Camion Chevrolet VOETBAL F.C. Ninove4 S.K. G'bergen1 Eendracht Win nik Denderzonen Pamel DENDEBHOUTEM DE DENDERKLOK 11 TE KOOP 3,5 ton, met neerkfapbare zij wanden en nuttige oppervlakte van 7,5 m2, in ZEER GOEDE STAAT. Zichtbaar dinsdag, don derdag en zaterdag voormiddag, Beverstraat 9, te Ninove. EENDRACHT SCHENDELBEKE 0 EENDRACHT WINNIK 5 De mannen van den Oudenberg zullen wel nooit gedacht hebben hier met een dergelijke score te worden ingemaakt. Hun stille hoop zal wel ge weest zijn en daar wees hun spelwijze toch op hier een gelijk spel af te dwingen en. wie weet. bij verrassing de zege te komen wegkapen. Dat was dan toch zonder de waard gerekend, die nog schiet- poedei overhield uit Tielt en van in net begin af de Sportkringse keeper onder vuur nam. Zonder resul taat echter, want bij de bezoekers werd al dadelijk alarm geblazen en zat iedereen in de verdediging. Tot FC dan tot een oververdiend maar kansrijk openingspunt kwam op hoekschop, goed gegeven door Colinet, slecht door de keeper weggewerkt en door D'Herde binnen gelegd. Dit openingspunt lag aan de basis van een overwinning die nog scherpere vormen aannam, want Geraardsbergen verplicht uit zijn stugge verdediging te treden, liet het spel meer open en viel meer aan. Nochtans zonder veel fut want in de eerste helft kreeg Van Geit nauwelijks een moei lijk schot te verwerken. Nochtans wist SK op falen van nnddenhaif De Moor even voor de rust, de stand in evenwicht te brengen. Tijdens de rust moet het ordewoord «ver sterkt offensief» aan de bezoekers gegeven zijn. want al direct na de koffie togen ze ten aanval en was FC op zijn beurt een tiental minuten in verdediging gedrongen. De reactie van FC was even snel als doordrij vend. want de stand werd tot 41 opgedreven en kon met nog meer doorzicht en... geluk kata- strofale cijfers hebben bereikt. Op het einde kwam Geraardsbergen er eenvoudig niet meer bij te pas zodat de 41 cijfers wel de juiste weergave der machtsverhouding van beide ploegen is. Voor de aanvang van het seizoen schreven we dat. SK zich aan een gevaarlijk eksperiment waagde door spelers uit provinciale en gewestelijke reeks zo maar direct in bevordering te brengen. Na de match gezien te hebben kunnen we er alleen neg aar. toevoegen dat SK het uiterst moei lijk zal hebben om zich met deze ploeg te handha ven. Technisch staat het peil bedenkelijk laag en deze jongens moeten het halen van hun moed en uithoudingsvermogen. Hoelang dat kan of zal duren weet natuurlijk niemand, alleen weten we we! dat deze wapens onvoldoende zijn om een behoorlijk resultaat te bereiken. We hopen waarachtig dat spil De Visschier niets overkomt, want wat ei dan zal gebeuren durven we nauwelijks denken. Biezonder aan nog omdat de SK-voorlijn ons niet van het soort schijnt dat een overwinning kan afdwingen. En het zou ons onder alle oogpunten spijten niet langer van dit derby te kunnen genieten. Om het nu over de thuisploeg te hebben Van Geit nam een paar puike saves op zijn aktief, maar kende verder een rustige namiddag. De pluim gaat onbetwistbaar naar onze beide backs De Petter en Coppens die heel wat werk op te knappen kregen, niet uit oorzaak van een briljante SK maai wel door het deerlijk falen van spil De Moor die meer dan op zijn beurt in de doeken werd gedaan door een SK mid-voor van een nauwelijks middelbaar kaliber. Zijn heroptreden in Tielt liet onder.s het beste verhopen, maar nu vrezen we toch dat hij zijn kans tot behoud in het gedrang heeft gebracht. In zeer aangename zin verrasten onze beide half-backs Benzick en Leysen; de eerste door zijn kordaat optreden, de tweede door de manier waarop hij middel vond om het gat De Moor zo veel mogelijk te stoppen en tevens nog zijn voorlijn te voeden. René Leysen is voor het ogenblik nog niet als stoppei te vervangen. Onze voorlijn heeft de verdienste gehad steeds maar offensief op te treden, zelfs na de kwetsuur van Galland die de man verder op halve toeren deed draaien. Matté zat van in het begin tot het einde op de huid van spil De Visscher en wist hem ook voorbij te snoeren, zodanig dat die jongen zijn zelfvertrouwen er bij inschoot, wat dan een niet onaardige verdienste op zichzelf is. Etienne D'Herde was weer overal, kende vaar noch vrees, in tegen