SPORT Sport aan de «7*op kast 10 "HE DENDERKIOK te slepen en het op verre na geen spel van kat en muis geworden is. Hoe een ploeg als Nielse die toch een gaaf spel ten geste geeft en er kwestie techniek gerust mag zijn zo diep gezakt is, blijft ons een raadsel. Voor ons part kennen we verschil lende ploegen uit de A reeks die er veel beter voor staan en toch niet het spelgehalte bereiken dat de Nielse boys met een verbluffend gemak boven halen Het lijkt ons des te meer onbegrijpelijk omdat de Nielse keeper onbetwistbaar klasse heeft en zijn ploeg van groter rampen wist te reden. Als we er dan toch iets moeten van zeggen, dan alleen dit de Nielse voorhoede laat veel open kansen liggen en had het ongeluk op een Van Oudenhove te stuitten die in een goede dag was en er alles uithield Voor Nielse zullen we herhalen wat we vroeger zegden over Kontich te goed om aan het staartje te bengelen. W e zijn er van overtuigd dat die jongens niettegenstaande hun benarde toestand toch de boel zullen weten te redden, want klasse blijft klasse en die komt vroeg of laat boven. We hopen voor hen dat het niet te laat weze. Om nu van de thuisploeg te spreken, zeggen we maar dat het grootste part der spelers met zijn gedachten bij Sinterklaas scheen te zitten, wat dan meteen een uitleg verschaft over de lusteloze eerste helft. Als verontschuldiging kan aangevoerd dat de thuisploeg tegen een harde windop moest spelen zodat méér aan verdedigen dan aan aanvallen werd gedacht. In deze eerste helft vielen alleen keeper Van Oudenhove Leysen Colinet en natuurlijk D'Herde in de belangstelling. De anderen liepen er maar wat bij en Matté werd door zijn rechtstreekse tegenstrever letterlijk in de valies gezet. W erd de rust met 00 bereikt, dan was dit gevleid voor FC want deze score was alleen aan het paar LeysenVan Oudenhove te danken. Wie nu dacht dat na de rust en met wind-af FC zijn duivels zou loslaten en direct op het Nielse doel afstormen, is mis. Het was juist het tegenover gestelde en wat gebeuren moest gebeurde. Van Oudenhove werd verschalkt en de bezoekers leidden met 0 1. Dat heeft de thuisploeg wakker geschud want van toen af aan werd Nielse letterlijk over speeld en amper vijf minuten later wist Colinet de bordjes gelijk te stellen. Hiermede niet tevreden werd aanval op aanval op het Nielse doel afgestuurd en werd eindelijk via De Buyscher het winnend punt genet. De bezoekers schenen het hoofd te verliezen en er was meer dan een goed spelende keeper nodig om de stand op deze cijfers te houden: Als grote uitblinkers vermelden we gaarne een Colinet Leysen D'Herde en Van Isterdael, en tevens de reeds genoemde Van Oudenhove die met de dag aan durf schijnt te winnen, zonder dat deze durf hem tot roekeloze dingen brengt. Pettei en Coppens speelden een lauwe partij, evenals De Buyscher en Matté beiden zeer kort gehouden door hun tegenstrevers. Alleen Matté wist zich het laatste half uur uit de knel los te werken en heeft in die tijd puik werk geleverd. Staf De Buvscher daarentegen kreeg een open kans en nam deze niet te baat al moet toegegojven dat er van uit een onmogelijke hoek moest geschoten worden. Van Stappen had minder moeite met zijn tegenstrever, maar werd weer door onkans gediend, w ant n paar kopballen van hem verdienden beslist een beter lot. Als laatste hielden we de nieuweling Van Der Biest die ons bij het begin erg tegenviel waarschijnlijk om reden van plankenkoorts. Die koorts verminderde naarmate het verloop van de wedstrijd, was bij de rust bijna verdwenen en toen na de rust met windaf gespeeld werd was zijn prestatie beslist goed te noemen. De jongen heeft een goede pass in de schoen, een droog schot, zin voor demarkatie en een paar ogen in de kop. De hem aangewezen opdracht, alleen passen te ge ven heeft hij naar behoren uitgevoerd, al leek het ons dat hij minstens twee maai zijn eigen verant woordelijkheid had moeten nemen en zelf op doel had moeten schieten. Eenmaal gebeurde zulks en ja zo na zat de bal. Het zal voor een naaste gele genheid zijn. Als Van der Biest zich nu niet het hoofd laat zot praten door al te onstuimige