h 'QQrns b d uce Qtf VERKEERSPROBLEMEN IN ONZE STAD Onder de Antenne Vierendertigste Jaargang Zondag 1 mei 1960 WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Apoteek open op zondag I mei dhr. W. De Geest Burchtstraat Apoteek open op maandag 2 mei Mr J. Lievens Oudstrijdersplaats Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE TeDfoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 In ons blad van verleden week hebben wij onze lezers uitvoerig in kennis gesteld met de ver keerscontrole welke rondom de toegangswegen naai de stad zou uitgevoerd worden. Deze controle of telling der voertuigen welke doorheen het grond gebied van Ninove rijden is op dit ogenblik in volle gang en werd verdeeld over vier dagen. Alle auto mobilisten ontvangen een kaart bij het binnenrijden van de stad en moeten zelfde kaart afgeven bij het verlaten. Aldus zal aan de openbare instanties dui delijk worden of er al dan niet nieuwe verbindings wegen nuttig of nodig zijn om te verhelpen aan een gebrek. Wij menen te weten dat cns Stadsbestuur meer bepaaldelijk een verbinding tussen de steen weg op Brussel, rondom de tramdepot van Meer- beke, en de Steenweg op Aalst, aan de «Doorn», op het oog heeft. In verband met de in het vooruitzicht gestelde urbanisatie-problemen tussen de Dender en de de Steenweg op Aalst, kan deze verbinding moge lijks van zeer groot nut zijn, alhoewel dit nog niet voor iedereen duidelijk blijkt. Wij weten niet op weLk punt de ontwerpen op dit ogenblik staan in verband met de stedebouwkundige ordening van dit Doornkwartier, maar dat het in geval van ver wezenlijking, zeer nuttig zal zijn de kring der ring- lanen rondom de stad meer open te spreiden, en nutteloos rondrijden zowel voor vreemdelingen verkeer als voor de toekmstige bewoners van dit nieuw kwartier in het oog te houden, zal ieder een, die begaan is met de uitbreiding onzer stad, zeker inzien. Een zware handicap voor de stad is wel de marktdag, iedere dinsdag. Van de twee bruggen over de Dender is er één onbruikbaar op die dag, en is het ook praktisch zo goed als onmogelijk, voor het verkeer uit de richting Edingen en Brussel, om het centrum aan te doen en dan verder door te rij den. Parkeergelegenheid is er om zeggens niet te vinden in de belendende straten rondom de markt, zodat er dan ook meestal van afgezien wordt. Van dit standpunt uit is het meer dan noodzakelijk nieu we toegangswegen te scheppen naar het centrum en zal de reeds besproken aanleg van de terreinen tussen Burchtstraat, Beverstraat en de Elisabeth- Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG B8 laan zeker dit probleem helpen oplossen. Zonder te gewagen van een verdubbeling van het centrum, waar handelaars en neringdoeners hun gading zul len vinden, en zeer goed gelegen bouwterreinen zullen vrij komen, zal ook de parkeergelegenheid hierdoor vergroten dicht bij de markt. W ij hopen dat bij de studie en de stedebouwkundige aanleg van dit kwartier rekening zal gehouden worden met ruime, gemakkelijk te bereiken en te verlaten parkeerplaatsen. Wordt er ook niet in grote steden van ons land gezocht en gevonden om de auto mobilisten van het omliggende gelegenheid te geven het centrum zo dicht mogelijk te benaderen. Dit is van het grootste belang, wil onze stad haar rol blijven spelen van aanlokkings-eentrum voor de omliggende gemeenten, ten oate van onze handel. Er is reeds veel gesproken geweest over het vrijmaken van de Koepoert, een onzer monumenten, en tevens een onzer meest in de weg staande ver- keersbelemmeringen. Voor zo ver het. ons bekend is heeft ons College van Burgemeester en Schepenen ook hier reeds de koe bij de horens gevat en zijn er vooruitzichten om de poort vrij te maken en haar als rond punt op te vatten voor re verbindin gen van de achterkant der Graanmarkt. Koepoort- straat. Nederwijk, Dreef en Pamelstraat. Wij hopen dat met al de plannen die thans ter studie zijn, deze belangrijke verwezenlijking als ontlasting der stadskom en toepassen der enkele richting in het centrum, niet naar de vergeethoer zal verhuisd worden. Het is niet de eerste maai dat er in de ko lommen van «De Denderklok» hierop aangedrongen wordt en wij