Uit de oude doos... Onze voormalige Abdij 2 "DE DENDERKLOK,, - P, ONDER DE ANTENNE De 8e dag houden we vrij voor onvoorziene om standigheden. Indien dit niet toegelaten is. nemen we dr >e december. Ste ming 13 ja. 11 COO goedkeuring besluit tot aankoop van een electro-cardiograaf. Dhr De Riemaesker We kregen 7 aanbiedingen schommelend tussen 36.000 en 48.000 F. WTe hebben Dr Hautekees om inlichtingen gevraagd en hieruit afgeleid dat het duurste apparaat moet worden aan gekocht. Stemming 13 ja. 12. COO Goedkeuring ontwerp van sani taire afdeling voor de dienst der inwendige ziekeen. Dhr Burgemeester Het gaat om de inrichting van een badkamer en WC. Tot riogtoe had men slechts toegang tot de inrichtingen van de administratieve dienst, wat door de inspektie niet is toegelaten. De prijs ingediend door architekt Van De Perre, be draagt 32.266 F Stemming 13 ja. 13. COO goedkeuring der plans tot inrich ting van kamers voor de ouderlingen. Dhr Burgemeester De heer architekt Van De Perre maakte de voorlopige plan voor de verdeling in afzonderlijke kamertjes en de meubilering van de kamers. De schutsels waren voorzien in hout. maar dit brengt brandgevaar mee. Men vraagt dus naar niet ontvlambaar materiaal. Ook wordt er voorge steld op zekere hoogte doorzichtig materiaal te plaatsen, zodat de mensen die ver van het raam verwijderd zijn. nog Jicht hebben. Dhr Cornelis We gaan hiermee akkoord als het uitsluitend gaat om tiet principe, en we houden ei aan dat het niet geldt als goedkeuring van de p.annen. waarop veel valt aan te merken. Dhr Burgemeester Het gaat helemaal niet om de uitwerking van de plannen. Stemming 13 ja. De Raad zetelt dan verder in geheime zitting. hij in de schoeneA van een armzalige Hollander, van der Lubbe. die voor zijn straf met de bijl het hoofd werd afgekapt. Loemoemba heeft, gesahiedenis geleerd en politiek bestudeerd. Hij heeft willen groctdoen ge lijk de groten der aarde vóór hem hadden gedaan. Hij dioomde van zijn eigen rijk dat hij zou bouwer. ge.ijk de anderen het deden op het gebeente van zijn tegenstrevers. Zijn loopbaan is niet zo groots geweest als die var. Hitler of Mussolini. Hij vist niet dat hij te klein was. Zijn voogd die naar Kongo is geweest om hem op zijn troon te zetten omdat ze innig verwant waren in hun wijsgerige opvattingen is stilletjes naar huis gekomen en roert niet meer, om niet te moeter. zeggen gelijk Keizei Willem II. onheugelijker gedachtenis Dat heb ik niet gewild... En zo draait de wereld rood gelijk een paar- demolen en cU-zelfde paarden komen weer terug. Niets nieuws onder de zon... UIT ut DENDERKLOK van 22 desember 1929 FOOi t ALLNIEUWS 't Is wei niet heel lang geleden, dat het footoall- sport nog ai op de tong gegaan is hier in Ninove. Daarom hebben wij besloten, de Ninoofsche Sportmannen eens wat in te lichten over die zaak. Unal FC gaf dus forfait om geldelijke reden. Het is onncodig gezegd, dat die verdwijning, eene algemeene verrassing verwekte, aangezien UFC goed bekend was, voornamelijk bij het werkvolk, doch min bij de hcoger geplaatste Ninoofsche Sport liefhebbers (dit kunnen wij hun niet ten kwade stellen). Daar is nu eene nieuwe club gevormd, of neen, Unal FC heeft enkelijk eene naamverandering on dergaan. Door eene nnantieAe medewerking, hebben oude Unalisten hun eigen idee uitgevochten, en voorna melijk dank aan een onbekende gever en aan den heer Albert Muylaert. zien wij nu de mogelijkheid in met eene nieuwe club op te komen. Geachte Lezers en Lezeressen. Sportliefhebbers