VOETBAL Lommei: 3 F. C. Ninove0 De F.C. Scholieren zijn Kampioen Sport aan de «7 "DE DENDERKLOK 11 Met een tamelijk zwak elftal, bestaande uit veel nieuwelingen der reserve, heeft FC de lange verplaatsing naar de zandboeren van Lommei on dernomen en heeft er zais trouwens normaal te verwachten was, de duimen moeten leggen. Veel had die wedstrijd niet om het lijf, enerzijds omdat FC niettegenstaande al zijn pogingen, toch niet de nodige geestdrift opbracht om ook maar een enkel doelpunt te verdienen, anderzijds omdat de thuis ploeg eenmaal de zege verzekerd, er ook met de klak naar wierp zodat het eindsignaal een werkelij ke verlossing betekende. Laat ons maar gerust zeg gen schoon en veel wit zand er over, in Lommei was er toch genoeg Iets zal de keuzekommissie toch wel gezien hebben, namelijk dat er een dikke klasse verschil ligt tussen de vaste titularissen der eerste ploeg en de reservisten. Nu... als beloning voor een gans seizoen mochten die jongens ook eens aan de beurt komen en bracht hun optreden niet al te veel klaarheid in de toekomst, daarom niet ge treurd de weg blijft open en mits goede training en volharding is alle hoop toegelaten. Met al dat eindigt FC dit kampioenschap op een onverhoopte 10e plaats onverhoopt dan in deze zin dat bij de aanvang de verwachtingen groot waren, nadien gaandeweg zakten en op zeker ogen blik voor de fatale ondergang gevreesd moest wor den. In plaats van een strijd tot overgang, is het de kamp tegen het afzakken geworden en we geven het selectiekomitee de goede raad dit experiment niet een tweede maal te wagen. Ten eerste om ons arm supportershart te sparen, ten tweede omdat deze akrobatentoeren wel eens falikant kunnen uit vallen. Naar we uit goede bron mochten vernemen, werd reeds van nu af aan naar versterking uitgeke ken en we kunnen alleen het FCbestuur daarmede feliciteren. Mededinging naar de titel brengt veel volk bij en dus veel zaad in 't baksken, iets wat in de moderne voetbaloorlog hoogstnodig is. Hoofdza kelijk dan nog omdat voor volgend jaar een sterke konkurrentie te vrezen is uit Aalst, dat bijna zekei naar Eerste Afdeling promoveert. Heel interessant lijkt het ons ook even na te gaan wat er zo boven- en onderaan in onze reeks is gebeurd. Zoals we het voorspelden nee... we maken ons daarom geen dikke nek haalde Tu- bantia zijn slag thuis tegen Merchtem, terwijl Zot- tegem de helft van de valies in Brasschaat moest laten. Tubantia promoveert dus en we wensen die jongens een goed succes in de hogere regionen. Har telijk proficiat en... wie weet?... misschien tot weei- ziens in Derde Nationale. Zottegem daarentegen moet zijn appetijt nog een jaarken uitstellen en dat zal wel bitter vallen want in de Egmontstede werd er van niet minder gesproken dan van Olse Merksem's voorbeeld te volgen en naar de Eerste Afdeling te vliegen. Pas moinsse Als dat kan, zo veel te beter en we jonnen hun dat van harte, maar dan zal er toch moeten uitgezien worden naar jongere koerspaarden als die er nu opgesteld worden. De zo ons geliefde goal-average willen we hier terloops nog eens aanhalen Tubantia 51/27 of 1,92 tegen Zottegem 78/42 of 1,86. Zoals reeds tot vervelens toe gezegd cijfers behouden hun waarde, ook in voetbal. De verrassing van de dag gebeurde onderaan waar Vilvoorde in wiens afzakken wij moeilijk konden geloven het klaarspeelde zijn rechtstreek se tegenstrever, Helzold, de twee punten te ontfut selen zodat hij deze op het nippertje nog voorbij steekt en Helzold naar provinciale reeks terug moet samen met Scup Jette