d uc e Zin 17'Qanis Gemeenteraadszitting van 31 maart '61 Onder de Antenne Vijfendertigste Jaargang Zondag 9 april 1961 WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Begaert Brusselstraat Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Te 20 h opent de heer Burgemeester de zitting en verontschuldigt zich daarbij voor het feit dat er vandaag, op Goede Vrijdag, een zitting moet plaats grijpen. Het was echter niet mogelijk vroe ger de Raad bijeen te roepen omwille van de ver kiezingen. Bovendien moet er vandaag ten laatste, 1/12 van de begroting gestemd worden om op 1 april het personeel te kunnen betalen. Dhr Burgemeester zegt tevens dat de heer Se- kretaris nog steeds niet beschikbaar is, en leest daarom zelf het verslag van vorige zitting. Dhr Van Trimpont zal vandaag de funktie van dhr Sekretaris innemen. Eveneens afwezig dhr Meganck. Nadat dhr Burgemeester het verslag heeft ge lezen, vraagt dhr Waltniel het woord. Dhr Waltniel Mijnheer de Voorzitter, mijne Heren, ik kreeg opdracht om in naam van mijn groep U mede te delen dat we het hoogst abnor maal vinden hier vandaag in vergadering bijeen geroepen te worden. We zijn immers in de Paas week. Het is een goede traditie dat geen enkel po litiek debat piaats vindt in de week vóór Kerstmis en in die vóór Pasen. Vorige besturen hebben deze traditie steeds in ere gehouden. Vandaag echter wordt een zitting gehouden op Goede Vrijdag, een dag van bezinnen voor iedereen, ongeacht zijn filo sofische opvattingen. u gaf als reden aan dat één voorlopig twaalfde van de begroting moet worden gestemd. Ik wil U echter laten opmerken dat we totnogtoe geen be groting hebben ontvangen. Een begroting moet normaal ingediend worden op 1 oktober. Het is nor maal dat dit echter gebeurt rond Nieuwjaar. Nu zijn we 31 maart en moet er een deel van de be groting gestemd worden om morgen het personeel te kunnen betalen. Indien U nu beslist deze zitting wilde houden dan waren er toch nog andere dagen in deze week. Wij kunnen het feit van op Goede Vrijdag te ver gaderen niet aanvaarden en zullen dan ook geen deel nemen aan de debatten en de zaal verlaten. (De Liberale groep verlaat hierop de zaal). Dhr De Riemaecker (met een blik op zijn uur werk) Haast U heren, U kunt nog allemaal te biechten gaan Dhr Burgemeester neemt het woord en ver klaart over te gaan tot de dagorde. Het zal nu een minzame zitting worden, zegt hij. 1. Begroting 1961 Stemmen van één voorlopig twaalfde Dhr De Riemaecker Ik zou dit voorstel wil len wijzigen, in een volgende zitting, tot 3 voorlo pige twaalfden. Er is daar wel een grondige re den voor. De begroting werd vrijwillig weerhou den, ten eerste omdat de elektriciteitsdienst niet meer stedelijk is en in Regie omgevormd werd. dus volledig autonoom. Hierbij rijst een zeer grote moeilijkheid, namelijk het opmaken van de inven taris. Er zijn namelijk 17 kabines, die allen bezet zijn door de Compagnie en door de Stad. Dit geeft natuurlijk aanleiding tot diskussies bij het opma ken van de inventaris. Ten tweede werd de begroting vrijwillig ach teruit gesteld omwille van de Eenheidswet. Nie mand kon voorzien welke de toelagen voor de ge meenten zouden zijn, dus kon er zeker geen be groting opgemaakt worden. Goedgekeurd met 7 stemmen. 2. KasVerslag stad 1e kwartaal Dhr De Riemaecker geeft lezing van het kas- verslag dat sluit met een te verantwoorden en ver antwoord bedrag van 2.561.212 F Goedgekeurd met. 7 stemmen. 3. Goedkeuring oninbare ontvangst Dhr De Riemaecker Het gaat hier om een post van slechts 150 F Goedgekeurd met 7 stemmen. 4. Economische expansie Uitbreiding nijver heidszone eventueel definitieve goedkeuring Dhr Burgemeester Tegen de onteigeningen met het oog op de ekonomische expansie van de stad, kwamen een aantal brieven binnen met be zwaren. 