d vu e z\u n u^ams In Memoriam EDMOND KIECKENS Onder de Antenne Vierendertigste Jaargang Zondag 16 oktober 1960 WACHTDIENST APQTEKERS DEZE WEEK Mr J. L ievens Drikker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Gans Denderhoutem en het katolieke Ninove scho ik dinsdag jl. de zo betreurde Edmond Kieckens een prinselijke begrafenis. Alhoewel allen, dag na dag, het bittere einde van dit rijkgevuld leven wisten naderen, heeft het zo vroegtijdig heengaan Edmond was amper 39 jaar oud zijn talloze vrienden uit eigen gemeente en te Ninove, met verbijstering geslagen. In het Nrncofse was Edmond een welgekende persoonlijk heid in de middens van de Katolieke Harmonie die hij io vaak zijn steun toezegde. Voor onze re- dact'e was hij, sinds enkele maanden, een ijverig propagandist voor hef verspreiden van ons blad in zijn gemeente. Honderden waren dinsdag aanwezig om de zo betreurde vriend een laatste groet en hulde te brengen. Gedragen op de schouders van zijn makkers en begeleid door de Koninklijke Fanfare van Den derhoutem en de Koninklijke Katolieke Harmonie var? Ninove, begon voor Edmond do laatste tocht. De parochiekerk kon onmogelijk de talloze gelovi gen bergen en aan de offerande scheen geen einde te zullen komen. Bij het open graf werd nog een laatste-hulde gebricht, waarvan we hier de integrale tekst over drukken Lijkrede uitgesproken door dhr F. MEGANCK uit naam van'de Koninklijke Fanfare van Den derhoutem. Diepbetreurde Familie, Waarde Vriend, O Heer, te vroeg hebt Gij hem ons ontnomen. Zo prevelen aiile lippen bij het vernemen van uw overlijden. Dit zullen wij maar best beseffen. Op uw nog zo jeugdige leeftijd, zijt gij 30 jaar spelend lid en verscheidene jaren bestuurslid onzer Koninklijke Fanfare geweest. Gij waart een onzer beste muzi kanten en de leider onzer aankomende jeugd, die gij als een vader behandelde. Gij kende zorg noch kommer om op elke repititie. uitstap of vergadering aanwezig te zijn en de bloei onzer muziekmaat schappij hebben wij grotendeels aan U te danken. Al uw verdienstelijkheden opsommen ware een onbegonnen werk en wij willen hier alleen nog aan oevoegen. dat het niet alleen bij uw muzikale broe Iers, maar ook in uw beroep en ah gemeente raad: lid bewezen is dat gij ontelbare vrienden had Maar helaas de dood kent geen vrienden Met uw diepbeproefd huisge/in en familie treuren wij om het onbescnrijfelijk en onherstelbaar verlies. Met wie zal uw dierbare echtgenote haar komner en zorg nog kunnen delen; en waar zullen uw kinderen de vermanende blik en de aanmoedi gende glimlach van vader nog terug vinden 9 Heer, Uw wil is geschied en vergeef het ons indiei wij wenen en klagen om dat zo vroegtijdig heengaan Doch wij bidden en smeken U, geef aan de moeder de nodige kracht en aan de kinderen het plichtsbesef om eens te worden en te blijven het Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG beloftevclie huisgezin dat hij zo zeer betrachte. En aan hem. o Heer, geef hem in uw rijk de schoonste kroon die hij reeds op aarde verdiend heeft. Waarde Vriend Edmond. met uw diepbetreur de familie zijn wii hier voor de laatste maal samen gekomen om hen en U ons rouwbeklag aan te bie den en U onze beste dank te betuigen voor de be wezen diensten. We zeggen U niet voor eeuwig vaarwel, maar tol weerziens in de Hemel. Lijkrede uitgesproken door dhr R. CLINCK» SPOOR uit naam van de Toneelkring van Dender houtem. De lucht weergalme nu en klage 't aan de steenen dat wij ten grave gaan en onzen vriend beweenen, die als een vader, als een broeder, ons zoo lang geleidde en leeren deed de kunst van spel en zang Deze dichtregels van G. Gezeile