Kij kkast-Kr abb els Tel. 327.27 DE DENDERKLOK ONDER DE ANTENNE EEN RIJKE KEUS VAN NUTTIGE GESCHENKEN COMMUNIEBEELDJES - MISSAALS - PATERNOSTERS, VULPENNEN PARKER en LUXOR, VINDT U IN HET KOEPOORTSTRAAT 10 - NINOVE Voor Communiefeesten en Huwelijken HET GANSE GAMMA van MENU's en TROUW BRIEVEN. - Zeer verzorgd werk Dhr De Riemaecker We zouden misschien besluiten kunnen trekken. Dhr Burgemeester - We danken U van harte, Professor, wij hebben hier iets bijgeleerd. We hopen dat we in de toekomst op U zullen kunnen rekenen Dhr Mortelmans lk dank U voor uw milde aandacht en hoop U te kunnen helpen bij de ekspan- sie van Ninove. Hierop neemt de Heer Mortelmans afscheid van de Raad en verlaat de zaal. Dhr Burgemeester Eerst zal nu het verslag van de vorige zitting woren voorgelezen alvorens tot het volgende punt van de dagorde over te gaan. Dhr Sekretarls geeft lezing van het verslag. Er volgen hierop geen aanmerkingen. Dhr Waltniel De heer Cornelis, mijn kolle- ga, laat zich verontschuldigen en zal later aankomen 1. Goedkeuring van het plan voor verbouwing van het arsenaal der brandweer Desiré de Bodtkaai Dhr Burgemeester Dit punt werd grondig besproken in de kommissies. Is er iemand die hier over nog inlichtingen wenst Dhr Waltniel Wat gaat er gebeuren met de oude gebouwen op de Markt Dhr Burgemeester De brandweer zal sa mengebracht worden in één goed arsenaal. Dhr Waltniel Ik vind een bezwaar in het feit dat de brandweer zal gevestigd zijn aan één zijde van de Dender. Dhr Burgemeester Slechts in geval van oorlog stelt zich dat probleem, er zijn immers drie bruggen. Dhr Waltniel Het is een kwestie van vlug te zijn. Het ware beter een arsenaal te hebben aan beide zijden van de Dender. Dhr De Muyter De grote hindernis voor de brandweer zijn de markt- en kermisdagen daarom is de verplaatsing noodzakelijk Dhr Waltniel Er is geen bezwaar tegen de overbrenging, want kermis- en marktdagen zijn inderdaad een ernstig argument. Dhr Van Trimpont Het blijft toch gelijk waar het arsenaal gevestigd is. De beste oplossing is toch één goed georgniseerd en uitgerust arsenaal. Dhr De Muyter Ook m Aalst en Geraards- bergen is de Dender een grote hindernis voor de brandweer. Doch ook daar bestaat maar 1 arsenaal. Dhr Van Trimpont Er zijn trouwens op korte afstand drie bruggen. Dhr Waltniel Hoeveel bedragen de geza menlijke kosten Dhr Burgemeester 440.240 F zonder de verwarming de subsidies bedragen 65 Dhr Waltniel En de verwarming Dhr Burgemeester De installatie voor ver warming met warme lucht 100.000 a 120.000 F We zullen het bundel opsturen voor het bekomen van de subsidies, waarop we een kans maken. Dhr Waltniel Onze groep zal zich onthou den. daar de uitgaven te belangrijk zijn. Stemming 8 ja tegen 4 onthoudingen. De Raad zetelt verder in geheime zitting. de oude schitterende tijd van het kristendom, vallen niet meer in de smaak. De mensen zien liever een gezicht dat op geen gezicht meer trekt of iets waar ge moet naar raden. De kristelijke smaak van het schone is om zeggens verdwenen. De mensen zoeken nieuwigheid en sensatiewerk zij hebben een valse smaak en doen zelfs monsterachtige dingen ;n de mening dat het schoon en geniaal is. En de apostelen van de haat menen dat het wel is als ze de gevolgen van de haat ten toon stellen... -0:0- Weet U wel' Lezer, wat U mist door niet te kij ken naai het «Godsdienstig haifuur» van elke za terdagavond? Wees er van overtuigd dat dit pro gramma gerust de vergelijking doorstaat met eender welk wat betreft de interesse, die het opwekt. Zo hebben we vorige zaterdag weer zeer geboeid ge keken en geluisterd naar Alex van Royen, die als kristelijke leek de professoren Bertrangs en Bekaert en niemand minder aan de wereldberoemde sekreta- ris van de Leuvense Alma Mater prof. Van der Essen vragen stelde in verband met Christus verrijzenis. Bovendien werd ook, zoals trouwens telkens bij de uitzendingen der laatste weken geschiedt, een frag ment vertoont uit de onvolprezen Rozenkransfilm van Pater Peyton. Nu- Lezer, zeg het met ons welk programma verenigt voor één halfuurtje zo veel beroemde namen Zeer behieuwd waren we om te zien en te horen hoe onze TV Claudel's «Boodschap aan Maria» zou verwerken. Het viel mee. al was het nu precies niet zé bijzonder. Want niet alle spelers akteerden met alle cvergave. Naar ons oordeel was hiervan Jacques Hury (Coorens) wel het beste bewijs. Absoluut