4 y Ronde van Frankrijk VOETBAL fc wl 10 DE DENDERKLOK DE DENDERKLOK,, !N DE i! BERICHT SPORT AAN DE TAPKAST 4. a a - 1 I (VAN ONZE BIJZONDERE MEDEWERKERS) Mulhausen. woensdag avond. Geachte Redactie. Alhoewel laat. toch nog in de rapte enige woordekens. We hadden gedacht in enen trok naar hier te komen, maar Rei res wist nog een goed adreskon uit den tijd van het wereldkampioenschap in Reims en hij wou aan dat ba- zinneken eens goeden dag gaan zeggen. Ze verkopen daar een soort Coca-Cola in dubbel fleskes dat nogal schuimt en waarvan ge pijn in de kop krijgt, met het gevolg dat ge scheel ziet en U nogal dikwijls van weg vergist. Van daar onze achterstel. We zoch.en en vonden een goed logement, een mansarde juist boven die van Janneken Aerts. De bazin spreekt een raar soort Vlaams dat wel moeilijk kunnen verstaan, maar de rekening was toch in 't Frans. Terwijl ik schrijvende ben, ligt den Beires met zijn oor tegen de plancher om af te luisteren wat Jan Aerts en onze renners, die juist in konferentie zijn. voor secreten aan malkander te vertellen hebben. Naar den Beires zijn mening wordt het geheim strijdplan er uit gewerkt en is onder meer voorzien dat Brankart zich moedwillig tot de 48ste plaats zal laten afzakken om dan met volle geweld in de tijdritten toe te slaan, wat hem zou toelaten bij de eerste vijf plaats te nemen. De Alpen en Pyreneën zullen er dan voor zorgen dat Jean met minstens drie kwartier voorsprong te Parijs zal toekomen. FIL. Van slapen is deze nacht niet veel gekomen, want toen Fil zijn kousen voor het venster te drogen hing. werd hij opgemerkt door Jef Planckaert die hem toeriep Ziddegidaarwidre Zodat we er aan waren voor een toernee en aldus kennis kregen van al de tegenslag die onze ploeg reeds op voorhana te verduren had. Zo verloor Van Geneugden. zijn zonnebril wat een nationale ramp betekent, want Martin kan onmogelijk de aankomstliin goed zien zodat hij vreest de sprint te vroeg in te zetten en aldus te dienen voor trekpaard der anderen. Dan liever maar niet sprinten, zegt Martin, en wachten tot mijn zonnebril teruggevonden is Jan Adriaenssais vergat thuis zijn volledig trainingspak en dat geneert hem geweldig, want nu moet hij voor en na elke koers, en ook op de rustdagen, trainen in pijama en daar zweet ge nogal van. zegt de Jan. en vermageren doe ik zo al ge noeg. Kamiel Buysse is even ongelukkig want die man keert de nieuwe velo die zij.n sportbestuurder Gaston Plaud hem beloofd had. Moest die fiets bij hem in Zele toekomen, dan worden zijn supporters er toe verzocht deze direct naar Bordeaux te sturen zodat hij goed de bergen op kan. De Josse, ook Hcevenaers genaamd, vraagt naar een trainingspak en tien koersbroekjes. Die tien koersbroekjes zal hij nodig hebben bij het afdalen van de grote bergen, omdat hij nogal van de benauwde kant gevallen is. Konfrater Fil heeft hem .nochtans kunnen helpen met een paar stopsels die hij uit Reims als sou venir mee genomen had. Onze grote favoriet Marcel Janssens mankeert twee achterwielen met versnellings apparaten Campagnola. Lepe Marcel is waarschijnlijk iets van zin met die twee achterwielen, want als g er met één al niet neven bolt. wat zal 't dan zijn als hij er twee opsteken heeft En met versnellingsapparaten Campag nola nog al 0 Wil Frans Teugels die zo rap mogelijk be zorgen Fred De Bruyne had niets nodig, ten andere als kapitein van de ploeg moet hij het voorbeeld geven, zoals trouwens ook de onderkapitein Planckaert die niets mankeerde dan schuimrubber om in zijn broekjes te naaien Aan dit euvel heeft de Fil dadelijk verholpen