Sport... aan de 3apkast SPORT VOETBAL S.K. Deinze 0 F. C. Ninove1 10 DE DENDERKLOK Het Hammee Palace trekt nog altijd zijn volk van de grote dagen en de grijze patron gaat een «welgevuld» seizoen tegemoet. Verleden vrijdag was het program voor behouden aan de wegsprinters waar haalt men toch al die namen? en de groie brommers. Zeggen d*t het programma ons deed bruisen van entoesiasme ware liegen, in de pr.js der jongeren werd Herman Cornelis tweede, terwijl Cieters met De Coninck een puike ploegkoers reed. Had die ploegkoers over 2ü km gegaan, dan had dit ploegje heel wat dichter geëindigd. Voor de rest is dergelijke koers een heel gevaarlijk sport. Men zou beter doen die jongens eerst met het pistewerk te vertrouwen alvorens hun uit te spelen in dergelijke koersen. Het omnium der wegspurters werd gewonnen door Hik II dit ondanks het feit dat De Bruyne en De Filip- pis er een soort ploegwerk van maakten. Iemand die hier aangenaam verrasttc was de Fraazoos Anquetil en er moest zelfs gewacht worden tot met de snelheidsproef om Rik ap winnaar te kunnen uitroepen. In de reeksen brommers was Dolf Verscnueren de grote man. Alhoewel erliezer weid hij toegejuicht als een grote overwinnaar, omdat hij weeral eens zorgde voor het spektakel en de sport. Moest Dolf met verstand rijden en niet toegeven aan zijn vechterstemperament, dan ging er geen enkele koers uit zijn handen. Maar ja den Dolf rekent niet hij vecht totdat hij er bij valt en dat is misschien nog het beste voor de sport «Le Ci.er Raymond» heeft het weer niet naar zijn schik gehad, verleden vrijdag. In de eerste reeks verloor zijn gangmatter bouten uit zijn motor en Raymond het zich van danige schrik uitlopen. In de tweede reeks ver loor diezelfde motor zijn pedaals en toen had Impans er loor diezelfde moto zijn pedaals en toen had Impanis er gementen uiten om hem voor de derde reeks nog in het zadel te krijgen. Hier moeten we de renner gelijk geven. Het is ge vaarlijk achter moto's rijden die niet perfect in orde zijn. Misschen moet de renner hierin ook wel wat opletten, maar men kan toch niet eisen dat die jongens motospe cialisten worden. Er zou moeten naar uitgezien worden dat die tuigen tijdig dooi specialisten worden nagekeken, dit cm alle dodelijke ongevallen te voorkomen. Aan de Tapkast werd het officieel nieuws verteld dat Labieken Sorgeloos zeer in het kort zijn debuut als stayer zou doen. Hij zou reeds met de training begonnen zijn op de piste van Gent. Van de andere kant zou René DHondt volgende zondag zijn debuut doen als crosser. Wij wensen beide renners veel succes in hun nieuwe specialiteit In de hogere regionen van de-voetbalwereld was er veneden zondag grote deining. Coppens van den Beer schot speelde zich in de aktualite.t en dit amper acht dagen na het poveie gedoe van de Rode Duivels op de I- Hij speelde al de effectieve en kandidaat-center- voors voor de nationale ploeg in het vergeetboekje H j wist Storme belachelijk te maken en zorgde ervoor dat Segers aie dar. toch een klasse keeper is een mand doe,punter. te verteren kreeg. Monsieur Harry heeft nu veer de lachers op zijn hand gespeeld en vooral deze die hoofdschuddend den Heizei verlieten met de woorden nadden we nu nog R k Coppens. en nu plots dat manneken ^en™^en dlt speeIt als hij het Wllt- maar niet als de KB\ B het beveelt. cok maai een minuut op zijn plaats te blijven. Hoe lang gaat het nog duren voor men Jackie gaat wijsmaken dat absoluut het voetbalgenie niet is waarvoor hij graag zou doorgaan Laureys van Union trapte een penalty rats dooi het ne.. O.we; waren de netten van Waterschei versleten, ofwel mag Dresen ee.i kaars branden omdat hij zich niet in de schietbaan van deze kogel bevond. De KBVB heeft nu toch verkregen wat zij beoogde nl het ontslag van Professor Bottu. De Bondskommissie voor vorming van oefenmeesters werd nu bijeen geroepen om eer. voorstel ter vervanging voor te dragen. Men kar. zich nu afvragen wie deze kommissie gaat voorstellen als vervanger van een man die op gebied van lichamelijke opvoeding een grote internationale faam geniet. Noteer dat het deze kommissie was die Profe*«oi Bottu Lkwideerde. Onze oren. die een beetje overal opgesteld worden, vangen soms aardige beoordelingen op over deze rubriek. De er.e zijn vol iof. de andere noemen ons een bende trutters Dc twee mengend, zouden we willen bedanken omdat dit een bewijs is dat ons proza gelezen wordt en oeoorJee.d. Toch zouden we willen vragen aan onze le zers ons te w.ilen verontschuldigen wanneer ons nieuw* plots b.ijken van «retard» heeft. Wij doen ons best om met de tijd mee te gaan. maar op een week gebeurd zoveel op .