Gemeenteraadszitting van 8 april 1960 Klokke klanken 2 "DE DENDERKLOK Voor wat de TV zelf betreft, moesten die heren toch ook weten welk vlees ze uit die Waalse kuip gingen halen en moesten derhalve de nodige maatregelen hebben getroffen om dit incident te vermijden. Daarbij komt nog dat èn voor radio èn voor TV de indruk gewekt werd dat de fluiters ongelijk hadden en de Minister van Buitenlandse Zaken dat varkentje zo ook wel zou gewassen heb ben. Is het geoorloofd even te lachen een Waals minister zou een door hem benoemd Waals voor zitter een veeg uit de pan geven... Onnozel zijn wij, Vlamingen, wel maar zo onnozel... Om te eindigen nog dit al deze herrie zou kunnen vermeden worden indien, van bij de aan vang. twee voorzitters gekozen werden één voor elk landsgedeelte. Zoals altijd in dergelijke gevallen echter, zijn de Brusselse en Waalse matuvus ook op deze koek gevlogen om te trachten voor hun eigen zelf zo veel mogelijk nut te slaan uit de cen ten komende uit Vlaamse zakken. Het is tegen deze geestestoestand dat moet gereageerd worden, on middellijk en kordaat. De dag dat we in al de zo gezegde Nationale Werken van dit en dat een soort lederalisme zullen hebben, is de Vlaamse kwestie voor de helft opgelost. Intussen, mijne welgemeende simpatie met de vluchtelingen die hier een schone stuiver zullen oprapen. Ze mogen er wel bij varen, en dat is ge meend. Of ze een volgende maal, met een zelfde komitee, even goed zullen varen is een kwestie die ik liefst onbeantwoord zal laten. Met dank voor de opname. De zeeltrekker is weer kontent Pasen is immers zijn dag want dan komen de klokken weer uit Rome en strooien de eikens met milde hand. We wensen er U vele gekleurde, dikke en schone... En ook een zalige Pasen. Na maandenlange verpleging en dank de goede zorgen van dokters en zusterkens, zal ons aller vriend Jozef De Coster eindelijk vandaag naar huis mogen terugkeren. De simpatieke en moedige Jef wensen we een spoedig en volledig herstel, een vreugdevol en gezellig samenzijn met de trouwe vrienden, en een zalig Paasfeest. Taafken Stroebeleer, liberaal gemeenteraadslid te Aalst, kreeg over enkele dagen over de post een verdacht pakket toegezonden, en hij daar mede recht naar de politie. Bedachtzaam en voorzichtig werd het broze tuig door de be voegde handen ontzwachteld en een... peper koek kwam te voorschijn... Toen eerst zag men de datum 1 april... Voor de amateurs van echte sport is er weer een enige gelegenheid om goedkoop een schone match te zien Oud tegen Jong-Ninove zuilen mekaar in een faire voetbalmatch het Ninoofse meesterschap betwisten. Al de gekende vedet ten zullen er aan deelnemen. Deze topwedstrijd gaat door op 2e Paasdag 19 april op het Outer-terrein te 15 uur stipt. De impressario van Labieken Sorgeloos viel niet van zijn sus... maar wel van zijn brommer! De man was nochtans broodnuchter, wat niet belet dat zijn gezicht fel geschalodderd is. Niemand durft er echter mee lachen... Onze openbare schepen van werken viel van een trap in het Ministerie van Volksgezondheid met als gevolg een schoudei ontwrichting. In het Ministerie van Oorlog zouden we dat nog begrijpen... maar in Volksgezondheid 't Gebeurde nochtans 's morgens te 9.30 uur Over sport wordt in deze rubriek zelden of niet gesproken. Toch moeten we zeggen dat de beslissing van de Voetbalbond om met Kerstdag en Nieuwjaar te voetballen, iets inhoudt dat tegen de borst stuit. We hopen van harte dat er die dagen GEEN volk naar de matchen gaat kijken. Heeft de sport haar rechten, die van Ons Heer en het huishouden gaan toch nog altijd voor De zitting neemt een aanvang te 20 uur stipt. De heer Waltniel is afwezig. Mr Milo Vooraleer het verslag te lezen zullen we onmidellijk aanvangen met pun: 1, om de heer architect De Witte hier niet langer onnodig te weer houden. 