1) Van de heer Prosper Suenaert kwam een brief waarin hij zich formeel verzet tegen de ont eigening van zijn grond. Hij geeft daarvoor als re den dat die gronden gebruikt worden voor een tuinbouwbedrijf, dat door de onteigening volledig zou wegvallen. Daarenboven is de grond gunstig gelegen in het stadsgebied. 2) een brief van de heer Paul De Troyer, die eveneens niet akkoord gaat met de onteigening voor het aanleggen van een ringlaan. Zijn boerderij zou daardoor wegvallen en daarmee ook zijn brood winning. 3) verder een schrijven van de heer Omer Rij- menhout die de vraag stelt waarom zijn bloemiste rij uitgeschakeld moet worden. Nergens zou deze persoon betere kultuurgrond kunnen vinden en een volledige handelszaak valt tevens weg. 4) een tweede brief van de heer Prosper Sue naert, waarin hij vraagt een vergadering te willen beleggen om met hem tot een oplossing te kunnen komen. 5) een derde keer schrijft de heer Suenaert dat de gronden van zijn kinderen eveneens zouden wegvallen. Verder wijst hij er op dat, indien er op die plaats een autostrade zou komen een probleem zou rijzen betreffende het aanleggen van een brug over de autostrade. Al deze moeilijkheden, zowel van onteigening als van het aanleggen van deze brug, zouden wegvallen indien men met de ont eigening zou beginnen vijfhonderd meter verder in de richting van Okegem. (Lees verder op h\z 2) Politieke windstilte... en de politieke vreer voorspellers hebben het zo kwaad als onze weer man Pi en. De zondagavond na de verkiezingen waren de socialisten gewonnen l'affaire est dans le sac zei Spaak. De liberalen waren ook gewonnen neen, hadden ook gewonnen. De communisten had den ook gewonnen en de volksunie ook. 's Anderendaags wist senaatsvoorzitter Struye de toestand aanschouwelijk voor te stellen er zijn geen overwinnaars, er is maar één verliezer.., Mensen met zwarte gedachten dat het op zijn Ninoofs gezegd allemaal boenjel is tussen de Londenaars onder elkaar- In 1954 had de CVP zich laten wegvagen omdat de linkse Londenaars hun beurt moesten hebben. Van 1954 tot 58 hebben die er dik aangedaan met hun papenvreterij om er af te geraken, en ze zijn er afgeraakt. Nu heeft PSC zijn tijd niet uitgedaan heeft zich laten be- gekken en bespotten zonder reactie, die de vijand op afstand houdt. Het was sauve qui peut bij de kandidaten en ze hebben elk voor zichzelf gewerkt, zonder onderlinge verstandhouding, en soms wel eens in makaars rapen gezeten. (Wij bedoelen hier Ninove niet). Het is in Ninove geweest gelijk overal elders- Is er geen «meeting» te Ninove geweest, dan was dit ook elders een algemeen verschijnsel- De fut was ei uit- Het was weer de anderen hun beurt. En als een dwaze kop schreef dat er in België maar éen staatsman is die de zaken kan beredderen en hij noemde Spaak heeft niemand gereageerd. En daar heel de wereld weet wie Spaak is een man met veel woorden maar zonder vaste gedach ten is onze reputatie gezakt tot onder nul en worden wij door de wereldpers beschouwd als een zinkend schip. Iedereen zegt dat het zinkt... Wij kunnen niet slechter als gelijk wie. Het schijnt dat er toch nog dikke koppen zijn, al zijn er geen grote meer- Ze zitten stom als vissen de toestand te bestuderen. Ze zullen kakelen gelijk de kiekens als ze een ei gelegd hebben- Ze zoeken iets nieuws... Iieel ernstig willen wij wat helpen alle maal gij en ik en Jan en alleman- Niet iets nieuws Er is de laatste jaren te veel uitgevonden- Liever iets ophaien uit de oudheid. De oude latijns-griekse (Lees verder op blz. 2) e^6/

Denderklok | 1961 | | pagina 1