h Hst, n bb Gemeenteraadszitting van 14 oktober '60 Onder de Antenne Vierendertigste Jaargang Zondag 23 oktober 1960 WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Bogaert Brusselstraat Drukker - Uitgever Paul LUYSTLRMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG T? 20 h werd ons bij de ingang van het stadhuis bekend gemaakt dat we voor het eerste punt van de dagcide Peisoneoé stadswerkman tuchtstraf, niet zouden worden toegelaten. Dit punt moest im mers in geheime zitting worden behandeld. Het feit dat ait punt op de openbare dagorde vermeld werd, steunde op een vergissing. Te 20 h 10 opent dhr Burgemeester de zitting, en dnr Sekretaris leest het verslag der vorige zitting hierop worden geen aanmerkingen gemaakt. L'hr Cornel is vraagt hierna hel woord om inlich tingen te vragen aan schepen Van Trimpont Wondt het taksreglement op het verbreden en aan leggen van straten, en automatische aansluiting bij de riolering op kosten van de bewoners, reeds toe gepast. Dhr Pan Trimpont Tot nog toe niet dit reglement werd nog niet goedgekeurd... Dhr De Riemaecker In mei 1960 werd het taksi egiement goedgekeurd, maar werd tol hiertoe niet toegepast daar het nog niet ging ovei nieuwe straten en ook daar we niet over voldoende perso neel beschikken om die aansluitingen te doen. In nieuwe straten echter zal het reglement da delijk toegepast worden. Dhr Waitniel Op het ogenblik dat het alge meen riolermgspian in orde komt, zal er toch zeker een jebrek aan personeel zijn. Chr Burgemeester We zullen dan wel zien hoe .ve het voor mekaar krijgen. Dhr Waitniel Nu het plan van algemene riole ring werd goedgekeurd, meen ik dat het toch alge meen moet worden toegepast. Dhr Burgemeester Het geldt alleen voor nieu we tn vernieuwde straten. Dhr Waitniel Het moet voor dhi Van Trim pont toch een heel aangename verrassing zijn nu te vernemen dat het taksreglement in mei jl. werd goedgekeurd. 1. Personeel stadswerkman tuchtstraf. Dhr Burgemeester verklaart dat dit punt in ge heime zitting moet worden behandeld, en zo gaat onmiddellijk over naar het 2e punt. 2. Grondconcessie op het kerkhof. Dhr Marcel Haverbeeck eeuwigdurende konces sie voor een oppervlakte van 6 m2. Dhr Albert De Deyn koncessie van 50 jaar voor twee plaatsen. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3. Onteigeningen verbinding Keldermeers* baan met Astridlaan machtiging aan het college voor het inspannen der proceduur tot gereshtelijke onteigening. Dhr De Riemaecker staat recht om aan de hand van i et plan uitleg te verschaffen over dit punt. Dhr Cornelis Dit punt is tqóh uw zaak, Mr Van Trimpont, schepen van openbare werken Dhr Waitniel Alles wordt hier op Financiën geschoven... Dhr De Riemaecker Ge kunt toch niet met kasseien betalen Het gaat hier om net volgen de De straat, de Keldermeersbaan, tegenover de fabriek Merckx moet verbreed worden, dit om een goede verbindingsweg te hebben met het einde van de Nederwijk. Er zijn daar grote fabrieken die veel moeilijkheden hebben met het vervoer, omwille van de smalle straat. Er zijn dan verder in de Pamel- straat 4 huizen die vooruil springen zij vormen een srote hindernis voor het verkeer, vooral met het oog op een weg die zou leiden naar het industrie park. Een persoon was reeds akkoord, doch deze man is gisteren overleden zonder dat een handteke ning werd geplaatst. De anderen zijn niet akkoord, alhoewel door ons 200.000 F werd aangeboden en... in deze gebuurte, vóór enkele tijd. een huis van dezelfde aard werd verkocht voor 125.000 F... Dan hebben we de eigendom De Pril. een huis met gebroken hoek er dient een klein stukje grond onteigend de betwisting gaat over het feit of die grond ai dan niet bouwgrond is. De andere zijde is ook een gebroken hoek het te onteigenen stukje grond werd gratis afgestaan De onteigening