met hem vier schellen geregeld uit zijn voorraad te geven die met plaklint op de kaken van zijn ku bevestigd werden zodat Jef voor geen zweren moet vrezen. En van plaklint ge sproken. Van Geneugden vraagt twee rollen voor zijn stuurstang. Verleden jaar, zei Martin, moest ik tot twee maal toe tijdens de sprint krabben naar de Franse vlooien en twee maal verloor ik. Deze keer plak ik in de laatste kilometers mijn handen vast aan mijn guidon, zodat krab ben onmogelijk is. Een voorbeeld van moed en zelf opoffering dat navolging verdient. BEIRES. Metz. donderdag avond. We zijn vandaag vertrokken en hebben door een schoon streek iereden. Veel patatten worden hier niet gepiant. maar wel tarwe en rogge. De wijnbees schijnt hier neg al aftrok te hebben, want ze maken daarvan witte wijn en die is goed om drinken. Maar hun sosis deugt niet. veel te veel look in. voor mij toch. want.. Beires stuurt met één hand er. met de andere vreet hij meter na meter lcoksosis. Gelieve daarmede rekening te houden als hii met zijn onkostenrekening afkomt We reden ook toe vallig voorbij de auto van Jaak Goddet die ons met de hand vriendelijk toewuifde en ons toeriep Bien le bon jour a votre patron Wat hiermede dan gebeurd is. Ha ja. de koers... We bestegen vandaag voor de eerste keer een kol in plaats van hem aan te doen, de kol van Pursang. noemen ze dat. Ons scooterken is daar goed boven geraakt, de koereurs ook. Nadien was 't berg af en vlogen we naar Metz cm de aankomst te zien, De spurt werd er gewonnen door Darrigade en de eerste Bel_ was Hoevenaers die door den Beires ondervraagd, rap antwoordde Spijtig dat ik niet harder gestoempt heb anders was ik de eerste. De komplimenten aan vader en moeder en zorgt goed voor mijn duiven... FIL. Namen, 's avonds (laat). Deze rit werd een katastroof voor onze koleuren. N:i bij hel vertrek reeds een platten band te hebben gehad, moesten wij. na amper 10 km, terug achter onze regen mantel die Fil vergeten had. Van de grote dorst hebben we nog rap enkele pinten bier gedronken, wat de rekening nog wel zal doen oplopen... Aan de Luxemburgse grens werd het nogal iets: Alle papieren boven. Ondanks de wel bespraaktheid van Fil moesten wij terug achter ons pa pieren die Fil had laten liggen in de auto van J er oom Stevens, met wie de Fi de avond tevoren op «schok» was geweest. Ondertussen moest Gaul even afstappen om zijn vaderlandse grond te besproeien. Gans de troep Goddet ink luis bewaarde, tijdens deze operatie, een minuut stilte. Onze scooter, die de reuk van België reeds in de neus kreeg, kende een bevlieging zodat we ze»ls de eersten konden volgen. Op de citadel ziin we, jammer genoeg, op Lucksken Varenne gelopen die ons aan Bran kart voorstelde. De arme jongen stond stillekens te grie nen omdat hij zo juist een sigaar van belang had gekregen van zijn schoonmoeder. Naar hij ons vertelde is het ook ene met een vies karakter. Wij hebben de Waal dan aan ons Vlaamsminnend hart gedrukt, zo hard. dat de schone «overall» van Fil met grite vetplekken werd besmeurd. Gevolg weeral kosten meer... BEIRES. Roubaix, ook 's avonds (zeer iaat) Dat is ook weeral iets met den Beires. Toen hij gisteren te Namen arriveerde moest hij per se boven op de citadel de zon zien gaan en de maan zien opkomen. Het resul taat was een onweer dat ons voor gans ons leven genezen heeft van de goesting om water te drinken. Jan Aerts had met ons zoveel kompassie dat hij ons persoonlijk naar zijn kamer bracht waar Be.res en ik onze onderbroekjes konden vervangen door koersbroekskens en truikens van de «Légion BeLge». Toen