^'QQtns 6^ e2-in Qtf Van Grote en Kleine Ninoofse Problemen L. VAN DEN STEEN Vierendertigste Jaargang Zondag 13 november 1960 Paul LUYSTERMAN - JACOBS PrPs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F ZEEREERWAARDE HEER OP RUST l WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Bogaert Brusselstraat Drukker - Uitgever Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek, 4786.85 Het is hier in deze kolommen reeds meer dan eens geschreven geweest dat aan de huidige CVP- BSP coalitie hier ter stede, nooit zal kunnen aange wreven worden, door de oppositie, dat ze niets ge daan heeft om het vooropgezette programma te verwezenlijken gedurende haar bestuurstermijn. In derdaad blijkt het thans voor iedereen duidelijk dat er te Ninove iets aan 't veranderen is en dat het uit is met de partij-politieke knoeierij op alle gebied, waar de liberalen wel een handje van weg hadden, gedurende hun vijfenzestig-jarig bewind. Ninove krijgt deze maal een kans en mis schien wel de enige om binnen afzienbare tijd een periode van uitbreiding en nieuwe heropbloei in te zetten. Wij vermelden in de eerste plaats de voor genomen urbanisatiewerken van de huidige Den- dermeersen gelegen enerzijds tussen de Burchtstraat de Beverstraat en de Geraardsbergsestraat en an derzijds de ringlaan of Elisabethlaan. Het is ons bekend dat de plannen op dit ogenblik klaar liggen en de onteigeningsonderhandelingen aangevangen werden. Met de provinciale technische school als onmiddellijke verwezenlijking op het programma, en de urbanisatie van het ganse kwartier in het verschiet, gaat het centrum van Ninove zich in werkelijkheid, en in een nabije toekomst, ontdub belen. Dat hier nieuwe mogelijkheden geschapen worden als bv. de oprichting van een administratie centrum ten behoeve van de thans verspreide bu relen van het ministerie van Financiën, waarvan .reeds vroeger sprake was. en thans in volie centrum zou gelegen zijn, hoeft geen verder betoog. Nieuwe toekomstmogelijkheden voor handel en privaatbouw in de meest voordelige voorwaarden worden gebo den. en hef lijdt geen twijfel dat van de gelegen heid dankbaar gebruik zal gemaakt worden, door handel en nering. Het is voor niemand een geheim dat er thans te Ninove-centrum geen handelshuizen te koop geboden worden, tenzij aan zeer hoge prij zen. zodat alle nieuwe initiatieven hierop moe+en spaak lonen. Wanneer ons stadsbestuur deze ver wezenlijking op haar actief kan boeken, dan zal het vast en zeker aan de bevolking een onschatbare dienst bewezen, en aan de stad zelf een heel nieuw uitzicht gegeven hebben. De kwestie van de eiergang-doorsteek is bijna een voldongen feit en alhoewel het belang van dez»1 korte verbindingsweg, tot heden, nog door velen betwist wordt, mogen we voorspellen dat het enkel en alieen reeds on gebied van dagelijks verkeer en evacuatie van de markt op iedere dinsdag, een ernstige verbetering zal uitmaken ten gerieve van de marktkramers zelf en van het doorgangsverkeer in de Burchtstraat. Terloops willen wij een lans breken met het oog op de naam welke aan deze nieuwe straat zal gegeven worden Oudere Ninovie- ters weten te vertellen dat aan de Eiergang niet alleen de eiermarkt gehouden werd, maar dat hier ook een vlasmarkt bestand. Het café «De Vlasmarkt» welke voorheen de hoek van de Eiergang en van de Graanmarkt vormde, is hiervan nog een sprekend bewijs Het komt ons voor dat de benaming Vlas marktstraat wel gepast zou zijn en de naam Eier gang wel definitief tot het verleden mag behoren. Die vroeger bestaande kasjen zonder uitweg, herinneren te veel aan krotwoningen wiens bestaan in geen geval een reden van fierheid zijn voor een bevoiKing weike zicnzeli eerbiedigt, zodat met het e. awijnen van de gang zeil', ook naar bestaan mag vergeten worden. net piooieern van de Denders.anK zal met het verdwijnen aer staasbeken reeds een gedeeltelijke oplossing geKregen hebben en we menen te weten uut ons sLansbestuur de overwelving aezer stinKenüe vvaters niet op net achterplan zal ïaten nggen. In- legenaeel is net absoluut noodzakelijk deze studie voorrang te verlenen en ten spoedigste 111 net sta dium aei onmiddellijke verwezenlijking te vooizien. Wanneer dan de bevuiling van het Denderwater zelf van iroger hand en voor gans de Denderstreek zal ernstig onderzoent en aangepakt worden, zaï Ninove volledig van deze vvalgeiijKe historie verlost zijn. Wij drukken, de wens uit dat onze nieuwe