e ne zw Gemeenteraadszitting van 16 september 1960 Onder de Antenne m Vierendertigste Jaargang Zondag 9 oktober 1960 WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr J. Lievens Oudstrijdersplaats Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG 3. Lening van 600.ÜÜ0 F voor de aankoop van een eigendom Burchtstraat, ter verwezenlijking van het bijzonder plan van aanleg Eiergang. Dhr De Riemaecker Het betreft hier net huis Dolhaize, beherende aan Mevrouw De Wit Dhr Waltniei Dat is al de 5e lening die hier voorkomt voor de Eiergang. voor een totaal bed ra van ongeveer 2.700.000 F - men kan dus zeggen dat het een duur projekt is en we zullen daarom" ook neen stemmen Stemming 8 ja tegen 5 neen (oppositie). 4. Lening van 275 0C0 F voor het bekostigen der bestraPngswerken in de verbindingsstraat As- tridlaan-Pamelstraat Dhr De Riemaecker Bij de aanbesteding heb ben we kunnen vaststellen dat de laagte aanbieding kwam van de firma Haelterman 270.000 F Dhr Cornel is We keuren deze lening goed. maar we merken dat er nog een straat is die moet verwezenlijkt worden, namelijk de Keldermeers straat. Dhr De Riemaecker Men is er mee bezig. Stemming 13 ja. Op aanvraag van de heer Corneiis wordt eerst het punt 10 behandeld. 10. Onderwijs school Bakergem goed keuring onteigeningsplan voor een perceel grond. palende aan de school en in te lijven in het school- domein. Dhr De Riemaecker Ziehier waarover het gaat. Wij zouden graag het schooldomein van de Baker gem rechthoekig maken en daarom een perceel van 4 aren 50 ca onteigenen ten nadele van dt eigendom Sonck Dhr De Riemaecker Neen. maar er komt nu een nieuwe kwestie er is nu een strook grond te koop die achter het terrein ligt. Dit perceel is in onverdeeldheid van een familie die de grond zou willen verkopen. Indien we deze strook kopen, kun nen we ons terrein vergroten zonder dat onteige ning noodzakelijk is. Wat de heer Sonck betreft, met die mens valt niet te praten. Toen we daar binnen kwamen, be gonnen ze de heer Van Trimpont uit te maken voor CVP-er. Dhr Corneiis Dat is toen zeker een kompliment Dhr De Riemaecker Er valt ons niets anders te doen dan deze mensen voor het feit van gerech telijke onteigening te plaatsen. Ik dring er dus op aan deze machtiging tot onteigening te bekomen Stemming 13 ja. Dhr De Riemaecker Ik stel gerechtelijke ont eigening voor. voor diegenen die weigeren vrijwil- 'ig afstana te doen. Dhr Corneiis Dat is dus gerechtelijke onteige ning bij stroken. Dhr De Riemaecker Zeker. De stad mag steeds beslissen tot onteigening over te gaan. Dhr Corneiis Het Doornkwartier is een moei- ijz v ïaagstuk. In 195< hebben we hierover ook ge- Jjskussieerd. We beginnen dus achteraan met de onteigening. Dhr De Riemaecker WTat dat betreft, staan we y;°r een geheel nieuw element, namelijk de ver ia. namgsweg Doorn Hallebaan. Niemand weet op het ogenbuk waar deze weg zal beginnen. Dhr Corneiis Inderdaad... dit werpt een ander licht op de zaak. Stemming 13 ja. 7. Belastingen op vertoningen en vermake lijkheden vaststelling der data van de gemeente lijke kermisdagen. Dhr Burgemeester We kregen aanvragen voor v cn .nderingen op het inrichten van bals op de kermisdagen. We stellen dus de volgende dagen voor 2e karnavaldag Pinksterdag plus maandag en dinsdag van Pink steren Julikermis dus zondag na het feest van Ste Magdalena pius maandag en dinsdag Na 6 december zondag, maandag en dinsdag. Hier houden we een oude traditie in eer. Dhr De Vleeschauwer Valt de juli-kermis steeds de zondag na het feest van