-portgeoied. dat het soms lijkt dat wij met oud nieuws voor den dag komen. Mogen we ook vragen aan ons lezers.torps ook soms eens naar de pen te grijpen en ons hun mening te laten kennen over deze rubriek of om on* het ene of andere fe.t over sport te laten kennen na tuur! jk c.an alleer. wanneer de feiten juist zijn De tweede deining was de verwondering van de na- ïonale tiainer Havileck toen hij Antwerp zag spelen op en .egen Standard. Mijnheer Vanderstock gueuze- brouwer van beroep verslikte zich bijna toen hij de lofwoorden van de trainer hoorde. Havileck geraakte niet uitgepraat over de spelw.jze van Antwerp. Mees speelde h> grote genie Mathoret in de schaduw er. Van Gooi ontpopte zich als een temperamentvolle midvoor. Mis schien krijgen die jongens nu ook nog een kans. bracht .de laa'ste voetbalzondag twee spelers naar r die uit de nationale ploeg gebonjourd werden He» Z0Z •nIe, *7 m0CSt het niet zi-1n dat die *wee gene geerde spelers die internationale klasse bezitten waarover wij het ver,eden, week hadden. ^P0fta belegde de voorlaatste les voor de voetbalclubs en mocht zich verheugen in een zeer goede opkomst. De Jlfi Fr?." n' oud-scneidsrechter gaf er een interessante w6r t* avomuren die een arbiter zo al kan tegen komen Wa* hij soms wel eens geneigd in het Brus- els dia.ect te vevallen en kwam er soms een komieke «lapsus» bij te pas. toch moeten we zeggen dat het auditorium twee uren geboe,d bleef luisteren Onnodig zeggen dat de Tapkastfilosofen tot laat in de nacht over de verschillende aspecten van de cursus moesfen nakaarten en dat sommige '(steunpunten» zochten in het edel meubel waarvan deze kroniek de naam draagt. Op Anderlecht zat men verleden week lelijk in nesten me zo maar liefst 8 gekwetste spelers van de eerste ploeg Met al dat kreeg de vleugel Vanden Boer-Schoufs de ge- 'crheid om op te treden in het fanion-elftal. Resultaat elk van deze beide kleppers maakte drie doelpunten Van onze nationale midvoor was gedurende de match maar een ding te zien - dat hij weer ten allen kante was zonder Onze Lieve Heer moet wel heel kwaad zijn op de voetbalfans 'ant het zo ?rweertje van ver leden zaterdag werd overgeschakeld in een ware stortvloed die een volle dag duurde. Plicht voor alles, zijn we naar Deinze getrokken en hebben door modder en slijk het Torckdomein bereikt, dat geluitkiglijk van een zeer grote tribune voorzien is. Tegen een eerder zwak presterend Deinze heeft FC een goede partij vertolkt veel beter dan de magere 0—1 score zou laten vermoeden. Een 1-^ uitslag had zeker beter het spelbeeld weergegeven De ploeg vormde een vast blok waarin vooral de halflijn uitblonk. Seu die door den band een sobere partij ten beste gaf moet toch zijn demar rages beter verzorgen, want tot tweemaal toe bracht hij verleden zondag de Pié de val nabij. De eerste maal was er zelfs een Coppens in superforme nodig om de bal uit de muit te koppen. In de opstelling van Coppens tijdens die spelfaze. vonden wij De Grote Coppens weer want waren zijn eerste minuten niet al te best, dan legde hij toch na een goed kwartier spel, de gevaarlijke Den Blauwen volledig lam. Roger speelde een uitmuntende partij, alhoewel zijn fantasierijke invallen ons soms toch koude rillingen over de rug joegen. ,DeJjtler was weer en is nu stilaan de oude Willy geworden die verleden jaar als een der beste backs van de promotie reeks stond aange- y^rev,enx: 7 Na een moeilijk begin is Willy er nu definitie* door en dat belooft voor de toekomst. Leysen speelde een reuzepartij op