Voordrachtavond VOETBAL Stade Leuven 1 F. C. Ninove1 Sporf aan de Zondaq 13 maart 196U DE DENDERKLOK BURGERLIJKE STAND JONG - NINOVE Zaterdag 12 maar 1960 MET LICHTBEELDEN, door Z.E.H. Prof. Kan. J. K. STEPPE OP TOCHT DOORHEEN DE BYZANTIJNSE WERELD Istanbul, Cappadocië, Athosberg St. JOZEF - BEDEVAART GEBOORTEN Eddy Cooreman zoon van Alfons en Anne Driesmans Johan Tembuvsei zoon van Willy en Marie-Louise Masfrancx Myriam De Brabanter docher van Georges en Mar tha Heymans OVERLIJDENS Robert Merckx 64 j., Pollarestraat Francois Bosch 69 j,. Graanmarkt Adolf Carlier 66 j., Pamelstraat WERDEN TE NINOVE GEBOREN OKFGEfa Geert Van Snick zoon van Jozef en Ida Gies Miohel De Vriendt zoon van Cyriel en Celine Beeckmans DENDERLEEUW Carina Van den Winckel dochter van Pierre en Simonne Nieuwborg Martine D'Haseleer dochter van Emiel en Jose phine De Brabanter Jan Van Impe zoon van Alfred en Ircna De Cooman OENDERHOUTEM Rita Baeten dochter van Omer en Simonne De Coorde Luc De Zutter zoon van Roger en Philomena Van den Eynde LIEDEKERKE Marina Nevens dochter van Frans en Elise Van der Borght Danny De Backer zoon van Kamiel en Josephine Van Mol Dino Van den Brande zoon van Denis en Suzanne Grysolle VOORDE Linda Souffreau dochter van Paul en Maria Slag mulders MEERBEKE Bernadette Bické dochter van Albert en Marie- Jeanne Cardoen Martine Roelandt dochter van Alfred en Magda Van der Spinnen DENDERWINDEKE Gerda Kaesemans dochter van Corneel en Hélène Malfroit Onze Lieve Vrouw Lombeek Bruno De Dobbeleer zoon van Cyriel en Elza Van Zeebroeck Rudy Eylenbosch zoon van Petrus en Marie-José Pijpers ZANDBERGEN Michel Van den Eynde zoon van André en Elza Peeters OUTER Gerda Coignau dochter van Marcel en Philomena Scheerlinck Ivan De Schepper zoon van André en Elisabeth Muylaert POLLARE Marie-Alain Van Londersele zoon van Julien en Henriotte Verlé Martine Van Asbrouck dochter van Maurits en Marguerite Pletinckx te 19.30 h., in de zaal van het MIDDENSTANDSHUIS met als onderwerp ledereen welkom - Toegang vrij. Op 10 maart bedevaart naar het heiligdom van Sint Jozef. Men kan zich laten inschrijven bij Mejuffer Verhumst, Burchtstraat 22, Ninove. We zullen dit maal ons wekelijks voetbal verslag beginnen met rouwmoedig op de borst te kloppen, om de onbegrijpelijke vergissing verleden week begaan we «zagen» Matté als buitenrechts in plaats van kapitein Van Waeyenberghe. Voor deze missing hebben we geen de minste exkuus, maar wie nooit gezondigd heeft... Om dan op de match tegen Leuven te komen, het een gezegd gelijk het ander, onze ploeg is ginder door het oog der klassieke naald gekropen en Dame Fortuna heeft deze keer een flinke hand mogen toesteken of we kwamen met een ledige valies naar huis. Tegen een overigens goed spelend Stade- team had Ninove waarin Colinet na weken ziekte zijn heroptreden deed weinig of niets in te bren gen, alleen viel het ons op dat de door ons vroeger gevraagde verandering eindelijk dan toch haar beurt kreeg Matté speelde als inside een flinke partij terwijl Van Waeyen berghe het op de rechts- butiterjplaats goed deed. Bracht de eerste helft een overwegend Leu vens overwicht, dan was het toch tijdens deze pe riode dat Colinet met een goed geplaatste bal FC op voorsprong wist te schieten en hoe ook Leuven zich nog inspande, tot doelen brachten ze het niet zodat de rust intrad met Ninove aan de leiding. Zeer gevleide score, want de thuisploeg kreeg een strafschop toegewezen die tamelijk onhandig gegeven door Van Geit op knappe wijze gestopt werd. Na de rust was het al Leuven dat de klok sloeg en al onze mannen hebben duchtig op de tanden moeten bijten om hun kooi gaaf te houden. Het lag er vingerdik op dat het ordewoord gegeven was verdedigend spelen, zodat er van werkelijk voetbal weinig of niets terecht kwam. Leuven kreeg dan. eindelijk, een tegenpunt maar hoe die jongens verder ook nog aandrongen, tot een winning-goal konden ze het toch niet brengen, terwijl integendeel, hei zo na... FC nog aan een tweede doelpunt ge raakte. De uitslag mag beide ploegen bevredigen, in deze zin dat de verdediging van Ninove toch dc baas bleef over de treuzelende Leuvense voorlijn. Om haar kranig optreden dan biezonder gedurende de tweede helft mag de ganse ploeg onvoorwaardelijk geloofd, maar de pluim gaat toch onbetwistbaar, aan keeper Van Geit die zijn ploeg werkelijk van de ondergang redde en misschien het puntje verdiende dat