1. Ontwerp voor het bouwen van een zwembad uiteenzetting do^r de Heer architect De Witte, ontwerper eventueel goedkeuring Mr Van Trimpont Ik verleen onmiddellijk het woord aan de heer architect die het plan voor de aanbouw van het zwembad zal toelichten. Mr De Witte Tot voor enkele tijd was het Ministerie van Volksgezondheid van oordeel dat het steeds beter was een open zwemkom te bouwen, gezien de rentabiliteit van een geslotene niet gun stig zou zijn. Thans is het Ministerie de mening toegedaan dat een gesloten zwembad meer aan de vereisten voldoet gezien ons vochtig en eerder koel klimaat. Ook veel beter voor het schoolbaden, daar onze jeugd in de warmste periode met verlof is. Het Ministerie wenst een klein overdekt bad 16,66 x 12 m., terwijl op het plan ook nog een open bad wordt voorzien 50 x 12 m. De afmetingen van het overdekt bad zijn natuur lijk niet geschikt voor sportmanifestaties, maar is vooral bedoeld om de volksgezondheid in de hand te werken, door de jeugd in de mogelijkheid te stellen om te leren zwemmen. Mr De Riemaecker Uw pian voorziet dus de bouw van een gesloten én een open bad. Mr De Witte Inderdaad, en dit met kabienen voor beide baden samen. Ook voor wat betreft het toezicht is het samenwerken mogelijk. Voor de beoefenaars van tennis en basket zijn er ook af zonderlijke kabienen voorzien, buiten het zwembad. Bij het open bad komt nog een instruetiebad dat het aanleren van zwemmen voor de kleintjes toelaat en een diepte heeft die ongevaarlijk is. Het diepe gedeelte zal maximum 3,50 m. zijn om een spring plank van 3 m. toe te laten. Mr Milo Beide baden zouden in de zomer open zijn9 Mr De Witte Ja. naar gelang de volkstoeloop. De diepte van het gesloten bad zal gaan van 1.20 tot 1.88 m. Met een beweegbare vloer kan ook daai voor de kleinsten gelegenheid tot baden worden geboden. Mr Gornelis Hoe wordt het gesloten bad ver warmd Mr De Witte Met warme lucht, terwijl ook de vloer wordt verwarmd. Het volledig gesloten bad zou 5 miljoen kosten. Degelijk, zonder luxe. doch met een perfecte aanblik Wij hebben hier geen marmer nodig, want gekleurd beton in blauw of een andere lichte kleur, past hier zeer goed. Mr Cornel is Als "t blauw is, zal het zeker goed zijn... Mr De Witte Proficiat Mr Cornelis Hoeveel kabienen zijn er voorzien in het gesloten bad Mr De Witte 90 afzonderlijke kabienen voor heren en 90 afzonderlijke kabienen voor dames. Dan is er ook nog een plaats voor gezamenlijke kleder- afgifte. Mr Cornelis Voor hoeveel personen? Mr De Witte Zeker voor 800 personen. Mr Cornelis Het vorige plan voorzag er 900. Mr De Witte Er zijn ook nog afgezonderde gezamenlijke kabienen voor de scholen. Mr Cornelis Hoe wordt het water gezuiverd? Mr De Witte Door een open filtersysteem. Mr Cornelis Zijn er stortbaden ook Mr De Witte Zeker, en ook waadgoten. Op verzoek van Mr De Riemaecker wijst de heer architect aan de hand van het plan het traject aan die