d w o\K*SBZin Vierendertigste Jaargang Zondag 6 november 1960 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Te 20 h verklaart de heer Burgemeester de zit ting voor geopend, waarna de heer Sekretaris het vers ag van vorige zitting leest. 1. Stad Kasverslag 3 kwartaal Chr De Riemaecker Het te verantwoorden bedrag van 2.003.016 F stemt volledig overeen met het voorgenomen bedrag. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2 Stedelijke Vak- en Nijverheidsschool Be- grot:ng 1961 Het bedrag voor 1961 bedraagt 645.102 F tegen 657.246 F voor 1960. Sommige posten bleven onge- wijz.gd, andere ondergingen een lichte verhoging onder invloed van de stijging der wedden. Er komt ook een nieuwe post bij nl. van 55000 F voor de aankoop van een industriële schaafbaak. Eveneens is er ook een post die verdwijnt. Chr Waltniel Ik wil hierbij toch één opmer king formuleren Vroeger was het toch de woonte om ce begroting te bespreken m de sektie financiën. Ik kan goed begrijpen dat dit niet mogelijk was daar de afstand tussen beide gemeenteraadszittingen amper 14 dagen was. Maar U had dat dan in elk ge- vai iiunnen stencilleren. Verleden keer kregen we wel net lessenrooster van de muziekschool op papier, en dit was toch van veel minder belang dan een begroting. Wij kunnen dus niet blindelings onze goedkeuring hieraan geven. Dhr De Riemaecker Die begroting is nog maar onlangs aangekomen Daar het vandaag een zitting is met betrekkelijk weinig punten op de dagorde, had :k gedacht het punt van deze begroting vandaag te bespreken. Maar vermits U terecht verlangt er over na te denken, zou ik willen vragen dit punt te verdagen. Dhr Burgemeester Ik ga volledig akkoord met deze verdaging. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3. Kerkfabriek H. Theresia Begroting 1961 Dhr De Riemaecker De begroting der Kerk fabriek H. Theresia sluit met een batig saldo van 883 F. De gemeenteraad kan bij de kerkelijke over heid enkel advies uitbrengen over deze begroting Dit advies moet nochtans in bezadigde termen, zond ?i protest oi beledigingen worden geformuleerd Ik zl 1 dus in bezadigde termen aan de Kerkfabriek het "olgende zeggen dat wij nu al gewoon zijn de kerk in een dergelijke haveloze toestand te zien. Het is echter ongehoord dat men in I960 nog de gat^n kan zien die daar gedurende de oorlog wer den "oegebracht. We zouden dus minstens toch kunnen vragen om die gaten dicht te maken. Dit zou dus een begin kunnen voimen van een degelijk herstel van deze kerk. D \r Waltniel De heer Schepen volgt de wet hij is zeer bezadigd. Agemene goedkeuring met 13 stemmen. 4. Kerkfabriek O.L. Vrouw Begroting 1961 Dhr De Riemaecker De begroting van de kerk- i abriek Onze Lieve Vrouw sluit met een batig saldo van 3007,50 F In verband hiermee wil ik U kennis geven van een briefwisseling die wij met de kerk fabriek hebben gevoerd. Op 6 september berichtten wij de kerkfabriek dat een hooggeplaatst persoon de restauratie van de kerk in de hand wilde werken en zelfs steunen. Wij vroegen in deze brief om ons de nodige dossiers te laten geworden. Op 14 september kregen we een antwoord waarin werd vermeld dat voor het herstel van het Sint Antoniusaltaar en enkele brandramen de bestekken zouden overgemaakt worden. Op 6 oktober schreven wij weer een brief waarin we verzochten ons de bestekken en de dossiers mede te delen van een groot aantal reparaties die drin gend moeten worden uitgevoerd Ik vraag dus als besluit dat de Kerkfabriek een theoretisch bedrag voor deze herstellingen zou aan duiden. