Ronde van Frankrijk Sport aau de «7apkast 10 DE DENDERKLOK DE DENDERKLOK,, IN DE (VAN ONZE BIJZONDERE MEDEWERKERS) Albi. dinsdagavond. Geachte Redaktie, Er valt vandaag niet veel te vertellen, alleen dal het hier schrikkelijk heet is en die bergrit van gisteren onze Koereurs nog in de benen hangt, t Is hier een schoon streek maar ge krijgt hier toch maar weinig patatten bij uweten. In plaats daarvan dienen ze U een soort gekloven erwten op. linzen, ge weet wel van t Oude Testament en van Esaü. De jongens van ons kanten die hier in deze streek gezeten hebben in t jaar 1940 zullen ook wel weten om welke legum het gaat. Fi' vindt dat Esaü zijn rechten toch heel goedkoop afgestaan heeft want hij wou zijn schotel verpassen voor een slok goed bier. Dat is hier ooa al niet te vinden, maar wel een ander soort likeur, pas- tisse, goed maar gevaarlijk. Met de koers was t anders kalm. alieen op het eincie geraakten Graaf en ert-moulm weg maar verder houdt Hoefnagels toch zijn geel vareus vast. Konfrater Luc Varenne doet de beste groeten aan de Sporta-proost en vraagt wanneer hij eindelijk die fles Calvados zal betalen die hij nog te goed heeft. Me hebben dat direct met hem afgerekend zodat de Sporta Proost die rekening met Fil kan vereffenen. Zo juist worden we door Jean Brankart gevraagd om naar de vergadering te gaan met Janneken Aerts oie onze raad nodig heett. Mc zullen deen wat we kunnen. BEIRES. Aurillac, woensdagavond Het was vandaag weer veel te warm oin echt koers te rijden en zodus viel er weinig voor. Zo ongeveer ha.t weg-koers deed Jan van den Branden leken dat Beires ziir. broek doorgesleten was en inderdaad zat hij met één hesp bloot aan de guidon. Marcel Bidot, directeur dei Franse ploeg, had net ook in de gaten en tastte direct in zijn valies zodat Beires een splinternieuwe puneesk.es- broek kado kreeg. Aangezien het peleton toch aan 't slapen, was. zijii we bii een beek afgestapt, hebben een bad genomen en is Beires in zijn nieuwe broek gestapt, t Spant al wat er aan is en ik vrees voor klodden als hij zich gaat bukken. Enfin we zullen zien. 't goed gelijkt nogal sterk en als hij zijn manieren houdt komen w'er wel mee tot in Parijs. Door al deze voorvallen zijn we na den arrivee aangekomen maar onze goede vriend Jan van den Bran den zal U wel heu... heu... de sprint verteld hebben. Om op die puneeskesbroek terug te komen nauwelijks waren we in een kroegje onze pinaar en botertammen met ge regeld aan 't opeten of Marcel Bidot kwam binnen met drie flessen wijn, een halve fles franschen en kwam aan ons tafeltje zitten. Dat wekte ons argwaan, te meer dat kort daarop Anquetil. Rivière en Bobet ock binnen vielen en voor ons een paar nieuwe velosloeflen, een stofbril en vier roliekens pleklint neerzetten We hadden direct beet dat Marcel ons kwam uitloetteren over ons onderhoud van deze nacht met Jan Aerts en ja, t kwam cr uit met wat werden de Beigen gedrogeerd. En ge kent den Beires om te weten dat hij 't sekreet rap loste paardenviees. zei hij. Compris. zei Bidot, en na ons innig bedankt te hebben trokken hij en zijn mannen er van door op zoek naar deze soort medikamenten. Laat in de nacht vernamen we dat z'er in geslaagd zijn er 6 kilo van te vinden: Zegden ze toch. want de rest vertellen we U mor gen Nu is zwijgen neg de boodschap FIL. Clermont-Ferrand, donderdavond. Jaak Godet. grote baas van den Toer. wenst aan al de lezers van De Denderklok een zaligen elfden Juli maar hoopt toch dat zijn mannen vandaag een bloedige weerwraak zullen nemen, 't Is anders vandaag voor onze kleuren schitterend verlopen en als we U zeggen dat Mar cel Bidot