wij dan 's avonds, op den trap. Michel Van Aerde ontmoetten, herkende hij in ons direkt kollega's en wij moesten hem uitleggen of de Dender nog altijd stonk en of de Muur nog altijd 43 meter hoog was. Fred De Bruyne dacht dat we spiolmen waren van het andere kamp en begon «Police Secours» op te bellen. Na een nacht op het kommissariaat, een proces voor kar- navalviering buiten karnaval, en met de voorspraak van Goddet, mochten we toch weer aanzetten in ons proper klederen die Janneken Aer.s gedroogd had in zijn eigen bed. De weg doorheen het Walenlartd lag bezaaid met klemmen en schietgeweren. Vele renners en ook wij werden begoten met spuitwater (dit is water dat uit kra nen spuit), en we moesten dan. maar ons parapluken open zetten. Te Enghien-Patriot kregen we de eerste Ninovie- ers te zien. We kregen kussen en bloemen, zodat Van Tongerlo ons zeer jaloers bekeek en Janssen zijn tong naar ons uitstak, ('t Is anders een beleefde jongen, maar dat was hem toth te sterk). Te Viaene stond onze huis- doktoor te wachten met de groeten van ons madam. Op de Muur zeif knikte schepen Pieraert ons vriendelijk toe. Pauwels snapte er cie premie van 20.000 galetten mee en wilde direkt alles inkasseren. Hij beloofde ons een pint, maar we hebben ze nog niet gekregen. Pie-Kot won 10.000 ballen en betaalde een fles die ontploft ais men er 't stopsel aftrekt. Het vocht dat ze inhoudt mag er zijn. Op de slag is Beires een vurig supporter gewor den van Pie-Kot. tot grote koleire van Bobet voor on.-> Lcw e), zodat we nu de ganse Franse ploeg op onze nek hebben, in Roubaix zelf hebben wij reporter Jan Van Den Brande gepolst omtrent zijn mdrukken over de Ronde. «Euh. wei... euh... euh. wel...». Wij hebben direkt alles begrepen, want hij is supporter van Batista FIL. Gisteravond zijn we. met een vergrootglas gewapend, onze renners, door het sleutelgat, gaan bespieden. Manten De Smet ronkt tijdens zijn slaap. Michel Van Aerde leert Italiaans. De Bruyne speelt met zijn linker dikken teen. Brankart studeert de Nederlandse sprakkunst. Van Tongerlo draagt een gele pijama, waardoor hij nacht merries krijgt omtrent de gele trui. Planckaert snuift als een blaasblag. Hoevenaers zucht maar «Ik wil. maar ik kan niet». Wat hij niet kon heeft hij ons van morgen niet willen zeggen. Pauwels droomt van een bergkuur. Jeroorn Stevens zwoegde aan een diepgevoeld artikel. Karei Var. Wijnendaele was bezig met zijn bloedeigen zoon geld af te zetten op de «pitjesbak». Deze morgen hebben wij de karavaan gemist. Wij hebben ons van weg vergist en de koereurs verloren. Toen wij hier vanavond toekwamen werd zojuist het Belgisch Volkslied gespeeld en hingen de vlaggen halfstok. Iedereen dacht dat wij verongelukt waren en... reeds be graven. Met dit onweerachtig weder ware dit best mo gelijk geweest. Ten hij ons"zag verschijnen, begon Ward Vissers te stotteren van ontroering, Brankart vloog mij om de hals (hetgeen mij weer een hemd gaat kosten). Goddet nam ons bij de hand en stamelde «Merc. merci d'etre revenues vivants.. Alleen Jan Aerts was razend kwaad omdat wij zijn sigaren hadden gepikt en hij van gans de dag niet had kunnen roken - Einde goed. alles goed... Santé, zoals ze dat alhier zeggen BEIRES. 's Avonds van de 5' rit. Den Beires heeft vandaag wat voor... 