Sport. aan de op kast SPO RT SPORTA VOETBAL F.C. Ninove2 Scela Zele 0 10 "DE DENDERKLOK Onze aandacht werd aan ae taptcasi getrokken door het feit dat in een dagblad stond te lezen dat Rik Van Looy niet op de Sporta-avond te Nisove aanwezig was daar hij bedlegerig was. Wij en nog vele honderden van onze lezers hebben nochtans Rik Van Looy in «Ons Huis» in levende lijve gezien. Of was 't zijn dubbelganger? Het Hammé Palace heeft verleden zondag de glorie van de voetbal getrotseerd en op een zondag gespeeld Laat ons maar direct zeggen dat de volkstoeloop even groot was als op een zaterdagavond. Een bewijs dat het veloken ondanks de voetbal nog altijd zijn fans trekt als het programma maar de moeite waard is. Welnu, dit programma stak werkelijk goed in elkaar. Met dernyspecialisten als Van Steenbergen Van Looy Lauwers Schulte en De Paepe kon het niet anders of er moest strijd zijn op de houten band. Rekords zijn er gevallen als bladeren van de bomen en dat de ouwe taaie Schulte de jongeren baas bleef heeft ons geen zier verwonderd; de ouwe Gerrit kan nog atijd veel en ons gedacht is dat Schulte de taaiste velokensartiest is die we kennen. We spreken hier niet van kunde of iets dergelijks maar wel over echte taaiheid en wilskracht. Dat de Blonde Gerrit daarbij het nieuw rekord op zijn naam schreef is bijzaak. Wat ons bij Schulte meer bevalt is het kranige voorbeeld dat hij stelt aan alle beroeps mensen. om het even welke stiel ze uitoefenen. Nauwge zetheid in het werk dat men doet; verstandig en slim. doen eerlijk tegenover de tegenstanders; een stielliefd die toe laat het .gekozen beroep iang. zeer lang te beoefenen. Bij de jongeren in ploegkoers hebben we echt in be wondering gestaan voor het Belgisch kampioenenkoppel De Wagheneire-Verlinden. Onze tapkasiers weten hoe wii over die pioegkoersen denken gevaarlijk dingen. Maar de manier waarop die twee jongeren het aan boord leggen cm te pioegkoersen ziet men zelden bij de beroepsrenners. Het is een nieuw koninginnenkoppel die de rest van het deelnemersveld waarin Van Der Veken. Die- pendaele en Cieters hun best deden gewoon overvleu gelden. Men was daar in Brussel een nieuw idool aan 't fa- brikeren - Jenus Iribarren. de Spaanse Belg van Costa- Brava. De jongen probeerde zondag het rekord van Van Oostende neer te halen maar faalde deerlijk. Hij zal nu ook wel begrepen hebben dat tijdrijden op piste een zeer lange specialisatie vraagt die men zo maar niet te pakken krijgt. Het is een vak dat veel wilskracht en moed vergt en ook techniek waarvan vriend Jenus nog heel wat te Ieren 'heeft. Wie op voornoemde meeting afwezig was. was Rry- rnond Impanis. Die ligt toch zeker niet in ruzie met «Mon Cher Hammé In alle geval geloven we toch dat Raymond in die snelneidsrace achter de moteurkens weinig in de pap te brokken zou gehad hebben. Op voetbalgebied was de big event de wedstrijd Standard Anderlecht door de laatste gewonnen met 02. Volgens Het Nieuwsblad zijn de Star.dard-jor.gens moe en uitgespeeld. Hoe kan het ook anders als men twee hazen tegelijk najaagt het geld van de Europabeker- wedstrijder. en de verdediging van de nationale titel. Onze filosoof aan de tapkast beweerd dat het bij Standard op ten godendeemstering gaat lijken: Iets wat wij toch be twijfelen. Maar wat we \éel goed begrijpen is dat die mannen moe zijn. Nevens hun wedstrijden krijgen die mannen nog vier zware trainingen te verwerken. Ondanks alles zijn de spelers in België geen beroepsmensen die alleen van 't leren dingen kunnen leven en die hun da gen kunnen slijten met hun shoe's op te poetsen en te wandelen. Er komt daar r.og altijd de dagtaak bij die het nodige brood moet brengen bij de boter die men kan verdienen met shotten. Pitt van 't Pallieterke schreef een open brief aan Mijnheer Fetit baas van de Standard en grote manitcu in de KBVB. We weten nog niet of het met de waardigheid van Mijnheer Petit zal overeenkomen om op die brief te antwoorden. In alle geval, als dal waar is wat 't Pallieterke daar schrijft, dan grenst dit geval aan het ongelooflijke. Stel u voor dat die club die meedingt in de Europa-beker en kampioen van België is. nog over geen