Ronde van Frankrijk 10 DE DENDERKLOK "DE DENDERKLOK,, IN DE v (VAN ONZE BIJZONDERE MEDEWERKERS) Geachte Redaktie, Aosta, dinsdagavond.. Zoals het gisteren afgesproken was heelt Baldim vandaag gewonnen en hebben onze mannen gezorgd voor he, nodige getal bandbreuken zodat hun buis goed kan geëksplikeerd worden. Erger is dat Louison Bobct op gegeven heeft want, w igen- afspraak met Marcel Li.ti.t. zou Lowieken op zijn gemak den I.-eran opkruipen, ginder boven een warm bad vinden, gazetten om op zijn bui!, te leggen om dan volle petrol naar benoden te schieten en minstens de derde plaats te veroveren. Hélas... pauvre F ra nee 't Bad was niet warm genoeg, dat was al erg. maar toen Bobet een gazet open trok om op zi n brede borst te spreiden, zag hij een portret, groot eomme ca. van zi.in boezemvriend Anquetil En hoe kunt ge nu een koers winnen met zo iets op uw hart Louison smeet zijn velo in de kamion en zong toen uit vohe borst En we gaan naar Zandvoort aan de zee. We brengen brood en worstjes mee Ho wat een zaligheid, Als Anquetil van»de duinen glijdt... 1 Die opdracht, ons door Jaak Goddet gegeven, om hlcefnagels te werpen op de weg. hebben we tot ieder- voldoening volbracht, alhoewel dit werk niet door alle kcereurs naar waarde werd geschat. Pauwels. d;e niet in de kombien zat omwille van zi.in jeugdige ouderdom, heeft ter aankomst veel bittere tranen geweend, maai wt moesten zwijgen dat we zwetegen. op order van Jan Aerts aie den Eddie kwaad* w i krijgen voor morgen in de kcers. Met die 35 Belgische bandbreuken hebben wc anders Janneken Aerts een flinke hand toegesteken en we hebben kunnen zien dat hij even vlot tuben kan leggen dan auto's verkopen. We zijn vandaag weer door «.en heel schoon streek gereden, zo iet.» als onze laamse ardennen zander bomen en groen, zonder dorpen, en mensen en veel, veel hoger. me. bergen die we van ons leven noü niet gezien hebben. Ons scooterken heeft nogal mogen krochen om daar boven te geraken, ook nog omdat den heire- die veelvraat aan elke ravtaillermgskontroi de eetzak van Bobet gaat ophalen en de ganse dag rijs', 'taartjes, xiekenbillen en meloenen zit te fretten. Delen doet lij niet ik moet zeil maar een Fransman deen op- geen en zi eten pakken, zeg. den Beires. De bergen zijn ii.cr zodanig hoog dat ge soms boven de wolken rijdt en ge dan in der. bergaf uw weg op don tast moet zoeKen. Voor Beires, die gewoon 1.- in verdoelte .ucht te werken, is dat een spelleken van niets en hij Kreeg reeds aanbod van I'Equipe om in 1960 v oor hen te bolien. Ook Parkano zit er achter met veel geid, maar Mokter Darm beloofde hem gratis pi lien en drinken, eo cke zuilen het wei halen. De kompiimenten van Fred De Bruyn aan den President van Braar-kiub, dat hij hem bij de eerste gelegenheid een.- onder tafel zal karamboleren. want hij zit dik iri forme, zegt hij zelf toch.. D;e hoge rucht van vandaag en die drie flessen dagelijkse wijn hebben ons een beetje diaailing- gemaakt zadat we vroeg naar onzen tram trok- i.en om «.r in een goede nachtrust de kracht te zoeken on. morgen i.cg hoger te kunnen .limmen. om dan des te Giepei te kunnen dalen. FIL. Annecy, woensdagavond Fris uitgerust, eik met negen pistolees. drie me loenen en drie schellen hesp (van Lye Varenne gekregen) in onze maag. zijn we vandaag op ons blinkend scooterken de laatste bergrit begonnen. Weende Eddieken Pauwels gi.-.eren nog aitija veel bittere tranen, dan hebben we boven op den Forelaz eik een emmer vreugdetranen ge- piengd .oen net voltallig muziek van de Kring, waaronder drie soezafongs en de muziekmeester te zarnen 61 man. ons boven op die berg met een Vlaamse Leeuw hebben begroet. Zo met een ganse ploeg boven op die ko' klefferen i een bi wijs van sportiviteit dat niet genoeg kan onder lijnd werden. He. meeste gezweet, vernamen we. heeft ce grosl.es-klopper die met zijn .nstrument op de rug en de knots achter de or er., slechts 2 uur na de fluit boven kwam. Ook een sp r'uev daad die mag cnd.-rli.md worden: Op wat wacht ons gemeentebestuur om voor die jongen de wekelijkse pr. s van de .Sportinspannmg te vragen En. dat het bestuur van gezegd muziek onder leiding van haar instrumenterende notaris, ook de euvele meed beloonde zo hoog te klimmen, bewijst een.