SPORTA Sport aan de SPORT VOETBAL Heist Sport1 F. C. Ninove4 10 "DE DENDERKLOK t£dL~ eF Wel met ^gedvi{t za* aan Donderdagavond kwamen de renners en atleten terug samen in het Sint-Aloysius Kollege om er de achtste les te volgen van de lessenreeks ingericht door Sporta Gewest Ninove. Eerst kregen ze aan gepaste lichaamsoefeningen onder leiding van gym nastiekleraar Saelens. Daarna kwamen ze terug in het klaslokaal waar Edgard De Caluwé oud renner en bestuurslid van Sporta Gewest Ninove tot de renners sprak. Het was dhr Merckaert die vragen stelde nopens trainingstechniek en koers- methode in de verschillende kategoriën. Het werd een zeer leerrijke avond, vooral dan toen ook Ed gard Sorgeloos zich in het debat mengde, en ouderen en joneren zo samen verschillende problemen uit diepten. Bij een normale gezondheid en buiten de onvoorziene tegenslag \^n ziekte of val hangt het wellukken van een seizoen af van de wijze waarop ze hun seizoen voorbereiden (dus training) ze tijdens het seizoen hun inspanningen aan wenden en doseren. ze hun leven leiden. Deze drie belangrijke punten zullen we vanaf volgende week verder bespreken en uitdiepen. Met Kerstmis en Nieuwjaar krijgen ze verlof en de lessen herbeginnen dan op donderdag 8 ja nuari te IS uur. Er is daar zaterdagavond wat gebeurd in het sportpaleis van Antwerpen... Wij hebben nog nooit of jamais zo snel weten rijden. Het zitvlak van grote Rik moest wel degeljk genezen zijn om der- we konden bijna onze eigen ogen niet geloven en gelijke snelheid te kunnen ontwikkelen. Waarlijk, voor één keer hadden we geen tijd om ons gewoon aantal Pilskens naar binnen te werken er was té veel te zien. Die 100 km pioegkoers zal wel het beste zijn dat het pisteseizoen onze deze Winter bracht. 28 rekords tuimelden van de baan en zelfs het oude rekord (1041) van Kaers moest er aan geloven en Karei zeif was niet uitgepraat over de prestatie die Rik en Miei kwamen te leveren. Wij vragen ons af wat het geworden was indien Schulte een maat had gekend die op en top in orde was, want Post was kennelijk gehinderd door een zeer recente sleutelbeenbreuk. Gerrit moest voor de Rik en Miei niet onderdoen, maar Peter kon het met bolwerken. Het uurrecord pioegkoers staat nu op 51 km... en de 100 km werden afgehold in 1 uur en 58 minuten. Verschrikkelijk... Die meeting in het Sportpaleis heeft veel goed gemaakt, want voor het eerst hebben we nu eens kunnen genieten van een open koers waarin alle aspecten van een pistewedstrijd getoond werden met volle overgave demarrages spurten en aanvallen, gepaaid met een daverende demonstratie Van het zegevierend koppel Rik Van Steenbergen Miei Severeyns. Een hartelijk proficiat aan deze beide wielertenoren, maar ook aan Schulte. Dolf ken Verpaelt heeft nu ook geproefd van de cyclo-cross, wat er op wijst dat Dolf zich stilaan voorbereidt op het nakend seizoen. René D Hondt in dezelfde specialiteit wist zich met goed gevolg te verdedigen. Voor een debu tant zijn uitslagen als de 11e—12e—14e enz... toch niet slecht te noemen, alhoewel we overtuigd zijn dat die machtmens nog beter moet kunnen. Ons maakt men niet wijs dat een sterke vent als René regelmatig tot op 4 of 5 minuten van de winnaar wordt teruggeslagen. Misschien speelt de startorde hierin wel een grote rol maar ook daarin dan moet verbetering komen. Labieken Sorgeloos (gelukkige vader geworden Van een flinke dochter proficiat) heeft voor het ogenblik genoeg van het koersen. Men kan hem nu aan het werk zien met de verfborstel in de hand. Toch zal ook hij toekomende maand met de training