Ronde van Frankrijk BEDEVAART II Klokke- Klanken DE DENDERKLOK uiMUtK Ut ANTENNE U rijdt auto of moto U gebruikt 'n tractor P WEET U DAT St KRISTOFFEL patroon is van de kerk te PO L LA R E ZONDAG 2 JULI te 10 h Solemnele Mis - Tombola Wijding (rond 1 1.30 h) ZONDAG 9 JULI te 10 h Plechtige Mis - Daarna Wijding F.C. KOCHT en VERKOCHT St ALOYSIUS-COLLEGE lievende groeperingen- Kortom... het was een begiafenis op kosten van de openbare onderstand Nog anderen waren mistevreden omdat de Vlaamse Leeuw daar was, die schuimer- En stop... het is genoeg... Ik ben tevreden omdat de massa van onze demociatische politiekers, van alle kleur, zo weinig interesse hebben betoond voor acht Belgische jon gens- Ik ben biij dat ze er niet aan gedacht hebben om naar Kongo te gaan. Waren députés en senato- ïen allemaal samen gegaan, het ware een machtige manifestatie geweest, maar... het ware geweest aux fi ais de la princesse en die prinses zijn wij... Die twee Volksunie-mannen hebben hun eigen reis betaald... Versailles, zondagavond. Deze morgen in goede konditie vertrokken met ons Wekadeken uit Roubaix. Als we zeggen in goede conditie wil dat zeggen dat we tamelijk nuch ter waren niettegenstaande het feit dat we hier gisteren avond een paar kennissen uit Winnik te genkwamen, jongens die hier boeren en ons vruch ten der aarde deden proeven. Zoals ik U al voor spelde zal er in de eerste dagen van Beires niet veel terecht komen- Die loopt de hele dag met iets droomachtigs op het wezen en houdt de armen stijf tegen zijn gezwollen boezem gedrukt Daar steken immers die twee flessen Zwitserse likeur waarvan ik zelfs de kleur nog niet gezien heb- Deze morgen bij het ontbijt scheen hij toch voor enkele ogenblikken tot de aarde terug te dalen, want toen hij zijn neuchatel-kaas opat, zei Beires Die Zwit- sersc was zo fijn niet... Die roste vroeg ik... Die kaas, stomme mutten, zei Beires Zodat ik de man dan maar aan zijn gedachten overliet en zelfs deze beide ritten zal verslaan. Eigenlijk is er niets gebeurd dan wat door ons zeil en Georges Ronse gewild werd Anquetil in slaap wiegen door hem een tien minuten voorsprong te geven Dat was zo afgesproken en gebeurde met opzet, na akkoord tussen mij, Beires en de koereurs Want dat kunnen we nu toch al verklappen An quetil en gans de Franse ploeg mag gerust een kwartierken voorsprong nemen en die zelf nog tot een halluur aandikken, Darrigade mag gerust de eeiste twee ritten winnen, daarmede geloven ze dat het gebeurd is en hebben we ze waar ze moeten zijn in slaap gewiegd... Anquetil is daarin gelo pen zoals een onnozelaar die hij is... want die weet natuurlijk goed dat hij in de bergen toch zijn klop pen kiijgt. Allemaal niets zegden we tegen René van Pamel, laat die jongens maar gerust een half uuiken voorsprong nemen... in de bergen neemt ge dan op uw gemak een tiental minuten per rit er zijn er zes dat maakt in totaal een uur voor sprong, wie doet U dan nog wat Pauwels was daai mede niet akkQord en protesteerde, maar ik tivik een diplomatiek oog en murmelde hem in het stolierig oog eerste gewin, katte gespin... En Pau wels pinkte tegen en zei okay boss. Terwijl Beires de uien, minuten, seconden en tiendes zit te noteren hen ik eens gaan kijken naar dat kasteel van Ver sailles- Amaai, dat moet nogal wat geld gekost heb ben. en die Franse koningen moeten hun volk nog zo al geen klein beetje uitgezogen hebben om zo een kasteel te onder-, en enkele favorites te kunnen aanhouden hebben- Toen ik er Beires over sprak, was zijn enig antwoord schoon meiskes kosten altijd veel geld... Hij kan 't weten... FIL Roebaais, maandagavond. Over de banen die als zwarte blinkende linten breed over het landschap naar het Noorden golven, omgeven door tarwevelden zo blond als het haar dei Vlaamse maagdekens als ze van de coiffeur komen, trok deze morgen een veelkleurige stoet naai de oude stad Roebaais toneel van zoveel schitteren overwinningen der Vlaamse spieren op de Franse edelen die ondanks hun lichtere velos en al hun hoogmoed zeer dikwijls de achtertuben onzer koene kampers mochten bewonderen- En van daag zou het weer eens zo geweest zijn, was er daar niet die g...ferse mutten van een Fil die voor het vertrek stond te fezelen met Milleken Daems, die niet zag dat op zijn velo ondertussen een veel kleiner verzet werd gestoken- Toen het dan in Roebaais op spurten aankwam was Milleken natuurlijk een tikje te traag en moest het weer eens afleggen tegen Darrigade. Vanwege Fil noemen we dat eenvoudig landverraad en we beloven onze ers vast hem Fil deze smaad onze Vlaam pierkunst aangedaan, bloeddorstig te vergelden. A demain... BEIRES Charleroi, dinsdagnacht. De gele maillot Anquetil is vandaag door het oog van een naald gekropen en als Renéken van Pamel nu niet aan de kop van het klassement staat mag die slimmerik van een Beires dat op zijn ge vreten nemen- Vandaag kwamen we dus