalspositie zouden komen. Colinet was ook stukken beter en speelde met veel meer geestdrift dan wat we van Item gewoon zijn Zou er hier ook eindelijk een kentering ten goede komen Van Isterda# hebben wij voor het laatst behouden. Ons inziens wordt Frans dè voorspeler van de ploeg. Het enorme werk dat hij aflegt als binnenlinks is onmogelijk te schatten. Van hem onthouden we in het bizonder een retro die beter verdiende dan tegen de lat te pletsen. Frans zou anders ook nog genoeg zelf vertrouwen moeten hebben om zijn schot op doei te wagen. Men zou zeggen dat de jongen niet goed durft of ligt dat misschien bij zijn medespelers die hun jonge ploegmaat nog altijd niet schijnen te vertrouwen. De wedstrijd zelf...? De eerste helft liepen er 11 slapende FCërs op het plein terwijl de Ronsische voorlijn ons een meer gebonden spel toonde. Bi zonder dc buitenrechts en centervoor vielen ons in die periode op. De tweede helft bracht ons een heel ander FC. Onze mannen schenen losgebroken en ondanks een ongelukkige 0—2 stand, rolden onze aanvalsgolven op het Assa doel aan. Het was in die periode dat De Petter met kop en schouder boven de gehele ploeg uitstak en rusteloos alle ballen terug in de aanval stuurde. Het was eveneens in deze periode dat twee schoten op de lat tc pletter sloegen en een droompenalty heel goed door De Buyscher in de netten weid gedeponeerd. Het was dan ook nog in diezelfde periode dat de grove lomp heid van de Assa-spelers opviel. Dit was alleen geen brutaal spel maar een lompheid die men alleen nog in gewestelijke ploegen kan vinden. Wat Assa met zo een ploeg op de tweede plaats in de rang schikking komt doen is voor ons een raadsel. In elk geval mogen die jongens op hun blote voetbal knieën de Heilige Hemel danken dat zij de twee punten op hun franskiljons stadion mochten houden. Nochtans voorspellen wij hun in de nabije toekomst een buiteling van belang. Van de referee zullen we maar zwijgen. Iedereen kent nu Mijnheer De Beul. Nooit of jamais zal hij een hoogvlieger van het fluitje worden. Het spijt ons. Mijnheer De Beul... Een pronostiek van morgen voorop zetten is wat liskant. Kontich kennen we van voor twee jaar. Het was de ploeg waartegen FC zijn eerste kompetitiewedstrijd won met 10 en die aan Matté de roem van de kei tussen de koekebroden bracht Op Kontich zelf werd het 00 maar FC werd et- gewoon overspeeld. Wat die jongens gedurende het voorbije seizoen bij de Walen zijn gaan leren weten we niet. maar hun uitslagen dit seizoen zijn alles behalve schitterend. Naar onze mening komen er morgen twee gelijkwaardige ploegen in het veld. zodat een kleine overwinning van FC niet uitge sloten is

Denderklok | 1958 | | pagina 10