suppor ters, zijn forme verzorgd en naar goede raad van de trainers luistert, geloven we aan hem nog veel vreugde te beleven. Alleen begrijpen we niet waar om het selectiekomitee zo lang gewacht heeft om deze speler op te stellen. Verrassingen zijn er deze week bij de vleet Heist Sport ging verhezen bij Stede Leuven Lebbeke werd op eigen plein afgedroogd door Ma- chelen Zottegem kon enkel een 22 spelen te Kontich Ganshoren speelde gelijk met Scela Zele terwijl Vigor Hamme zich op kop speelde door Assa Ronse met een smalle 10 te kloppen. En als we zeggen op kop is dat weer bij manier van spreken want buiten Vigor Hamme staan er nog Heist en Ganshoren, alle drie met 18 punten. Volgen dan Leuven en Zottegem elk met 17 punten Ronse, Lebbeke en Ninove elk met 16 punten. Hetzij 8 van de 16 ploegen gescheiden door 2 punten de inzet van 1 match. Nog nooit zijn de plaatsen voor aan zo duur geweest en een eindoverwinnaar voor spellen is even moeilijk als de gekende naald in de even gekende hooiopper te zoeken. Evenwel kan zondag iets meer klaarheid bren gen. Leuven moet naar Terhagen en daar zijn ze voor den drommel niet gewonnen, evenmin als Leb beke dat naar Kontich moet. Het gemakkelijkste werk valt aan Assa Rinse dat zich wel tot op de hoogte der eersten zal weten te hijsen. Crossing Ganshoren moet Vilvoorde in eigen kamp gaan bevechten en zal ginds van zijn pluimen laten. De koppioeg Hamme moet naar Zottegem en zal met één puntje tevreden mogen zijn. We geioven toch dat Zottegem de ganse inzet zal behouden en het zou ons geen zier verwonderen indien deze ploeg bij de eerste drie post vat. FC van zijn kant moet op uitstap naar Heistop—deBerg een zware karwei. Nemen onze mannekens het soms nog al gemakkelijk, dan weten we toch bij onder vinding dat als het er spant FC altijd nog iets méér kan dan in gewone omstandgheden. En het zal er spannen... En goed spelen zullen de onzen dus ook. Wat er ons toe doet besluiten te zeggen dat we met geen ledige handen zuilen huiswaarts keren. Winnen... mogelijk... Het meest voor de hand ligt een gelijk spel, wat al een heel flinke prestatie zou zijn. Awel, merci... Wij wisten het laatste week-end waarlijk niet waar eerst onze kop binnensteken. Antwerpen Brusel Gent... alles speelde tege lijk. Met een schreeuwend hart is onze bende dan maar in twee gevallen. Een deel trok naar Antwer pen en een ander deel deed de Tapkast van Brussel alle eer aan. Van Antwerpen kregen we de mel ding prachtige dernykoers Lauwers, die wij hier verleden week door de buis trokken, heeft een formidabele indruk gemaakt achter de «stinkertjes». De ouwe taaie Gerrit Schulte lag maar drie lengten onder het jonge geweld van de Rups, en Polleken De Paepc kwam vijf meters te kort om het hele lot te verslaan. Die drie mannen deden het rekord vallen en sprongen van 58 op 60 km in één uur... en zeggen dat men verleden week maar 68 km per uur bereikte achter zware brommers... In alle geval de ouwe Gerrit is nu ondanks zijn tweede plaats rekordhouaer van het uur achter dernvs, omdat Lauwere gedurende de koers geneutralizeerd was geweest wegens defect. En a propos... hebt ge gezien dat de Rups weer gaat staveren op 10 januari 1959 Hadden we niet gezegd dat de «grote revanches» gingen volgen? En kent ge de gangmaker...? Georges Ronse de man met de blinkende schedel die men op de TV in de 100.000 kwis kan bewonderen bij de leden van de jury. Theo Baelemans is waarlijk een inrichter van formaat. Te Brussel zagen we de sprinters aan het werk. Rousseau was in het snelheidsomnium werkelijk de beste, terwijl De Bakker een beste prestatie leverde door Derksen achter zijn wiel te houden. Ook hier speelde Rousseau terug enfant terrible Doch wie het Brussels publiek kent, weet dat het veel rapper fluit dan elders het geval. Rousseau werd diiect op zijn plaats gefloten en het moet gezegd dat de jongen onmiddellijk begrepen had wat hem te doen stond. Bij zijn ereronde speelde hij clown hij zette zijn voeten op het stuur ea de brave Derksen duwde de wereldkampioen voort. Bij het spelen van het nationale lied bleef Rousseau «au garde vous» aan de