-» te meer dat het veloken in Ninove nu ook in de hogere kringen is doorgedrongen. Vandaag zijn we de groten Heiligen Bernardus opgegaan, broer van de kleinen, maar veel groter is hij niet en da' riijden in de bergen zijn we nu al goed gewoon We reden ook door een stuksken van Zwitserland en 't eten is nier weeral anders. Ze verkopen h-cr aan ee.i schappelijk prijsken dikke rede sossis die ge moet eten me» koude patatten. Gutekaas is hier ook te krijgen maar die is nog al stial dat is goed te rieken aan F"il zijn asem want die heeft de guidon en 'k 7 -g U maar dat 1 v\ e zullen trachten zo een kaasken doci le smokkelen voor or.ze goede vriend, de ouderling van de Redaktie. kwestie van bij hem een streep voor te heb ban. Ons mannen heooen vandaag weer gestreden a!s Vlaamse leeuwen en de uitslag zal U langs de radio wel bekend gemaakt zijn, want we kwamen veel te laat toe. De Fi! zit namelijk met een pur.eeskesbroek die hem veel te wild en toen hij onderweg een waskoord wou «le nen» en het vrouwmens juist op tijd kwam. heeft hij moeten eksplikatie geven, en aangezien zi)n F"rans van h m alleen is ging dat nogal moeilijk totdat Luc Varenne er bij gekomen is en die zijn tuter zodanig roerde da', het Franseesken ons op den duur bedankte haar koord te willen meenemen. Gezegde Luc diet de groeten en kompiimenten an de President van den FC en beloofde ons ecu thuismatch over de Vlaamse radio uit te zenden. Hij zai die zelf verslaan BEIRES. Chalcr. sur Saor.e, donderdagavond. 't Is met den Tour de France zo goed als afgelopen want voor vandaag is er niets te vertellen. De koereurs hebben een wandeling gedaan, zodanig op hun gemak, dat wij beiden de tijd hebben gekregen in een boerendorp op ons gemak eens rond te zien. een flesken pinniir te kraken /.'hebben hier hele goeie en niet duur) en nadien ons boterhammen met gekapt op te eten. Radijskes zijn er in deze streek ook nog te vinden, zo van die kleine witte, een soort veredelde ramonasj maar anders zeer goed van smaak en ze werpen niet op. De Belgen hadden voor vandaag weer een goed plan uitgedacht om de geel vareus en de ri; te winnen, maar 't is slecht uitgevallen want ze werden weer geplaagd met platte tuben Dit keer echter ons fout niet. alhoewel we ons uiterste best hebben gedaan De briljante Robinson die vandaag gewonnen heeft deed dat met een diKke 20 minuten voorsprong tegen de goeste var. Eddieken Pauwels en Hoefnagels die er voort durend wilden uittrekken. De Fil. hierin geholpen door Jan van den Branden en Achiei van Gooi. bezwoer beide roekelozen hun vuur te sparen voor morgen ten einde de wijzer- van de horlogie te kunnen verbanden Tegen, hun goe.-tmg hebben ze toegegeven en het vervolg van de R«mde zai weerom eens uitwijzen welk een goed stra teeg on/! Fil is geweest. Die jongen zal het in de velo- .- port nog zeer ver brengen. Van der Deugden, onze beste splinter, zat met een diKke keel wal meteen uitlegt waar om hij maar de vijfde was in een sprint van vijt. Na deze .-'aapril zullen we 't zeilde maar gaan doen en wel bedankt voor dat tubeken Ambre-Soleil dat ons goed var. pas komt. want we beginnen danig te vervellen. BEIRES. Paris, samedi swaar Ge moost nu van de Fransmans al zeggen wat ge wilt. maar een velodrommeken ais de Pare des Prince- is toch neg wat anders clan die van Likerk. We zijn een beetje voorop gereden omdat Fil bezig is aan mijn di.-- koerken dat ik namens de regering moet uitspreken. En voik dat hier zit De eigenaar van dezen bak moet nog al een cent opsteken, maar gierig is hij ander.