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Riemaecker Terwijl de Gemeenteraad zo klerikaal gestemd is. zou ik vragen om een vol gende zaak hier tussen te lassen. Het betreft hiel de erfgenamen van Eerw. Heer Lanekman die vra gen de terugbetaling van de borgsom die destijds door Eerwaarde Heer Lanekman werd gestort, toen hij penningmeester werd van de kerkfabriek. Die borgsom werd nooit teruggegeven. Wij moeten de Eerwaarde Heer Lanekman ook heel dankbaar zijn. en wel voor het volgende hij had een mooie verzameling van oude zegels van de stad Ninove Hij heeft die aan de stad overgelaten voor het museum. Ik vraag dus dat de borgsom aan de erfgenamen zou terugbetaald worden. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 5. Aankoop van de Staat van een perceel grond hoek Weggevoerdenstraat en F. Tavernestraat 6. Aankoop van de Staat van een partij grond, deel uitmakende van het stationsdomein en gelegen langsheen de Astridlaan. Dhr Van Trimpont Ik zou willen voorstellen de punten 5 en 6 samen te bespreken, omwille van hun analogie. Iedereen gaat hiermee akkoord. Dhr Van Trimpont 1) men heeft een strook van 3 aren aan de hoek van de Fernand Taverne straat en de Weggevoerdenstraat, dus de zijde van het station. De stad zou die strook willen aankopen dit om de uitgang van de straat te verbreden en er ook een vluchtheuvel te plaatsen. 2) Langs de Astridlaan zouden wij 34 aren 39 ca willen aankopen van het stationsdomein. Deze grond zou dus dienen om er de veemarkt te vestigen. De prijs hiervan bedraagt 72 F per m2. De beide gronden aan de Fernand Taverne straat plus die aan de Astridlaan werden geschat op 269.712 I plus 11.060 F voor het verplaatsen van een lokaaltje. Dhr Cornelis Door wie werd die schatting gedaan Dhr Van Trimpont Door de Registratie. Dhr Burgemeester Er bestaan voor ons grote mogelijkheden aan het station. De veemarkt zou v erplaatst worden, en niet langer een hindernis vormen voor de mensen van de Astridlaan. Er zou ook een overdekte plaats komen. Dhr Waltniel Wordt de Astridlaan dan ver breed Dhr De Riemaecker Helemaal niet de straat is breed genoeg. Het domein blijft geheel apart. Het zou tevens van groot nut zijn voor het nieuwe industriepark. Dhr Cornelis In welke zin bedoelt U Dhr Burgemeester We zouden er opslagplaat sen kunnen bouwen en eventueel een ingang ach teraan maken. Dhr Burgemeester Laten we nu punt 5 en 6 afzonderlijk stemmen. Punt 5 wordt goedgekeurd met 13 stemmen Punt 6 wordt goedgekeurd met 13 stemmen. 7. School Oude Kaai Overname door de Staat Te treffen maatregelen. Dhr Waltniel spreekt hier een rede uit als ant woord op de rede van de heer De Riemaecker in vorige zitting. Mijne Heren. Onze fractie heeft de tekst van de uiteenzet ting van de Schepen van Onderwijs grondig on derzocht. Een eerste vaststelling dringt zich op. De heer De Riemaecker heeft misschien ongewild aan het vioeger stadsbestuur een certificaat van goed en wijs beheer toegekend. Inderdaad, de reden wel ke thans worden ingeroepen, ni. het gestadig en onvermijdelijk afbrokkelen van het stedelijk ge meentelijk onderwijs dat gekneld zit tussen het rijksonderwijs en het vrij onderwijs en de hoog oplopende kosten van onderhoud en herstel der ge-- bouwen, waren precies de reden welke ONS er toe aangezet hebben destijds de overname der gemeen- (Lees verder op blz. 2) WACHTDIENST APQTEKERS Apoteek open op 6 november Mr J. Lievens Oudstr ij dersplaats Apoteek open op 1 1 november Mr A. De Ruyver Beverstraat u'Qams efl Gemeenteraadszitting van 26 oktober 1960

Denderklok | 1960 | | pagina 1