na den arrivee Janneken Aerts de hand niet wou geven hebt ge meteen e-en gedacht hoe vol elentriek de toeriucht zit. Tuisen die twee zal het tot vechten ko men en Janneken ;egt heel akoniek Assem da nog iene kie doet, sloegek hem èn blaa uug En Aerts is de man om zijn woord te houden. De reden van deze ruzie ligt hieraan dat Beires gisteren verklapte dat ons mannen paardevlees krijgen, maar toch slim genoeg was om niet te zeggen KOERSpaardevlees, En dan is er die treiter van een Guerra tussen gekomen die aan Bidot vlees van een muilezel opsciferde zodat Bobet, het brein der Franse ploeg, er zijn verstand van verloor en niet meer wist hoe aijn koers te organiserenj Ai met al is het leven hier toch beterkoop dan bij ons. surtoe de legumen smijten ze U naar de kop. bijzonder als ge BeLg zijl Een hartelijke dank voor al die pakskes door onze lezers naar ons hotel gezonden, en we hebben ze schoon verdeeld order alle koereurs. Kamiel Buis verslond direct twee boelingen en een halve schorre... En of 't smaakte 1 't Is voor ons geliefd vaderland een schone dag geworden blauwe lucht, veel zon, goed eten, rijp fruit, een gced flesken en den eersten en den tweeden in 't klas sement. Van in 't begin heeft het vuur gespetterd want Pauwels, Vandaarde en Jef Balkaart waren weg geraakt met den heiligen le Dissez bij ons onbekend) en Picon, van de familie van de likeur, de,Italianen Geminiani en Busto terwijl de Vlamingen Horelbeke, Annaer. en Hof- man het peleton tegen hielden, zodat de kopmannen met meer dan een kwartier voorsprong toekwamen. Beires. wiens haar rechtop staat van 't danig peinzen, heeft. dank zij zijn kronometer Pauwels kunnen inhouden zodat Hoefnagels toch nog zijn geel vareus hield met 9 seconden voorsprong. Ge ziet. bij een koers moet ge van alles kennen, maar toekomend jaar zullen we toch een rekenlat moeten meepakken. Vandaag hebben er drie Hollanders opgegeven hun Bols was op en cente foor nieuwe te kope hebben ze niet. 't Is voor die jongens noppes over heel de lijm. en ge weet... nen Hollander en niets verdienen Bobet verspeelde al zijn kansen dank zij dat muil ezelvlees en Baldini, wereldkampioen, was zo moe dat hij over de baan wiggelwaggelde. Twee zwaar konkurrenten uit de benen. FIL. Puy de Dome, vrijdagavond. Wel bedankt voor dat telegram met de uitslag van Noyon en zegt aan onze kleinen dat hij zondag de serie moet spelen op St Quentin. met die zwarte kebber, die twee vosse duivinnen en die gespikkelde jaarlink. Mies zoals gewoonlijk. Vandaag was 't hier te doen in den bergop en tegen de kronometer. Veel was dat niet en koers mcogt ge dat niet noemen. Met Jan Aerts en Van Gooi hebben we dan ooi* besloten geen te grote inspan ningen te doen en we hebben als opdracht gekregen on derweg te staan en. dank zij onze kronometer. het zo U regelen dat Hoefnagels zijne maillot behoudt met zo weinig mogelijk sekonden. We zijn daarin volledig ge slaagd er, denkt nu maar niet dat het zo maar afgenepen was. Dat is weer een truk van ons om de tegenstanders te doen geloven dat we die geel vareus goed kunnen mis sen. alleen willen we de Spanjool Baha in zijn wijsheid laten als hij zegt dat hij de Ronde gaat winnen. We zullen die man wel kapot maken bij de eerste okkasie. Wie vandaag 't spel doorheen gesmeten heeft is die waie- kop van een Brankart. die buiten onze weet nog een groter verzet gesteken had en zonder de tussenkomst van Fil was hij zeker overwinnaar van de rit geworden, wat ons danig zou geëmbeteerd hebben omdat daarmede ons ge heim plan zou verraden geweest zijn. Jean heeft ons nadien ootmoedig bekend dat hij omgekocht was door de Fransman Kaput, maar beloofde ons nooit zijn wiel aan Baha te lenen. Janneken Aerts kreeg ook een telegram van Prins Albert en zijn lieveken maar heeft die nog niet voorgelezen. Dit bericht zal hun bekend gemaak. worden voor de eerste Alpenrit, kwestie van de moraa hoog te houden. Minister Meyers, onze minister van Ge zondheid, zond aan de toerfamilie ook een telegram en zal aan den arrivee in Parijs zijn om de moedigsten te belonen or.