zijn van mening dat het niettegen staande de grote onkosten van onteigening en aan leg der omliggende percelen een levensnoodzake lijkheid is voor het centrum der stad. Sommigen maken er ons Stadsbestuur een verwijt van dat het te veel hooi op zijn vork neemt. W ij zijn van een ander gedacht, omdat we overtuigd zijn dat geen kosten te hoog kunnen zijn wanneer het er om gaat de toekomst van Ninove te verzekeren, en haar uitbreiding als stad in de hand te werken. Er werd nog nooit aan een Bestuur een blaam gegeven omdat het te ver vooruit zag en maatregelen trof op lange termijn. In onze eeuw van snelheid en rationalisatie moet een Stadsbestuur voorop gaan en nieuwe mo gelijkheden van uitbreiding scheppen met aanpas singen en verbeteringen van gekende moeilijkheden, op alle gebied. Het verkeersprobleem staat aan de orde van de dag en moet ten spoedigste opgelost worden. Wij kunnen slechts hulde brengen aan de vruchtbare werking op stedebouwkundig gebied van onze huidige bestuurders. WTat er ook moge gebeuren, er zal nooit kun nen gezegd worden dat ze niets gedaan hebben om de stad en de stad dat zijn de inwoners vooruit te helpen en op peil te houden ten overstaan van andere steden. Moest het anders zijn. en het bestuur blijkt geeft van kortzichtigheid en bekrompenheid met verborgen politieke kleingeestigheid zoals het weleer was ten tijde van de blauwe alleenheer schappij dan ware er niets veranderd 1 Verleden zondag, op Beloken Pasen, heeft de Televisie ons nog eens de onmenselijke wreedheid van de Duitse concentratiekampen laten zien. Wij hebben dat allemaal reeds gezien en kunnen het niet vergeten. De apostelen van de haat zijn er niet gerust in. Het vlammetje moet op tijd aangewakkerd worden gelijk «la flamme du souve nir» moet aangewakkerd worden aan het graf van de onbekende soldaat. Zij denken er niet eens aan dat die beelden uit de concentratiekampen de illus tratie zijn van alle haat niet van de Duitse alleen maar van alle haat, gelijk de Godslamp en de kerk de illustratie is van de zichzelf verterende en offerende Liefde. Wrij leven zogezegd in een kristelijke bescha ving, maar de wet van de wildernis la loi de la jungle» regeert de wereld. De groten eten de kleinen op... Het is de wet van de dierenwereld en het mensdom ontsnapt er ook niet aan. Volgens de mannen van de vrije moraal zijn we toch maar de grote broeders van onze kleinere broeders de die ren. En de mensen eten hun kleinere broeders de eieren op... en ze eten ook de ene de andere op. Officieel zijn er maar menseneters onder de achter lijke volkeren. Ik misschreef mij bijna... er stond bijna natuurvolkeren, uit gewone tegenstelling met cultura volkeren. De mensen, zonder verschil van ras en taal en kleur zijn allemaal menseneters. Het verschil ligt in de manier. De ene eet zijn vlees goed gebra den. een andere eet het liever «saignant». Een Ame rikaanse beefstuck wordt rauw gegeten gemalen vlees, wel gekruid met Engelse saus er mogen zelfs ajuintjes en pikkels bij... Een mens wordt juist opgegeten gelijk een koe. De wet van de «jungle» zeggen ze de groten eten de kleinen op. Maar dit is maar de helft van de wet. Een medal ie heeft twee kanten en een wet ook en de wet van de jungle ook. De tweede kant van de wet is de kleinen eten de groten op. Als een leeuw jarenlang lillend vlees heeft gegeten, komt zijn tijd van gaan. Hij verongelukt of sterft van ziekte en ouderdom. Dan komen duizenden en miljoenen kleinen uit de wil dernis en ze eten de koning van de wildernis op. Zijn gebeente ligt in zon en regen te bleken neven het gebeente van herten en reebokken die hij heeft opgepeuzeld. En bij de mensen gaat het ook zo... Denk aan Robespierre aan Himler aan Beria... en aan zoveel duizende anderen die een zaam en verlaten, zonder spektakel, ten onder ge gaan zijn. Wie het zwaard trekt, zal door het zwaard vergaan, is een gezegde van Kristus. De wet der liefde, die zou moeten zijn de wet der kristene beschaving, is niet gelijk de meda- üe met «kop en letter». Ze is helemaal schoon. Haar schoonheid is niet modern. De schone madona's uit (Lees verder op blz. 3) ns^n y, Jo\Ks9 ez-'in ehb/

Denderklok | 1960 | | pagina 1