d e^ó/ u/aams De Wet De Taeye Kerstmis De Voltallige Betnaooiog 95 Twee en dertigste Jaargang. Zondag 14 december 1958 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer2 F. Prijs voor Jaarabonnement85 F. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG am Op verzoek van talrijke lezers, geven wij hier een beknopte uitleg over de wet De Taeye. NIEUWE VOORWAARDEN OM DE WET DE TAEYE TE GENIETEN 1) Voorwaarden betreffende de grond De grond mag volgende oppervlakte niet te boven gaan mm Acht aren in de gemeenten van 5000 tot 30.000 inwoners 2) Voorwaarden voor het verlenen van premiën De piemie beloopt 30.000 frank voor de in de grote agglomeraties gebouwde woningen. 27.500 fr. jvoor deze welke in de steden met meer dan 30.000 inwoners gebouwd worden. 25.000 frank voor alle andere gemeenten. Deze bedragen zijn basisbedragen. Zij worden verhoogd met 20'. voor ieder kind nog geen 18 jaar oud ten laste op de dag van de aanvraag. Een bijkomende premie gelijk aan 20' van de basispremie wordt eveneens toegekend aan de be gunstigde voor het kind geboren binnen de 300 da gen. te rekenen van de aanvraag. Geplafonneerde oppervlakte en totale oppervlakte Om de premie te genieten mag men geen huis bouwen a) waarvan de geplafonneerde oppervlakte ttiz. de oppervlakte der vertrekken bestemd voor bewoning ,85 vierkante meter overtreft. Dit maximum mag nochtans met 10 vierkante meter verhoogd worden voor ieder ongehuwd kind, dat met de aanvrager onder hetzelfde dak woont, als mede voor ieder ascendent, zo deze ten minste zes maanden met de aanvrager samenwoont. Er worden bovendien twee verhogingen van 10 vierkante meter toegekend aan de vrager die min der dan vier jaar gehuwd is of wiens jongste kind nog geen vier jaar oud is. ten dage van de aanvraag. b) De totale oppervlakte van het gebouw mag niet meer dan een derde groter zijn dan de gepla fonneerde oppervlakte. De totale oppervlakte is de som der oppervlakten op elke verdieping van het gebouw. Komen niet in aanmerking voor de berekening van deze oppervlakte de kelders de niet inge richte zolders de niet bewoonbare bijgebouwen de garage de ingangshall de trapzalen - WC. GARAGE wordt toegelaten en vergt geen speciale formaliteit. Gebruik van het gebouw De uitoefening van een ambacht of van een handelszaak in het gebouw, dat men optrekt, is toegelaten 1) indien een vertrek speciaal bestemd i^ voor de uitoefening van dit beroep en dat zijn oppervlak te niet meer dan 20 vierkante meter bedraagt. 2) indien de eigenaar het bewijs levert van zijn inschrijving in het ambachts- of handelsregister of indien hij een attest van de Burgemeester voorlegt. Om een premie te kunnen genieten, moet men 1Van Belgische nationaliteit zijn. 2) Sedert ten minste een jaar in België, Bel gisch Congo of in Ruanda-Urundi zijn verblijf hebben. 3) Van goed gedrag en zeden zijn. 4) Het volle genot niet hebben, in eigendom of vruchtgebruik, van een ander onroerend goed. dat aan ie aanvrager of zijn echtgenote toebehoort. De aan te gane verbintenissen Dezt lopen, voor de aanvrager of zijn echtgenote zover eer. ononderbroken termijn van tien jaar. aanvangende op de datum van het ministerieel be sluit dat de premie toekent, en luiden als volgt a) de woning te laten bouwen volgens de plan nen en lastenkohier. zoals die door de provinciale directeur van de Stedebouw werden goedgekeurd geen lening aan te gaan voor het bouwen, tenzij gij organismen hiertoe erkend door het Ministerie van Volksgezondheid en van het Gezin en door het Ministerie van Financiën geen vergrotingen te laten uitvoeren, waardoor de grenzen der oppervlakten zouden overschreden worden. b) die woning niet te verkopen, c) haar zelf te betrekken. d) haar noch geheel noch gedeeltelijk in huur te geven e) er geen handel in te drijven, tenzij hiervoor een vertrek voorzien werd. O haai niet te laten dienen voor drankhuis, spijshuis of herberg. g) haar tegen brand, bliksem en ontploffingen, bij (en Belgische of een in België gevestigde maat schappij te verzekeren en regelmatig de premiën voor dezt verzekering te kwijten. h) het bezoek van de woning toe te laten door ie afgevaardigden van het Ministerie van Volks gezondheid en van het Ministerie van het Gezin. i) in geval van niet nakoming van deze ver bintenis. in te stemmen met de invordering dooi de Schatkist van een som gelijk aan bedoelde pre mie som welke te vermeerderen is, voor de duur van de niet nakoming, met de gewone interes? van 45''s jaars. Hoc men te werk moet gaan Vóór alles, moet men formulieren aanvragen bij het Bestuur van de Woning, Keine Zavel 3. te Brussel waar alle gewenste inlichtingen kunnen bekomen worden- hetzij schriftelijk, hetzij bij de Directie zelf op de dins- en donderdagen van 9 tot 11.30 uur en van 14 tot 16 uur. De drie in te vullen formulieren zullen U over handigd of toegestuurd worden. NOVELLE Nu is het Advent, de schone tijd. Nu hangen in zoveel huisjes in Vlaanderen, de heerlijk-groene adventkransen. Van de dansende vlammekens op de vier blij-rode kaarsen en van de blinkend-groene bladeren, straalt bij T avondgebed de vroomheid over veel gebogen hoofden. Nu bidden wij, in al onze kerken, met onze hei lige Moeder Verwek- zo smeken wij, Heer. uw macht en kom Nu staat de oude dorpspastoor bij 't epistel te sidderen van heilige Godsvreze als hij prevelend zegt Broeders, gij weet dat het uur, om uit de slaap op te staan- komen is Nu wachten we- schier met ingehouden adem. op dit eeuwenoude wonder de geboorte van Ons Heer. Nu is het Advent zalige tijd van belofte en vernieuwing, van verwachting en van hoop. Hoog-boven de sterren, die pinkelen aan het zwarte hemelgewelf, hoog daarboven, in 't Paradijs, zijn ze druk doende. Er is zoveel te beredderen en zoveel voor te bereiden. Zo dikwijs herhaalt de Engelenschaar het machtige Gloria opdat er in die enig-mooie nacht, toch geen enkel storend vals rootje zou weergalmen. En die ouwe goeie ster van Bethlehem moet nog eens extra worden opgepoetst. En de vrome herder kens komen er bij te pas, met hun schaapjes en hun lammeren en hun simpele geschenken. En de koninklijke Wijzen ook. Want allemaal zullen ze opnieuw gaan hun grote tocht naar 't armelijke kribbeken waar het wonder van onpeilbaar diepe liefde opnieuw moet gebeuren. En jubelen zal 't door alle hemelzalen- want zo weten we toch Te dien dage zullen de bergen Lees verder op blz. 2) Niriove - Zaal Ons Huis JONG NINOVE VOERT OP van Robert Mallet in vertaling van Ast Fontaine ZONDAG 28 DECEMBER 1958 te 20 uur Nummering der plaatsen in Ons Huis, Dreef. 0X0 Eerste Rang 30 F. Tweede Rang 25 F.

Denderklok | 1958 | | pagina 1