e e^n ,,i wmm Een klare oppuntstelling 1 MERKWAARDIGE UITEENZETTING VAN dhr. SCHEPEN DE RIEMAECKER OVER Vierendertigste Jaargang Zondag 30 oktober 1960 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Ce gemeenteschool der Oude Kaai werd in 1923 opgericht op een stadsdomein,, groot 61 aren 40 ca. De oprichting der gebouwen kostte in 1923 boven het miljoen. Hun waarde werd onder de bezetting geraamd op 3 miljoen. Koeren en gebouwen beslaan een oppervlakte van 55 aren 80 ca. De gebouwen omvatten 16 klas lokalen plus 2 lokalen voor huishoudschool, een turnzaal met aanpalend lokaal, een stortbadinstal latie. DE HUIDIGE BESTEMMING DER LOKALEN De gemeentelijke Lagere Jongensschool gebruikt thans 4 klaslokalen voor 3^klassen en een wacht-, eet- A speelzaal. De gemeentelijke Lagere Meisjesschool gebruikt thans 3 klaslokalen plus een lokaal der huishoud school De gemeentelijke froebelschool gebruikt thans één klaslokaal. De voorbereidende afdeling der Rijksmiddelbare Jongensschool gebruikt er thans 9 lokalen 8 klas lokalen plus een lokaal der huishoudschool. Het Rijksonderwijs put zijn recht tot gebruik in vijf opeenvolgende overeenkomsten, die. ten over staan der te treffen beslissing, volle aandacht ver dienen. B.j contract van 27 oogst 1948 verhuurde de stad aan de Belgische Staat (Minister van Op. Werken) 5 lokalen. voor369 jaar. ingaande op 1 september 1948 en eindigend op 31 oogst 1957. opzegbaar bij aangetekend schrijven wederzijds, 6 maand op voorhand op 31 oogst 1951 en op 31 oogst 1954. door de Staat, ten allen tijde 3 maand op voorhand «om dienstredenen». door de Stad. ten allen tijde 3 maand op voorhand «indien deze de in pacht gegeven lokalen moest nodig hebben voor het gemeen telijk onderwijs». mits 10.000 F per jaar netto. na verloop der 9 jaar vernieuwing van rechts wege van jaar tot jaar «tenzij een der par tijen de andere 6 maand op voorhand verwit tigd bij aangetekende brief van zijn inzicht de pacht te doen eindigen». Terloops gezegd de zin voor gezonde humor was in 1948 nog niet zoek bij de Administratie, ge zien zij in artikel 7 van het contract letterlijk voor ziet «in geval de pacht opgezegd wordt mag het huis 's zondags en s donderdags van iedere week der drie laatste maanden tussen 10 en 15 uur be zocht worden» Bij aanvullend contract van 29 april 1952 wordt bedongen vanaf 1 september 1949 gaat de inhuring over 8 lokalen. - mits 14.000 F vanaf 1 september 1949 plus 1333.30 F als achterstel voor de 4 laatste maanden van 1949 plus 4000 F achterstel voor 1950 plus 2000 F achterstel voor het le semester 1952. Bij aanvullend contract van 31 oktober 1952 wordt bedongen dat er ook voor 1951 als achterstel 4000 F zal betaald worden. Bij aanvullend contract van 31 maart 1954 ziet de Stad af van het recht tot opzegging te gen 31 augustus 1954. wordt de huurprijs gebracht vanaf 1 juli 1953 op 16.460 F per jaar. Bij aanvullend contract van 23 december 1959 wordt aan de Staat nog een bijkomend lokaal ver huurd met aanpassing der huurvergoeding tot 19.752 F. Terloops gezegd bij het afsluiten van het con tract van 23 december 1959 bewijst de Administratie dat zij niets heeft prijsgegeven van de gezonde humor die haar in 1948 bezielde in artikel 1 stelt zij immers vast dat 8 lokalen plus 1 bijkomend lokaal een totaal geeft van 6 lo kalen -- in artikel 3 wordt plechtig vastgesteld aan gezien het niet gaat om een inhuring voor openbaar nut is deze akte zegelvrij. Zegelvrije vaststelling bekleed met zegel... Buiten de klasuren worden de lokalen der ge meenteschool der Oude Kaai -- bepaaldelijk gans de linker vleugel gebruikt ten behoeve onzer stedelijke muziekschool. Het aanpalend lokaal van de turnzaal is ter beschikking gesteld van de stadsbiblioteek. De turnzaal wordt aangewend voor allerlei ste delijke manifestaties de publieke leerlingenvoor- drachten en de concerten onzer stedelijke Muziek- schooi schoolfeesten de viering van het 50-jarig bestaan der stedelijke Vak- en