i Zt'w Gemeenteraadszitting van 18 juli 1960 de Antenne Betaald Verloi Zondag 24 juli 1960 Naar aanleiding van het jaar lijks BETAALD VERLOF, sal ons blad NIET VERSCHIJNEN op ZONDAG 31 JULI, en ZONDAG 7 OOGST 1960 WACHTDIENST APOTEKERS Apoteek open op 24 en 25 juli dhr. W. De Geest Burchtstraat Apoteek open op 31 juli Mr J. Lievens Oudstri jderspiaats Apoteek open op 7 oogst Mr A. De Ruyver Beverstraat Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Dhr Burgemeester verklaart de zitting voor ge opend. De heren Cornelis en De Muyter zijn afwezig 1. Aanstelling raadslid in vervanging van de Heer G. Van Vaerenbergih, overleden Dhr Van Rossom legt de eed af en wordt door dhr Burgemeester als lid van de gemeenteraad ver welkomd. Dhr Burgemeester verontschuldigd de afwezigheid van dhr De Muyter. Dhr Sekretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr Burgemeester Als voorzitter van deze Gemeenteraad is het mijn plicht aan te sluiten hij de simpatiebetuigingen voor onze landgenoten in Kongo Ik hoop dat U daar allen volledig akkoord zult mee gaan (algemene instemming) Dhr Coppens Heer Burgemeester, verleden jaar werd algemeen goedgekeurd dat het kerkhof 's nachts gesloten zou worden. Intussen zijn er reeds verschillende klachten gekomen ever diefstallen op het kerkhof. Hieruit kan ik besluiten dat de Heer Schepen het kerkhof niet heeft doen sluiten. Ik vraag dus stemming betreffende het sluiten van het kerkhof. Dhr Burgemeester Dit werd reeds vorig jaar gestemd. Dhr Waltnie! Er bestaat dus wel degelijk een reglementering, maar ze wordt niet toegepast. Dhr Burgemeester (tot dhr Van Tnmpont) Wordt die reglementering toegepast Dhr Van Trimpont Jawel Dhr Coppens Er wordt beloofd, maar er wordt geen rekening gehouden met het beloofde. Dhr Van Trimpont Ik heb nochtans opdracht tot sluiten gegeven. Dhr De Riemaecker Het is een feit dat het kerkhof niet gesloten wordt. Dit is echter de taak van de grafmaker. Bloemen stelen op een kerkhof is een erge zaak het is grafschending. U hebt ge lijk dat U dit alles wilt laten ophelderen. Dhr Burgemeester Een ding zou ik U echter willen vragen wacht niet tot de volgende gemeen teraadszitting om een dergelijk feit voor te leggen. Alles zou veel vlugger in orde komen indien U de verantwoordelijke Schepene verwittigt, zodat deze de nodige maatregelen kan treffen. Dhr Waltniel Het is niet onze taak ons te rich ten tot de Schepene. Wij willen onze eisen in de ge meenteraadszitting formuleren. Dhr Burgemeester U hebt nochtans een rol te spelen in het bestuur van de stad. Dhr Waltniel De oppositie moet haar eisen stellen in de gemeenteraadszitting. Dhr Burgemeester In gevallen als dit en vele andere moet er onmiddellijk gehandeld worden, zo dat men een volgende gemeenteraadzitting niet kan of mag afwachten. Dhr Van Trimpont Als er zich een feit voor doet dat erge gevolgen kan hebben, moet U zelfs de politie verwittigen of ten minste mijzelf op de hoogte brengen. Dhr De Riemaecker In elk geval is de op dracht gegeven, maar ze werd niet uitgevoerd. 2. Kasverslag stad 2e kwartaal. Dhr De Riemaecker op 26 juni 1960 Ontvangsten 15.125.279.84 F Uitgaven 13.129.138,84 F Batig Saldo 1.996.341 F Er wordt nog verder uitgeweid over de stand der rekeningen. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 3. Grondafstanden op het kerkhof. Aanvraag door Mw D'Herde Caroline voor een koncessie van 50 jaar voor 2 personen. Aanvraag door Dhr A. Micholt voor een kon cessie van 99 jaar voor 2 personen. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 4. Wijzigingen aan de stadsbegroting, buitengewo ne dienst. Dhr De Riemaecker Het gaat hier om het sportcentrum, 2e faze, die omvat kinderspelen en de school aan de Parklaan. Voor het sportcentrum was een krediet van 3.280.000 F voorzien. De uitgaven bedragen echter 3.888.0-QO F Er is dus 608.000 F aanvullend krediet nodig. Als staatstcelage was voorzien 1.578.812 F Het werkelijk bedrag beloopt 1.710.380 1 Een aanvullend krediet van 132.000 F is nodig. Dhr De Riemaeycker verstred verdere uitleg omtrent deze uitgaven. Voor de tewerkstelling van werklozen, met een subsidie van 80' was er in de begroting een bedrag voorzien van 1 183.215 F In werkelijkheid beloopt dit 1.234.352 F Aanvullend krediet 52.000 F 80' in de begroting voorzien 722.515 F De werkelijke uitgave beloopt 720.088 F Dus moet dit krediet verminderd worden met 2000 f Ontvangsten stadsaandeel 360.000 F Beloopt in werkelijkheid 514.164 F Het aanvullend krediet zou dan 155.000 F moe ten bedragen. SPORTCENTRUM Kinderspelen Voorzien in de begroting Werkelijk bedrag plus erelonen Aanvullend krediet Ontvangsten rijksaandeel In werkelijkeid Aanvullend krediet Stadsaandeel In werkelijkheid Aanvullend krediet (Lees verder op blz. 2) 1.300.000 1.774.230 475.000 780.000 1.048.409 269.000 520.000 725.000 F F F F F F F F Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De toestand in de wereld blijft altijd even zonneklaar en ge kunt er U blind in kijken. Laten wij wachten gelijk de duivenmelkers Om de tijd dood te doen en ons niet te mis- pakken aan algemene beschouwingen, even wat ta bak snijden. Te veel namen van mensen die berucht wer den in de koningskwestie, en tijdelijk van het to neel verdwenen, komen weer op de voorgrond in de Kongokwestie. Toeval Of berekening Hoe zwaar zij wegen weten wij niet. Zeker is het dat ze taai zijn om verslijten. Heer K, Russisch premier, is niet te spreken over de houding der Belgen in Kongo. Ik geloof dat hij graag had gezien dat zij deden gelijk hij gedaan heeft in Hongarije, Polen en Oost-Duitsland. Hij is te keer gegaan gelijk de duivel in een wijwater vat. Het valt hem mee dat hij niet moet te biechten gaan hij zou 't schuifken krijgen. Senator Rolin, een man met grote naam en zw aar gewicht in zijn partij, heeft zich voor een paar weken laten ontvallen dat de negers, die met hem aangezeten hebben aan de rechthoekige ronde tafel, over het algemeen meer ontwikkeld waren als onze doorsnee volksvertegenwoordigers. Senator Rolin is een groot man en wordt niet tegengespro ken. Maar ik geloof dat hij maar alleen zijn partij genoten kent. Premier Loemoemba ziet er biezonder schrander uit. Indien het waar is dat hij met voor bedachten rade de boei op stelten heeft gezet, is hij een meester geweest in het veinzen en heeft hij er onze blanke politici flink door gedaan. Het schijnt dat hij de vertrouwensman was van de liberalen in het algemeen, en van Auguste Buisseret in het biezonder. Auguste zit braafjes thuis in zijn burge meesterszetel en bewondert van ver de uitslag van (Lees verder op blz. 3) 206.000 FF r's>e„~ "?Jo»5ï y!aam s d we ehb/ Onder

Denderklok | 1960 | | pagina 1