Belofte is Schuld Hoboken3 F. C. Ninove1 Sport aan de *Tapkast Winni/cs OP 20 EN 21 MAART 1960 DE DENDERKLOK H BURGERLIJKE STAND RODE KRUIS VAN BELGSE KLUBKOERS KSC Denderstreek Eendracht Lieferinge 2 Zingem 5 V GEBOORTEN Annick Groeninck dochter van Willy <n Blanche Van La ei hem Myriam Van Snick dochter van Frans en Marie-Louise V ets uy pens Joost De Trover zoon van Paul en Marie-Jeanre Coppens Ingrid Neirmckx zoon van Frans en Christine Bellemans Eddy Coor.man zoon van Alfons en Annie Driesmans O VE RL IJ DE NS Helena Van Nieuwenbergh 58 j., echtgenote Maurits Jon- naert. Steenweg op Aalst Jules Van Isterdael 52 j., Brusselstraat Judocus Buydens 80 j., Pamelstraat Maria Reynders 82 j„ weduwe Emiel Van Coolput, Leopold laan WERDEN TE NINOVE GEBOREN OUTER Patrick Van den Eynde zoon v. August en Maria Bombeke MEERBEKE Rudy QuinU.ene zoon van Albert en Julia De Maeseneer Patrick Buyl zoon van Anclré en Christiane De Feyter DENDERWINDEKE Marleen Dems dochter van Armand en Paula Boulangier LIEFERINGE Annette Langendries dochter v. Alfons en Jeanne Speliers OENDERHOUTEM Meld3 Baeyens zoon van Jozef en Alinda Debbaut Rita Bae.en dochter van Omer en Simonne De Coorde NEDERHASSELT Danny Baeten zoon van Jerome en Lucetle Hevse 0 K F G E Ki Geert Van Snick z.on van Jozef en Ida Gies Een reis van 5000 F werd door middel van trek king toegekend aan de lidkaarten 1959 welke het volgend nummer dragen 9772 53982 80061 85614 100476 159896 175288 IS5698 246398 321583 Winnaars kunnen zich, voorzien van hun lidkaart 1959, bij een der bestuursleden van de plaatselijke afdeling aanbieden. Kon. Kat. ToneelgÜde HOOGER OP VOERT OP Blijspel van MARCEL DE PAEPE Wanneer, tien minuten voor het einde, het scoor- bord nog steeds 11 wees, was nog alle hoop ge wettigd dat FC van deze moeilijke verplaatsing toch één gouden puntje mee naar huis zou nemen, en alleman, zelis de Hobokenaars, zouden met deze uitslag vrede genomen hebben. Een nutteloze en vrij onschuldige fout door onze verdediging bedre ven en door de referee al te lichtzinnig met vrij schop bestraft vrijschop die in doel omgezet werd sloeg evenwel al onze hoop aan stukken en met een de benen van onze spelers die lijdzaam moesten toezien hoe amper een paar minuten later onze ne derlaag haar bevestiging kreeg in een 13 score. Was deze match in de eerste helft doorlopend in het voordeel der thuisploeg geweest, dan lieten onze mannen zich ook niet onbetuigd. Hoboken, dat pas na de aanvang reeds succes kende, hield er gedu rende een twintigtal minuten een goed spel op na. tot onze mannen de tegenzet vonden en op hun beurt ten aanval togen. Het was weer pijnlijk om zien hoe een paar reuzekansen, geschapen door de twee halfs D'Herde en Van Isterdael, op weergaloze wijze verknoeid werden door Ringoet die het voor zijn rekening mag nemen dat hij bij gebrek aan doorzicht de gelegenheid liet voorbijgaan, niet alleen de ploegen gelijk te stellen, maar ook zijn ploeg op voordeel te schieten. Hoboken. dat de rust met een 10 voorsprong bereikte, kwam er nadien nog weinig of niet meer bij te pas maar jammer genoeg werd het weer in ons voorlijntje hetzelfde spel vertoon. Goede wil genoeg, maar een jammerlijk missen bij de best opgebouwde aanvallen. In deze specialiteit het verknoeien van kansen, bleek Ringoet ditmaal een meester te zijn en het wordt hoogtijd dat de jongen zich beter