SPORT VOETBAL 10 "DE DENDERKLOK gt d, T ir d b g 4 Zelfs Lucsken Varenne de roddelaar van het 1NR moest het toegeven dat het Standard-experiment definitief moest verdwijnen. En die mening wil wat zeggen voor wie Lucsken kent en zijn chauvinisme weet te appreciëren. Mallants het zoveelste experiment center-voor was hopeloos traag, zelfs het doelpunt dat hij lukte was van klein formaat en kan zijn arme prestatie niet verrijken. Lar.gs de kant der verdediging waren de elementen niet veel beter en het is voor ons geen toeval dat alle Hon gaarse doelpunten langs de kant Thellin-Mathonnet wer den aangebracht en genet Is het niet verwonderlijk dat juist twee ploegmaten die gewoon zijn in ploegverband op die plaatsen te spelen eenmaal in de nationale ploeg dit verband volledig kwijt spelen 0 Nochtans de 4331 opsteltng is deze van de Standard. Het verwonderd ons des te meer dat er daar aan de andere kant twee spelers staan. Mees weer sober en goed en Dries die. alhoewel tot dezeifde school behorend, toch in clubs spelen met ver schillende systemen en dat die twee een verband tot stand brengen die gans de linkerflank der Hongaren neutraliseerde. De pere en nu spreken we van de serieuze pers die alles ziet en mag horen is unaniem om de Standard- kern te veroordelen. Wij deden dit reeds maanden vroeger toen we de Mathonet bov's voor het eerst zagen optreden. Naar cr.ze mening zijn die mannen goede kompetitie- spelers en zelfs n cupstiji kunnen ze hun man staan alhoewel zij in de Europese beKer boerenchanche hebben gehad met de lotentrekking. Op internationaal geb.ea .■■pelen aie jongens zonder ziel., ze bekommeren zich maar weinig ore het ploeg- en samenspel en men vindt ze regelmatig allen samen in een handdoek op het plein terug, zonder bekommernis voor strookdekking Aan d.e basis ligt gans de mislukking en het krasselen van de A-ploeg. Ai de rest is kul en apennootjes. Wat ons ook opviel was de 40 nederlaag van «onze jor.gens» of de pupillen t-an sabelsleper en majoor Wen delen in de halve-finale van het legertornooi. De Majoor vertelde daarna dat zijn mannen niet naar hem hadden willen luisteren en zijn raadgevingen in de wind sloegen. In de zalige tijd dat wij de eer hadden wapens te dragen en geen voetbalschoenen, werd een raadgeving van een overste nooit in de wind geslagen uit schrik veer de «ballen». Onze B-plceg bracht het er neg het beste van al af. en U mag het van ons aannemen dat er daar een aardig stuksken gevoetbald werd. De ontdekking in de B-ploeg werd stopper Raskin en dit staaft nu weer onze mening dat onze spelers in het algemeen de verdedigingsposities beter meester kunren dan de aanvalsmaneuvers. Gaston Vander Eist van Eendracht Aalst had een hele hoop supporters meege bracht naar de kolenstede. De jongen speelt goed maar naar onze mening was hij voor een paar j3ar toch beter. Toen echtei kreeg Gaston ae kans niet Aalst bezit ten andere altijd volgens onze be- cheiden mening en iedereen is vrij hiermee niet akkoord te gaan in zijn rangen nog meerdere spelers van internationaal B-gehalte, onder meer Paeisterman en de Ninoofse Van Foeivocrde's. Deze laatsten hebben reuze- vorderingen gemaakt op voetbaigebied. Wij kennen sup porters van wit-zwart die het broederpaar als petstam pers brardmerkten en die thans en met reden niet ultgepraakt geraken ovei Jan en Antoine. Ongelukkiglijk schijnt er voor die jongens