't Is te zeggen, hij heeft last van achter. De jongen zit hier vandaag op de scooter met een potteken onder hem. Alle koereurs hebben met ons kompassie, ook met mij die een oude gas masker heb moeten kopen, kwestie van nog mee te kun nen. Dokter Dumas (geen familie van Marie Thumas), l eeft alles geprobeerd; niets hielp. Beires wou echter de kelk ledigen tot op de bodem en ondanks de verschrikke lijke pijn die ir. zijn onderwereld heerste, bleef de man braat op zijn potteken zitten. Met mijn gezondheid is het goed. dank u. Michel Van Aerde liet zich kloppen door een Italiaan Naar het schijnt was dit de schuld van een «beestje» dat in Michel's oog was gekropen. FIL. In «Contre la Montre», in de vroege morgen. Vandaag hebben wij het grootste verdriet van de week gekend half koers reed Rivière (lopend water dat soms drinkbaar is, en waarin ge kunt zwemmen als het geen Dender heet) ons voorbij aan een vitesse die onze scooter niet kon volgen. Na de afloop der koers hebben wij Roger ter verantwoording geroepen omdat hij ons rechts was voorbij gestoken, hetgeen voor ons zeer ge vaarlijk kon zijn Hij kreeg van Bidot een fameuze straf en zal het nooit meer doen. Kamiel Buis beleefde een gelukkige dag «eindelijk allen weg, riep hij ons toe. Jan Adri kreveerde weer. maar bleef toch in leven wat een chance, zeg Cassalou behield zijn gele trui, door Jeroom Stevens «kleinood» genoemd. (Bede een Winkler Prins op te sturen om deze hoge woorden te begrijpen). ZEVENDE RIT S.O.S. La Denderklok Ninove Belgique. Tis reporters de la moto geval. Etat seer goed. Cou- ragie te koop. lis continuent. GODDET JACQUES. Na telefonische oproep van onze twee moedige redac- .tcurs, schijnt alles goed afgelopen te zijn en zullen ze reeds morgen mee de bergen kunnen bestijgen. DE REDAKTIE. voor de Aborsnenten van F.C. Dc vernieuwing der tribuun—abonnements kaarten voor het seizoen 1959-60, kan vanaf heden geschieden in het café ((Gambrinus», Oudstrijders- plaats. De abonnenten kunnen, op vertoon van hun oude kaart en indien zij het verlangen, opnieuw over hun vroeger nummer beschikken, mits hun nieuw abonnement aldaar aan te vragen, uiterlijk op 12 juli e.k. Na deze datum vervalt dit voorrecht en wordt de abonnementsdienst voor ledereen open* gesteld. FC-BESTUUR De kleine De Caluwé kreeg het zaterdag niet onder de markt te Zinnik. Hij werd er properkens uit de wielen gereden. Dat ook, vent, leert men op het veloken. Tanden laten zien en doorbijten. Zondag te Herne deed hij het heel wat beter en zelfs de grote De Caluwé was bijna te vreden! Een 10e plaats beloonde trouwens de «efforts» van Eddie. VAN MLLCKEBEKE OUT Een nieuws dat ons trof was dat van renner Van Mei- ckebeke Wij geloven vast dat die naam niet onbekend klinkt in het Ninoofs sportmilieu. Van Melckebeke was de beginneling die in dc 50 overwinningen bijeen fietste Zijn eksplotcr. in de Ster der Nieuwelingen hadden zelfs Karei Van Wijnendaele kunnen bekoren, die aan hem een ar tikel wijdde dat zelfs met goede raadgevingen doorspekt was. Toen Frans zich in de pollen van Daemers bevond en regelmatig rond het «kuipken» draaide, stak de «Alte» weeral de vermanende vinger op. Het moet zijn dat Frans liever luisterde naar de stem van de supporters... en het geld. want steeds draaide hij maar verder «zijn grote molen» rond, zonder niets te zien. Rezultaat Eén koers gewonnen bij de liefhebbers en niet meer «mee kunnen», en het toppunt volledige rust op dokters advies. Wij geven die enkele gegevens tot nadenken aan de al te vurige supporters en leiders die van een kleine cou reur reeds een kampioen willen maken, en die, in plaats van de jongen in te tomen, hem nog meer gaan opjagen. Dat men niet vergete dat die jonge mensen nog in vole bioei en groei zijn en dat een menselijk organisme zo breekbaar is als porselein. tKSS XÜZJSS. SPO RT a

Denderklok | 1959 | | pagina 10