SporL. aan de apkasi SPORT VOETBAL F.C. Ninove1 F.C. Kontich0 10 "DE DENDERKIOK Verleden zaterdag hebben wij niet kunnen weerstaan aan de lofroep die het Sportpaleis-Brussel met zijn pro gramma u;tte. Het moet wel een dure zaak geweest zijn. maar hij die beweert dat er niets meer te zien is met «het veloken onder het dak» moet maar eens komen zien naai de massa volk die aan de winketten aanschoof zoveel volk hebben we nog zelden op een piste gezien. Maar het programma loonde ook de moeite. Was er deze maal geen Rivière om de massa aan het huilen te brengen, dan was er een «trein» die bestond uit Van Steenbergen. Vannitsen. Van Looy en de Raymond die in omnium uitkwamen tegen Anqueül, Scnulte, Bai- dim en Van Geneugden die Bugdhai verving. Er moet gezegd werden dat die mannen er ailes uithaalden en men kan zich inbeelden wat het volgepropte sportpaleis moest doorstaan aan geluidsgolven. De ovatie die de Bel gen te beurt viei met hun kilometer vliegend vertrek, was formidabel. Men gierde en sprong en klopte eikaar op de schouder een ware vreugderoes. Nu de tijd van 68" 15 ol zo iets von G2 km per uur was dit wei overwaard Men was nog n.et goed van deze emotie be komen of in de réeks snelheid boden de Belgische haze winden eer prestigespurt aan die glansrijk door Rik I voor Rik II en Vannitsen werd gewonnen. Ondertussen won Fred De Bruyne het nationaal omnium tegen Fori. De Smet en Schils. en mocht zo in de algemene geestdrift delen. Ongelukkiglijk eindigde deze avond slechter dan hij Legonnen was. De 50 km in lijn hadden nu eens niets om hef lijt en onze geestdrift had alle tijd om af te kolen. We merkten in die «kermiskoers» dat de Grote Rik kame raad Raymond dit koersken kado deed en ook het heel goede team-work dat de Labie ten beste gaf voor zijn nieuwe bras Rik II. Brussel heeft de He.zei zondag nog eens laten dienen niet voer de Expo maar voor de Interland België Turkije: Er waren daar veel mensen... maar zeer weinig veis - hoop en al 25.0U0 man. die het pover vertoon kwa men volgen en misschien wel een zalig dutje zullen gedaan heoben. Hebben de sei.euze gazetten Piters als de ster van het vela betiteld, dan gaan wij daar zo maar niet mee akkoord. Is de Pners een goed %-oetbalier dan is hij nog ver van do internationale klasse. Misschien reikt ons pover voetbalverstand niet zo ver om de gecompiiceei de kaprio- .en van Poppey te begrijpen. Wij kunnen er evenwel niet o.j dat Piters als buitenspeler op alle plaatsen te vinden was. uitgezondeid op de plaats waarvoor hij was aange duid. Misschien is dat de fameuze moderne voetbal oi taktiek - maar dat men op een flank twee buitenspelers een cenUivoor, een half en een binnenspeler vindt, ter wijl men op de andere iiank niets meer heeft opgesteld s.aan. dat gaat ons petje te boven. Die spelwijze zuilen we nooit verstaan. Voor ons waren er s' chis twee mannen met internationale klas op het plein - Storme en keepei Vander Stappen. Twee mannen met klare kijkers in hun xcp en met meer voetbalhersens dan al de andere kunnen te samen brenger- Wat de fameuze Standard kern betreft is ons gedacht dal die jongens spelen omdat er een dikke duizend hekens te verdiener, zijn en voor de rest hun voetbalvoeten vegen aan de r.aaonaie ploeg. Hoe kan men anders uitleggen dat Standard de vrijdag voor de match haar speiers een extra zwzrt oefening oplegde waaraan al de internatio nalen hebben deel genomen M ;n spreekt ook veel van verjonging van het nationaal fanior.elftal. We hebben niet veel van die verjonging gemerkt ui hei moet zijn dat Mauhonnet, Orlans en Dries aan een tweede jeugd beginnen. Hetzelfde geldt voor Houf die nu maar eens voor goed de plaats mag ruimen voor Bertels. Verlenen zondag zagen we ook de reserven van FC aan het werk. En was het voiige zondag een heel pover gedoe. dan mogen we deze week zeggen dat het goed was. De jongens hun spel was af er was goed voetbal te zien. wat nog niet wil zeggen dat ailes perfect was. Vieien ons oizonder opArijs als half-back was heel goed Goessens ais binnenspeier, deed zijn werk naar behoren en is zeker een belofte. Ringoet de center-voor, doet liet zonder fout. Op 15-jarige oudeidom is die jonger, een hele Kei hard. fl.nk kopspei en een paar voetbalvoeten die veie spelers hem zuilen benijden. Dat FC die kerel goed beware want hij is goud waard. Naar we aan de Tapkast konden vernemen, wordt de kleine