als beste voetbaliers der Tweede Klasse bestempeld geen plaats te zijn op het Heizeiken. Het Nieuwsblad stelde ons deze week zeer tevreden. Het gir.g over de Belgische voetbal-beloften onder de 23 jaar d.e te Brugge opiraden. Steller van het artikei rok een vergelijk tussen de Eerste Kiasse voetbalier de zware Wegria d:e als center-voor met toekomst wordt genoemd en de uit le Provinciaal geselectionneerde e'ter-vooi Vijlders van Gerda St Niklaas d.e als voet bailer met «aangeboren» talent werd bestempeld. Onnodig te zeggen dat men Vijlders boven Wegria verkoos. En dat is een bewijs te meer dat ae club< hunne goede spe lers naar de FIFA-school moeten siuren. Het enige gevaar beslaat ern dat grote clubs deze -pelcr- voor enkele miljoenen trar.sfert-geld voor hun kleuren doen uit komen. «Var.dewattijne bracht nog het schoon.-te geschenk voor de verjaardag van mi.in 30 jaar voorzitterschap var de KBAB) zegde dhr Hermes denkelijk wel in de taal van Martino Carol, gezien de mentaliteit van Monsieur Ie Président. Het verwondert ons aan de tapkast geen zier meer dat de BA.B slillaan failliet gaat. A.is een heerschap van Hermes-gehalte gedurende 30 jaar aan een stuk president blijft, dan is het normaal te noemen dat er slee' op die bond komt. En nu kunnen we misschien uitleggen waarom die «versleten» president de moed niet had de zaak Moer.- definitief op te lossen. Oude paarden lopen meestal in oude garrelen en verdragen heel moeilijk nieuwe tuigen. A propos. Mr Hermes zou ter gelegenheid van dat 30-jarig voorztterschap het ogenblik niet gekomen z in om volledige amnestie der straffen te verlenen en de transfer! van Roger Moens toe te staan Marcel Vandewattijne droeg er nochtans veel toe bii om dc anemieke BAB nieuw bloed in te pompen. Wij runnen ons nie. meer herinneren wanneer hij zijn debuui deed al- loper-crosser, doch r.a zijn pre natie in het Criterium der Azen. mag men in ons land een heel eind rrr-.n z - ker. in alle sporttakker. om nog een atleet \an zijn gehalte te vinden. Van ons krijgt hij deze week een dik bravo en een simbolische «madoije» van sportverdienste. De Zcsdagen van Gent eindigde met de verwachte zege van F.ik II en de Australische Strop Arnold feit dat iedereen kende van de eerste dag. Wat we tof vonden was. dat Oscar Daemers zaterdag avond ziui deuren moest sluiten omdat er te vee! volk was Oscar moet anders een eerlijke vent zijr. hij liet oen honderdtal per-enen voor de deur staan schilderen «omdat die anders toch nie.s zouden zien». Precies of er in liet pje een plaat- te vinden is vanwaar men zon der zich eer. torticolis te Wringen de koers kan volgen. O' er nu 00 of 0 oer.- oen zijn. het resultaat blijft het'tel trie cc z.ci n:tt.-. Het is natuurlijk streng ver- eiueu te ovcrweser. dat Oscar zaterdagavond d:e stunt r..haaide al.- propaganda vooi zondag, alhoewel Oscar n.is.-v.i..en tech een heimelijke humorist is Lib eket hei>k zich anders dood geweerd in het Gt k.-e Zo.- Dagen-circus. Het or.ge.uk dat zijn ploegmaat v and-, vei.do overkwam, verplichtte hem ploeg te vormen ,i et X: ader. Onder nun beiden slaagden ze er ir. de p rd.m Arquet:!—Darrigade naar huis te rijden. Moge e er de aandacht op vestigen dat Labie momenteel in - .e foime verkeert en dat hij door zijn baas Rik 11 ge-eiet onrrcerd werd om i.i de Faema-pioeg op te treden moor dan de voetbalploeg te St Martens-Laethem. Re.ie D'Henat die het waagde als crosser, deed het r.cg zo slecht met e~ arriveerde reeds tweemaal in he p: /.e: .v. ons oordeel ligt deze sport hem beter dan we. oer-en. Alles samen is dn een gezonde ontspanning v re renner.