leert aanpassen. De hoogst verdiende ge lijkmaker was puik werk, maar dan kwam het bit tere einde dat, zoals hoger gezegd, ons alle hoop ontnam ontnam en zwaar zal wegen in de eindaf rekening. Over het algemeen genomen was het nochtans een open wedstrijd, zoals trouwens alle matchen door FC betwist evenveel kans op winnen als verliezen tegen om 't even wie, maar... dat eind- schot dat zo deerlijk faalt. Onze defensie, niettegen staande de drie doelpunten, hoeft zich werkelijk niets te verwijten en Van Geit speelde het zelfs klaar er in de eerste helft een strafschop uit te houden. Het halfback-paar D'Herde-Van Isterdael is het beste dat we in lijn kunnen brengen en het volbracht zeer naar behoren zijn werk. In de voor- lijn boterde liet toch weeral niet, bij zichtbaar ge brek aan samenhang en durf. Ringoet, omgeven doer Neirinckx en Van der Biest, was te traag en zat volledig in de klem van zijn tegenstander. Van der Biest deed op zijn manier zijn best, maar valt toch te traag om ooit aanspraak te kunnen maken op een definitieve plaats in de eerste ploeg. Van Neirinckx zullen we alleen zeggen dat hij nog niet genoeg gestoffeerd is om de zware taak van binnen- speler te torsen. Van Stappen en Matté mogen bei den met een goede wedstrijd gecrediteerd worden, alhoewel we van hen al veel beter dingen gezien hebben. Deze nederlaag breng: ons weer waar we voor enkele weken stonden bij de rode lantaarn en mogelijk derde afdaler. Vosselaar, dat in een puike forme verkeert, hield er Merchtem onder terwijl Geraardsbergen en Vilvoorde beide gingen verlie zen. Dat brengt onderaan dan heel wat verwarring want beide genoemde ploegen vroeger buiten gevaar komen nu rechtstreeks in het gedrang, want alhoewel twee punten rijker dan FC hebben ze toch een match meer zodat hun prestatie al onze aandacht verdiend. Het is natuurlijk te vroeg om iets precies te zeggen, maar moest de eindstrijd gaan tussen de mannen van de Oudenberg en FC het zou ons geen zier verwonderen. Morgen ter gelegenheid van België-Frankrijk worden de achterstallige matchen gespeeld en de uitslag ervan zal voor FC van zeer groot belang zijn. Winnen we te Leuven dan blijft er nog veel hoop en komen we op gelijke hoogte van Vilvoorde en Geraardsbergen. Wordt er verloren aan ziet het er voor FC maar slecht uit, want we zien dan niet goed in waar we de nodige punten zullen halen uit de vijf nog resterende wedstrijden (2 at home en 3 away). Het wordt morgen op Stade Leuven een kamp Van kapitaal belang, en als onze spelers voor ogen houden dat zelfs een gelijk spel nog geen volledige zekerheid brengt, dan kan het gebeuren dat we de ganse inzet wegkapen. Te meer daar ons gezegd werd dat Colinet. eindelijk genezen, weer zijn heroptreden zou doen Dit heroptreden zou alvast de voorlijn meer zwier en schot bezorgen dan in het laatste paar wedstrijden te zien was. Met het week-end konden we toch nog een en ander vernemen uit de streek. Alhoewel we nog een paar maanden verwij derd zijn van de officiële start van de kaatskam- pieenschappen 1960, toch zijn de voorbereidingen reeds ver gevorderd. Aan het provinciaal kampioen schap hebben reeJs 12 ploegen hun deelname ver zekerd. Drie ploegen uit de streek zijn er vertegen woordigd nl. Min ave Bal Op, Outer Op ol Nevens en de nieuwe aanw inst Ninove Blokken. In Okegem, dat op dat gebied steeds in het brandpunt