Senator dit punt bovenaan zijn programma van noodzake- iijKe tussenkomsten ten behoeve van de streek, mo ge aantekenen om er te pas en te onpas bii de be- trokken instanties te kunnen op loshameren. Ten slotte willen wij in hei kader van de uitbreiding en de verbetering van net Ninoofse grondgebied nog de aandaent vragen van ons stads bestuur. om een opiossing te gevea aan de uiteinde lijke afwerking uei bestaande ringianen. Deze ïanen en wij beaoelen niermede hooiazakelijk de Al- bertlaan en de Leopoidlaan in het bijzonder ma ken op dit ogenblik werkelijk een bijna gesloten bebouwing uit Op geen van beide zijn voetpaden aangelegd zodat wandelaars en voetgangers ver plicht zijn de fietspaden te gebruiken en voortdu rend de baan moeten ruimen voor sprintende of gewoon doorrijdende rijwielgebruikers, op gevaar af langs achter aangereden te worden bij een ver keerd uitwijken van de een of de andere. De kwestie der ai te voeren regenwaters is dringend op te lossen, want er zijn vrijwel geen straat ontvangers op deze lanen, zodat zij 's winters in echte piasvijvers omgetoverd worden. Dat het Beheer van Bruggen en Wegen hiervoor verant woordelijk is weten we zeer goed, doch kan de Stad hier niet aandringen en op de toestand wijzen De snclhoit sb p. rkir.g tot 60 km is een absolute nood zakelijkheid geworden op deze lanen, en toch is er nergens een verkeersbord te bespeuren dit valt des te meer op daar in andere agglomeraties veel aandacht aan deze snelheidsbeperking besteed wordt ter beveiliging van de inwoners en vooral van de kinderen Zowel aan de Ezel als aan de Os en aan de Ste Theresia-kerk zijn de gestreepte overgangen voor voetgangers volledig onzichtbaar geworden en moet men werkelijk op sommige ogenblikken zijn leven wagen om aan de overkant te komen. Vermelden we nog ter intentie van de Sche pen van Electriciteitsregie dat de verlichting dezer lanen nog steeds veel te wensen laat, alhoewel onder zijn beheer reeds verbetering gebracht werd aan de toestand. De reeds dichte gevolking der ringianen zou hem dank weten indien ook aan dit probleem binnen afzienbare tijd een afdoende oplossing kon gegeven worden. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Maandag 14 dezer viert Zeereerwaarde Heer Leon VANDEN STEEN zijn vijfentachtigste ver jaardag. En wij zouden hem daarvoor willen felici teren. O, niet alleen omdat hij nu vijfentachtig is geworden, en Gode zij dank, nog in zeer goede ge zondheid. Maar vooral omdat hij op deze dag, met rechtmatige fierheid mag terugzien op een rijk- gevulae loopbaan. Zeereerwaarde Heer Vanden Steen is inderdaad een van die steeds zeldzamer wordende mensen die, hur. hele lange leven geweten hebben wat aanpaKKen was en steeds duchtig de handen uit de mouwen hebben gestoken, dit zowel figuurlijk aL letterlijk. Geboren op 14 november 1875, alhier in onze stad, begon hij zijn studiën te Oudenaarde in het Kollege. Na de nodige jaren op het Seminarie werd hij, dooi Monseigneur Stillemans priester gewijd in 1901. OnmiddeliijK daarop volgde zijn benoeming als Coadjutor te Pollare. waar hij anderhalf jaar verbleef. Nadien werd hij onderpastoor te Ophasselt. Kenschetsend voo. de jonge geestelijke is het feit dat nij alaaar ze A vaststelde geen werk genoeg te hebben, naar 't Bisdom trok om dit aan Monseigneur diets ie masen en er dan ook geen vol jaar vertoef de. Dra volgde zijn benoeming ais onderpastoor te Hofstade-bij-Aaist. Hier was de noeste werker, de nimmer-vev- moeide onderpastoor werkelijk op zijn terrein.. Ge makkelijk is het er niet steeds geweest. Hof stade, in die dagen (precies zoals nu nog trouwens) was een arbeiderscentrum en het was toen precies geen sinecuur, voor een jong geestelijke, de leiding van dit element van de samenleving in handen te heb ben én te houden, op een wijze die geen brokken of geen stukken mocht maken. Onderpastoor Van den Steen was er precies de man niet naar om de moeilijkheden over zijn hoofd te laten groeien. Hij was een werker, een wroeter, een vechter als het moest en met het heerlijke doel voor ogen de welstand van de arbeidersklas te Hofstade heeft hij ginder in dat schoon dorp. negen jaar van zijn werkzame leven doorgebracht. En net was niet alleen voor de bete brood van de arbeider dat hij in de bres sprong. Ook de ont wikkeling van zijn geliefde arbeiders lag hem nauw (Lees verder op blz. 2) >/>/*- *J0\ks9 d we e^6/

Denderklok | 1960 | | pagina 1