- tijdens de win.er. De fisieke inspanning d.e c gevraagd wordt .s wei .waar maar toch niet van zeer 1. i.ue duur. V. et bal was verleden week geen sprake voor IC. maar we v.r-i;kten ons haast aan de «kast» toen we de iv-.ilver van de A-reeks noorden. Vilvoorde liaramu 1-3. mi vu te dromen. Waarink de nivellering in de ree'. A gnat verder en verder. Het is te hopen dat FC zondag de punten aan Scela Zeie kar. ontfutselen om ze dan terug haar plaats .r. te nemen tussen de grote tenoren Nu ar ou- gedacht zullen er ar seizoen geen 40 punten nodi;, zijn m kampioen te speler.. VARIA Het ligt in onze gewoonte twee maal binst elk kampioenschap enkele algemene beschou wingen te wijden aan de prestaties van FC. en we willen aan deze goede traditie geen afbreuk doen. Eigenlijk moest dat gebeuren na 10 ge.-tpeelde mat chen. maar omwille van sommige ploegen die nog één zondag achterstand hadden, hebben we opzet telijk gewacht tot deze 11de speeldag omdat we een beter overzicht der klassering zouden hebben. Het een gezegd gelijk het ander, erg fier hoeven we niet te zijn bizonder na de hoge verwachtin gen die gesteld werden daar komen we nog verder op terug. Aan de leiding blijft nog steeds Crossing Gans horen, maar dezes voorsprong die op een bepaald ogenblik tot 3 punten was op Vigor Hamme, is nu geslonken tot 1 punt op FC Heist en Assa Ronse 2 punten op Hamme en Lebbeke, en de anderen volgen op één en meer ronden. Uit dp zes genoemde ploegen een mogelijk kampioen opvissen lijkt ons zeer zwaar werk, te meer omdat Ganshoren lange tijd ongeklopt de laatste tijd uit forme schijnt en in de nabije toekomst zal voorbijgestoken worden door naar onze mening EC Heist, een ploeg die we nog niet aan het werk zagen maar wier prestaties toch van dergelijke aard zijn dat moesten we een kandidaat kampioen aanduiden we U onmiddellijk deze ploeg als grote favori zouden geven. Een kans geven aan Assa Ronse ware vermetel we zien integendeel deze jongens nog al wat trapkens zakken. Vigor Hamme? Misschien... die mannen hebben een mooie goalaverage 28 voor en 15 tegen en hebben bovendien al veel onkans gehad. Werden ze verleden week door Vilvoorde aardig in de doeken gedaan, dan moet gezegd dat Hamme met tien man speelde waaronder verschei dene reserven. We mogen hun gerust nog krediet geven, alhoewel naar wat wc hier van hen zagen deze ploeg onmogelijk een goed figuur kan slaan in Derde Nationale. Evenmin trouwens als Zottegem en Lebbeke ploegen die te oud zijn van bloed om veel pretenties te mogen hebben. Onderaan de lijst bengelen Machelcn en Deinze elk met 6 punten en Nielse met 5 punten. Voor deze laatste ploeg schijnt het een hopeloos geval te worden. Om de degradatie te vermijden zouden minstens nog 18 punten moeten geoogst in 19 wedstrijden, wat gezien de verhouding van 14 doelpunten voor en 30 tegen wel onmogelijk te overbruggen zal blijken Even slecht er aan toe zijn Deinze met 7 voor en 20 tegen, Machelen met 15 voor en 27 tegen maar of we hen daarom zo eenvoudig weg mogen veroordelen, lijkt toch wel voorbarig. Immers staat ei nog Dendermonde met z.ijn 7 punten, zodat één match gewonnen of verloren een ganse ommekeer in de klassering