aanvangen. De Ronde van Sardinië de Ronde Van Levant Parijs-Nizza (of de Koers naar de Zon) zullen de kleine simpatieke man van Houtem aan de start zien. Een gerucht dat wei officieel schijnt deed hardnekkig de ronde aan de Tapkast. Edgard De Caluwé die eens een der beroemdste sportsterren van ons land was en die op het veloken roem en g orie oogstte, zou volgend wielerseizoen een op volger krijgen op datzelfde veloken. Zijn zoon Eddy zou bij de beginnelingen een aanvang maken in de wielersport De Tapkaster wensen èn vader èn zoon veel succes in de carrière. Mocht Eddy nooit vergeten wat zijn vader eens was en er steeds aan denken dat hij bij hem alleen de beste raad kan bekomen. Op de 8 matchen die gewonnen werden, won FC verleden zondag te Heist voor de tweede maal met méér dan één puntje verschiL Aan de Tapkast wordt met veel vertrouwen naar de derde keer uitgezien In de hoogste voetbalklasse van ons Land werden een hele reeks «penalty-shots» gemist. Mees, Van den Berghe en Nelissen misten hun strafschop... en zeggen dat die drie internationalen zijn geweest Een bewijs te meer dat men op de oefeningen niet genoeg de «penalty-man» kan trainen. Vele Ninovieters togen naar de wedstrijd tussen Danng en Eendracht Aalst. De meesten kwamen fel ontgoocheld terug. Naar het schijnt wordt er in de Tweede Afdeling wel sneller gespeeld, maar >>at betieft voetbalgehalte is het daar zo pover als in Bevordering. In elk geval de supporters van F C die er tegen opzagen de verplaatsing naar Heist te doen en liever naar de Daring trokken of op TV de pistiers aan het werk zagen, kwamen bedrogen uit en dit voor éénmaal dat er kon gefeest worden op de terugtocht... Gelezen dat Beringen (Bevordering) de wed strijd tegen Andenne verloor met 140 En dat is allemaal mogelijk in Promotie... En zeggen dat die mensen daar ook 20 of 30 F moeten betalen om dergelijk schouwspel te volgen... en dat clubs zoals Gerda maar niet in Bevordering geraken. Zijn de FCers met de volle buit bij de ex-leiders gaan lopen, dan is dit vooral te danken aan dame Fortuna die voor éénmaal langs de kant van de Groen-Zwarten stond. Zeggen dat we daar een wedstrijd van de bovenste plank te zien kregen, ware de waarheid de nek omwringen. De bal vloog meei in de ïucht dan op de grond en zijn kapriolen bezorgde méér dan één supporter een stijve nek. Neen, van echte voetbal kopploegen waardig was er niet veel te bespeuren. FC bracht dan nog het beste voetbal en dan was daarin Frans Van Isterdael zeker de vedette. Frans heeft nu de ware konipetitiegeest te pakken hij ook is nu aangegrepen door die koorts om te winnen kost wat kost. Zijn veldspel is perfect, zijn passen juist en met heel wat «finesse» uitgevoerd. Wanneer hij de bal aan de voet krijgt is hij werkelijk dé gevaar lijke speler en we kunnen gerust zeggen dat het eerste^ doelpunt door hem werd gescoord, gezien Van Stappen de door de Heistse keeper geloste bal maar in te duwen had. Als tweede vedette zouden we René Leysen willen aanwijzen het sober spei van René als middenhalf valt, te meer nog dat hij zondag een zeer beweeglijke centervoor voor hem had. Hij is het kalme element in de branding. Zijn kopspel is formidabel, en voeg daar dan nog bij dat hij zelden in het wilde weg ontzet. Zoals wij het hier altijd gezegd hebben, bezit FC aan Leysen een degelijk voetballist. Naar onze mening was D'Herde ditmaal minder in zwier alhoewel zijn tackling een van de bijzon derste elementen van de Ninoofse verdediging was. Dat hij oorzaak was van een strafschop kan hem voor één keer vergeven worden, maar