VOETBAL Deridermonde 2 F. C. Ninove 1 SPORT SPORTA a 10 DE DENDERKLOK Aert lukte voor Beerschot. Hij betoogde dat het hier ging over een verschillende interpretatie van het buitenspel tussen de lijnrechter en de scheids rechter. Wij denken dat Pol hier misschien meer het aksent had moeten leggen op het spelinzicht van Coppens die wel zal gezien hebben dat twee- maats in buitenspel stonden de lijnrechter had reeds gezwaaid toen Coppens de bal nog in de voe ten had en dan maar naar Van Aert speelde, die in geen geval bij dit buitenspel betrokken was. Ons inziens toont dit enkel aan dat Coppens nog altijci de voetballer is met kijkers in de kop. Iets wat we te weinig zien op onze voetbalvelden. Bokspromotor Dekoninck de man van het Franstalig bierbuffet in het Sportpaleis te Brussel heeft de Belgische bokssport nog eens doen her leven met zijn welterkompetitie- en heeft veel volk getrokken De finale van Pierrot Wouters tegen Van Neste was prachtig en waarlijk een reklaam voor de bokssport. Toch zou mijnheer Philippart die tegen de bokssport zeer gekant is niet zo tevreden zijn geweest, want... er vloeide bloed in al de kampen en twee ervan moesten worden stop gezet wegens kwetsuur. Neen... voor chocolade mannetjes is het boksen geen sport. Brankart le champion Wallon is de geluk kige vader van een tweeling geworden. Het was daarom dat hij zo rap in achtervolging reed tegen Aerenhouts want... Ik moet rap weer bij Pau- lette zijn vertelde hij aan AVDB in Het Nieuws blad. Alle respekt voor AVDB maar heeft hij ons waarlijk niets interessanter te vertellen. Iedereen weet nu dat Mijnheer Petit een klacht neerlegde bij de KBVB omdat men Thellin en Paeschen te Boedapest had opgesteld. Het uitvoe rend Ifimitee van de Bond heeft thans geantwoord dat die klacht niet gesteund was door bewijzen. Zo laat de Bond de zaak weeral eens uitgaan als een dood kaarsken. Veel lawaai om niks... want de heer Petit wist heel goed dat zijn clubspelers moe waren vóór het vertrek naar Boedapest en was hij een goed clubleider geweest, dan had hij die jongens thuis gehouden. De moed om dhr Petit dit te antwoorden, heeft onze KBVB helaas niet gehad... Wij troffen verleden week de lie Provincialers Denderhoutem en Lieferinge aan onze tapkast. Roger Persoons met de eeuwige sigaar tussen de lippen mag wel heel tevreden zijn. De man nen van Houtem dragen hem op hun handen. Het is zeker geen toeval dat Roger zijn mannen naai de kop heeft gevoerd. Op 13 wedstrijden 1 draw 1 verliesmatch en 11 overwinningen is een mooie prestatie Trouwens, hun goal-average spreekt boekdelen 52 tegen 13 dat is een gemiddelde van 4 punten per speeldag. Dat de ploeg van Hou tem als kandidaat voor 1ste Provinciaal wordt be schouwd. kunnen we best begrijpen, alhoewel de jongens van Lieferinge die gevaarlijk komen opzetten niet mogen worden onderschat. Mestiaen die versleten was... is hier de grote animator en in Van Audenhove bezit Een dracht een goalgetter van formaat. Wat aan het geheel ook nog niet schaadt is het feit dat beide ploegen voetbal spelen er is bij hen zeer weinig te zien van de potstamperij die we soms wel eens in Promotie te verwerken krijgen. Onze lezers weten dat we hier kwestie van reportage nooit de roskam spaarden maar inte gendeel raar met bloemekens gooien- Voor één keer dan maken we uitzondering en zenden onze mannen een boekee- dit niettegenstaan de hun verlies. unt om een wedstrijd te ver liezen in dergelijke omstandigheden moet men niet alleen onbeschrijfelijke onkans hebben maar ook nog geleic worden door een referee die ofwel in een slechte dag as