deftig WC voor haar spelers beschikt en dat men deze best betreedt met een gasmaker... Dat de kleedkamers door Pitt als var kensstallen bet:tteld worden met dito-reuk. Wij her halen. als dat waar is. is het een echte schande. Vergeet niet dat in lagere afdelingen de scheidsrechters er als de kippen bij zijn om rapporten in te dienen tegen be scheiden clubs die soms over het nodige geld niet be schikken maar toch hun best doen om alles proper te houden. Men kan zich dan ook afvragen of de invloed van Petit zo ver gaat in de KBVB. dat hij zich veroorlooft de installaties van zijn club te laten vervuilen tot de meest on-hygiènische van gans het voe.ballend België... Hebben we in deze rubriek eens de naam van Ver- viers van Promotie aan Scela Zele gegeven, dan gebied de eerlijkheid ons dit te herroepen. Scela was verleden zondag een der braafste ploegen die we tot nog toe aan r ot werk zagen. Proficiat Scela. ge waart deftige verliezers We geloven dat referee Favier die voor de match n nauwe schoentjes stond daarna zal moeten toegeven ■hebben dat hij een rustige namiddag kende. Donderdag 27 november ging in het Sint Aloysius- kollegc de v.jfde les door van de vorniingskursus voor wielrenners en atleten. Te 7 uur ging gymnastiekle raar Saelens met de ies\oigers naar de turnzaal voor de lichaamsoefeningen. Bij de nieuwe is er reeds een mer kelijke verbetering waar te nemen en ze weten ztch reeds goed aan te passen aan de vroeger getrainde elementen, zodat de lesgever reeds een goede samenwerking en ge lijkheid kan bekomen. We mogen zeggen dat buitenstaan ders zouden denken hier te staan niet voor renners, maar voor grote geoefende studenten. Te 8 uui werd dan het woord gevoerd door dhr Bulté sekreiaris van Sporta Aalst en tevens van KSC Dender streek. H.j behandelde op meesterlijke wijze het onder werp Maatschappelijke Zekerheid hij trachtte voor de toehoorders enkele begrippen duidelijk te omschrijven en ze tevens op de rechte weg te helpen bij moeilijkheden cp dat geb ed. Donderdag 4 december is het de beurt aan dhr V'uyl- Meke over Massage en donderdag 11 december zal de praktische les gegeven worden door dhr Merckaert. be- ö.uurslid van Sporta Gewest Ninove. Voetbalkompetitie NSVO Gewest Dender Nu de periode der proefwerken achter de rug is. zullen ae vsrschilende Kolleges terug eikaar in een spor tieve kamp ontmoeten- Alvorens de reeks weds'.r jden verder wordt gespeeld, geven we de huidige stand KADETTEN Kollege Ninove 6 4 0 2 28 7 10 2 St Jczel Aalst 5 3 0 2 22 5 R 3 H. Maagd Dendermonde 5 2 1 2 19 15 (i 4 Kollege Denderleeuw 5 2 2 1 23 9 5 5 Kollege Wetaeren 3 1 1 1 10 5 3 6 St Maarten Aalst 4 1 2 1 5 12 3 Kollege Lede 3 1 2 0 2 13 2 8 Abdij Dendermonde 0 6 1 44 0 MINIEMEN 1 Kollege Ninove 4 3 0 1 12 3 7 2 St Jozef Aalst 4 3 1 0 14 6 6 3 Kollege Lede 2 2 0 0 4 2 4 4 Kollege Denderleeuw 3 0 2 1 3 5 1 5 St Maarten Aalst 2 0 2 0 2 1G 0 6 Kollege Wetteren 3 0 3 0 2 12 0 H. Maagdkollege en Abdijschool Dendermor.de stellen geen miniemenploeg in lijn. De strijd voor de titel zal in beide kategoriën waar schijnlijk gaan tussen de jongens van St Jozef Aalst en d.t ran hei Kollege Ninove. U.lsiagen van woensdag 3 december Lede Ninove (kadetten) O7 Lede Ninove (miniemen) 0—1 Wedstrijden voor woensdag 10 december MINIEMEN Ninove St Maarten Aalst «te 14 uur Outer-terrein) S Jozet Aalst Kollege Lede KADETTEN Ninove St Maarten Aalst (te 15 uur Outer-terrein St Jozef Aalst Kollege Lede Abdij Der.dermonde Kollege Denderleeuw Kolleg*- Wetteren H. Maagd Dendermonde Het tamelijk frisse weder had waarschijnlijk sommige supporters weerhouden en die hadden dan zoals het altijd gat weer eens ongelijk omdat we een matchken te zien kregen dat er wer kelijk mocht zijn en dat bovendien op 'n zeer faire wijze betwist werd. Zodat we voor wat ons betreft althans de benaming van Beenhouwers van Zele met vreug de terug nemen en zelfs niet mogen zeggen dat er potig werd gespeeld Te beter... zo hebben we het graag. Zoals te voorzien werd Van Geit niet opgesteld en diens plaats ingenomen door de jeugdige Van Oudenhove die het niet moeilijk zal hebben mits ondervinding zijn voorganger volledig te doen