n U/Qams en r0\Ks5eZ,nd We^b/C Hoela... Hoep ot Humo... Banier Abonnementen Bij de vernieuwing der abonnementen i'4 h-i ctA J Twee en dertigste Jaargang. Zondag 30 november 195S Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Ik zat deze week een beetje in verlegenheid. Het was namelijk mijn beurt om een hoekje van onze Denderkiok te vullen. Ik had al enkele puntjes opgetekend om over die fameuze Hoela. Hoep te schrijven, als me daar almeteens die plezante Banier op mijn tafel komt. En ja, daar had ik nu een onderwerp te meer. Ik kon nu schrijven over dat gekke gedoe dat onze nog gekkere wereld in een ommezien heeft over rompeld met wat wij in onze vlegeljaren dood gewoon een reep noemden Of ik kon ook een beetje knabbelen op de verscheidene bladzijden blauwe Stukken en Brokken van onze Banier mensen. En aangezien de mij toegewezen ruimte r.ogai krap gemeten wordt in onze Klok (die mannen van de Redaktie beweren mordicus dat er over ernstiger dingen moet worden gepraat en geschre ven) heb ik dan maar kop of letter gegooid Kop was... Hoela... Hoep... en letter was O... Banier En 't was letter dus... maar over de producten van onze zeer verstandige blau we «Denkers», «matanten», «menonkels» en andere genummerde en ongenummerde joernalisten die een beetje aan de blauwe kant zijn. Neen, het zal geen antwoord zijn, althans niet in de gewone zin van het woord antwoord want ik beken graag DAAROP antwoorden, dat kan ik niet. Waarlijk niet om even zoveel nonsens bij mekaai te halen, daartoe is mijn klein verstand niet genoeg ontwikkeld en ik heb daar trouwens hopen verontschuldigingen voor Ten eerste, hoor ik niet tot de reeks mensen die van hun eigen zeggen en schrijven dat ze denkers zijn; ten tweede, ik kan niet geteld worden bij de Vrijheren die de linkse grond (wat is dat voor een soort grond van onze stad hielpen besturen en ten derde, ik vrees dat ze mij misschien wel bij de Mau-Mau's zullen tellen. Daarbij, zegt mijn vriend, daar is al rap genoeg een antwoord op gegeven het hele Banier-blaadje druipt van één groot gedacht en kan worden samengevat in enkele woorden Hoe spijtig toch. dat wij de liberalen na meer dan vijftig jaar, eens buitengebonjoerd zijn Hoe het nu komt of niet ik ben altijd een amateur geweest van humoristische lektuur en ik ben de mannen (of moet ik zeggen de heren Banier dankbaar om de pint goed bloed die ik mij gelachen heb bij het verteren van hun jeremiades. Geloof nu niet dat dit uit leedvermaak is; dit zou al te bar zijn. Maar dat hele Baniertje is nu eens. niets anders dan een klaagepos over een verloren strijd dat zijns gelijke niet vind. tenzij in de tranerige klaagliederen van de Joden bij de Heilige Muur. Bladzijden en nog. om in tal van punten en strepen te weeklagen en te bibberen en te morren 't is waarlijk niet schoon dat ze ons na zoveel ontelbare jaren van het Stadhuis hebben gekregen, t Komt altijd op t zelfde neer in twin tig. dertig schuif kens zeggen ze altijd en onver anderlijk het zelfde. Daai zijn een aantal steken en duwen op de socialisten en hun leiders, maar dat gaat ons niet aan. Wij vertrouwen dat ze bij de socialisten mans genoeg zullen zijn om hun eigen boontjes te doppen. Prijs per Nummer2 F. Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Daar zijn een paar stampen naar de Schakel en ook dit komt met in ons kraam te pas. Maai daar zijn zo van die klagelijke bitterheden aan het adres van de CVP wraarmede juist onze lachspieren werden geprikkeld. Ze zeggen of ongeveer toch dat we met rode kaken moesten staan omwille van dit akkoord CVP BSP en ze willen dat bewijzen met een grafiekskc- vaar. naast de posten van de socialisten, deze van de CVP worden geschreven. He he. Dat grafiekskc zegt nu precies zeer duidelijk wat wij. na jaren strijd hebben verwezenlijkt. Vertrokken van nul niemendal, (of van meelopers) hebben we dan toch wel een paar schepenzetels in de wacht gesleept (en zijn we dus medebestuurders gewor den). Dat is me dunkt, vcor een eerste aanloop, niet zo heel slecht. En wat ze niet zeggen, maar wel goed weten is dat de opgave van de CVP hier in onze stad was medebesturen in een degelijke coalitie. En om- dunkt het dat dit dan toch ook werd bereikt. Ze vertellen (en dat is volgens al die denkers