lijn staan iets wat hem de simpatie van onze patriotten bracht en ten laat ste schonk hij zijn bloemen aan een heel klein meisje die daar in een hoek van een «virage» zat een gebaar dat ook wij zeer simpatiek vonden. Aldus kunnen we zeggen dat de avond voor Rous seau slecht begon, maar dat hij bij het slot iedereen aan zijn kant had. Een vent die zijn stiel kent, die wereldkampioen Rousseau... Dat Raymond Impanis de stayerskoers won, was op voorhand geweten. Toch genoten we van de akrobatie van een Robic en Timoner, die hoog in de piste elkaar bestookten. Het was om bij te griezelen... en meer dan één velokensman stond met de mond wijd open te wachten op de val die gelukkig niet kwam. Alles te samen toch maar gevaarlijk spel, hoor... De finale der «medaliekoersen» werd er ook betwist. Monty, het kleine fenomeen dat Iribarren eruit fietste, moest nu zelf de duimen leggen voor Blavier. In de puntenkoers won Cieters een reeks en in finale bekwam hij de 4e plaats. Proficiat, Georges, maar nu rusten, hé man. Weet U dat Schur de wereldkampioen van de liefhebbers tot volksvertegenwoordiger van Oost Duitsland is verkozen? Of... het veloken leidt tot alles., zelfs tot leider van het volk.... Decorte, ook genaamd «de Langen», gemeenteraadslid van Waarschoot zit nog altijd paf van dit nieuws en denkt er ernstig over na om zich een volgende maal ook voor te stellen voor de Kamers... Fred De Bruyne was betrokken in een ongeluk waarbij hij een slachtoffer maakte, zonder ook in fout te zijn. Toch wist men het nieuws reeds te Parijs vermits Zitrone het als hoofdschotel van zijn sportnieuws kwam vertellen voor de TV. Moest men Fred dat nu waarlijk aandoen... Maandag verscheen op de TV naast de sim- patieke kop van Pol Jacquemijns het typisch kopje van Rik Coppens. De jongen «sjouwelde» er wat, maar het was van zijn gezicht af te scheppen dat hij over de nationale ploeg niet te spreken was. De Rik vond Vandenberghe, van Union, een «reuze speler»... en wij die dachten dat die jongen maar van klein formaat was... Wat ens het meest opviel waren de volgende woorden van Coppens: «Wat is forme eigenlijk... Men kan voetballen of men kan het niet... al de rest zijn woorden en nog woorden»... Laat onze Tap kaster daarover maar eventjes mediteren... Op Eendracht Aalst werd keeper Geerts ernstig gekwetst in de tweede helft. Onze stadsgenoot Jan Van Poelvoorde stond voor de rest van de match onder de lat en deed zijn nieuwe taak klemvast. Een geluk dat Ninove daar is om Aalst recht te houden. Spijtig genoeg kan hetzelfde niet gezegd worden van Aalst. De zegereeks van Lieferinge werd gestopt door Windeke de club van Deckerken. Doch ondanks deze tegenslag geven Mestiaen en zijn kleppers de moed niet op. Met dit feit is Denderhoutem terug een punt verder uitgelopen en naar onze mening wordt er dit seizoen in Houtem gevlagd. De Grote Rik heeft in Antwerpen een ferme sigaar gesmoord door het feit dat hij de grote specialist achter derny moto ren op één ronde werd teruggedreven... Er wordt verteld dat het onderste ruggedeelte van Rik «open lag» en hij zy:h hierdoor niet naar waarde kon verdedigen wat hem dan toch zondag niet belette een drieuur koppelrit te Denemarken te winnen... Misschien is Rik wel moe. maar we geioven toch dat hij fris is als het moet en hij er zin in heeft. Wij kregen deze weck nog meer respect voor scheidsrechters die de zondagvoormiddag reserve- of jeugdploegen leiden. Die mannen krijgen hier voor 75 ballekens en moest per ongeluk de match afgelast worden, dan trekken ze de formidable som van 37.50 F. Vergoeding voor eten krijgen ze niet daar «de scheidsrechters die in de voormiddag een match moeten leiden, om 12 uur kunnen thuis zijn gezien die wedstrijden gespeeld worden in de vroe ge voormiddag». Misschien wel... maar als een juniorselftal te 10.30 uur begint te spelen, zal de referee een knappe kerel moeten zijn om te 12 uur van het terrein te geraken. Ons gedacht is de KB VB aan het uitsparen op zaken die niet genoeg kunnen betaald worden, al was het dan maar voor de opoffering van de zonriagrust.

Denderklok | 1958 | | pagina 10