öer vorm van kwijtschelding van kontriDutie voor twee jaar. In welk land ter wereld doet een regering zoveel voor de sport Nog iets bijzonders er bolt hier een Italiaan mee genaamd Meneghini, familie van Maria Meneghini Kallabas. die we al een paar keren hielpen net een schelleken geregeld. Als beloning beloofde hu ons bii zijn nirht aan te dringen om gratis te komen zin gen op de Tyroleravond van 't College. Verder bericht hieromtrent volgt. BEIRES. St. Etienne, zaterdagavond Konfrater Arjaan die met frau und kinder in dt Schwarzwald met zijn voeten in s wasser sitzt. krijgt de beste groeten van ploegleider Ducado die bij hem zal komen logeren met de toekomende Ronde van Benelux in september. Aangezien het een maand is met een R zal Arjaan genoeg weten wat ik op mijn telloor wil. zei Ducado, en paling is oo.< goed. Er is vandaag zo kolossaal vlug gereden dat we uit onze scooter alles moes ten halen om op kop te blijven. Gelukkig was t windaf en zat Beires met zijn breed lijf van achter, anders waren we nooit op tijci binnen gekomen om die machtige sprint te zien waarbij het vuur uit de tuben van Pauwels vloog zodat hij derde op drie kon eindigen. Effenaf prachtwerk - Van der Deugden, aan wie wij een pilsken beloofden, heeft kort daarop zijn boezemvriend Darrigaat naar huis ge reden. Na de aankomst is er echter ruzie geweest in 't Belgische kamp tussen Hoefnagels en Pauwels,kwestie van die gele vareus maar met het goed eten is dat weer overgegaan. Wat er egenlijk gebeurd is weten we nie. goed, maar een Frans konfrater vertelde ons dat er n onze ploeg een zekere Owévenaèrsse zit. en dat vinden we verdacht. Tien we Janneken Aerts hierover op diplo matieke manier uitloeterden, heeft die alleen een oog gepinkt. We begrepen direct dat dit weer één van Jan s geheime wapens was en drongen niet verder aan. Maar we houden toch ons ogen open. FIL. Grenoble, maandagavond. Van de rustdag hier hebben we geprofiteerd om de stad eens rond te lopen en ge vindt hier veel winkels, maar toch niet zo schoon ais bij ons. In een kroegsken in een donkere buurt, hebben we een gesprek kunnen afluisteren tussen de Fransen Lach, Sabbadini, Busto en Dotto. en vernamen dat ze met alle macht zullen werken om Pauwels zijn geel vareusken uit te doen. We hebben direct., zoals onze national pRcht was, Jef Balkaart en Fred De Bruyne verwittigd die samen uitriepen Vanza- levenie... Dabestonie Wij zitten alle twee in superforme en hebben nog nooit beter gereden we zijn kontent van ons aaige zelve en we zullen die franse taartenbakkers eens laten zien hoe den beenhouwer sosiskes maakt Een mededeling voor de redaktie de Sporta Proost en de diieetie van het Tyroler-week-end moeten (we drukken op moeten) dinsdag bovenop de Kleinen Kol van den H: Bernardus zijn met een kontrakt voor vier avonden met Maria Meneghini Kallabas. We hebben de zaak kun nen schikken met haren kozijn die koereur en ze zal vier liedekens zingen van Spontin en Rossi op voor waarde dat de orkestmeester van onze fanfare haar be geleidt op het even welk instrument tegen het schappe lijk prijisken van 10.000 F per kwartier in plaats van J0 zoals ze soms durft vragen. Met zo een chanteuse op hun program zullen ze m 't Kollege geld scheppen. 