zijn als het ware neergeschreven voor deze droeve dag... Maar geen klokkengelui is zwaar genoeg om vorm te geven aan de naamloze smart die onze harten vult om het verlies van U. onze goede vriend Edmond. Tot bij het bittere einde bleef in onze harten nog steeds een sprankeitje van hoop omdat wij, kleinmenselijk. meenden dat de hemel niet doof kon blijven voor onze vertrouwvolle gebeden, omdat wij niet konden aanvaarden Jat Gij van ons weg zoudt gaan. Wij allen nadden U nog zó hard nodig uw dappere echtgenote die Gij zo innig liefhadt en wier naam tot in uw laatste stonden als onbewust U op de lippen lag; uw kinderen die uw trots waren en die Gij boven alles liefhadt uw kinderen om wie het brengen van uw levensoffer U toch zo zwaar viel. Doch ook voor ons. uw medeleden van de to- neelkring betekent uw heengaan een onherstelbaar verlies. Sedert het jaar 1941 naamt Gij edelmoedig als secretaris van onze vereniging een groot deel van het materieele werk op U. Als werkend lid was geen moeite U te veel en de leuze «Nihil sine labore» indachtig gaaft Gij U volledig aan onze vereniging. Bij toneelopvoeringen wist Gij met uw gevoelvolle vert ilkmgen het diepste van de toeschouwers te beroeren omdat uw spel was een blootgeven van uw eigen rijk gevoel. In alle eenvoud hebt Gij met ons omgegaan de minste onder ons was U het liefst, gij waart slechts veeleisend wanneer het inspanning van U zelf betrof. Zo treffend haalde een van uw beste vrienden het nog aan in deze laatste dagen Hij (Lees verder op blz. 2) Dat duurt nu maanden lang. die historie rond de talentelling. De mensen weten door de duur niet meer waarover het gaat. Ge weet dat alle Belgen gelijk zijn voor de wet. Die gelijkheid staat in de grondwet en staat op de «Colonne du Congres». Dat stond er in en er op nog voor er in België een bakhuis Vlaams gesproken werd. Geleidelijk, gedurende de honderddertig jaar die ons scheiden van de omwenteling van 1830. is er wat veranderd nu eens verbeterd, dan eens ver slecht. Er is een tijd geweest dat er uiterlijk een zekere vweetaligheid bestond. Heel het Land door mocht gij lezen Nationale Gendarmerie Nationale uitgang en sortie «entrée en ingang Op zeker ogenblik hebben de Walen de mostaard in de neus gekregen. Wallonië is eentalig en het wil niet het uitzicht hebben van een tweetalige streek. W ij weten dat er in Wallonië evenveel Vlamin gen wonen als Walen. Maar de Vlamingen tellen daar niet mee ze moeten Waal worden, werken en kinderen kopen. De Walen hebben verkregen dat de Vlaamse opschriften in Wallonië verdwenen. De Franse mochten in Vlaanderen blijven, want «La Flandre est belgique De Vlamingen waren niet akkoord, en was Wal lonië eentalig, Vlaanderen was het ook. Vandaai het regiem dat wij nu kennen, met enkele schikkingen bij voor plaatsen met gemengde bevolking. Daaruit is de talentelling geboren. De laatste telling is een monument geweest van valsheid in geschriften. Ik was niet thuis toen een officieel teller kwam vragen welke taai ik sprak, 't Was een klein mal heur zei hij hij wist dat ik Vlaams en Frans kende en hij schreef mij op voor tweetalig product van de Belgische kuituur. Ik ben zeil naar het stadhuis geweest om mijn eentaligheid te bevestigen en die inschrijving te doen veranderen. Ik ben zo alleen niet geweest. Het grootste euvel is echter dat er een hoop Leliaerts in Vlaanderen van grootouders op vader en zoon. en die geen laams willen kennen en zich voor Franssprekend laten doorgaan omdat hun Vlaams niet schoon Ge noeg is. En nog erger duizenden Vlamingen die (Lees verder op blz 2) Oudstrijdersplaats

Denderklok | 1960 | | pagina 1