ofwel zijn diploma van onbekwaamheid zocht te winnen Toegegeven dat het zeer moeilijk is tegen een ploeg als Dendermonde meesters in het buske- stamp een goede partij te leveren, dan moet toch gezegd dat het beste spel van de Ninovieters uitging die al de tijd getracht mebben er iets behoorlijks van te maken. Van begin af werd er aan snel tempo vertrokken en onder impuls van D'Herde en Arijs die hun mannen vooruit stuwden werden flin ke kombinaties verwezenlijkt die echter op de sc hede Dendermondse verdediging te pletter liepen verdediging waarin keeper Boone in zijn daaje was en zijn ploeg van een zekere ondergang wist te redden Het was eerst na twintig minuten spel dat Dendermonde het hoofd boven stak en langs linksbuiten Lecocq enkele flinke aanvallen opzette allen door onze verdediging goed opgevangen zodat de rust met een voor de thuisspelers gevleide O—-0 scoie intrad De warme koffie scheen ook meer warmte in het spel te brengen, want beide pioegen togen om beurt ten aanval. Het spel was nauwelijks een paar minuten hernomen toen bij een doelworsteling keepei Boone geluk had als de bal op de onder kant der dwarslat terecht kwam en in plaats van tegen de netten terug het veld inbotste. Dendermonde reageerde hierop geweldig met als gevolg dat uit een hoekschop door Ruyssevelt nummer 1 kon bmnengekopt worden. Dit scheen in de benen onzer mannekens te kruipen, die zich gedurende een tiental minuten lieten doen. waarvan de thuisploeg gebruik maakte om haai' voorsprong via Baitazar aan te dikken tot 20. Het is dan de verdienste der Ninovieters geweest niet bij de pak ken te blijven zitten en het offensief dat ze toen ontketenden bracht dikwijls de versterkte Dender mondse verdediging bijna ten val. Wel wist De Buyscher op de allerlaatste minuut de achterstand te milderen, maar dat bleef dan de enige troost die we mee naar huis konden nemen. Dendermonde liet bij ons een meer dan beschei den indruk. Het lag er bovenop dat die jongens de puntjes speelden die ze overigens broodnodig hebben en zich verder niet bekommerden om iets of wat konvenabel spel op het veld te brengen. Wat we van hen te zien kregen is van die aard dat we twijfelen aan hun behoud wel te verstaan als ze niet ovei andere en betere reserves beschikken. Bleef de overwinning bij de bezoekers, dan kregen ze meer dan ze werkelijk verdienden en een gelijk spel ware voor hen al een succes geweest. Om dan terug te komen op referee Beeckman... die was beneden alles. Iedereen weet dat we sim- patiek staan tegenover deze mannen die week na week belangloos ten dienste staan van de sport. En we weten heel goed dat voor alleman wel doen moeilijk, zo niet onmogelijk is In het geval van referee Beeckman stellen we vast dat de man niet tegen zijn taak opgewassen was. Zo werd het tweede doelpunt van Dendermonde op onbetwist bare buitenspelstand aangetokend« tets wat een scheidsrechter uit lagere afdeling had kunnen zien. De man leidde het spel niet... maar werd door de spelers geleid, wat een averechtse situatie is. Mogen we de heer Beeckman de raad geven een herscholing te doen in lagere afdeling. Hij zal er do bevorderingsploegen een werkelijke dienst mee bewijzen Zottegem leverde de prestatie van de dag met Ganshoren aan huis met 32 te gaan kloppen. Heist Sport profiteerde hiervan om zich aan de spits te hijsen, maar of het lang zal duren weten we niet want tussen de kopploeg en de achtste nl. FC Ninove liggen er amper 4 puntjes verschil. Een andere prestatie is deze van Kontvch die Terhagen aan huis ging kloppen met 3—0 aldus onze vroe gere beoordeling bevestigende. Kontich