't Bezoek gekregen van Eddegaar Pauwels die ons vertelde dat die geel vareus hem embeteert omdat hij er vroeg of laat moet van... scheiden. Fil, die beweert iets van medikamenten te kennen, heeft Pauwels doen gemalen krijt eten gelijk de konijnen met pijn in 't zak en beweert dat hiermede de goot voor twee dagen verstopt zal blijven. Dat noemen we nu eens echt iets over hebben voor uw evennaaste en tevens uw vaderland uit de str aat helpen. Vandaag weer een schoon streek gezien, abrikozen en pèsjen met de macht en goedkoop en de Fil kapt er met hele kaskes binnen, 't Brood bakken ze niet zoals bij ons ot niet in stekken zoals in Frankrijk, dat zijn hier ringen van een arm dikte en heel gemakkelijk. Fil heeft er drie over zijn kop hangen en sterke Jean soms ook Adriaenssens genoemd heeft er twee aan weerskanten van zijn guidon hangen voor onderweg, zegt hij, maar we geloven clat hij ze zal mee naar huis nemen voor zijn vrouw want die verjaart morgen. Proficiat hé, Euialieken! De koers is vandaag weer een glansrijk succes voor onze nationale kleuren geworden want we kregen vier man in de eerste twintig geklasseerd. Omdat de Belgen al dik hun paart van de prijzen hebben lieten ze deze vandaag aan twee sukkelaars de Spanjool Baha en onze Luks- benegenoot Karei Goal Wel te verstaan is er afgespro ken dat ze alles niet mogen willen en morgen in die bergrit zal alleman bandbreuk hebben, elk op toer, buiten de wereldkampioen Baldini die nog niets heeft en ook eens een ritteken wil binnen halen, kwestie van zijn lief die dreigt met al zijn als hij met lege zakken thuis komt. Van de bestuurder der banden Carideng kregen we de belofte banden te kunnen kopen met 2' afslag voor komptante betaling: Dat zal de kosten van deze dure reis weer wat verminderen want ze zullen op de redaktie nogal nen teut trekken als de onkosaenrekemng binnen kómt Pauwels kloeg bij de aankomst dat hij te dik zat, en nu hij zijn geel vareusken kwijt is heeft Fil hem direct genezen. Hoe. dat blijft beroepsgeheim, maar bruin zeep en een borstelsteel zijn er toch bij) te pas gekomen. De jongen vreest echter dal dit traitement invloed zal hebben op zijn prestatie van morgen. Dat zal het eind uitwijzen- BEIRES. Aosta. Sn. Vicenze, dinsdagavond. Buona Sera... Macaroni spaghetti canellnoi We waren gepakt tot in de diepste roerselen onzer ziel toen we boven op de Kleine Kol van den H, Bernardus het busken zagen staan van Kaluwee dat ons dapper toejuicht In drie keren had Eddegaar naar boven gebracht Boer- ken Beeckman, het hele bestuur van de Beeckmansvrien- den, het bestuur von de Tyroolse Vierdagen, met aan het hoofd de simpatieke zwarte aalmoezenier, de voorzitter van Hoogei Op die nog hoger wou, een afvaardiging van de pompiers en drie leden van onze sportieve kerk raad. Een krop welde ons in de keel toen wiji weer na zo lange dagen eens echt Ninoofs hoorden en iemand wij weten niet juist wie. zodanig waren onze ogen dooi de dankbare tranen verduisterd ons een echten Ninoof- sen opgelegde haring met ajuin overhandigde. Dergelijke blijken van trouw en aanhankelijkheid kunnen niet genoeg beklemtoond worden en dit gebaar zal voor eeuwig m onze gedachtenis blijven. Ik heb van onze baas van de Redaktie veer tien dagett verlof gekregen, die geloof ik. al zeg ik het zelf toch wel dik en dubbel verdiend zijn. Ik wens al mijn trouwe lezers een zeer pret tig en aangenaam verlof en tot over 14 dagen. Doe voor mij de groeten aan Fil en Beires bij hun behouden thuiskomst uit den Toer. TAPKASTER. if SPORT

Denderklok | 1959 | | pagina 10