ons zal toelaten in Bevorde ring te blijven. We hebben hier, op tijd en stond, duchtig in Van Geit's haar gezeten en hem nog al vrankweg de waarheid gezegd. Des te gemakkelijker valt het ons nu hem van harte te feliciteren ten eerste om zijn huwelijk, ten tweede omdat hij daags na zijn trouw de moed had zijn ploeg op uitstap te vergezellen en de klubkleuren te verde digen. Van Geit speelde verleden zondag de match van zijn leven, want zeker is dat het weggekaapte puntje uiterst zwaar zal wegen in de nu nakende eindafrekening. En daarvan gesproken het ziet er nu toch een beetje meer hoopvol uit, er is nog een redelijke 'kans, alhoewel alle gevaar ver van geweken is. Waarschijnlijk zal de match van morgen tegen Neerpeit iets meer zekerheid brengen, omdat we normaal gesproken tegen de hekkensluiters toch moeten kunnen winnen. Dat zou ons meteen op 22 punten brengen, zodat nog 2 of 3 punten in vier te spelen matchen ons al licht buiten gevaar zouden brengen. Dat is mogelij-k, aangezien de an dere thuismatch tegen Vosselaar gaat, bij dewelke we gingen winnen maar daar tegenover staat dan weer dat deze ploeg al sinds verscheidene we ken niet meer verliest, zodat hier een vraagteken dient gesteld. Een ander feit dat ons doet hopen is dit de mannen van den Oudenberg krijgen morgen zondag het bezoek van leider Tubantia en voor deze laatste hangt er alles van af of ze zullen pro moveren of niet. In deze omstandigheden Geraards- bergen een kans geven ware overdreven, zodat het niet onmogelijk is dat we onze slechte plaats aan de Giesbergenaren kunnen afstaan. Jette dat van Zottegem verloor en slechts 16 punten telt, mag ook als definitief veroordeeld worden zodat het uiteindelijk zal gaan tussen Ge- raardsbergen en Ninove met Vilvoorde als «derde man» om te zien wie naar provinciale reeks zal zakken. Zondagavond zullen we weer al iets wijzer geworden zijn. Op gebied van kaatsen gaf Outer in de streek steeds de toon aan. Van in 1927 betwistten ze er reeds kermisluiten. Wie herinnert er zich uit die tijd Gerard Scheilaert, Miel Bombeek, Alfons De Coppel, Willem Callebaut, Hector De Coppel en Alfons De Cooman niet meer In 1932 kwam daar dan aie sterke belofte Georges Stercké... en zeggen dat die nu 28 jaar later nog steeds zijn man kan staan. In 1948 speelde «Outer Op of Nevens» in le Afdeling met Georges, Robert en Herman Stercké, Omer Van Rossen en Cardoen. Sinds 1958 treden ze op in promotie met Roger Van De Perre. Omer Van Rossen, Clement Dekens, Herman Stercké en Jac ques Cambier. Dit jaar zal diezelfde ploeg zijn huid duur verkopen. ^Maar het flinke bestuur met voorzitter Ge- i ai d Schellaeit ondervoorzitter Antoon Goessens sekietaris Leopold De Villaer de schatbewaar- dei en lokaalhouder Georges Stercké en verder Kaï el an Der Hoeven Omer Van Keymeulen Kamiel De Villaer Maurice Van Der Niepen, zal dit. jaar ook van wal steken met een tweede ploeg in 3e atdeling. Aan spelersmateriaal voor de 2e ploeg zal het niet ontbreken, want ze hebben keuze tussen Corrijn Paul Schockaert Frans Beazaer Robert Stercké Petrus Bourgeois Rudi Van Keymolen Etienne Van Bossuyt Willy Rogge man enz..., en... moest het nodig zijn, dan zou de onverslijtbare Georges Stercké ook wel nog de 'handschoen aantrekken. In het klubkampioenschap bewezen Robert Coppens, Albert Delahaye» Antoine Bulterijst, Lu- cien ijnant en Luc De Sloover reeds goed op dreef te zijn. Sommige anderen zoals Willy Verlé en Eddy De Caluwé werden vroegtijdig dooi val of pech uitgeschakeld. Van de Atomse jongeren startten reeds Urbain De Winter en Herman Goessens, ter wijl we de Winnik boy's nog onder de toeschouwers zagen. Jonge renners moeten niet overhaastig zijri. Zullen onze Ninoofse ex-kampioenen zich dit jaar nog eens langs hun beste zijde laten zien? Op 3 april ter gelegenheid van de aankomst van de Ronde van Vlaanderen is er een kriterium voor oud renners verkopers van het Nieuwsblad onder de 35 jaar. Welnu Boerke Beeckman?... Op 30 april krijgen we dan de «Grote Prijs voor Gentlemen». Wat zoudt U denken van een ploeg Edgard De Ca luwé Edgard Sorgeloos Gaston Beeckman Of wordt het nog Kamiel Beeckman Edgard Sorgeloos Gaston Beeckman?... Beroepsrenner Rieke Van Den Bossche die in het huwelijk trad met de dochter van oud-renner Taaike Gabriels uit Geraardsbergen, heeft Grim- minge vei laten en zich gevestigd in de Adamstraat u,a

Denderklok | 1960 | | pagina 11