Va» Oudenhove ingeschreven bij de FIFA-jongeren. Een initiatief dat alle lof verdient. FC deed hierbij een iieel goede zet want in dat midden kan André opgeleid worden tot een prima keeper. «Het Laatste Nieuws» was er verleden week als de kppen bij om te vertellen dat de twee Rikken tegen elkaar in een omnium waren uitgekomen, dit in een privé- meeting die moest dienen om het eerste lustrum van de TV te vieren. Tot daar alles normaal alhoewel er gevraagd was van die wedstrijd geheim te houden wegens het TV- programma dat het vijfjarig bestaan zal opluisteren en waarin de film van dit omnium voorkomt. Maar dat het Nuusken daar weer profijt uittrok om erop te wijzen dat het tussen de twee Riks niet botert en dat die twee maar mpzr een woord met elkaar wisselden. Dat is mis. omdat daar ..bsoluut niets van waar is. Wie verleden zaterdag up dc piste was zal gezien hebben hoe Rik I de eerste was om de andere Rik te feliciteren na zijn spurt waarin hij Rik I geklopt werd. Het is natuurlijk een bewijs te meer dat die «objectieve» gazet, dit woordje gebruikt op een heel andere manier dan deze waarop de andere gazetten en wij het opvatten. Fred De Bruyne is een hele brave jongen die wij altijd met plezier ontmoetten al was het maar omdat hii zich de moeite getroostte om zijn moedertaal te spreken zoals het behoort. Verleden maandag verscheen hij op het scherm voor een inervieuw met Maurits Dieudonné die tussen haakjes gezegd niet mals was voor Don Fredo. Fred trachtte uit te leggen hoe het kwam dat hij en Rik II :n de Ronde van Lombardije ingelopen werden op dr.e km van de aankomst. «Ik moest zegde Fred op het wie. rijden van Van Looy anders verloor ik de Desgrange-Colombo. Rik moest aanvallen en ik moest mij verdedigen. Vandaar dat we beiden voorop waren. Moesten we dan gewild hebben dan kwamen de anderen nooit meer op ons wiel. Maar ik dierf niet g3an uit schrik voor breuk die mij naar de achterste gelederen zou kunnen slaan en het verlies van de Desgrange-Colombo zou betekenen. Rik vertelde mij dat hij er door zat en niet meer op kop kon komen en zo vielen wij stil en liepen de anderen ons in». Tot daar de Fred. Dat betoog schijnt te kloppen en toch Die kwestie van angst voor breuk gaat er bij de Tapkcsters niet in. Veronderstel nu even dat Fred b euk leed op het ogenblik dat het peleton hem op de nek viel. Dan kon Fred onmogelijk r.a herstelling nog op het peleton komen, omdat de meet te kort bij is. Akkoord erond-erstel nog dat Rik en Fred voor goed doorgin gen en met hun kleine minuut voorsprong de meet be reikten. Dan mocht Van Looy nog winnen en bleef de beker nog alti d voor De Bruyne vermits hij 12 punten voorsprong telde. Veronderstel nog steeds maar verder Fred lijdt breuk op 1 of 2 kilometer van de meet. met nog altijd die mi nuut voor.-prong. Daar zijn baas achter hem hangt met gemonteerde wielen, zou het vervangen hoogstens 30" kunnen duren en werd De Bruyne nog tweede. Er was dus volgens ons geen reden om te stoppen. Het betoog var Fred was heel goed in elkaar gestoken, maar het was als een plaasterken op een houten been en wij blijven bii onze mening dat het hier cm een merker.strijd ging de het beeld van de koers heeft vervalst, en dat is altijd mis. mijn beste Fred. Aan de Tapkast hebben we het verheugend nieuws vernomen dat Labie en Meuleman samen zullen ploeg vormen in de Brusselse Zes Dagen. Wij zijn waarlijk benieuwd hoe deze beide kleppers het er zullen afbrengen. Kreeg FC verleden Zondag zijn part niet in de match tegen Assa Ronse, dan kregen we deze keer te veel, want niemand van de talrijke supporters zal ontkennen dat de thuisploeg de slechtste match speelde die ooit te zien was. Tot bij de rust die met een 00 score intrad was net nog schappelijk, en al waren er geen wondere dingen te zien, er zat dan toch strijd in en de beide voorlijnen kregen afwisselend mooie doel kansen met de bezoekers echter in veel gevaarlijker schietposities die jammer genoeg echter allen verknoeid werden. Zo ging, onder andere, een zeer scherpe pas van De Buyscher vlak voor het doel reddeloos verloren omdat Matté weer eens stond waar zijn plaats niet was op een ander De tweede helft zette nochtans hoopvol in, want op een center van gezegde Matté- hard en droog, kon Van Stappen een mooie kopbal plaatsen en de bal zat Dat was proper en zuiver werk, zoals we het graag meer zouden zien gebeuren. Daarmee