van Ninove en omstreken, wij willen geen pracht noch praal, geen politiek noch partijschap, wij wil len SPORT en schoon SFORT. Wij twijfelen niet ot ge zult allen als een man ons ter hand staan om de laatste moeilijkheden weg te ruimen, zoodat wij tegen toekomende seizoen, terug op de plaats mogen komen waar wij nu van verwijderd zijn. Zondag hebben wij hier dus onze eerste match, die van tel is. Aangezien DENDERLEEUW, die hier riemt een beker betwisten, eene totaal nieuwe ploeg is. zal de strijd heel spannend zijn. en zoo hopen wij dat vele sportmakkers op ons teriein zullen zijn om enze jonge elementen aan te wakkeren en aan ie moedigen. Ook wij, in naam van allen beloof ik he,, wij zullen hei op ons met laten steken cn win nen dat moeten en zullen wij, wij moeten immers doen zien dat FC NINOVE ten minste zoo good is als UNAL NINOVE. Daaiom ei wachten wij U aLlen Zondag namid dag om 2 uur op ons terrein, en wij zullen winnen, dat zegt Cent et quatre A.P. UIT oDE DENDERKLOK» van 29 december 1929 FOOTBALLNIEUWS "t Was dus Zondag Je betwisting van den beker, uitgeloofd door FC Ninove. Reeds van 1 uur zagen we beweging, men zou zeggen dat er iets gaande was; en velen vroegen zuu af zul Standaard wel komen En toch ziet, om 1 uur drie kwaart komen ze toe, en rnet veeJ moed en hoop trekken ze naar de kleerkameiEr wordt weinig gesproken. Hier en daar vragen ze wel of Ninove volledig opkomt. Onze oude Suppor ter^ komen toch nog eens kijken en, getrouwe man nin vragen zij. hoe zit het met de nieuwe club; en er wordt hun geantwoord dat we veel betrouwen hibben in onze club, 't zijn allen jonge moedige ke rel in ze zullen de vlag zoo rap niet strijken. Ten twee uur 15 stelt de Heer Herman Dc Boe als scheidsrechter, de ploegen in lijn. Ninove treedt op als volgt Alfred Van Maldergem Engl. Smet en Aug. D'Herde Albert De Ville. G. Merckx en P. Vander Kelen P. Van Maldergem, M. Vanden Bosch. L. De Ville, E D'Herde en M, Pisson Ninove wint den opgooi en kiest het voordeel .'ii Jgn wind. Dadelijk zijn beide ploegen aan t w erk en Jiet spe-. verplaatst zich wonderwel, maar tot doelen komt het niet. want de backs zijn van weerskanten in prachtform. Na 20 minuten spel teekent Dendei leeuw het eerste punt aan. en nu zit hei er bovenarms op. Ninove valt verwoed aan, maar niet zonder succes, want op voorzet van Merckx. stelt D Herde E. gelijk er. vijf minuten voor Je i list bezorgt Paul De Ville de voorsprong aan Ninove. Na de rust kent Denderleeuw rap succes en na 15 minuten zit de gelijkmaker binnen. Marcel Van den B?s,ch. gekwetst zijnde, moet voor goed het spel c laten en Ninove speolt met 10 man voort, doch het kan er niet aan baten, want Denderleeuw wordt le.teiiijk ingedrukt en met den 28e minuut geeft Piston de voorsprong aan zijn club, en nu is het een bombardement in regel naar de goall van Den mei leeuw. maar van te dooien is er geen spraak n.eei en zo wordt het einde gefloten met eene wel- Wi diende 3-2 overwinning voor Ninove. Onze jongens speelden een uitstekende match en allen verdienen met lof gevleid te worden. Fred Van Maldergem, als keeper, deed zich op merken, bijzonderlijk dat het de eerste match was dat de jongen als keeper speelde. Doe zoo voort tred neemt veel training, en misschien krijgen we m Nmove ook een Janneken De Bie. Onze Smet en Oust, ais backs, speelden een flinke partij en ver dienen een pluimken. Albert De Ville was steeds de zelfde als vroeger, immer goed. Georges Merckx ^'Vn prachtform, maar Georges ge moogt