De C.V.P. - Viering JONG-NINOVE Bij de Brandweer... Klokkekl anken DE DENDERKLOK ZATERDAG 8 NOVEMBER STAD NINOVE OUD KERKHOF - ONTRUIMING V Verleden zaterdag heeft onze lokale afdeling de overwinning gevierd haar door het kiezerskorps geschonken op 12 oktober jl. In het lokaal «Ons Huls» kwam rond acht uur een simpatieke menigte bijeen en. begeleid door de Koninklijke Katolieke Harmonie «Eendracht», werd een korte uitstap gehouden in de stad Bij de terugkeer was de feestzaal van Ons Huls» die stemmig versierd was met bloemen, planten en vlaggen dadelijk overvol gelopen. Op het podium hadden de kandidaten van de lijst nummer 4 plaats genomen en na enkele dreunende marchen, hield de Voorzitter de heer Fernand DE COOMAN de volgende rede die wij, om haar degelijkheid, hierna volledig laten volgen. Mevrouwen. Mijne Heren. Uwe talrijke deelname aan de optocht door de stad uwe tegenwoordigheid hier in deze zaal. maar vooral het groot aantal stemmen uitgebracht op onze lijst, ge tuigen van de gezonde geest in ons volk en leveren het bewijs dat de goede gedachte en de eerlijke en oprechte werking moeten zegevieren. Onze afdeling viert heden zoals het ganse land gevierd heeft in juni van dit jaar en zoals alle CVP-afdelingen van dit land deze week vieren. De overwinning van de CVP :s verdiend en was verwacht. Ze wa> verwacht omdat ze een bevestiging moest zijn van de algemene triomf van vóór vier maand, maar ze is vooral verdiend omdat ze een blijk van vertrouwen is in het d namisme. de durf en het gezond beleid waarvan onze parti" in dit land heeft blijk gegeven. Men moet niet zeggen dat er een verschil be.-taat tussen da C\ P-pohtiek in het land of in de gemeenten. Het 'S zeker dat de poltiek soms op een andere manier kan gevoerd worden of dat de propaganda op een andere manier .<nn aangepakt woiden. maar één zaak staat vast: De C\ P-mandatarissen in de gemeenteraad en in de commissies moeten een politiek voeren die onderworpen is nan dezelfde principes ais deze waaraan onze manda tarissen in de hoge vergaderingen moeten gehoorzamen. D3ze principes kunnen samengevat worden in en kele punten: Een onpartijdig, dinamisch en voorzichtig beleid. Ik ben overtuigd dat onze vijf verkozenen zich bij machte zullen tonen zulke politiek te voeren. Mevrouwen. Mijne Heren. Dn redenen van onze overwinning zijn velerlei. In de eerste plaats denk ik dat wij deze triomf mogen toeschrijven aan de onverdroten werking van onze man datarissen in de gemeenteraad en in de commissies: even als aan de manier waarop ze politiek hebben gevoerd. Ze hebben een politiek gevoerd zoals het past. ONPARTIJDIG omdat elk initiatief dat ze namen ge steund was op de zorg voor het welzijn van de ganse bevolking en niet alieen van een deel ervan. DINAMISCH omdat de initiatieven en voorstellen niet enkel rekening hielden met de toestand van dat ogen blik. maai ook en vooral rekening hielden met de toe komst. Y OORZICHTIG omdat al die onpartijdige en dinami- sche initiatieven en voorstellen rekening hielden met de mege kheden. L> onze politiek goed gevoerd werd hoeven wij niet te bewijzen, dat hebben onze politieke tegenstrevers zelf gedaan. Ze lebben bewezen dat onze politiek de goede was. alleer. door het fvit dat ze gedurende gans de verkiezings campagne ons programma en onze daden in het gemeente bestuur op geen enkel punt hebben kunnen weerleggen. De werking van onze mandatarissen heeft vertrouwen geschonken, niet alleen aan onze leden en simpatisanten. maar ook aan een groot deel der Ninoofse bevolking. Het bewijs hiervan is het veroveren van de vijfde zciel in dt gemeenteraad, maar vooral het aanwinnen van ciica 300 stemmen. Ik geloof dat deze getallen voor zichzelf spreken. Dn goede werking van onze mandatarissen en het vertrouwen dat ze genieten volstaan echter niet om een overwinning te behalen. Die overwinning moest bevochten worden door de leden en simpatisanten en het is speciaal hen die ik hier wil bedanken. Ik wil hen danken, eerst en vooral omdat ze hun stem op onze lijst hebben uitgebracht, maar ook omdat ze door hun slüle werking, er in geslaagd zijn het vertrouwen van anderen te winnen voor ons programma, voor onze lijst en voor onze kandidaten. Mevrouwen. Mijne Heren. In de kategorie stille werkers die een groot aandeel hebben in de overwinning zijn er nog personen die alhoewel ze onbekend blijven en hun namen nergens voorkomen zeer