Ste Magdalena 0 Indien het feest op een zondag valt, is de kermis dus op die zondag. Dhr Burgemeester Alles wordt veel klaarder ui.gediukt als we de julikermis bepalen op de eer ste zondag na de 21e juli. Stemming 13 ja. 8. Provisie voor het dekken van kleine uit gaven Dhr De Riemaecker Het gaat hier om 3 som men val, 1('(-0 F voor de sekretaris. de brandweer en de electricitetsdienst. Het heeft betrekking op de uittreksels op hypoteekbewarihgen. Stemming 13 ja. 5. Lening voor de oprichting van een nieuw schoollokaal op de wijk Bakergem Dhr Burgemeester - Details van dit punt vindt L in de begrotingswijziging. Stemming 13 ja. 6. Bijzonder plan van aanleg Doornkwarticr machtiging aan het college tot het inspannen der proceduur van de gerechtelijke onteigening 9 Onderwijs vaststelling der tabel met de verdeling van de 8 verlofdagen (Ministeriële om zendbrief van 12 juli 1060) Dhr De Riemaecker Ingevolge een instruktie van het Ministerie van Openbaar Onderwijs is men verplicht vóór de opening van het schooljaar 8 ver- uoidagen vast te stellen. We nemen de volgende 21 oktober - half trimestrieel verlof 6 december - Sint Niklaas 20 en 21 februari - karnaval 15' mei - 2e dag van de Plechtige Kommumo 23 mei - 3e Pinksterdag 12 juni - schoolreis (Lees verder op blz. 2) Er is niets nieuws onder de zon, beweert de wijze man uit het Oud Testament. En er is niets nieuws ondei de zon De nieuwsberichten gaan van dag tot dag over de Verenigde Naties en over Kongo. De Verenigde Naties opgericht na de laat ste wereldoorlog, zijn reeds de onenige naties en de zwartkijkers zien de organisatie reeds uiteenvallen. De eeiste wereldorganisatie die gegroeid was uit de misei ie van de eerste weroldoorlog is uiteengeval len en het vertrekpunt geweest van de tweede wereldoorlog. Nu dreigt K van Rusland reeds met uittreden Ui, de tweede grote organisatie en God verhoede dat het t begin worde van de derde wereldoorlog. Er is nog een wereldorganisatie geweest waar- an de geschiedenis spreekt De mensen woonden te dicht bijeen en ze besloten van uiteen te gaan. Voor van elkaar te scheiden wilden ze een monu ment oprichten aan de eenheid van de mensheid. Ze begonnen te bouwen aan de grote toren die tot in de w olken zou rijzen een toren die hoger zou zijn dan de hoogste bergen die ze kenden. Ze be gonnen te beu wen en de puinen bestaan nog. Maar het werd de toren der onenigheid en ze trokken op elk langs zijn kant. omdat ze malkaar niet meer verstonden. Duizende jaren zijn er over heengegaan. Het mensdom heeft veel miserie gekend omdat ze elkaar miseiie aandeden. Nu waren ze veel wijzer gewor den. Het zou uit zijn met elkaar te pesten en het monument van de eenheid der volkeren staat te New-York. Van aan de Toren van Babel tot aan de Toren der Naties is er niets nieuws onder de zon... In Kongo is er grote revolutie geweest. Het on net gaan in ordentelijke evolutie Het is ver keerd afgelopen. Loemoemba heeft het vuur in de wind gesteken Het huisje moest afbranden om er een nieuw huis op te bouwen dat het zijne zou zijn. Had keizer Nero Rome niet afgebrand om het veel schoner op te bouwen De roem van het weder opbouwen wilde hij voor zichzelf. Het afbran den schooi hij in de schoenen van het kristendom en hij liet ze met duizenden vermoorden. Hitier 'liet de Reichstag in brand steken om n hnpmeUtWe °P, te b0uwen di* zou de tempel zijn nnho na looaal-socialisme. De eer van de weder opbouw wilde hij voor zichzelf de brand schoof (Lees verder op blz 2) d vu i

Denderklok | 1960 | | pagina 1