'''St<3/1 eZ->n Gemeenteraadszitting van 16 september 1960 de Antenne Vierendertigste Jaargang Zondag 2 oktober 1960 Drukker - Uitgever Paul LÜYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4736.85 2 Wijzigingen te brengen aan de stadsbegro- ting 1960 A ELEKTRICITEITSDIENST - UITGAVEN Dhr De Riemaecker Artikel IA wedden per soneel, verhoging 34.000 F Artike' 2 kcstuurskosten reken- en schrijfma- chine. verhoging van 25.000 F Artikel 3B aankoop van materiaal verhoging van 100.000 F voor verlichting. Dhr Cornel is We stellen voor artikel 3B te- verhogen met 200.000 F in plaats van met 100.000 F en vragen de samensmelting van verschillende pun ten. Dhr De Riemaecker Misschien zouden we ons best aan deze cijfers houden we kunnen nadien immers een 3e begrotingswijziging aanvragen. Het is een feit dat verschillende wijzigingen aan de elektriciteit moeten aangebracht worden, o.a, het uitschakelen van 130V en het leggen van onder grondse kabels. Dhr Waltniel Ik vraag de stemming van het voorstel van mijn kollega. dhr Cornells. Stemming o neen en 5 ja (oppositie) B ELEKTRICITEITSDIENST - ONTVANGSTEN Verkoop stroom, verhoging van 450.000 F Werken voor derden, verhoging van 30.000 F Openbare verlichting, verhoging van 350.000 F Dhr Waltniel Bij koninklijk besluit werd de elektriciteitsdienst onder regie geplaatst vanaf 1 januari I960. Onder regie plaatsen behelst afzon derlijke uitbating, afzonderlijke boekhouding, af zonderlijke rekt nplichtige. Hoever staan we met de toepassingsmodaliteiten van een dergelijke regie Dhr Megar.ck Di' besluit is nog niet letterlijk toegepast De regie werd ons opgelegd, met boek houdmachines, boekhouders en bedrijfsboekhouding. De inventaiis die hiervoor nodig is, konden we nog niet volledig icpstellen. We hebben dan bij het mi nisterie van Binnenlandse Zaken een verzoek inge diend om de tijd te krijgen de inventaris volledig op te stellen. Uit het antwoord bleek dat we voor lopig nog niet verplicht waren een bedrijfsboekhou ding op te richten. Op het einde van 1960 zullen we het juiste uitbatingscijfer van de regie kunnen vast stellen en dan eindelijk kunnen we beginnen met het uitvoeren van de modaliteiten van de regie. Dhr Waltniel Werd die inventaris opgemaakt op 1 januari 1960 Dhr Meganck Ja. maar ik ken het resultaat nog niet volledig. Dhr Waltniel Wil U dan. zodra de cijfers be kend zijn, me daarvan op de hoogte brengen Dhr Meganck Dat wordt zeker en vast voor de Gemeenteraad besproken. C GEWONE DIENST UITGAVEN Dhr De Riemaeceker Artikel 2G verhoging van het uurloon der kuisvrouwen 14.000 F Artikel Herstellingswerken aan de stadseigen- dom Graanmarkt 10. voor het onderbrengen van de politiediensten. Dhr Violon Hieiop komt een rekening voor van 12.250 F voor de aankoop van stoelen. Dhr De Riemaecker Het zijn 50 stoelen voor het stadhuis. We hadden hier geen enkele stoel en zelfs nog geen tafeldoek. Er werden noodzakelijke transformaties gedaan aan het kompleks voor de politie op de Graanmarkt. De kosten hiervan liggen veel lager dan die welke nodig zouden zijn voor de bouw van een nieuw stadhuis. Dhr Cornel is We geven graag toe dat de po litie veel te weinig plaats had. maar men zou elk plan tot transformatie kunnen plaatsen in het kader van een geheel nieuw kompleks. met stadhuis, houwburg enz... Dhr De Riemaecker Een dergelijk kompleks u echter 14 a 15 miljoen kosten. Dhr Cornelis Het bedrag word: toch verdeeld over verschillende jaren. Dhr De Riemaecker Daar de erelonen voor de architekt vooraf betaald moeten worden, moeten de kosten vooraf zorgvuldig berekend worden. Dhr Cornelis Akkoord, maar in afwachting d vt ge toch een massa kosten die niets opbrengen. Lkr De Riemaecker Die kosten zijn onvermij delijk. We kunnen teen nieuw kompleks oprichten