en Neerpelt. Dit dan voor wat de reeks D betreft. In reeks C mag SK Roeselare na jarenlange inspanning eindelijk ook vlaggen. Dendermonde en Heist Sport danken hun behoud aan een minder aantal verloren matchen, terwijl Racing Lokeren eerder onverwachts als «derde man» naar provin ciale «nederdaalt». Als kampioen uit onze provinciale reeks be groeten we hartelijk de Torek boy's uit Deinze, aan dewelke wij altijd sterke, maar tevens faire tegen strevers hadden. Voor wat de betreft de samenstel ling der nieuwe reeksen zal er met Oost Vlaanderen duchtig moeten afgerekend worden. Reken maar 1 klimmer uit Provinciale Deinze 1 zakker uit 2e Nationale Beveren Waas of Eeklo plus acht ploegen die zich wisten te handhaven, nl. Hamme Lebbeke Scela Zele Assa Ronse Dender monde Zottegem Geraardsbergen en Ninove, of een totaal van 10 ploegen uit dezelfde provincie. Als ge daar onze buren bijvoegt Pamel Asse Merchtem Vilvoorde en Halle, dan kan hier een reeks samengesteld worden met derbies die heel wat centen kunnen opbrengen. Vergeten we even wel niet dat het gaat om nationale reeksen zodat we bijna zeker zijn dat al onze ploegen over de vier reeksen zullen verdeeld worden. Hopenlijk krijgen we nu eens de Henegouwse en Naamse ploe gen te bekampen, wat misschien wel het vraagstuk der verplaatsingen ingewikkelder, maar toch minder duur zal maken. Verder zou een toetsen aan de Waalse ploegen andere namen op het bord brengen, wat meteen de aantrekkelijkheid van het kampioen schap in sterke mate zou vermeerderen. Onze reportage-reeks sluiten we hiermede dan af, in de hoop dat ze de lezers niet al te dikwijls in slaap heeft gewiegd. Mocht in de komende weken ernstig bericht omtrent FC ons bereiken, dan zullen wij het onze plicht achten onze lezers hieromtrent zo gauw mogelijk bescheid te geven. Tot in september dan... Dat de FC Ninove met haar eerste ploeg be tere jaren heeft gekend dan het afgelopen seizoen, hoeft zeker geen betoog. Maar dat de FC jeugd borg staat voor de toekomst, is een andere waarheid, welke te lezen valt in de klassering van de jeugd- elftallen. Ongeveer hetzelfde elftal, dat vóór een paar jaar kampioen speelde bij de kadettcn, heeft zondag jl. met een laatste overwinning te-gen Appelterre, de titel weggekaapt in de scholierenreeks. Gans het scholierenseizoen werd een lange zij aan zij met hun gebuur SV Zottegem. Ten slotte kon FC met één puntje voorsprong de eerste plaats behalen. Slechts tweemaal kenden de scholieren de nederlaag in Ophassel 82 en te Zottegem 10. De ploeg vormt een stevig geheel met sterke verdediging en produktieve voorlijn (de goalaverage spreekt boekdelen 9510 in 14 westrijden). Daar tussen loopt dan die krachtige halflijn zonder de welke het niet mogelijk zou zijn een goede ploeg te hebben. Eén voor één de verrichtingen van elke speler ontleden zou ons te ver brengen de ploeg mag in blok vernoemd en gelukgewenst worden. Elke speler paarde kunde aan overgave, voetbalkennis aan toe wijding. Een raad geven we echter graag Gij, jon geren, die dit seizoen voor de tweede maal in uw korte loopbaan kampioen zijt, denkt niet dat het al gebeurd is. De weg is nog lang en lastig en een gewestelijke reeks kan nog niet vergeleken worden aan hogere klasse. Daarom volhardt op de weg welke gij hebt ingeslagen, dan eerst zal de toekomst voor u stralen Ziehier de spelers waarmee de ploeg gewoon lijk werd gevormd. Doel Etienne De Henau Backs Julien De Mol Jean Marie Buyl Jean-Pierre Taillieu Half Backs Willy Bombeek (kapitein) Johnny Neirinckx Jean-Pierre