opbouwende kritiek) dat ze niet begrepen hebben waarom ze naar Edmgen moesten komen om met de CVP te onderhandelen, maar ze vergeten erbij te voegen dat ze reeds tweemaal een onderhande ling met de CVP hadden aangeviaagd. om ze twee maal tereke af te zeggen (toen braaide de haring met de socialisten nog. ziet ge) en wat zij ook niet zeggen, maar wij goed weten is dit hadden we ze naar Dmant laten komen, ze zouden stipt op 't appel verschenen zijn (want toen braaide die fameuze haring met de socialistische partneis van vroeger al niet meer. verstaat ge. vriend lezer). En dan komt daar nog dat historische stuk over de Mau-Mau's Mijn vriend zegt wel dat net duister en vuil is en heel gesteld om door niemand begrepen te worden maar ik meen integendeel dat dit een historisch document is geworden dal voor het nageslacht moet worden bewaard. Aan ons stads-aichief mag dergelijk letterkundig opstel niet worden ontvreemd. Het moet worden ingeka derd en het moet worden opgehangen in de raads zaal. Er moet een speciale bewaker worden aan gesteld opdat het niet zou verloren gaan en goed onderhouden worden, en hier is misschien gelegen heid om een ex-schepene een eervol baantje te verschaffen op stadskosten. Het moet daar blijven hangen, tronend in de volle glorie van zijn letter kundige, politieke en denkers-waarde, opdat over honderd jaar de bezoekers van ons al of niet herbouwde stadhuis met eerbied zouden herdenken het illustere verstand dat in 1958. zo gewoon weg tussen ons rondwandelde en toch zo'n absoluui- superieur proza uit zijn blauwe mouw kon schud den. Ons nageslacht heeft recht op deze blauwe vrucht van een ingezetene onzer stad—met—de- linksegrond. Alia, 't is wel. Wij zien verlangend uit naar de volgende aflevering van Humo-Banier en we zijn alleen maar bang dat de man die dergelijke lektuur blijkt te willen financieren, het op die wijze geen zes jaar zal uithouden. En gelijk heb ben. broei VERNIEUWING DER B:r.nen enkele dagen zal onze bode zich Lij II ten huize aanbieden voor het in..en van de jaarlijkse abonnements prijs. D^ar deze kwitanties slechts éénmaal aangebeden worden, verzoeken wij onze abonné's de nodige schikkingen te willen treffen voor het vernieuwen van hun abonnement. Wij rekenen op een goed onthaal en danken U bij voorbaat AANDACHT De lezers die zich thans wensen te abonneren, ontvangen vanaf heden tot met nieuwjaar ons blad GRATIS Nu onze Bode zich weldra ten Uwent zal aan bieden voftr de vernieuwing van Uw abonnement voor het komenue jaar 1959. past het wel even terug te blikken op de in 1958 afgelegde weg. Wij weten om het tclaen ..aie ondervonden te hebben aai c; rond deze tl ja almaardoor aan gebeld wordt hei. ij dooi ae postbode hetzij door een andere aangestelde om Uw abonnement op dit en op dai. en dit niet altijd met een zeemzoete glimlach ontvangen en betaald wordt. Eenmaal de kogel door de kerk is men achteraf gelukkig zijn gewone dag- en weekbladen terug te vinden. Zo zal het ook verlopen met Uw Kloksken beste lezeressen en lezers, want het brengt U iedere week getrouw en regelmatig allerlei nieuws van de streek zowel politiek ais algemeen, op gebied van sport, ernstige en zotte lectuur... voor elk wat wils. Zondei de pretentie te nebben dat er aan De Denderkiok niets te verbeteren valt. willen we toch even wijzen op de grondige verbeteringen die ons blad in de loop van dit jaar onderging. Bene vens de gewone rubrieken hebben we U dank zij ren buitengewoon ïeponer ter plaatse een beeld opgehangen an onze E\po 53 \V e menen te weten da: onze bijdragen gretig gelezen werden en zeei simpatiek beoordeeld. Fer gelegenheid van de vertciezingen zo parlementaire en provinciale, als plaatselijke hebben wij getracht naar best vermogen de Kristen. Vlaamse en Volkse overtui ging onzer lezers te dienen, en tevens het algemeen belang van Land en Stad. Welisw^aar werd onze houding niet altijd en door iedereen goedgekeurd, maar wij hebben wel de pretentie en wij houden er aan het te verklaren voor de zoveelste maal vrijuit er. onafhankelijk onze mening te hebben .ezegd.. spijts de aantijgingen van het Bunierke ons weekblad niet een partijblad en nog veel min het blad van een persoon, en juist daarom hebben (Vervolg op blz. 2)

Denderklok | 1958 | | pagina 1