voor het eerst in de bergen met als hoogste punt de beruchte Col du Mur de Grammont 81 meter 2 decimeter 4 cm en 9 mm boven de zeespiegel... Iets naar de hand van klasseklimmers... Vandaar dat we aan Nekes Van Der Veken van Pamel deze morgen de opdi acht gaven ge gaat met de eerste naar boven en ge ontsnapt in de afzink, ge lapt een achttal minuten aan Anquetil zijn witte sokketten en mor gen zijt ge geel gelijk een kanarievogel Goe geweten, zei René... En alles zou verlopen zoals afgesproken, ware er niet dat genie van Beires dat alle plannen in de war stuurde en er op belust was zijn anti-Waalse furie bot te vieren door Milleken D^ems en konsoorten te gaan opstoken dat onze René nog veel te jong was om al een Ronde te win nen... dat onze Vlaamse fierheid eiste dat we min stens drie mannen in de eerste drie zouden tellen... dat bij de volgende talentelling van deze overwin ning zou worden rekening gehouden want dat de lamingen in Charleroi zo iets als een soort nieuwe Me,ten zouden houden... dat eerste minister Le- fèvie aan de ritoverwinnaar een plaatsken zou be zorgen. en al dergelijke onsportieve zever meer... Weliswaar was het een goede dag voor de dap persten onder de Galliërs, maar intussen weten de Fransen toch hoe onze batterijen opgesteld staan en zullen ons dat morgen wel vergelden... FIL Charleroi, woensdag vroeg. Deze laatste uren met Marcel Bidon doorge bracht... De Franse ploegleider zag er maar groen uit en ik heb met hem een fles van die Zwitserse likeur gedronken. Hij vond het maar bucht... maar dat komt omdat hij dat schoon wicht niet kent die mij de Hessen gaf Bidon was koleirig op Fil ce roi des combinards zei Bidon wiens gans lang lijf vol linke trukken steekt en ons liet geloven dat we het maar voor 't pakken had. Ik vertelde aan Marcel hoe ikzelf de Fil bij zijn 45 heb gehad en Marcel noemde mij trés malin... Wat dat juist is^ w eet ik niet. maar het zal wel iets met manne lijkheid te doen hebben- Die Walin die vandaag Milleken Daems op de w ang kuste was maar zus en zo er zijn schoner kinderen... BEIRES Van de jonge pattatten, zei Madame Bien... Het kan zijn de koeien worden wel ziek van rode miene te lekken... Als dank voor bewezen di isten, stemde Bien, als opposant, twee maal et de meerderheid mee... Dank U, Bien- Onze hoof di edóijteur k^ ver1 eden zondag in contact met Omer Grawret van de TV- Een simpatiek man die op onze vraag om zijn best te doen voor de Vlaamse TV, dit ten stelligste beloofde, en er op wees dat alle mensen aan de Vlaamse TV zich inspannen om iets goeds te verwezenlijken. Wat we graag geloven. ST.CHRISTOFFIL- POllARt Tei herinnering aan de1 ouders van onze stu denten het is ons onmogelijk alle uitslagen van de eksamens te kennen- Wij vragen der halve dringend aan de belanghebbenden ons alle nodige inlichtingen te verstrekken. Dank op voorhand- Als ge de barmhartige Samaritaan wilt spelen valt dat soms wel eens tegen Onze vriend Bien. verloren gelopen in 's Heren Wijngaard, stond zat gadeweg aan de Vijfhoek zijn bebbei af te draaien tegen het werkvolk, toen baimhai tige Ai mand passeerde, Bien in zijn auto meenam en hem naar huis voerde* Als beloning kreeg .nze Schepen van Madame Bien de huid vol, omdat ze samen... op hun lappen geweest waren... Het moet zijn dat Bien veel botermelk gedron ken had, want s avonds in de Gemeenteraad was t nog niet beter en mioest Bien even bui ten om goede dag te zeggen aan Goebbels- Nu de periode der overgangen afgesloten werd kunnen we onze lezers volgende officiële berich ten mededelen. Vogende spelers komen de rangen van FC Ninove versterken De Schutter van Daring Brussel 29 jaar stopper definitief aangekocht Roger Van den Branden van Standaard Dender leeuw 21 jaar binnenspeler definitief Wauterickx Jean van Heikruis 21 jaarbin nenspeler komende van FC Bever drie maal opgesteld in de universitaire ploeg van Leuven Houtman Jozef uit Iddergem 15 jaar ene jonge belofte naar wie ook Eendracht Aalst viste binnenspeler Hugo Van Gaveren uit Schendelbeke die als kadet overkwam, werd nu defintief aangeworven- v er-aten de rang en van FC Ninove Maurice Van Stappen naar Stand. Denderleeuw De Boitselier Jean Van Vaerenbergh Vital Arijs en Remi Goossens, alle vier naar FC Iddergem René Le^ sen naar SK LnnHpf/pip ij .gelegenheid van het St Aloysiusfeest had ook de trekking plaats van de grote missietombola- Volgende winnende nummers dienen nog afgehaald 259 4c 6 65.1 723 775 877 1070 1327 1437 1500 1515 1620 1777 1846 1917 ~277 2355 -393 2623 2746 2755 2914 3038 3054 3132 3155 3263 3370 3382 3385 3901 4426 4575 4577 4677 4699 4995 5215 5358 5905 6045 6306 6354 639K) 6610 6680 7004 7159 7304 7718 7794 7885 8005 8007 8008 8039 8051 8095 8487 8683 9189 9201 9253 9558 9722 - 9945 9970 10396 10452 10453 10677 10803 10821 10888 10990 11411 11805 12065 13153 13537- -«""■li _i" - !_l I

Denderklok | 1961 | | pagina 3