- wel want "t scheelde niet veel of we mochten ons plaats in de tri bune betalen, 't Is maar dank zij onze ambassadeur Parijs, die goed Vlaams klapt, dat we eindelijk goed zattn v.ak achter Goddet zelf. Do renners zijn zo even binnen gekomen en de Belgen hebben de overwinning aan een onbekende gelaten omdat ze vinden dat elk een dik mil joen Franse frank, op drie weken, toch een redelijke er- dienste is. Om deze schone geste werden ze door de aan wezigen zeer hartelijk toegejuicht. Fi! doet teken dat ik naar voren moet schuiven en dat de tijd gekomen is om mijn plicht als ambassadeur sportif waar te nemen. BEIRES. Me: den Beires schijnt er iets mis te lopen want ik heb hem ai drie keren tegen zijn schenen moeten stam pen omdat iiij altijd aan in 't Frans wil spreken, deni-it hij toch, want Jeanken Brankart die er toch iets moei van kennen vroeg aan Janneken Aerts Kèskidi ce fla- min Kurieu:» toch, Beires is anders een simpele jon gen en van als hij een beetje aan politiek mag doen schijnt zijn overtuiging weg te gaan. Hij vroeg me ze.l» al hoe sportambassadeur m 't F'rans geschreven wordt voor zijn. visietkaartjes. Zijn diskoerken was anders niet mis en hij had geweldig succes toen hij aan eike renner vier tuben en twee kilo bananen, in naam van de regering» aanbood. De begeestering steeg ten top toen hij onze nationale vertegenwoordigers in het grootste sportevene ment onzer eeuw en der voorgaande ea volgende, bij middel van zijn veiopomp, tot ridder sloeg in de Aloude en Glorieuze Orde der Kanarievogels, en aan elk dezer dapperen, als blijk hunner waardigheid geen stomme dekoratie maar wel een splinternieuwe kanarievogel- gele Cap Albert overhandigde, alzo in één enkel gebaar hei nationaal belang met onze lokale nijverheid vereni gende. Deze gele pet zullen onze jongens mogen drage.i bij alle officiële plechtigheden zoals prijsdelingen. be grafenissen enz fot stichting onzer jeugd. FIL. Het was ons mogelijk in de luxe-kabines van het Prinsenperk onze mannen te ontmoeten en we geven U nier, in 't kort, hun wederzijdse indrukken PAUWELS 'k Zal aan ons moeder zeggen dat ze mij een geel onderlijveken moet doen maken. Daarmee geraak ik aan dat koleur gewoon en daarbij zal ik veel rijspap eten met salraan zodat ik in 1960 niet meer met den afgang zal gekwollen zitten als ik de gele vareus aan heo: Bedankt eens den Beires voor zijn goede zorgen, rnaar. lijn oiie is toch beter dan bruin zeep. VAN DER DEUGDEN Had ik drie goede mannen gehad om rmj op kop te brengen, dan zou ik regelmatig alleman in de sprint geklopt hebben, want eens goed gelanceerd zet ik zeifs Rik van Looy in de valies. En 't naaste jaar geen Pater van Tongerloó meer in de koers, of ik doe niet meer mee. VAN AF1RDE (en van Zonnegem tegen Aaigem) Als mijn lief gaat zien dat ik met een blauw oog toekom zal ze peinzen dat ik hier iets voor had met één of ander ma-ken. Ik heb zeer goed gereden en had ik op voorhand geweten dat die Ronde niet langer was, ik zou rapper gereden hebben en zeker zes ritten binnen gehaald heb ben. Ik ben nu volledig uitgerust en zal mijn best doen in de koersen op piste. BRANKAAR JEAN Aan mijn vrouw heb ik be loofd geen Ronde te winnen voor ik 30 jaar geworden ben. Van mijn aanduiding, als vertegenwoordiger des Waalsen bloede, ben ik volkomen zeker en toekomend jaar zal ik mij nog minder moe maken. Spijtig dat het niet i og warmer was. dan waren al d'andere in slaap gevallen en kwam ik in Paris zeker aan met twee dagen voorsprong. HOEFNAGELS 't Is nu voor de tweede keer dat ik mee doe en voor de tweede keer stoven ze mij geen peer, maar een witte kool, Ik onthoud dat Als ze willen dat ik nog mee doe zullen er andere tuben moeten gebe zigd worden en moet mijn vriend Dromme Liessens als directeur tesniks optreden. DE BRUYNE ALFRED ...negenhonderd acht en ze.-tig duizend, negenhonderd negen en zestig duizend... hoeveel staat de Franse frank 'k Zal toch toekomen voor die badkamei zeker Bluts KAM1EL (geen familie van Lucien maar wel van Boerken) Niets zo goed als een Ronde van Frank rijk om uw stiel te leren nog één keer en nadien begin ik een eigen zaak in Pschittt... water, limonade en water- me.oenen. En ik doe dat zonder kosten geen auto nodig want ik heb nu den trok weg om dat per velo te doen. W;U ik denK van de bergen... bergaf rijden is plezierig maar ge moet toch oppassen van de vallingen. SMET (Belg) Twee keer den eersten op Quiévrain 'en de serie op Noyon zijn uitslagen die alleman niet kan voor.eggen. Ik heb akkoord met een duivenmelker uit Bordeaux twee van mijn jongskes voor