Nijverheidsschool. Sinds naai transformatie biedt ze talrijke moge lijkheden. RETROACTEN VAN DE GIFTE-AFSTAND Ter dagoxde van de gemeenteraadszitting van 9 mei 1958 dook onder punt 4 op goedkeuring van overeenkomst tot overname door de Staat van de Gemeenteschool Oude Kaai Tei verfrissing van het geheugen der leden die aan die beraadslaging deelnamen en ter voorlichting van de leden die toen in deze Raad geen zitting had den. heeft het interesse na te gaan hoe het Besluit in het proces-verbaal der vergadering geakteerd werd Overwegende dat liet bestaan in eenzelfde schoolge bouw van scholen met hetzelfde niveau die enerzijds dooi de Staat en anderzijds door de gemeente bestuurd worden de gelegenheid biedt de inrichting van het openbaar on derwijs in de wijk Oude Kaai te rationaliseren; Overwegende dat het dienvolgens aangewezen is aan de Staat de samensmelting voor te stellen van 1. de gemeentelijke lagere school voor jongens, gele gen Oude Kaai. met de voorbereidende afdeling verbon den aan de Rijksmiddelbare School voor jongens. 2. de gemeentelijke lagere school voor meisjes en de gemeentelijke bewaarschol, gelegen Oude Kaai. met de voorbreidende afdeling en de froebelafdeling verbonden aan de Rijksmiddelbare Schooi voor meisjes. Overwegende dat deze samensmelting de overdracht aan de Staat rechtvaardigt van het gebouw thans door de gemeentelijke scholen in gebruik genomen; BESLUIT Artikel 1 Aan de Staat de samensmelting voor te stellen van a) de L.G.S. jongens met de voorbereidende afdeling der R.M.j.S. b) de Gemeetelijke Bewaarschool en de L.G.S. meisjes met de Froebel- en Voorbereidende Afdeling der R.M.m.S. Artikel 2 In dit geval, aan de Staat kosteloos en in volle eigen dom af te staar; 1het onroerend goed, gelegen Oude Kaai. gekadas treerd onder nr 115t>bis. sectie B. bestemd voor de lagere school vor meisjes en de bewaarscpool; 2) het schoolmeubiiair en het didactisch materieel voor handen in voormelde scholen. Van dit schoolmeubiiair en het didactisch materieel zal door de beide tussenkomen de partijen, in gemeen overleg, inventaris worden op gemaakt. Artikel 3 De verplichting aan te gaan aan de ieden van het onderwijzend personeel door de Staat overgenomen een weddeverhoging te waarborgen welke gelijk is aan het eventueel verschil tussen de wedde hun toegekend bij toe passing van de wet van 9 april 1955. als lid van het ge meentelijk onderwijzend personeel, en de wedde welke hun zal toegekend worden als lid van het onderwijzend personeel der voorbereidende afdelingen en bewaarschool- afdelingen verbonden aan de Rijksinrichtingen voor Mid delbaar Onderwijs. De door de stad eventueel te betalen aanvullende wed den vervallen op het ogenblik dat de wedden m Rijks verband. op hetzelfde niveau komen te liggen dan de wedden, verhoogd met de wvddesupplementen. die ae belanghebbende leerkrachten zouden genoten hebben in dien zij gemeenteonderwijzer waren gebleven. Artikel 4 Nochtans blijft het gemeentebestuur van Ninove be schikken over a> de staande gemeentelijke bibliotheek. De stad blijft eveneens eigenares van de inboedel dei bibliotheek. b) één dag per week de stortbadinstallatie, om aoor het gemeentebestuur voor de bevolking te worden open gesteld. tegen een vergoeding door de gemeente vast te stellen en te innen; c> buiten de schooluren van het Rijksmiddeibaar On derwijs de voor het stedelijk muziekonderwijs nodige les lokalen. Het aantal te gebruiken lokalen zal door pet stadsbestuur mogen worden vastgesteld, volgens de nood zakelijkheden van het rnuziekonderricht Het didactisch materieel en het eigen mobilier der muziekklassen blijft eigendom van de stad. Inventaris ervan zal. in gemeen overleg tussen beide partijen, opgemaakt worden. Bovendien zal de Staat de ruimst mogelijke voldoening schenken bij elke vraag van het gemeentebestuur, te mo- (Lees verder op blz. 2) d w Bhb/ U/Qams en flfstand-Gifte van de Gemeenteschool Oude Kaai 0

Denderklok | 1960 | | pagina 1