lauw en mat was hij bv. in het tafereel waarin hij spreekt met de melaatse Violaine. die door de Craon was binnengebracht. Violaine (de Weerdt) en Mara (van de Poel) waren goed. evenals de vader Anne Ver- cors (Theo op de Beeck) al kon deze laatste in zijn taal met altijd het Limburgs kleurtje verbergen. De beste was Pierre de Craon (Alex van Royen) doch bepaald stuntelig akueerden de werklieden in het bos. Net derde-rangsamateuis Voor enkele jaren werd de «Boodschap» door de klankradio opgevoerd als luisterspel, met Diane de Ghouy, Jos Opdebeeck en Herman Niels. De verge lijking van dit luisterspel met de TV-voorstelling valt beslist uit in het voordeel van de radio. Toen heeft het stuk ons werkelijk aangegrepen, nu niet. «Kabaret in duet» met Marius Mc Phail en Anton Peters was aanvankelijk zeer flauw, echt doodge woon. om net met Peters' woorden te zeggen. Naar het einde toe kwam er wat schot in, hoofdzakelijk bij Peters, die bv. als bier- en moppentappende professor enorm was. Mc Phail viel tegen. Hij is er zich zelf wellicht zeer goed van bewust, want hij zoekt toch meermaals zijn heil in gezouten en deson danks en juist hierdoor weinig geapprecieerde grapjes. Op een gegeven ogenblik bootste Peters met een ïeeks rare snuiten Rene Bertal na. Juist dan vond de technische dienst middel om weer de klank laten uit te vallen. Dit was misschien wel het meest gran dioze (en groteske) moment van de uitzending, al zal de TV zelf het wel niet zo hebben bedoeld... Weer eens Anton Peters ditmaal zondagavond in het Engelse «Moordverhaal». Doch hij was niet alléén zeer goed op gelijke hoogte met hem stonden Nand Buyl (natuurlijk), zeker Jef Ceulemans (als de romanschrijver) en ja, ook Yvonne Lex. Het hele verhaal was niet zo bijster snugger gevonden, doch we hebben er ons toch goed bij geamuzeerd. Men is er voor of men is er gloeiend tegen «Patati. Patata». Wij zijn er voor En bekennen het graag dat we met de kapriolen van het meest dwaze kwartet ter wereld Jef Burm, Charel Janssens en de twee Woodpeckers al meer dan eens hartelijk hebben gelachen. Ook Yvonne Lex doet haar best in een kleinere rol, doch vorige dinsdag had ze in deze rol weer eens niet veel om het lijf Ten derde male Anton Peters- als de marollien Pitje Snot in Myriam Zoete's «Commissaris Cour- tois», een eigenaardig mengsel van toneel, doku- mentaire en ook wat «La caméi^a explore le temps». Courtois was nl. politiecommissaris, oplichter en moordenaar, die omtrent de eeuwwisseling de Marol- len jarenlang op stelten zetten. P. Cammermans was een geloofwaardig commissaris, al kende hij (weer eens niet zo heel goed zijn rol. Uit de overige bezetting sprongen naar voren, zoals gezegd Anton Peters (als dronken marollien was hij werkelijk reuze) en ook Cyriel van Gent als de rechter en niet in het minst Jan Gorissen- de schaapachtige, als het ware zelf papier en pen geworden griffier. Een kerel die wat kan, die Gorissen. De kleine pluim van de week gaat naar het filmpje (zondagavond) van Agnes Varda «du Cöté de la Cóte». een zeer poëtisch ding, filmisch een model, en bovendien onderstreept door een briljante kommentaar, gezegd op een nerveuze- doch razend geestige wijze. En met een grote pluim bedenken we de NTS om haar filmpje «Bonen of Boulogne» dat we even eens zondagavond te zien kregen. Het is een onder zoek naar de toestand van het Nederlands in Frans- Vlaanderen. Eigenaardig toeval reeds vroeger op de dag hadden we over de TV iemand gehoord uit dit Frans-Vlaanderen Pierre Everaert. de winnaar van ParijsBrussel, uit Coudekercque, die, door de re porter geïnterviewd, antwoordde in het Nederlands Het was onder meer de moeite waard om die dokter te beluisteren Officieel is hier alles Frans, doch tijdens een bombardement hoorde ik alleen nog Vlaams spreken, want op zo'n ogenblikken spreekt de mens de taal- die hem werkelijk diepst m het gemoed ligt Of ook nog Ik groeide Frans op- doch ik wil ook de taal spreken van mijn volk Niet dikwijls verlangen we naar de heruitzen ding van een programma, doch deze keer doen we dat beslist, want wie «Bonen of Boulogne» zag, zal met genoegen een tweede keer kijken- en wie het niet zag heeft absoluut iets «gemankeerd». Ook gehoord. Lezer, dat de NTS-kommentator op een gegeven ogenblik zei Weet Frankrijk hoe laat het is Wat zou hij daarmee nu hebben bedoeld HUIS LUY8TERMAN

Denderklok | 1960 | | pagina 3