Hellinckx Jean-Pierre De Braeckenier Voorlijn Gilbert Vander Perre Jacq. Neirinckx Paul Ringoet Jean Van Snick Hugo Van Gaeveren Henri Van der Motten Parijs-Roubaix kreeg een mooie overwinnaar in de persoon van de offervaardige Pino Cexami. Deze renner van de oudere generatie is getrouwd, natuurlijk met een meisje, en dan nog met een meisje uit onze streek. Trouwens deze simpatieke figuur heeft hier in de streek nog bloedverwanten wonen onder meer beroepsrenner Paul Borremans en de liefhebber Herwig Roels uit Denderleeuw die op dit ogenblik ons vaderland op heldhaftige wijze verdedigt. En... nu Pino goed gebold heeft, zullen we hem maar aanzien als een van de onzen gelijk alle goede... supporters dat doen... Spijtig dat deze klassieker ontsierd werd door door al te veel bandbreuken en valpartijen want die fameuze «Hel van het Noorden» was waarlijk de Hel van de mizerie en was herschapen in een dal van tranen, smart en tegenspoed. Beste Lezer, denkt nu niet dat we niet houden van strijd met de blote vuist, maar... op die kleine afstand van amper S km werden tal van zegekandi daten onmeedogend afgemaakt door pech allerhande Neen, niet zozeer door die bandbreuken. Wel door net onsportieve element dat daar, in die zone, woe kert en toeslaat. Zodat we ons terecht kunnen afvra gen of zulke «Hel» nog hoort in een moderne wieler- race waarin sportiviteit voor alles moet ge ëerbiedigd worden. Graag vermelden we hier de 25e plaats van Maurits Meuleman. Tevens mogen we zeggen dat Michel Van Aerde in de uitslag vergeten werd en op de 16e plaats eindigde. Edgard Sorgeloos was eveneens betrokken in een valpartij, doch gaf eer lijk toe niet in een grote dag te zijn. De begaafde René Van Der Veken had terug eens de nodige toelating gevraagd en ook beko men om bij de beroepsrenners te mogen aanzet ten en dat ofschoon er twee wedstrijden voorzien waren voor de roze kategorie.. René was in deze HoeilaertDiestHoeilaert op onbetwistbare wijze de beste en heefi er zijn eksamen met grote onder scheiding afgelegd. Voor wanneer krijgt René nu zijn definitieve overgang Op de 12e plaats vinden we. onder meer, Gustaaf Sonck en Paul Borremans. Te Impe bij de onafhankelijken was Clement Roman de regelmatigste op de heuveltoppen en ook eerste aan de meet. En zo behaalde hij meteen zijn tweede overwinning dit jaar. Verder eindigde An- toine Diependaele 6e Lucas Etienne 10e René Baeyens 17e Nestje De Backer 21e en Willy Raes op de 22e plaats. Kampioen Herman Cornelis trok met enkele andere renners van Kuregem Sportief naar de om geving van Bergamo om er een wedstrijd te betwis ten over 150 km. Herman liet er een zeer gunstige indruk en alle volgers aanzagen hem reeds als de mogelijke overwinnaar. Uiteindelijk werd hij toch door de Italiaanse overmacht «gekraakt». De meeste liefhebbers startten in de «Omloop der drie Provinciën» te Oetingen. Povere verrich tingen 10e Van de Velde Desiré en 18e Joz Ameys. Te Impe behaalde Joz Macharis een mooie tweede plaats, terwijl soldaat Willy Moreels vierde eindigde En te Baugé in de internationale koers voor lief hebbers met selekte deelnemers uit verschillende landen, behaalde Roger Coppens een mooie derde plaats. Onze beginnelingen waren aan de slag te Oetingen of te Steenhuize. Te Oetingen kwam André Rockegem als eerste onder het spandoek Maurice De Backer werd er 4e Willy Verlé 6e Luc De Sloovere 17e en Remi Van Vreckem 19e. Te Steen huize werden William Verbeke 3e Eddy De Calu- wé 6e André Van Roy 7e Jean Marie Ritser-

Denderklok | 1960 | | pagina 11