kan teweeg bren gen. Dat het tussen deze vier zal gaan om de drie slachtoffert tc leveren schijnt ons vast te staan, want dat FC Kontich (8 punten) zich zal weten te redden, schreven we hier al vroeger. Dit ploegje bracht ons totnogtoe het gaafste spel dat we te zien kregen. En de klas spreekt vroeg of laat haar woordje mee dat merinneren we ons van in de tijd dat FC Ninove ook nog klas had. dan toch veel méér dan nu. En daarmee zijn we dan bij onze eigen ploeg verzeild, op wier prestaties zoals hoger gezegd we weinig fier kunnen gaan. Op 11 gespeelde mat chen er 5 winnen. 4 verliezen en 2 gelijk is inder daad iets om gezien de in lijn gestelde spelers niet prat op te gaan. De doelpunten 22 voor en 27 tegen, spreken ook boekdelen. Met 22 voor en rekening houdende met de reeks verknoeide open kansen moest FC een heel trapken hoger staan. Daar zijn evenwel de 27 tegen, op één na (30) het record der reeks. FC vroeger bekend om zijn straffe verdediging heeft nu de reputatie het meest portuse achterstel te bezitten. Een voorlijntje dat een beetje langs de grond kombineert. kan er door als door de boter, want buiten Willy Petter zien we niemand in staat er iets van terecht te brengen. Daarvoor is Coppens te veel fantasie-man en de jongen mag nog het ABC van het afdekken aanleren. De Seu prima als half back doet wat hij kan als center half, maar lukte er op verre na niet in Dc Moor te doen vergeten. Is het soms te twijfelachtige optreden van Van Geit hieraan niet te wijten Ons dunkt dat het ganse spelsysteem van FC eens ernstig moet herzien worden. Niemand maakt ons wijs dat met het spelersmateriaal waarover we beschikken niets beters te bereiken valt. want wie in zijn ploeg over troeven beschikt als D'Herde Matté Colinet De Petter en De Buyscher. moet het systeem kunnen vinden dat tot regelmatige overwinningen leidt. Hoe dikwijls moet een D'Herde de man van de aanval de verdediging niet bijspringen om onheil te voorko men Gelukkig drijft hij op een extra conditie, maar de dag dat er een inzinking komt en die komt fataal zal FC voor problemen staan die van nu af aan moeten opgelost worden. Blijft op dezelfde matte manier verder gespeeld, dan kunnen we 't kampioenschap eindigen met een dikke 30 punten, zo iets van de 5de of 6de laatste. Dus niet al te veel overschot en we zouden ons zelfs ongerust maken als we niet wisten dat FC. gewoontegetrouw, altijd een beste tweede ronde speelt, zodat we het degradatiespook niet in de ogen moeten zien. Zondag krijgen we Scela Zeie op bezoek, de ploeg die de laatste tijd het Promotie-Verviers genoemd wordt, dit om haar zachtspel. Juist achter FC gerangschikt met 2 punten min 14 doel punten voor en 16 tegen. Ook een ploeg van de middenklasse die zich verleden zondag met een 11 score tegen Dendermonde moest tevreden stellen. Normaal kunnen we deze match winnen, als er nie' al te fel gebeenhouwerd wordt want in dat soort streken zijn onze mannen nog een klas achter en 't is te beter Alles zal afhangen van ons achtertrio dat dc voeten zal vol hebben, en in nog grotere mate van onze voorspelers bij wie Matté en Van Stappen de opdracht moeten krijgen de Zeelse 'verdediging uit verband te spelen. Als Maurits Van Stappen zijn verstand gebruikt is dat goed mogelijk en in dat geval is er middel ome rang schikking merkelijk te verbeteren. Wat we van harte hopen. 01

Denderklok | 1958 | | pagina 10