u/ciQms Economische Expansie te NinoVe burchtdam parochie -Klooster eo School loven Vijfendertigste Jaargang Zondag 17 september 1961 VERVOERPROBLEEM WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Bogaert Brusselstraat Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De economische expansie begint stilaan vaste vorm te nemen in ons arrondissement en ook hier te Ninove zal het nuttig zijn regelmatig, naarmate •de vraagstukken aan dit probleem verbonden zich concretiseren, onze lezers op de hoogte te houden van het mooie werk dat door het actiecomité voor economische expansie van het arrondissement Aalst wordt gepresteerd, zodat ook de massa van de streekbewoners er het hare zou kunnenen toe bij dragen om alles tot een groot succes te laten uit groeien. Wie 'hoort spreken van economische expansie veronderstelt terecht dat het hier gaat over het op richten van nieuwe nijverheden, zo grote als kleine, zonder dat men zich het hool'd gaat breken over het voorbereidend werk dat het tot stand komen van degelijke akkoorden vergt. Nu men vóór enkele dagen begonnen is aan de wei ken van de grote doorsteek van de Doorn naar de tramstatie te Meerbeke (le phase tot aan de IJzerenwegbaan), en wanneer over enkele dagen de bouw van een splinternieuwe l'abriek zal aan vangen naar we mochten vernemen 6000 m2 opppervlakte zal iedereen wel moeten toegeven dat de inspanningen van ons stadsbestuur tot het aanleggen van een industriepark, blijk gaven van klaar doorzmht en wijs beleid, van de belangen onzer bevolking. Het wordt dan ook tijd dat de bevolking op haai beui t volle vertrouwen schenke om de beste oplossing te vinden voor de talrijke nevenproblemen dit de oplichting van nieuwe nijverheden vergezel len en die we vandaag even willen onder de loupe nemen. PROBLEEM VAN ARBEIDSKRACHTEN Het zal van het grootste belang zijn dat bij het oplichten van nieuwe nijverheden ook de ze kerheid bestaat de nodige arbeidskrachten in de streek der oprichting te kunnen vinden. In dit verband zich bazeren op het aantal en de beroepen der ingeschreven werklozen, ware ons inziens ultia-gevaarlijk daar wij vrezen dat men in de eerste plaats onder hen meer werkonbekwa me dan werklustige werklozen zal aantreffen. Een nieuw en uiteraard modern bedrijf vraagt dooi gaans betiekkelijk jong personeel en voorna melijk vaklui die vooraf een zekere specialisatie in het uit te oefenen vak hebben opgedaan. Zal de streek bij machte zijn aan dit belangrijk probleem de goede oplossing te bezorgen Ziedaai de vraag waarop niet alleen bevoegde personen reeds uitgenodigd werden een antwoord te vei schaffen, maar die ook door de enkeling dient overwogen te worden bij de beroepskeuze van de jeugd. Het is dan ook een gelukkig toeval dat juist nu gestai t weid met het inrichten van een provin ciaal technisch instituut dat door zijn ligging ge roepen is een zeer heilzame rol te spelen in het vormen van de nodige vaklui voor het Ninoofse. WEGENPROBLEEM Economische expansie te Ninove brengt onver mijdelijk intensificering mede van het weggebruik, tenminste dan toch op zekere spitsuren. De huidige staat echter van de fietspaden die de toevloed der talrijke fietsers naar onze stad moe ten toelaten, zijn alle in een erbarmelijke toestand, hetzij omdat ze veel te smal zijn voor het drukke verxeer van fietsers en bromfietsers, ofwel omdat de boomwortels ze hebben omgevormd tot een waarachtige montagne -sse De voetgangers, laat staan de wandelaars, kun nen alleen nog op gevaar van hun leven de toe gangswegen naar en rond de stad betreden, terwijl in het stadscentrum het voetpad op vele plaatsen het moest ontgelden ten voordele van de straat- bi eedte, maar te nadele van de voetganger die ge vaar loopt in de Stationsstraat bv. tot gruis geplet te worden tegen de huisgevels. De inspanningen van ons Stadsbestuur zijn te lovend opdat deze beschouwingen zouden opgevat worden als loutere kritiek, maar wij hebben alleen willen aantonen dat ook dit aspect niet mag ont breken op het werkprogramma van het Comité voor Economische Expansie. Zeer waarschijnlijk, omdat het wegenprobleem an die aard is dat op geen onmiddellijke verbete- ïing kan gerekend worden, heeft het actiecomité voor economische expansie van het arrondissement Aalst echtei xordaat het vervoerprobleem der werk- nemeis aangepakt, door de middelen te onderzoe ken die moeten toelaten aan openbare of private vervoerdiensten, de werknemers zowel naar Ninove te bi engen. als zulks nu gebeurt naar belangrijke spoorwegknooppunten. V ij vei nemen dat met dit doel op het stadhuis twee veigaderingen werden belegd waarvan de laatste zeer bemoedigende resultaten laat vermoe den. Het actiecomité is er toe gekomen afgevaardig den van de NMBS, de autobusuitbaters van de lij nen Ninove—Nederbrakel en Ninove—Aalst, alsme de afgevaardigden van de bijzonderste bedrijven der stad, samen te brengen om, met kennis van zaken, de grondslagen te leggen voor een oplossing die aan alle betiokken partijen volledige voldoening kan schenken. Naar men ons meedeelde is het nodige rollend materiaal voor handen en bestaat er mogelijkheid om de werknemers naar Ninove en terug naar huis te brengen, zelfs degenen die in een drieploegen- stelsel te werk gesteld zijn, wat een prijzens waardige prestatie zou betekenen. (Lees verder op blz. 3) mm Dit eenvoudige maar veelzeggende opschrift schitterde zondag jl. aan de mooiversierde ingang van de St Theresiakerk. waar Zeereerwaarde Heer Edward POELAERT zijn Gouden Priesterjubileum herdacht. En het woordje loven had er een betekenis die recht uit het hart kwam van de zeer talrijke gelovigen en vrienden en kennissen van de jubila- is, die de ganse parochiekerk vulden op zo'n wijze dat tal van aanwezigen het met een staanplaats moesten doen. Om 10 uui inderdaad werd door Zeereerwaarde Heei. Pastoor een plechtige Heilige Dankmis op gedragen. Van uit de doopvont werd de jubilaris stoetsgewijze naar het hoogaltaar geleid. Hij was omringd door Zeereerwaarde Heer Deken Back, die optrad als index, door de Eerwaarde Heren Veke- man, onderpastoor, en Luysterman, leraar, onder scheidenlijk diaken en subdiaken, door de beide cantors Zeeieei waarde Heer De Landsheer, prin cipaal van het St Aloysiuscollege, en Eerwaarde Heer Coessens, de vroegere coadjutor van St The- resia. Als ceremoniemeester fungeerde Eerwaarde Heer De Jonghe. Het koor van de parochiekerk, voor deze gelegenheid meesterlijk voorbereid, met aan het oigel de heei José Colin, zong in plechtige vokalen de misgezangen en Zeereerwaarde Heer Deken hield de kanselrede die recht uit het hart (Lees verder op blz. 2)

Denderklok | 1961 | | pagina 1