bijzonder onze aandacht, onze sim patie en onze dank verdienen. Ik bedoel onze propagandisten in de pers en op straat. De redakteuis van onze manifesten en van de ar tikelen ir. de pers hebben het goede woord in alle huizen van onze slad gezaaid. Het plaatselijk kristelijk weekblad werd aan zeer bijzondere voorgaarden te onzer beschikking gesteld. Het aandeel van al deze pesonen in de overwinning is niet te bepalen maar het is ongetwijfeld groot. Onze plakkersploeg heeft eens temeer het bewijs ge leverd dat wij nooit vergeefs op haar welwillendheid en haar onvermoeibaarheid beroep doen. Zij schrok er niet voor terug in alle weer en wind. ~net emmer en borstel, de mondelinge propaganda te steunen door het aanplakken van de affiches en het uitstrooien van de manifesten. Ik dank hen met alleen omdat ze deze propaganda hebben gevoerd maar ik wens hen geluk voor de manier waarop ze dit hebben gedaan. tV ij hebben allen met genoegen mogen vaststellen dat onze propaganda de waardigste was. zonder daarom minder doeltreffend te zijn. Dat onze propaganda waardig was hebben ook de \eranlwcoidelijken van de andere partijen moeten toe geven en hierop mogen wij fier gaan. Mevrouwen. Mijne Heren. Na deze enkele woorden van dank wil ik de aange name plicht vervullen onze verkozenen geluk te wensen. Ir. de 1ste plaats ADVOKAAT DE RIEMAECKER die. door het groot aantal voorkeurstemmen die hij behaalde, het bewijs mocht ontvangen dat onze kiezers hem mei vertrouwen opnieuw de functie van fraktieleider willen zien waarnemen. In de 2de plaats, maar daarom niet minder gemeend, de heer ALFONS MEGANCK d;e uiterst fier mag gaan op het aandeel dat h j heeft in onze overwinning en op het feit dat 13 onzer kiezers hem een voorkeurs-tem mmm Mijr* gelukwensen gunn eveneens naar onze andere verkazenen. I)hn JOZEr DE MUYTER die het aantal voorkeur- - emmen op zijn naam uitgebracht zag verdriedubbelen. Dhr DE MONT die voor zijn eerste ver.-chijning op he politie! toneel zich rekenschap kon gever, dat een gr.>ot aantal onzer kiezers acher hem staan. Dtir AN Y AERENBERGH die. als stille werker, .neneen- het genoegen mocht smaken te kunnen vast zeilen dat het kiezerskorps hem opnieuw het vertrou wen schonk. Mevrouwen. Mijne Heren. M-t reden zou men het mij kwalijk nemen moe-t ik andere kandidaten niet met een speciaal woord ge denken In de eerste piaafs wil k hen danken omdat ze het aangedurfd hebben hun naam op onze lijst te laten plaatsen. Niettegenstaande ze ailen wisten dat er voor hen geer. enkele kans bestond om verkozen te worden, hebben ze bevestigend geantwoord op onze vraag om van hun naam gebruik te mogen maken. De meeste onder hen zijn nieuwelingen in de politiek en hadden de ge- lesenhe.d nog niet hun kunde in één of andere orga nisatie te bewijzen Wanneer wij het aantal voorkeurstemmen dat ze be- 'naalden vergelijken met het aantal stemmen dat andere geroutineerde politiekers op andere lijsten behaalden, dan moeten wij vaststellen dat ze allen het vertrouwen van onze kiezer.- hadden en dat ze mogen fier gaan op de utslag die ze behaalden. Om die uitslag wil ik hen dan ook van harte feliciteren En nu de toekomst. Hie» zoal- elders in het land. zoals in de regering zelf. te., de Cvp de wind in de zeilen. Op deze overwinning. p deze lauweren zulien wij niet rusten. Van nu af aan is de kiesstrijd van 1964 in onze stad geopend. Onverpoosd, onvermoeid, waardig maar met stand vastige verbetenheid zullen wij hem voeren, van morgen af wat zeg ik van deze avond af. opdat eenmaal de heeniil.e idealen van onze C\ P ook hier in onze stad mogen zegevieren. Vervolgens wed het woord gevoerd door fractieleider ADVOKAAT DE RIEMAECKER: Dames en Heren. In naan. Uwer kandidaten dank. In de If plaats dank aan de 2.481 kiezers en kiezeressen die aan de kandidaten van de CVP hun vertrouwen en hun stem geschonken hebben. We danken hen bizonderlijk omdat ze de Partij in staat stelden op het cijfer behaald b;i do vorige gemeenteverkiezingen 306 stemmen te winnen en vooral omdat ze de Partij toelieten 1 zetel meer te veroveren in de Gemeenteraad. We beloven aan onze 2.481 kiezers en kiezei essen dat we onze beste krachten zullen samenbundelen om hun vertrouwen met te beschamen en wij beloven hun dat wij dc prestaties zullen leveren die zij van ons ver wachten. In de 2c plaats gaat onze diepe en welgemeende dank vooral naai diegene en hun gezin die onze Partij steeds 'rouw bleven. In de 36 plaats gaat onze oprechte dank naar de helper.