hij moet absoluut die nefaste armbeweging afleren. Keeper Van Oudenhove speelt zich van zondag tot zondag meer in, en dwong de bewondering af van de Heistse supporters. Zijn positiespel is honderd per honderd verbeterd en alleen het weg- boksen van het leder moet nog wat bijgeleerd. An- dré mag niet vergeten dat een keeper de bal zodanig moet kunnen wegboksen dat alle gevaar voor het doel geweken is. Voor de rest mag de jongen als een der beste keepers van onze reeks beschouwd worden Wie er thans volledig doorkomt is Felix Colinet. Hij weert zich als een duivel in een wij watervat en... wat meer is hij begint naar doel te schieten. Slechts een kleine aanmerking voor Felix meer ballen naar Matté zenden die té veel wordt verwaarloosd. Dreekes speelt tegenwoordig zo gemakkelijk voetbal als de beste hoela—hoep- danseres. Zijn demarrage is fantastisch en we hoorden een bestuurslid van Heist zeggen Moar das nen echten trein... André lukte zondag zijn eerste doelpunt, maar de dag is niet ver meer af dat hij er nog veel meer zal lukken, want al zijn schoten hadden de goede richting en geen enkele bal werd door André naast of over geschoten en dit vinden wij een enorme vooruitgang. Wie er absoluut weer niet was, dat was Van Stappen. Maurits is aan het zoeken naar de juiste opstelling en vindt ze niet. Hebben we hier meer dan een keer gewezen op de fouten van xMatté. dan moeten we nu zeggen dat Van Stappen over die zelfde fouten valt en hij elke zondag dieper en dieper valt en dit ondanks de loffelijke pogingen die hij aanwendt om goed te spelen. Wij vragen ons af waarom hij altijd uit alle onmogelijke hoeken naar doel wil schieten, daar waar soms twee of drie ^pelers naar een pass staan te wachten. Hier is werk op de plank voor trainer Lievens. De Buxscher ondanks een paar witte voetbal schoenen bracht er niet veel van terecht tegen de reus van een stopper van Heist. Hij nochtans heeft begrepen dat er met de buitenspelers dient gewerkt te worden. De nieuweling Van Der Biesteen delikaat onderwerp... De jongen is voetballer daar gaat niets aan af. Zijn spelinzicht is uitstekend, maar toch betwijfelen we erg of hij reeds rijp is voor de verdere volledige afwerking van deze kompetitie Hetgeen hij met de bal doet. is goed gedaan juiste pass en goede dribbling maar toch viel het ons op dat de jongen steeds de bal zachtjes in zijn voe ten moet ontvangen en dat wanneer hij de bal moet betwisten het bijna altijd in zijn nadeel uitvalt. Niettemin zouden we hem toch nog wel krediet geven, want kompetitietempo leert men niet in twee zondagen. Onze beide backs mogen in één adem vernoemd worden. De Petter en Coppens waren in hun dagje en geen van hen liet een steek vallen. Alhoewel Coppens de snelste buitenspeler als tegenstrever had. wist hij deze door strookdekking volledie lam te leggen. Morgen krijgen we de grote derby tussen Zot- tegem - dat momenteel weer de forme te pakken treden^ - Een derby valt altijd moeilijk te spelen maar toch durtven we voorop zetten dat FC het moet halen. Want vergeten we niet dat het thans de periode is waarin Groen-Zwart haar hoogtepunt van de füime gaat bereiken en dat onze spelers gesterkt zullen zijn door de gedachte dat zij de enige ploeg van de reeks vormen die op eigen veld nog niet werd verslagen in dit seizoen. Een prestatie die wel eens mag vernoemd worden. omt daai nog bij dat FC haar plaats bij de leiders me. hand en tand zal willen en moeten verdedigen Met de hoop op zege geven wij U rendez-vous aan den Doorn, morgen zondag te 14.45 uur.

Denderklok | 1958 | | pagina 10