nder eerst af te breken. »Jhr Waltniel Het doel van de opmerking van de heer Cornelis is, dat er geen plannen moeten gemaakt worden, zondei die uit te voeren in het knier van een nieuw kompleks. Dhr De Riemaecker Een bezwaar is echter, dat. als we nu plannen maken, die over 10 jaar verouderd zijn. Dhr Waltniel In verband met de rekening 1960 merken we nog het volgende op 5 maart herstellen dak rekening Pevenage 8000 F 7 maart stoelen 12.250 F firma Torrekens Dender- houtem. augustus aankoop ijzeren celdeur bij de firma Van Der Poorten 7425 plus ijzeren geraamte 18.CC0 F Afspanning Dender 6105 F Wus er voor dit alles aanbesteding Diir De Riemaecker Voor het dak was er geen aanbesteding. De aankoop van stoelen bij de firma Torrekens gebeurde in aansluiting bij de aankoop van het meubilair voor de Parkschool, zodat er geen afzonderlijke aanbesteding was. Dhr Waltniel En dan die celdeur van 18.000 F De gasten van het stadhuis wtorden goed verzorgd. Werd v or deze levering een aanbesteding gedaan. Dhr De Riemaecker Dis wat geen levering r handarbeid - dus geen aanbesteding. Dhr Waltniel De kosten voor afspanning aan tie Dender moeten komen op Wegenis, anders moe ten wc daar later op terugkomen. We vragen stemming van artikel 6: niet-verhuur- de eigendommen. Stemming; 8 ja en 5 neen (oppositie) (Lees verder op blz. 2) Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Te New-York de stad der wolkenkrabbers staat er een relatief nieuwe reus. Iedereen wijst U met de vinger de zetel van de Verenigde Naties. Dat reuzengebouw heeft een simbolische betekenis Het is de zetel van het opperste wereldgezag dat stilaan bezig is met een werkelijkheid te worden. De mensen die daar samenkomen zijn de groot sten uit ieder volksgemeenschap en als de vergade ring daar aan de gang is. zullen de debatten wel op een hoog peil staan... Als ge die mensen bekijkt in relatie tot het reu zengebouw dat ze onderdak verleent, zijn ze heel klein. Het gebouw dat is de theorie en de mensen dat is de werkelijkheid. Kleine mensen, klein van ge stalte en klein verstand. Kleine mensen met grote liefde eigenliefde wel te verstaan en die met die grote liefde in hun klein hart en hun klein brein geen plaatske over hebben om er het standpunt van de anderen in onder te brengen. Zie... India is een groot Land. Het heeft wel driehonderd miljoen inwoners. Zijn eerste minister is een groot man. Iets minder dan Ghandi zaliger, maar toch groot genoeg om door deze laatste on- ders, heiden te worden. Die grootste man in het gro te India heeft verleden week zijn gedacht gezegd over de Kongo. Natuurlijk heeft iedereen met veel aandacht geluisterd. Om een staaltje te geven van de klaarheid van zijn inzicht en van de degelijk heid van zijn inlichtingen Het is de fout van de Belgen dat het niet gaat in Kongo. Ze zijn daar vertrokken zonder één cent in de staatskas te laten, zonder één schrijf- machien in de burelen te laten, zonder één pot- lood in de laden laten liggen... Willen wij maar uitscheiden Wij zijn beter ingelicht over het peil van begrip dan hij over de gebeurtenissen in Kongo. Als de grote K van Rusland zijn grote brutale woorden naar onze kop slingert en veinst dat hij verontwaardigd is over onze handelwijze in Kongo, die zo wreed is geweest dat de film van Budapest daaitegenovei een film voor allen is, dan denken wij dat hij politieke manieren uithaalt uit het kamp van hen die niet D£ Waarheid dienen, maar HUN waarheid Misschien is het wel een ver keerde opvatting van onzentwege en heeft de grote K uit dezelfde veldfles gedronken als de grootste aller Indiërs of omgekeerd... (Lees verder op blz. 3) WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr A. De Ruyver Beverstraat ^aams efl d a/e Onder

Denderklok | 1960 | | pagina 1