der be langstelling stond, gaan ze ook nog eens proberen te verbroederen. Eerst hadden we daar Jong maar Moedig die optrad in provinciale bevordering. Nadien kwam er ook nog tot stand «Sportvrienden» en deze ploeg trad op in eerste afdeling. Jong maar Moedig viel uiteen en dan kregen we terug een nieuwe ploeg Eendracht in derde afdeling. Naar het schijnt kwamen de bestuursleden van beide klubs samen om terug één ploeg te vormen die zou optreden in eerste afdeling. Ondertussen hebben reeds vele kaatsers uit Okegem hun overgang be komen voor Ninove Bal Op en Blokken, Denderwin- deke, Outer Krijgen we nu te Okegem Eendracht Sportvrienden of Verbroedering Okegem Zul len Alfons Van Eeckhout, Herman Neuts, Alfons De Ciercq, Roger Van Eeckhout,Antoine Arents er de kleuren verdedigen en overhand optreden op het Dorp en aan het Station En hoe lang zal het nu duren De dag dat ze te Okegem eens werkelijk overeenkomen, dan kunnen ze er een ploeg vormen om Zandbergen op eigen plein in het beton te doen bijten. De kalender der moto-crossen BLB ter inzage gekregen. Te Meerbeke staan er 2 crossen op het programma op 27 maart door de klub De Lustige Crossers voor hun poulain Maurits Lauwaert en een tweede op 17 juli door de klub De Moorklie- vers voor Jean Evens. De nieuwe verkoper van «De Denderklok» te Denderhoutem, beroepsrenner Frans Siroyt, begon deze v/eek aan de voorbereiding van zijn seizoen. «Geen klassiekers, maar me volledig gereed maken tegen de kermiskoersen», zei de joviale kerel. En of hij gelijk heeft... Ondertussen kan hij nog vele bladen uitdragen. Het voorlopig programma van Labieke Sorgeloos en zijn makkers ziet er uit als volgt morgen star ten ze in de Ronde van Sardinië op 6 maart volgt Sassari-Cagliari, verleden jaar door Edgard gewon nen daarna Parijs-Nizza en dan Milaan-San Remo Deze week begonnen onderhandelingen voor deel name aan de rittenkoers Genua-Rome. Te hopen dat er hier een kink in de kabel komt, schreef Labieke. «Ik zou na Milaan-San Remo toch zo gaarne eens naar Voorde bij vrouw en kinderen komen...». Zaterdag 27 februari 1960 wordt te Ninove de Klubkoers K.S.C. Denderstreek ingericht door Sporta Gewest Ninove verreden. Vertrek in de Biezenstraat aan Alfons Standaert te 14.30 h. Aankomst in de Burchtstraat aan Kam. Beeckman en Edg. De Caluwé. Kategorie 1 (beroepsrenners, onafhankelijken en liefhebbers) 4 ronden Ninove Outer Voorde Appelterre-Eichem Ninove en 3 ronden Ni nove Meerbeke Ninove. Kategorie 2 (nieuwelingen) 3 ronden Ninove Outer Voorde Appelterre-Eichem Ni nove Meerbeke Ninove. Ondergetekende verlangt een abonnement op «De Denderklok» tot einde 1960 Prijs 70 F. (Handtekening) Vul dit briefje in en stuur het, na handtekening, terug naar het bureel van het blad. Wij komen zelf bij U ten huize ontvangen. We zullen gaan moeten geloven aan hekserij of, in moderne terminologie uitgedrukt, aan een zekere voetbalepidemie in de streek van Ninove. De laatste weken wordt het echt ranmpzalig in de rangschik king dei Ninoolse ploegen, zowel in Bevordering, als in Eerste of Tweede Provinciaal. Eendracht Lieferinge, dat vorig seizoen tweede eindigde en dit seizoen met volle moed naar de titel dacht te dingen, staat thans op de rand van de afgrond. Vrouwe Fortuna heeft ons werkelijk dit seizoen in de steek gelaten. De wedstrijd van zondag tegen II II

Denderklok | 1960 | | pagina 11