zijnen dof zwarten Kebber. Een sjieke affeire... Daarmee klop ik alleman bij. de jonge Vlet die gele muts ga ik trouwen en alle zon dagen naar de Mis. De Ronde is een schoon koers, wat ge wint hebt ge zuiver over en de hotels en het eten zijn zeer goed. Hartelijk dank aan «De Donderklok» voor dat koppel haringen dat me er weer bovenop geholpen heeft, zonaer dat had ik zeker moeten opgeven. De kompiimen ten aan vadei en moeder en Suzanneken, en tot in 't kort. ADRIAENSSENS Was ik niet zo gemarkeera geweest en hadden ze mij alleen laten gaan, dan ging do Ronde niet uit mijn handen: 't Was genoeg dat ik omzag oni ai de Fransmans aan mijn wiel te zion. Ik heb goed do raad \an Janneken Aerts gevolgd en hob ik niet gewonnen, de Fransmans toch ook niet. Met dien Baha- montes zal ik r og wel eens een eiken pellen, want in de nonue van Spanje laat ik mij ook inschrijven onder een valse naam. ov. Jef de Rappen. Ik voel me in superforhle, heb nooit zo goed gereden wat zal blijken uit al de kon trakter. cue ik al getekend heb. Of ik ga mee doen aan ze-daag.-e Ik geloof het niet, tenzij de condities... BALKAART 't Is afgelopen, wé - De briefkens z.in binnen en van 't jare is 't gedaan met koersen. Ik ga me nu wat uitrusten op de piste eh in de kermis- koerskes. Of ik mee doe aan de Ronde van Benelux Wel. hoe zin do kondities Als 't regent en slecht weer •is wil ik er iets aan afdoen, maar niet te veel want dien ïeuwen auto die Jan Aerts mij verkocht heeft kost nog geld. Daai bij moet ik voor mijn lief een nieuwen hoed kopen ca ze spreekt ook al van trouwen. Maar daarmee moet ze wachten tot ik de Ronde eens win. Z'heeft dus nog tijd. Ja... met mijn café gaat alles goed en ginder bachten z in ze stif konteint Wie onze" beste man was..."' Ekke natuurlijk, maar k'hè geen sjanse gat En wat is nu een achterstel van een paar uurkes Met mijn con tributie sta ik nog veel verder achter en die zeggen toch ook niks JANSSENS MARCEL paar woorden veur aa k mijn aaige ^aan wasse ik vertrok als favori maar het heeft niet gepakt, want ik was met Louison Bobet afge- .-proken om te delen. Alles voor mij en niks voor hem. Van de bergen weet ik niets, ik weet zelfs niet of <w'er tegengekomen zijn. Had Jan Aerts mij voor veertien dagen verwittigd dat het bijna gedaan was, dan had ik reker rapper gereden en de nodige inspanningen gedaan. Nu ben ik verrast geweest dat het al gedaan was en voor mijn paart mogen ze gerust direct herbeginnen. We zullen dar» zien wie de beste is. Tot daar ons intervieuw met de Belgische ploeg. Met Frederic© Bahamontes hadden We een onderhoud dat ook tamelijk kort was. De bohemer verklaarde ons Moi, hij heeft veel geld gewon. La peseta is gezakt en mijn vrouw, la Senora Bahamontes, verdiende plenty met do verkoop van de plastieke buskes:. Caramba... moi hij veel monnaie opraap morcredi in Woluwé. Sjampion du mon de Hoeveel opbreng Nu deze uiterst vermoeiende reis achter de rug ligt, zetten we ons scooterken in gang en hopen in drie a vier uurken- onze geliefde geboortestad te bereiken, in de hoop dat ons lief ons niet heeft laten zitten... want we begrijpen heel goed dat drie weken afwezigheid op de lielde werkt als onze pompiers op een brand. Moest het ergste echter gebeuren, dan nebben we toch de zoete troost voor het Vaderland onze trouwe plicht bis zum bitteren Ende volbracht te hebben. Aan onze tapkaster, die aan de zee aan '1 pootje baden is, dragen we de zorg over de nodige sportieve gevolgtrekkingen uit deze wel gelukte reportage te halen. FIL. NOTA VAN DE REDACTIE - Bij het ter pers gaan vernemen we c'at onze beide koene reporters op dinsdag 28 iuIi door het Gemeentebestuur plechtig zullen ontvan gen worden. In een zeer roerende ceremonie zal aan bei den het Burgerschap honoris causa der Stad Ninove aan geboden worden. Deze hoge onderscheiding, die slechts zelden toegekend wordt, geeft recht op kosteloze toegang tot alle openbare concerten en gedeeltelijke vrijstelling der gemeentelijke taks op de velos. De redactie wenst hare beide koene reporters hartelijk geluk en een zeer lange loopbaan SPORT

Denderklok | 1959 | | pagina 10