vergeten. Zijn uitlopen was gepast en van hem noteren we o.m. drie welgelukte karpersprongen waarbij hij het leder klemvast bij zich hield. Er zit onbetwistbaar klasse in die jongen. We hopen voor hem dat hij de moed vindt zich verder te bekwamer, en tevens wensen we hem de kracht te vinden om aan al die supporters - vleierij te weerstaan Het hem gebrachte applaus was over- verdienó, maar de jongen moet het hoofd koel hou den en zich niet inbeelden dat het al gebeurd is. Onze Sou wegens kwetsuur onbeschikbaar werd op de center-halfplaats vervangen door Leysen die het er deze keer goed afbracht. Wel had hij een lastige klant aan de bezoekende mid-voor. maar Leysen's opstelling, kopspel en afwerken waren zo zuiver da* het een genoegen was hem aan het werk te zien. Mocht die er in lukken zijn snelheid te verhogen dan zien we niet in wie 't beter zou doen. In Leysen's plaats als binnenspeler werd weer eens beroep gedaan op Jan Lievens die terug zijn uiterste best deed. maar jammer genoeg met ons zal moeten bekennen dat de ouderdom niet alleen komt. Alles bij alles nog een goede prestatie van hem. Van D'Herde kunnen we niets zeggen omdat we weer in herhaling zouden vallen met wat we vroe ger reeds schreven. Hij is en blijft DE man. Frans Van Isterdael. als kanthalf. bracht niet de van hem verwachte prestatie. Het ligt er dik bovenop dat Frans liever in de voorlijn akteert. en voor ons part we zien hem inderdaad liever ook vooraan spelen. Het dunkt ons dat het meer in zijn tempe rament ligt. Ons voorlijntje heeft, méér dan op zijn beurt, het hete vuur aan de Zeelse schenen gelegd en bizonder De Buyser. Matté en Colinet hebben keeper Christiaens dikwijls in moeilijke situaties gebracht. De forme van Van Stappen is erop vooruit gegaan en zijn doelpunt op kopbal was iets dat mag gezien worden. De ziekte van Matté waarvan deze nu gene zen is schijnt overgeslagen op Van Stappen, die vergeet dat zijn plaats langs de lijn is en telkens weer achter zijn balletjes mag aandraffen in plaats van deze voor de voeten te krijgen. Moest die ziekte bij hem even lang duren, dan staat hem nog heel wat kritiek te wachten. Van de Scela-boys hebben we de grote moed bewonderd waarmede ze tot op het laatste ogenblik streden, maar moeten evenwel zeggen dat we niet zien wie in hun voorlijn een punt zou kunnen netten. Snelheid genoeg, vraag dat maar aan De Petter en Coppens, maar al dat geleuter voor doel is uit den boze. De ex-Berchemspeler Loos wil het allemaal zelf doen en dribbelt regelmatig zijn eigen zelve, terwijl er op Leuckemans veel sleet gekomen is. De man kan nog een half uur mee, maar tegen een snel tempo is hij niet meer opgewassen. Als geheel gaf Scela ons de indruk van een moedig elftal dat er toch wat anders zal moeten op vinden om aan degradatiegevaar te ontsnappen. De leiding van referee Favier was flauw. De man had onbegrijpelijke beslissingen en waar ieder een ook de linesmen het zus zagen, zag hij het zo We zijn van deze simpatieke referee veel beter gewend... De leider Ganshoren ging 00 spelen bij Vigor Hamme, terwijl Heist te Zottegem met de ganse inzet ging lopen. Lebbeke en Dendermonde deelden ook broederlijk, zodat Ganshoren en Heist thans op kop staan elk met 17 punten, gevolgd van Vigor Hamme en Ronse, elk met 15 op deze vier volgen dan Lebbeke, Zottegem en Ninove elk met 14 pun ten. Tussen Ganshoren en Zottegem enerzijds en Heist en Vigor Hamme anderzijds, komt het zondag tot explicatie zodat er van deze kant was klaarheid kan komen. Waar FC op uitstap mag naar Dendermonde, kan het gebeuren dat een trapken hoger geklommen wordt. Maar of het ge makkelijk zal gaan om Dendermonde op eigen plein te kloppen is een zaak waarover we ons liever niet uitspreken. Deze ploeg hangt immers in de gevaar lijke zone, heeft slechts 8 punten op haar actief en zal er alles op zetten om dit te verbeteren. Het luttel getal gescoorde doelpunten (14) doet ons veronderstellen dat de voorlijn niet bij schot is en dus door onze mannen moet te houden zijn. Alles zal dus afhangen van ons aanvalstrio dat zo hopen we toch de weg naar de netten zal weten te vinden. 1 i

Denderklok | 1958 | | pagina 10