hard Pm V- büllen meer doen ontploffen, hé. andei Kelen, tegen die mogen we 't zelfde 7. Het gedrag van veol religieuzen liet in Aalst trouwens veel te wensen over en aldra kwamen ze bij de bevolking in opspraak. Van monnikspijen was er al geen spraak meer en allen, ook prelaat Aloys. liepen er in wereldlijk kostuum. De Aaistenaars noemden de religieuzen gewoonweg «drinkebroers» en hun betrekking met de begijnen aldaar, werden er zeer kwaadaardig besproken In het convent zelf ging het natuurlijk hoe langer hoe slechter. Sterck bijvoorbeeld had er geen ziertje gezag meer en het is gebeurd dat eens, toen Sterck, aan tafel de gewone benedictie als «overste» gaf. zoals dat gewoonlijk gebeurde vóór het eten, een van de religieuzen uit de groep Aloys riep dat hij maar liever zou zwijgen, want dat zijn benedictie toch geen waarde had. Dat dergelijke wanorde en tweedracht onmo gelijk langer konden blijven duren lag voor de hand en de beide partijen waren het trouwens daar over roerend eens. Zij trokken dan maar liefst op nieuw bij generaal Despruets om hun klachten neer te leggen. Drie confraters uit de groep van Aloys trokken naar Prémontré om over Sterck te klagen en de generaal kwam daardoor natuurlijk in een positie die niet meer te ontwarren was. Vóór enkele maanden inderdaad werd hem gevraagd Alovs over buora te gooien en nu kwamen die zelfde klagers met -e^elfde vraag voor Sterck. Zijn besluit was onmiddedijk een grondig onderzoek opleggen en daarmede gelastte hij de prelaat van Grimbergen Anderen zeggen dat deze opdracht werd gegeven aan de proost van Leliendaal. Zeker is het dat. in afwachting van de uitslag van het onderzoek. St-rck als vicaris werd behouden en dat het convent for mele opdracht kreeg om een regelmatige abtsver- - ie/..ng aan te vragen ten overstaan van twee com missarissen van de koning. Tc Aalst volgden de gebeurtenissen elkaar intussen snel op. De opstand tegen de Vicaris Sterck hT iSo u kkig door£edreven dat hij in novem- burgerlijke autoriteiten van de stad verzocht om een weerspannig religieus te komen gevangen nemen. Wanneer de stadsoverheid nu aan du verzoek voldeed kwam eerst voorgoed de kat op de koord. De opstandelingen uit de groep Aloys nokken naar de kamer van Sterck, braken de deur open. roofden wat maar voor het grijpen lag en vulden de vicaris zelfs binden en gevangen houden, ^eren wist qchter aan dit onverkwikkelijk gedoe te ontkomen en vluchtte naar Valenciennes. We zouden nu kunnen denken dal aan de ruzie te Aalst daarmee een eind was gekomen. Maar jawel, de zaak raakte daardoor, zo mogelijk, nog meermeewikkeld. Inderdaad, een religieus, met na me W ïllem Ccbbaert, een van de hevigste vijanden van Sterck, was de vluchteling behendig gevolgd en was ook te Valenciennes aangekomen. Hij ge- luKte erin de briefwisseling tussen Sterck, Despruets ae generaal, en wellicht ook deze aan de heren van ÜC Raad, te onderscheppen, aarzelde niet zich over te geven aan de schending van het briefgeheim en kon aldus abt Aloys van de komende zaken waar schuwen. Aloys die zich wel degelijk bewust was iioe zijn toestand feitelijk «rebels» was - had niet veel tijd nodig om te beseffen dat hij moest zorgen voor zijn reconciliatie met de koning. En hij net er geen gras over groeien maar deed het zo vlug cn zo Hink da. hij zich door Farnese als wettig abt kon doen erkennen nog vooraleer Sterck te Valen ciennes zijn lijvige correspondentie had klaar ge kregen (Het vervolg toekomende week)

Denderklok | 1960 | | pagina 2