Vlaanderen's Hoogdag Kiokke- klanken Ronde van Frankrijk School voor Kinderverzorgsters DE DENDERKLOK ONDER DE ANTENNE E K S A M E N WIJ VIEREN op maandag 11 juli in zaal "NOVA,, TE NINOVE /VET RE NA AT VEREMANS RENAAT VERBRUGGEN Spreker - Zang - Dans EVERGEM (bij Gent) geloven dat ieder lid van beide Kamers zich wer kelijk in staat acht minister Te worden. Wij kunnen ons niet vrijmaken van de indruk dat ïedei verkozene aan zijn stam enorme beloften heelt gedaan en waarschijnlijk niet bijster fier zal mogen zijn wanneer, na de onafhankelijkheidsfees ten, de ontnuchtering zal optreden. De tweehonderdvijftig universitair gediplo meerden die Kongo volgens Kasa Vubu bezit, zullen wel heel vlug een deel van de taart toegewezen krijgen, zodat men voor het ekonomische produktie- werk verplicht zal zijn beroep te blijven doen op Belgische en buitenlandse ingenieurs en technici. DE VERWACHTINGEN Velen onzer landgenoten hebben tot voor en kele dagen gevreesd dat de onafhankelijkheids.ees ten het startsignaal zouden betekenen van een groot scheepse actie tegen de aldaai aanwezige blanken Men heeft zelfs een zekere vlucht kunnen vaststel len van blanke kolonialen die er v o. gezorgd heb ben op 30 iuni hun verlof m net moederland door te brengen. Aangezien ondertussen de samenstelling van de regering, de aanstelling en de eeaatiegging van net staatshoofd zonder al te veel herrie is verlopen, is de barometer voelbaar gestegen. Dat sommige blanken op 30 juni best van de enkele feestdagen gebruik maken om eventjes onder te duiken, moet ons niet ai te zeer verontrusten: denken wij maar aan de bevrijdingsdagen 1944 in een beschaafd land dat België heet. Maar eenmaal hun roes uitgeslapen denken wij toch dat wij met een zeker optimisme de verde re evolutie van de gebeur'.enisen kunnen afwachten. In het interview dat Lumumba werd afgeno men aoor twee eminente reporters van het Duitse weekblad Der Spiegel heeft hij alleszins bewe zen een andere Jef te zijn aan zekere onopgevoede bruiaap van onze Belgische Kamer van Volks ver- t egen woordigers. Dit interview is waard bewaard te worden, om binnen afzienbare tijd na te gaan of de nieuwe leiders in staat zullen zijn de theorie die ze zich heoocn oo. opgesneld.m tast/bare werkelijkheid zullen kunnen omzetten. Dat de negers ei wel mogen bii varen. gratis gekleed zijn aoor indépendance en een villa gekregen hebben op zijn blankes. in Leo, zal er geen rust zijn Eer het zo ver is zullen wij op zijn Kon golees lopen en zij volgens de mode van Parijs. V ij zijn brave mensen en wij zijn akkoord met ons legering die in een opwelling van edelmoedigheid zoveel gedaan heeft voor de negers dat de rest van de wereld er verstomd van verbazing staat op te kijken. En wij zullen geduldig wachten op eenzelfde edelmoedig gebaar en zingen van houdt er de moed maar in en wie zal dat betalen En dat is de schone kant. gelijk de berichtge ving ons voorschotelt. Wie zijn werk ter harte neemt en ze.f inlichtingen zoe.tt. weet door getuige nis an terug.-ierenden ui: Kongo dat daar de grote rees de piaK zwaait en dat blanken niet alleen blank zijn door huidskleur, maar ook wit zien van schrik. En geve G xi dat ailes op zijn beste verloopt. H HARTINSTSTUUT HEVERLEE Mejufler LL To ART DE KEERSMAEKER slaag de. met onderscheiding, in het le Jaar Regentaat Lichamelijke Opvoeding. De Denaerklok wenst haar stadsgenote en achtbare ouders, bij deze gelegenheid, van harte proficiat. De Reriaktie verzoekt vriendelijk de ouders of belanghebbenden ons zo gauw mogelijk de namen der gesiaagden in eksamens (universitaire en hogere studiën) bekend te maken Niettegenstaande onze beste pogingen gebeurt het dat sommige namen ons nog ontsnappen We verontschuldigen ons hiervoor dan ook vooraf. Onze :«proep om de Kassei op de Burehtdam te verbeteren werd al dadelijk beantwoord. Er werd dik gele zavel gestrooid... De remedie blijk: slechter dan de kwaak want werden de automobilisten vroeger dooi een geschokt, nu staan de inwoners van den Bei dam de ganse dag met de borstel klaar om het gele gevaar weg te vagen... Heren van het stadsbestuur, waarom zoveel staf opjagen en de eenvoudige remedie niet toegepast geen zand er over maar bitume. In onze ex-Kon go gaat alles opperbest. De vertegenwoordigers des volks stemden voor hun eigen zeil een prachtig huis. elk zijn auto en een dikke pree. De eis om een koperen mooi dis hoofdgai nituur werd afgewezen. Die man nen zijn konsekwent en passen de regels der democratie direct en goed toe. oor ons moeten die zwarte jongens dat niet laten, maar we vrezen dat onze bloedeigen deputees met hun 300.000 ballekens niet mee: riontent zuilen zijn en het voorbeeld van de achterlijke negers zuilen volgen. Wedden voor een pint dat het zo laat wordt Zoals net trouwens zz. gaan met de ministe riële pree, want daar hebben de negers noc anders in gekapt 800.000 ballekens per jaajz pius auto, plus huis. plus... ja alleman weet wat. Onze ministers moeten dus niet vrezen hun pi ee ook te heraanpassen Naar omhoog, natuurlijk... want een preeënpasser werkt niet naar omlaag. De gemeenteraad dei Stad Aalst gaf zijn goed keuring aan een sportstadion, groot 6 Ha, aan te leggen in de Osgroeken. Den Eendracht heeft chance... Den Efcë zou met veel min tevreden zijn. er liepen de feesten van Sint Aloysius in het Kollege, zoals altijd zeer goed. dan was er ditmaal toch een slachtoffer. Iemand werd ziek van een slecht liesken en moest... zijn klein geld gaan wisselen... Al!e> beperkte zien tot... stoffe.ijrie schade. Brussel, zondag n >en. Omdat het niet de moeite was voor dit half ritteken van Rjsel naar Brussel met twee brommers te vertrekken, hebben Fil en Beires stroken 'ge trokken en natuurlijk Beires zit er mee. Ter wijl Fil thuis mocht blijven, moest Beires naar Lille en France om er contact te nemen met de jongens, ie we gedurende een lange maand, par monts et par vaux. te helpen en te steunen hebben. Die aan komst te Rijsel was anders nagal goed. Goduet stond ons op te w ichten op de Place de la République en tradeerde direct op een fles pinard. Wantrouwig ais we zijn. vonden we dat verdacht, maai- het viel mee. Goddet vroeg alleen of die blijde verwachting van veile Jen jaar goed afgelopen was... en was kontent dat 't een jongen was. Peut-être un prochain vain- queur ciu Tour, zei hij. Want hij hoopt te sterven zonder dat er nog één Belg zijn- tour zal winnen. Enfin, we hebben dan kennis gemaakt met al onze koereurs die zo geen beetje blij waren onze simpa- tieke kop weer te zien. Een dingen is hier nu ham- bettant. dat zijn die twee soorten franken die hier in omloop zijn. Ge bestelt een cervela van 1000 F ra ge betaalt er maar 10, of omgekeerd. We zullen daar moeten aan wennen. Over dat half ritteken i- al niet veel te zeggen want 't was maar een koers- ken van keskt schiet, kwestie van een beetje in for me te komen. Den Heysel zat kroppedevol als Sche- pens er als eerste de meet overbolde. Onderweg anders geen ongelukken gezien dan dat van Jean Brankart, d:e weer eens de slimmen wou uithangen en om niet te doen gelijk een ander ACHTER de toeschouwers ging lijden met als gevolg dat hij zich misreed. Al goesting om naar huis te gaan, Jeanken Is de muscle wallon al moe Beires. Den Heusel. zondagavond. Die truter van een Beires heeft het weer eens gemakkelijk een promenadeken van 110 km op een komfortabeie brommer, goed eten en drinken en om 1 uur gedaan... Alle geluk is voor hem. zoals altijd daüleurs. Aangezien een rit tegen het uurwerk weinig werk meebrengt, hebben we aan onze ouderling op de redactie het voorstel gedaan met ons het par cours eens rond te rijden, kwestie van hem een beetje wielerverstand bij te brengen. De man heeft dat aanvaard, getten aangetrokken, zijn bolhoed opgezet, zijn paraplu meegepakt en is achter op de oiomme:- gekropen. Tienmaal onderweg heeft hij -.ezegd stopt, k heb dorst... we gaan iets pakken. Daarvan kwam niets in huis want dorst had hij niet. wel grote schrik en liefst zou hij te voet naar ,iu,s Kekomen zijn. Teen we hem bij den arrivee 'v 1 °egen naar zijn indrukken was zijn antwoord Alswanneer deze koers zou gereden worden du ars door de kouter en over beken en grachten, zou dat veel plezieriger zijn. Verder moeten ze me. mij niet komen lachen, zulle, want van die fameuze - -crlogie tegen dewelke ze moeten rijden heb ik onderweg niets gezien... Eon jpCiOos geval van wieierdekadentie... Ge hebben jun ook niet geantwoord en zijn slapen getogen ten einde onze krachten te sparen voor de rit van morgen naar Duinkerken. Fil. Duinkerken, maandag avond Z'ezo, goed in Duinkerken aangekomen zodat ue nu voorgoed en tot op het einde in la douce ïanc-e zitten. Den Beires zal kontent zijn, want dte pakt neven een fine of een glas wijn. Voor ons. - u. :s net wat anders. De demikens zijn hier duur en niet ai te goed Enfin, ge moet voor de sport ook he: een en ander over hebben. Prettig weer hebben MEISJES van 15-16 uit het gewest I'move. die een degelijke kristelijke opvoeding verlangen veel van kinderen houden en later een GOEDE betrekking wensen, studeren aan de HGF TER LINDEN OF. ICIEEL DIPLOMA De eerste school der Vlaanderen. MODERNE INRICHTING GEZONDE LIGGING LEERLINGEN UIT ALLE GEWESTEN TEL 69 518265 H

Denderklok | 1960 | | pagina 2