een bezoeker van de gesloten zwemkom zal afleggen. Mr De Witte Er wordt eveneens een bar voorzien, met groot «terras, voor het niet-badend publiek. Dat publiek heeft geen rechtstreeks contact met het zwembad Ten slotte zal er ook nog een bergplaats zijn voor de tuinier en een klein bureel voor het dienstpersoneel. Mr Milo Mr De Witte wij danken U voor uw bereidwillige uiteenzetting. (Hierop verlaat Mr De Witte de zaal). Mr Milo Indien er geen vragen meer te stellen zijn. moet over dit ontwerp gestemd worden. Mr Cornelis Ik meen dat het wenselijk ware dit ontwerp eerst nog verder uit te diepen in de Commissies van Financiën en Openbare Werken. Mr De Riemaecker Voor wat aangaat de Fi nancies wil ik er op wijzen dat de vorige plannen die slechts enkel een open zwembad voorzagen steeds een raming kenden van boven de 10 miljoen. De raming voor deze beide baden bedraagt 8,8 mil joen, die we wel willen afronden op 10 miljoen. Wij hebben geen tijd te verliezen... de zaak moet snel gaan. want het plan moet nog door de handen van de Provinciale Technische Diensten en het Ministerie van Volksgezondheid. Het zou ons ver wonderen moesten er geen aanmerkingen gemaakt worden. En trouwens dit ontwerp verschilt nu toch ook zo veel niet met het voorgaande. Ik dring dan ook aan op de onmiddellijke goedkeuring. Mr Cornelis Het gaat hier niet om principiële kwesties of het zoeken van verdaging. Wij zijn akkoord dazt er een zwemkom moet komen. Mis schien ware het.toch beter dit ontwerp nog verder te onderzoeken, maar gezien het toch om een voor ontwerp gaat. wens ik dan toch dat het definitief plan in voormelde Commissies ernstig zou besproken worden. Mr Milo Akkoord. Het ontwerp wordt goedgekeurd met 12 stemmen. Verslag der Vorige Zitting De Sekretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. 2. Grondafstand op het kerkhof De Sekretaris Mevrouw Helena De Luyck, weduwe Leopold Schietecatte, vraagt een grondaf stand voor 2 personen, gedurende 50 jaar. Algemene goedkeuring. 3. COO Kasverslag 1e kwartaal. De Sekretaris geeft lezing van het kasverslag dat werd opgemaakt op 30 maart, en sluit met een batig saldo van 1.208.343 F Algemene goedkeuring. 4. COO Goedkeuring van het ontwerp van aanleg van de tuin der stedelijke kliniek. Mr Milo Het gaat hier over de grond gelegen tussen de Dender en de gebouwen van de kliniek. De hovenier maakte een ontwerp van tuin waarin rustbanken zullen geplaatst worden. Raming der werken 96.000 F (het ontwerp wordt rondgegeven) Algemene goedkeuring. 5. COO Goedkeuring van het reglement van in wendige orde. Mr Milo Dit reglement ontstond door een contact van het bestuur van de COO met de heren geneesheren. Zijn er aanmerkingen (De raadsleden hebben een eksemplaar in hun bezit) Mr Cornelis Wij kunnen geen aanmerkingen maken, daar we het zelf hielpen opstellen. Mr Van Vaerenbergh wenst een kleine toevoe ging te zien bij artikel 28. maar na een korte toe lichting blijkt dit overbodig te zijn. Mr Cornelis Er wordt een raadgevend komitee voorzien. Ik dring aan dat dit komitee alleen RAAD- gevend zou zijn, en niet besturend. Mr Milo Zeker, absoluut en uitsluitend raad gevend. Mr Meganck Dat het tarief voor de private kamers hoger ligt is volledig normaal. Ik heb me echter steeds verzet tegen een verhoging van het tarief der erelonen voor patiënten van private ka-

Denderklok | 1960 | | pagina 2