echter was voor Ninove de kaars uit en werd er verder op één doel gespeeld dat van de thuisploeg waarbij de mannen van Kontich geen, de thuisploeg véél geluk had... want wat FC toen te zien gaf was potstamperij van het puurste water, iets waar een tweede gewestelijke ploeg beschaamd zou over staan. We zegden dat Kontich geen geluk had, en dat zal geen enkel onpartijdig toeschouwer be twisten In balbehandeling, samenspel, kopspei en plaatsing hebben onze jongens een les gekregen die ze niet licht zullen vergeten. Hoe deze ploeg die het "beste spel weggeeft dat we tot nog toe zagen als laatste geklasseerd staat, blijft ons een raadsel. Eén ding weten we zeker en dat is: dat deze mannen met gerust gemoed kunnen doorgaan onderaan blijven ze zeker niet, en de dag dat hun wat meer geluk wordt beschoren, zal hun klassering merke lijk verbeteren. Met de beste wil van de wereld zien wij in hen geen kandidaten tot zakken Toegegeven moet echter dat het spel der bezoekers vergemakkelijkt werd door het deerlijk falen van onze halfs, of liever aan gebrek van een half-lijn. Want. o wonder, de beste man op 't veld Etienne D'Herde is de schuld van dit falen. Etienne, als half opgesteld, zit gewoonlijk te wroeten helemaal achteraan, achter backs en middenhalf en laat voor aan alles maar gaan zoals het gaat. Als enige ver bindingsman blijft dan nog Leysen, van nature uit ook geneigd om verdedigend op te treden, zodat onze beide binnenspelers aan hun lot overgelaten worden. Is het dan te verwonderen dat én Colinet en Van Isterdael na een uur spel totaal pomp af zijn en het middenveld ter alleenbeschikking blijft der bezoekers Daarbij komt nog dat én Van Stap pen én Matté zich inbeelden ook middenvoor te moeten spelen zodat we weer eens zonder buiten spelers zaten. Hoe dikwijls beiden achter de bal moesten aandraffen in plaats van hem voor zich toegespeeld te krijgen, is onmogelijk te tellen. Veel gemakkelijker is net de rare keren te onthouden dat ze de bal op een behoorlijke manier opvangen. We zijn daarover beu gezaagd, maar jahet spreekwoord van doven die niet willen horen is nog altijd geldig. Of geldt het hier soms zoals er zovee! gefluisterd wordt gebrek aan invloed van de trainer Voor ons part geloven we daar geen sikkepit van. al moeten we vaststellen dat er geen verband in de ploeg zit. Elk speelt zo maar naar eigen goesting en om de grofste flaters geneert zjch niemand. Dat schijnt de heren spelers totaal onverschillig te latentot deze onverschilligheid naar de supporters zal overslaan die het ten laatste beu zullen worden met hun voeten en hun centen te laten spelen. Het gevai De Buyscher zal ook eens moeten aangepakt worden hei is nu wel zon neklaar dat deze jongen er niets van terecht brengt niettegenstaande het feit dat hij wel een en ander in zijn voetbalmars heeft. Waren we van het selec- tiekomitee. dan kreeg hij nog een paar kansen als binnenspeler. en betert het niet. dan maar naar een jonger element uitgezien. Dat we weer aan 't zagen zijn en op een dikke wéér zitten..? Niets van. Feit is echter dat de toekomst van de club ons te nauw aan het hart ligt om zo maar klakkeloos alles te zien verbrodden maar die clubliefde is niet zo groot dat ze ons belet de eigen tekortkomingen koud onder het oog te zien. Wi« goed bemintgoed kastijdt, zegt het Evangelie, en dat blijft toch de waarheid. Zondag gaat de uitstap naar Deinze dat er Assa Ronse onder hield met 20 en aldus zijn herop standing bevestigt. Nu zouden we doodgaarne een overwinning van FC in het vooruitzicht stellen, maar echt, we kunnen het werkelijk niet. Als er terug gebaggerd wordt zoals tegen Kontich. staat het Doven elke redelijke twijfel dat we met een ledige valies naar huis komen, want een boeren- chance zoals we er verleden zondag een hadden, komt ge niet te dikwijls tegen. Willen we dan maar weer de optimist uithangen en een gelijk spel pro- nostikeren Het zou al heel wel zijn In onze reeks kregen we de raarste uitslag van de week Hamme—Nielsc 9—0. Hiermede komt deze laatste ploeg direct op de hoogte van FC voor wat het aantal doelpunten «tegen» betreft ejk 20... Lebbeke hield er met moeite Terhagen onder met 32. terwijl Dendermonde en Stade Leuven broederlijk deelden 22. In de algemene rangschikking schuilt FC op naar de zesde plaats, terwijl Ronse zijn tweede plaats moest afstaan aan Vigor Hamme.

Denderklok | 1958 | | pagina 10