is een ploeg waarmee in de toekomst nog rekening zal moeten gehouden worden. Zondag krijgen we de rode lantaarn Nielse SV op bezoek. Zo gezien een spel van kat en muis Voor ons part zijn we daar nog zo zeker niet van, want Lebbeke heeft al de moeite van de wereld gehad om ginds met het minimum verschil (12) tc gaan winnen. Als onze mannen niet te veel zelf vertrouwen hebben wordt dat een overwinning die ons goed zal te pas komen, want de daaropvolgende zondag zijn we gast bij de kopploeg- Heist Sport. En daar zal wellicht niets te rapen vallenzodat we de puntjes moeten nemen waar ze te krijgen zijn. En Nielse moeten we toch baas kunnen Donderdagavond was het op de Sporia Wieier- school vollen baK. Er waren veel renners aanwezig en ook verschillende verzorgers waren opgekomen om een praktische les in massage bij te wonen. Te 7 uur kregen de lesvolgers aangepaste li chaamsoefeningen onder leiding van gymnastiek leraar Ft mand Saelens. Daarna gingen ze naar het klaslokaal waar de lesgever, dhr Jacques Vuylsteke uit Geraardsbergen hun werd voorgesteld. Dhr Vuylsteke oud-speler van SK Geraardsbergen is leraar in lichamelijke opvoeding en heeft inzake massage niet alleen een diploma, maar ook een zeer grote praktijk. De lesgever belichtte vooral de praktische kant van de massage. Van diegene die de massage toe dient worden o.m. vereist proper gewassen handen kortgeknipte nagels, de armen moeten ontbloot zijn. liefst heel fijne handen en zeker zonder eel- ten. Van de wielrenner worden vereist de ideale houding, wat betekent dat de spieren volledig moe ten ontspannen zijn. Wat de producten betreft die zijn in zekere zin bijkomstig, daar ze enkel dienen als glijmiddel dus bv. talk of olie. Tevens legde hij uit wanneer men zware produkten mag en lichte moet gebruiken In sommige gevallen mag massage niet toege diend worden bij ontstekingen pas opgelopen zware verwondingen huiduitslag besmettelijke ziekten aderspatten bij algemene zware ver moeienis. Wanneer dient men massage toe vóór een westrijd heeft massage geen effect, tenzij een lichte massage om de spieren enigszins te ontspannen of op te warmen. Na dc wedstrijd is massage van groot nut kan ze dan niet toegediend, dan is het geraadzaam een stortbad te nemen met om de beurt zeer warm en koud water. Bij wielrenners dienen vooral de kuit-, strek en buikspieren gemasseerd. Wat nu de verschillende handelingen bij het toedienen der massage betreft, heeft men 1) Het gewoon strijken of wrijven met alle vingers. Deze beweging gebeurt in de richting van het hart en is van groot belang. 2) He1 knijpen of kneden hier moet men voorzichtig te werk gaan. Deze handeling gebeurt eveneens met alle vingers, is de voornaamste en tevens dc moeilijkste om aan te leren. 3) Dc hakkingen. Deze gebeuren met de onder kant van de hand- in dc* richting van de spieren en dienen om de spieren te ontspannen. 4) Dc klapperingen met halfopen, halfgesloten hand eveneens in de richting van de spieren 5) Te-iug strijken, wrijven en nu niet in de richting van het hart. maar naar beneden- om de spier in haar normale toestand te brengen. Na d< les werden door de verzorgers nog ver schillende vragen gesteld die met kennis van zaken door dhr Vuylsteke werden beantwoord. Donderdag 18 december is bet de beurt aan Dr Walravens uit Outer. NSVO - GEWEST DENDER Uitslagen van woensdag 10 december KADETTEN Ninove Et Maarten Aalst 90 MINIEMEN Ninove St Maarten Aalst 4—0 Zaterdag 20 december te 14.30 uur GROTE VOETBALWEDSTRIJD tussen Leraars Studenten van het Kollege van Ninove.

Denderklok | 1958 | | pagina 10