d IV e zin 0\KsQe W a De C.V.P. hield haar Jaarvergadering de Antenne Nieuwe Wet TWEE JAAR COALITIE C.V.P. - B.S.P. VOOR DE Drank- en Dansgelegenheden Vierendertigste Jaargang Zondag 18 september 1960 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De CVP-afdeling Ninove hieid op donderdag 8 september haar jaarvergadering waarbij tevens de helft van haar bestuur werd herkozen. Kon de opkomst voor deze algemene vergade ring heel wat betei genoemd worden, de inhoud ervan was des te degelijker, zodat nogmaals kan gezegd dat de afwezigen ongelijk hadden het zeer bieedvoerig en volledig verslag, voorgedragen door onze fractieleider de heer De Riemaecker. over de stadsaangelegenheden, niet te hebben gehoord. Wij willen daarom niet nalaten onze lezers en de CVP-Jeden een beeld voor te hangen van deze schitterende uiteenzetting die een klaar licht werpt op de activiteit van de huidige coalitie. Waterlopen ALGEMEEN RIOLERINGSPLAN De vooralgaandelijke vereiste om tot een de gelijke oplossing te komen van de algemene riole ring der stad, is de volledige kennis der technische gegevens die moeten toelaten de juiste afmetingen te bepaien der uit te voeren doorsteekkanalen en onderaardse beken. Wanneer men weet dat 90'1 van het af te voeren water afkomstig is van buiten de stad. zou het inderdaad logisch zijn deze waters op de vlugste manier in de Dender te loodsen zonder hierbij° de eigenlijke stadsafwateringen te betrekken. Zijn de algemene plans volledig klaar op dit ogenblik, de berekeningen en becijferingen vormen echter een zware opgave voor de provinciale tech nische diensten. De vermoedelijke aanvangsdatum der werken wordt voorzien voor 1961. Onnodig te zeggen dat een rechtstreekse af watering der buitenstadse waters, niettegenstaande hoge kostprijs, een enorme besparing zou betekenen bij de uitvoering van het algemeen rioleringsplan der stadskom. DENDER De denderoever werd op verscheidene plaat sen degelijk hersteld en afgeschermd tot grote vol doening van de weggebruikers en de plaatselijke industrie. De herkalibrering van de denderbedding is ter studie bij de overheidsdiensten en zal de Dender bevaarbaar moeten maken voor schepen tot 600 T. daar waar het huidige maximum de 300 T niet ver overtreft. Baggerwerken zijn eveneens voor een nabije toekomst dooi Bruggen en Wegen voorzien, wat zonder twijfel ten goede moet komen aan de open bare gezondheid der stad. Woonhuizen Het blijkt dat de onderhandelingen met de Kleine Landeigendom voor het bouwen van een honderdtal goedkope woningen, aan de Lindestraat goed opschieten. Deze woningen zullen in het bereik liggen van alle arbeiders, zonder onderscheid, en aan'de genen wiens inkomen aan bepaalde voorwaarden voldoet. Bouwgelegenheid Het stadsbestuur laat niets onverlet voor het scheppen van nieuwe bouwgelegenheden door het aanleggen van nieuwe stralen of verbetering der bestaande. Zonder in details te treden mogen ver noemd worden de Poiderwijk. de Doornwijk. de Denderhouternbaan. de Okegembaan enz... Openbare Werken Verschillende werken werden reeds ten uit rei gebiacht zcals de Dam. het Kerkplein en de Denderkaai. De Okegembaan zal eerstdaags aan de beurt komen, vermoedelijk in december. Voor nog andere werken zijn de nodige ont eigeningen volop aan gang, terwijl voor enkele de definitieve oplossing noodzakelijkerwijze gekoppeld moet worden aan het algemeen rioleringsplan. zoals de verlengenis van de Abdijstraat (beek), de fiier- gang (beek) en de doorsteek van de Markt naar de Dreefstraat (beek). Het zal ons verheugen onze lezers, op tijd en stond over al deze onderwerpen meer in detail te kunnen inlichten en dan vooral in verband met de oprichting van een Provinciale Technische School en het hiermede gepaard gaande urbanisatieplan. (Lees verder op blz. 2) Naar aanleiding van de Wet van 15 juli 1960 betreffende de Zedelijke Bescherming van de Jeugd, zijn de uitbaters van drank en dansgelegenheden tot het uitplakken van bepaalde berichten en de wettekst verplicht. Deze drukwerken zijn verkrijgbaar in de Drukkerij P. LUYSTERMAN Koepoorfstraat 10- Ninove Telefoon 327.27 De tragedie van Kongo diaait stilaan naai de soldatenklucht. Ten minste als wij de zaken be kijken door de bril van het blad dat wij lezen. In hoe ver wij juist zijn ingelicht geweest zullen we ovei twintig jaar wel weten indien wij nog leven als die oude zaken alle belang zullen verloren hebben en er altijd mensen zullen gevonden worden om de meest afstotende dingen, die daar gebeurd zijn. vooi «onmogelijk» te houden en terug te wer pen in het rijk der legende. Als ik «Loemoemba» lees in het blad en vooral als er een foto bijstaat, zie ik altijd dubbel op de achtergrond zie ik in 't groot de foto van senator Kollin. Ik Kan met vergeten dat die zeer geleerde B: usselse advokaat ten tijde van de Ronde Tafel »- conferentie de indruk had opgedaan dat negers die ei deei aan namen bewijs leverden van hoge ver standelijke ontwikkeling en over het algemeen ho- gei stonden dan ons doorsnee député's die noch tans tot de elite van ons land behoren. Dan zoek ik alle hoekjes van mijn blad af om te zien of' er daar geen zeer grote en prikkelbare vaderlander te vinden is om Meester Rollin voor de rechtbank van de publieke opinie te dagen en zijn aftreden te eisen. Ik kan Katanga niet zien staan of in mijn verbeelding staat Louis Major naar de schouwen van Katanga te wijzen en de negers wijs te maken dat dat - die gehouwen - hun grote vijand zijn. Louis Major is daar in vruchtbare aarde het revolu tionaire socialisme gaan zaaien, waarvan de blanke evo king in Kongo de bittere vruchten heeft ge smaakt. Zou Louis niet moeten aftreden Ik kan de naam van de gewezen gouverneur- generaal niet lezen zonder achter hem het portret te zien verschijnen van Auguste - geen auguste uit het cirkus maar de grote Auguste Buisseret nu nog rustig en deftig burgemeester van Luik. Als minister van de kolonie heeft hij het anticlericalis- T u J1J e6n beetje ln het b*stuur van Kongo hppft t Wakker §eblazen en de schoolstrijd heeft in t leven geroepen. Wij hebben hier ook de schoolstrijd gekend onder leiding van Mr Collard. Die is plots stilge a en omdat Vlaanderen zienderogen naar het "ams nationalisme oversloeg. Er zijn mensen ge weest cue liever de schoolslag verloren dan de een- (Lees verder op blz. 3) WACHTDIENST APQTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Bogaert Brusselstraat Onder

Denderklok | 1960 | | pagina 1