stelling met Berkess die zichtbaar kontakt vermeed met de soms nog al ruw optredende SK-ers. Colinet was goed. zonder meer... en schijnt zich maar moei lijk te wennen aan de linksbuitenplaats. De leiding van referee Decx was aan de flauwe kant. De ver maningen aan Coiinet en Matté waren ongegrond omdat beiden zich slechts plichtig maakten na zelf op grove foutieve wijze aangevallen te zijn geweest. W as de rel meei bij de hand geweest, hij zou be grepen hebben waarover het ging en sommige SK- ers beter in de kijxer hebben gehouden. Want wat die zich soms veroorloofden ging het betamelijke heel ver te buiten. Morgen zondag krijgen we weer een thuis- match en dit dan tegen Maccabi. Deze Antwerpse ploeg, vers gepromoveerd van provinciale reeks, is ons onbekend. Afgaande op hun uitslagen moeten we zeggen dat het een te duchten tegenstander is zodat onze mannen er best zullen aan doen niet al te eel zelfvertrouwen te hebben. Toch geven we J C favoriet, maar zouden dit met meer overreding doen als we nu ai dinsdagmiddag wisten dat trainer Marcsi sommige veranderingen aan de nalf- lijn zou brengen. SAMENSTELLING VAN DE PLOEG Van Geit De Petter Coppens Benzick De Moor Leysen Gallant Berkess Matté D'Herde Colinet VRIENDENWEDSTRIJD Wedstrijd zonder geschiedenis, gezien het rustig overwicht van Winnik, dat drie titularissen had vervangen. De doelpunten volgden elkaar op in regelmatig tempo, aangetekend door A. Van Repingen, R. He- merijekx en J. Van Ac ker rust 0-3 Met wind in het voordeel waren de thuisspelers wel agressiever, toch konden ze het niet verder brengen dan enkele doelschoten Integendeel zagen we H. Kestens op missen van de lokale portier een 4e doelpunt en tegen het einde R. Hemerijckx een 5e doelpunt aantekenen. Er was duidelijk een klas verschil tussen de thuisploeg' en de bezoekers, waarbij J. De Trover er werkelijk zin in had. Waarom elke zondag niet Jef E. Van Belle deed ook zijn heroptreden en bewees dat de grote forme op komst is. Tevens begroetten wij het eerste en langsver- wac.hte optreden van R. Hemerijckx die, totaal zon der oefening, adem en fysiek miste, maar van wie wij hopen dat hij het probleem van de linksbuiten plaats weldra zal oplossen. Ook A. Van Repingen, die één helft speelde, heeft het ver van slecht gedaan en ilaat, mits vol harding en blijvende toewijding, het beste verhopen. Zondag moet Eendracht op bezoek naar Scho- risse. Onze ploeg doet er goed aan die tegenstander niet te onderschatten of het wordt weer een Moer- zeke-ramp... Pamel heeft haar verre afstandbezoekens uit Virton met een ledige valies naar huis gestuurd en behaalde een nipte, maar verdiende -3-2 overwinning Voor deze krachtenslopende wedstrijd dient de gan se ploeg en dan vooral de vtrdediging geluk gewenst. Met deze overwinning prijkt Denderzonen Pamel thans op een benijdenswaardige 2e plaats in de algemene rangschikking. Wie had zo iets dur ven veronderstellen. Morgen zondag gaat de verplaatsing naar Rupel SK. de «rode lantaarn» van de reeks, die nog geen enkel puntje wist te veroveren en op 5 wedstrijden met een katastrofale goalaverage geboekt staat 2 doelpunten voor en 16 tegen. Zonder een té groot zelfvertrouwen, komen de Denderzonen met de overwinning naar Pamel. Na de zege van voorgaande zondag waren wij hoopvol, met praktisch dezelfde ploeg, naai FC Ne- derbrakel getrokken Slechts J. Van Impe werd op de linkerbuitenplaats ingeschakeld. Maar wij keer den ontgoocheld terug... Na een hoopvolle eerste heltt waarin wij de waardige tegenstander bleken, werden wij in de tweede helft van het terrein gespeeld. De eerste 45 minuten werd het een gelijk- opgaande partij met voor beide doelen een paar adembenemende standjes. Nederbrakel wist zich in die periode een 1-0 voorsprong te verzekeren. In de tweede helft lag het er vingerdik op dat wij fysiek training missen. Wij bestonden waarachtig niet meer en net werd vlug 3-0. De Middeleir redde onze «eer dan door de bal binnen te... lopen. Aarde bracht dit niet meer aan de dijk want heel wat illusies armer trokken wij ons met een 4-1 nederlaag terug. Metodische training alleen kan ons redden en zondag is de straf van Michiels uit. Wie weet gebeurt het zondag op eigen terrein niet... M". ft

Denderklok | 1960 | | pagina 11