voor de eigendom Van Londerse- ie is een delikaat geval er moet 4 rn afgenomen worden en aldus verdwijnt het ganse huis. De eigen dom heeft echter verscheidene bijgebouwen, wat meebrengt dat ook alles moet worden onteigend Ik dring aan op de gerechtelijke onteigening, daar het verbreden van die straat een volstrekte noodzakelijkheid is voor het industriepark. Dhr Cornelis In principe zijn wij akkoord. Maar ais ik het goed voor heb is er tegen de huizen nog een strook van 3 m. Waarom wordt die ook niet onteigend Dhr De R iemsecker De mensen daar vragen dringend naar een voetpad, omwille van de vuilnis kar die er bijna iedere dag voorbijrijdt en soms wel sporen achterlaat. Sommige mensen bieden zelfs aan om voor dit doel hun grond vrijwillig af te staan. Wat betreft de eigendom Cobbaut-Dony staan we voor een ander vraagstuk. Slechts over een paar weken zullen we pas weten waar de ringlaan voor bij zal komen. Als de baan daar niet komt. zullen we dan ook vragen om de straat tot daar door te trekken. Dhr Cornelis Is er geen mogelijkheid tot on derhandeling alvorens tot de gerechtelijke onteige ning over te gaan Dhr De Riemaecker Er werd onderhandeld maar in een bepaald geval staan we dus voor de verplichting om ook de bijgebouwen te onteigenen. D: n staan we voor de vraag hoeveel hiervoor moet worden gegeven. Wat betreft de eigendom Van De Maele dat komt waarschijnlijk in orde. Voor de eigendom De Pril is gerechtelijke onteigening nood zakelijk. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. (Lees verder op blz. 2) Ik heb verleden week iets gelezen in La Libre dat ae moeite waard is en dat waarschijnlijk door veel lezers niet is opgemerkt. Iedereen weet dat onze toekomstige koningin een Spaanse is en dona Fabiola heet. Nu. verleden week is ze de H. Mis gaan bij wonen in een kerk die heet H. Andreas der Vla mingen. AI het groot volk van Madrid en al het groot volk van het Belgisch gezantschap was er ook. Voor alles wat bij ons antiklerikaal is. is alles wat Spaans is uit den boze. Denk aan Franco die de republiek der kameraden heeft stuk geslagen. Denk aan de Spaanse Furie uit het Spaans tijdvak van onze nationale geschiedenis. Denk aan de In quisitie. Reder, te over om geen Spaanse oranjeap pels te kopen en de Spaanse prinses in de nek te zien en angstig de vraag te stellen Franco zal toch niet naar de bruiloft komen La Libre Belgique leeft niet in gezelschap van die enkele heren, maar ze is even anti-Vlaams als die heren anti-knstelijk zijn. Ze schiijft dona Fabiola is de H. Mis gaan bijwonen in Sint Andreas der Vlamingen qui aura.t été f mdé pai un ilamand a été is een te bittei e pil om te slikken. La Libre wil niet weten dat de negen tienden van onze vaderlandse geschie denis is geschreven door de Vlamingen, gelijk ze niet wil weten dat ons leger aan de IJzer voor ne gen tienden uit Vlamingen bestond en dat meer dan negen tienden der doden Vlamingen waien. zodat het natuurlijk is dat er bijna niets overblijft dan Franssprekenden om de doden te huldigen. De Libre weet niet dat Brussel nog in zijn moeras lag aan de Senne. als de Vlaamse steden als Brugge en Gent en leper reeds wereldbekend waren gelijk Van Maerlandt reeds schreef en dichtte toen aan de Seme een nieuwe taal ontstond. Vlaanderen moet uitgesponst waar het staat en vervangen door België. Nu hebben vele landen die zelfrespect hebben in het buitenland gezantschappen en consulaten te n dienste \an zijn inwoners die daar verblijven België heeft dat ook voor zijn Franssprekenden Viammgen moeten maar Frans leren. In de gloiietijd van Vlaanderen en voora' ir net Bourgondisch tijdvak, had Vlaanderen in alle grote handelscentra, tehuizen voor de Vlamingen. Denk aan Philips de Goede en aan Keizer Karei. (Lees verder op blz. 3) K«^'nd

Denderklok | 1960 | | pagina 1