- vcoi het materiele werk vei bonden aan elke verkiezing, du.- ook aan een gemeenteverkiezing aan de ijveraars voor het aanwerven van kiezers aan do opstellers onzer tracten en andere geschriften - aan de Pers aan de Koninklijke Katolieke Harmonie «Eendracht): oic onze meeting en onze viering opluisterde enz enz... En ik boud eraan te getuigen dat er onverdroten en GOED gewerkt werd. VAN ALGEMEEN STANDPUNT UIT BEKEKEN is de uitslag der gemeenteverkiezingen van 19ö8 in Ninove uitnemend goed. Het le.t. dat de Konimunisten buitenge-meten werden op he. stadhuis. is een uitslag die zijn weerklank heeft tot ver buiten de muren van onze stad: 't Is een uitslag die ter ere strekt van GANS het Ninoofse Kiezerskorps. VAN LOKAAL STANDPUNT UIT BEKEKEN baart do vooruitgang der Liberulen verwondering. Iedereen In Ninove was de mening toegedaan dat het nu toch U- Ninove eens zou mogen en moeten veranderen. Er is verandering, doch niet volledig naar ong€ gin. De Liberalen danken hun behoud en hun vooruitgang enkel en alleen aan de wijze waarop zij hun propaganda voorbereid en doorgevoerd hebben om het duidelijk te zeggen aan de stadskas. En met die wijze zijn wij en anderen ook hoe genaamd i.iet accoord. HOE ZAL HET AANSTAANDE STADSBESTUUR SAMENGESTELD WORDEN Op ai. ogenblik kunnen wij spijtig genoeg die vraag niet beantwoorden. We zullen ons enkel en alleen laten leiden buiten alle welkdanige persoonlijke beschouwingen om 1) door de algemene wens van de overgrote meer derheid onzer leden en simpatisanten. 2> door het meerder welzijn en de toekomstmoge lijkheden der Christelijke Volkspartij. 3) door het hoger belang van Ninove zelf. Dames en Heren. De gemeenteverkiezingen van 1958 zijn achter de rug Wij geven niet af. Ik wens U een goede, plezierige, daverende avond. Met ter, oproep tot vertrouwen en eendracht wordt deze rede besloten. Tot laat in tfe avond werd deze CVP-viering voort gezet en lach en leute was er niet uit de luchiL te 20 h. in het lokaal Middenstandshuis VOORDRACHTAVOND gehouden door Dr. G r i j p d o n c k, de eminente spreker van de Paul De Mont - viering. ledereen Welkom. D nsdag jl. ging in het lokaal van de Vrijwillige Brandweer van Ninove. een korte plechtigheid door tij den.- dewe ke Onder-Luitenant Moeremans door het aanwezige Scheper.kollege en in aanwezigheid van alle korpsleder bevorderd werd tot Kapitein-Bevelhebber en Onder-Luitenant De Jonge tot Luitenant. Aan Luitenant De Roeck die de leeftijdgrens be reikt heelt kende hei gemeentebestuur de eretitel van zin graad toe. Na de officie.e aans'ii.lirg doo' dnr Burgemeester, werd achtereenvolgen? iie; woord geveerd door Kapitein Yloercmans ere-Conruardant Moeremans en ere-Luitenant De Roeck. Laats.genoemde ontving uit nam van het koprs een geschenk terwijl de Bevelhebber en zijn Lui tenant op bloemen werden bedacht. Met het drinken van de ere wijn werd deze plechtig- heid besloten. «De Donderklok)- wenst de gepromoveerden, bij deze gelegenheid, van harte proficiat. Het stadsbestuur brengt ter kennis van de be volking. dat het pand, op het oud kerkhof, waar de lijken werden ter aarde besteld in het jaar 1942. dient ontruimd te worden- De familieleden worden verzocht, de kruiser- zerken en andere versieringen, uiterlijk 31 december 1958 te willen wegnemen. Overeenkomstig artikel 27 van het kerkhofreglement, zullen ze ambtshalve verwijderd worden en verkocht ten voordele van de openbare onderstand, indien binnen de gestelde termijn geen gevolg wordt gegeven aan deze oproep. De Burgemeester E. MILO. Vooi die nieuwe portefeuille van Schone Kunsten is maar 1 kandidatuur mogelijk Dolfken Van Glab- bcke. Die zal deze post zeker met Kunst en Techniek bekleden. Voor Maatschappelijke Zekerheid een slechte zaak met een tekort van miljarden zuller z.e wel een braven huisvader van een tjeel' vinder- om zich antipatiek te maken. terwijl de Europese Zaken alleen kunnen toevertrouwd worden aan do liberaal De Muyter. Die om de zaken genoeg uit d. hoogte te bekijken gebruik zal maken van zijn beruchten ballon - Het links-kartel heeft er te Geraardsbergen ook gelegen. De CVP ging er met de volstrekte meer derheid lopen. Een hartelijk proficiat aan onze con frater «De Vaandrig» die er zal voor zorgen dat Geraardsbergen géén boerengemeente wordt.

Denderklok | 1958 | | pagina 3