het modderige veld, en wat ons het meest verheugde was het feit dat hij het opgelege tempo kon volhouden van het begin tot. het einde, en zelf heel actief in de aanval was. Terug was D'Herde onze beste man in het veld het labeunverk dat hij aflegde op dit zeer "ware veld is niet te beschrijven. Wij zagen hem optreden als tweede centerhalf in de rug van de Seu. om dan een seconde later als een duivel doet al mee in de aanval te staan. Colinet kreeg een open doekje van de weinige supporters die regen en wind getrotseerd hadden. Zelfs werd hij tot matchwinnaar uitgeroepen. Wij zullen het zo ver niet drijven, maar kunnen toch zeggen dat Felix stukken beter was dan in zijn vorige wedstrijden en ook kan gezegd dat Felix altijd goed speelt op een zwaar terrein, want in dei gelijke omstandigheden komen zijn balcontrole en dribblings beter tot hun recht. Toch zouden we er nog willen op drukken dat hij de bal sneller moet dooi spelen en bizonder Matté niet mag verwaar lozen die op het veld van Deinze langs zijn l'jn stond te bevriezen. Staf De Buvscher miste een paar open kansen die Van Isterdael hem in de voeten schoof. God dank maakte hij al dat knoeiwerk goed met de piachtgoal die hij lukte. Naar onze mening zal de Staf nooit geen potten breken, maar steeds een goede pion blijven in de ploeg als puntendief en een ,ement dat uit alle situaties weet profijt te trekken. De jonge Van Isterdael speelt zich iedere zondag meer en meer in de ploeg in. Was hij misschien wat onwennig op het modderige veld, dan wil dat nog niet zeggen dat hij slecht was. Zijn schoten op doel kenden dit maal geen succes omdat de vangarmen van an Iseghem al was het dan toch moeilijk wisten alles op te vangen of te verwerken. Wat ons bizonder meevalt is de manier waarop hij de bal doorspeelt, afgemeten en juist valt de bal in de voeten van zijn maat en dat is toch nog altijd het beginsel van het voetbalspel. Van Stapper, v«Kminderd naar onze mening wat 7*- rendemen -oor de ploeg. Hij heeft volledig verleerd langs zijn lijn te spurten en is in dat opzicht stukken slechter dan Dreekes Matté. Wij geven toe dat hij verleden zondag een prima back tegenover zich had, maar toch zijn we van oordeel dat hij met de snelheid en het doorzicht die hij bezit wel opgewassen was tegen zijn onmiddellij- ke tegenstrever. Wat Maurits absoluut moet afleren zijn de nutteloze hands «fouten het brengt geen aarde aan de dijk en maakt medespelers en de supporters zenuwachtig. Pie speelde een goede partij en mag nu wel vertrouwen krijgen in zijn verdediging die op drie zondagen nog maar twee voor hem onhoudbare ballen doorliet. Een weinig bijtrainen voor het uitlopen, en Pié wordt terug een prima keeper. Bij Deinze vielen op: Den Blauwen, die nog a tijd hun beste speler is de jonge elementen hebben wel wat in hun mars maar missen 't nodige tempo van een goede kompetitiewedstrijd. De ge vaarlijkste voorspeler van Deinze was keeper Van Iseghem... het verre uittrappen van deze speler vormde iedere keer een gevaar voor de muit van FC Misschien lag hier wel een fout bij onze ver dediging die telkenmale door die ballen verrast werd en niet opgewassen bleek tegen de spurten van de jonge tegenspelers. A]les samen een zeer verdienstelijke match van FC dat met die twee puntjes naar de vierde plaats stijgt en zich meteen nestelt in de afdeling der rangschikking waar alle titelkandidaten komen schuilen Morgen komt de ongeslagen leider op bezoek Crossing is een oud gediende van de promotieklasse en hun uitslagen laten vermoeden dat het een zeer sterke ploeg is. Toch mag FC met geen minder- vvaardigheidseompleks in het strijdperk treden. Ten eerste omdat de laatste uitslagen van Ganshoren veel te wensen overlaten. Ten tweede omdat FC altijd groot is in grote omstandigheden en ten derde omdat de reeks wedstrijden die de Brusselse ploeg thans moet aanpakken, allen zware jongens zijn die hun zegereeks zouden kunnen stuiten. En hier gaat dan onze pronostiekeen nipte overwinning van FC of - moest het tegenstaan - een scoreloze drawn. inslaan

Denderklok | 1958 | | pagina 10