U/Qatns sfl Nog twee Dagen Abonnementen Vijfendertigste Jaargang Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG (VERVOLG VAN ONS VORIG NUMMER) Na de toespraak van de heer Schepen De Rie- maecker wordt het woord verleend aan Dhr Waltniel Nu is het klaar waarom de heer De Riemaecker absoluut wilde dat het verslag van de vorige zitting gewijzigd werd. Een uiteenzetting door techniekers is het belichten van het technisch aspect van de zaak. Wanneer de bespreking ervan in de schoot zelf van de gemeenteraad wordt gedaan spreek ik van het politiek aspect. Graag wil ik toch enkele punten door dhr Schepen aangehaald, op punt zetten Prerogatieven werden gerespecteerd Graag zouden wij dat gewild hebben. Maar in_ uw schrijven van 16 november verzoekt ge ons of wel onze eventuele vragen te stellen tijdens de sec tievergaderingen, ofwel ten laatste 24 uur vóór de raadsvergadering. Wij weigeren formeel daar op in te gaan en weigeren ook nog dergelijke brieven te ontvangen. Na nog tal van punten te hebben uiteengezet besloot dhr Waltniel U hebt de sectie voor de Re gie opgericht toen U de toestand niet meer meester was. Graag verleenden wij U onze steun mits voor waarde dat uit de werking van de Regie niet ge tracht werd politieke munt te slaan. Wij stellen thans vast hoe U hierover denkt en weigeren dan ook nog langer de sectievergaderingen van de Regie bij te wonen. Vervolgens wordt het woord verleend aan Dhr Meganck In verband met het verstrekkend belang van de beginbalans, de begininventaris en in ondergeschikte mate de begroting 1962 der Ste delijke Eiectriciteitsregie acht ik het een plicht terzake mijn verantwoordelijkheid op te nemen en bondig stelling te nemen om volgende redenen 1. in het licht van een zo juist mogelijk verant woord beeld der uitbating van de Regie, waarvoor deze dienst hoofdzakelijk in bedrijf werd gesteld door de Hogere Overheid 2. daar de cijfers vervat in de begininventaris en in de beginbalans in de toekomst een gewichtige BB Al wie belang stelt in onze TV-prijskamp en zijn deelnemingsformulier invulde, verzoeken wij vriendelijk het vandaag» ten laatste morgen zondag, 10 december, in te brengen. Na zorrdag kunnen geen formulieren meer aan vaard. De uitslag wordt volgende week bekend gemaakt. rol kunnen spelen en eventueel een element zouden kunnen vormen tot een latere bepaling van een minderwaarde van het bezit der Regie, hetgeen schade aan de stadsfinanciën zou kunnen toebrengen De Toekomt van de Stedelijke Regie Met het oog op het nakend einde van het kontrakt met de Compagnie de la Dendre en vooraleer over te gaan tot het definitief vestigen van de Regie, lag het voor de hand voorafgaandelijk de toekomst te bepalen van onze Stedelijke Electriciteitsdienst. Te meer daar het in verblijf stellen van de dienst belangrijke kosten van materieel, bureelbenodigd heden, personeel enz noodzakelijk maakt, waar van de doelmatigheid onzeker is in het licht van een onzekere toekomst. Een aantal gegevens en studies waren reeds verzameld die elementen vorm den tot de voorbereiding van de beslissing door de gemeenteraad te nemen over de toekomst van de Electriciteitsdienst hetzij ofwel de verlenging van het contract met de Compagnie de la Dendre hetgeen vrijwel uitgesloten is ofwel het instellen van een volledige stadsregie, inbegrepen het net van de Compagnie de la Dendre, ofwel het over nemen van de stedelijke Electriciteitsdienst door een Intercommunale. De huidige inwerkingstelling der Regie In voorbereiding van de huidige inwerkingstelling der Regie werd volledig gebroken met vorenbe- schreven methode. De auteurs die reeds onder meer het opmaken van een begininventaris en waarde- berekening van het net en het ganse bezit praktisch hadden beëindigd, hetzij met name de Compagnie d Electricité de la Dendre, de Intercommunale Den- derlec en onder het toezicht van de Technische Provinciale Dienst te Gent in de persoon van Inge nieur De Clercq, werden niet geraadpleegd, kregen niet de gelegenheid hun studie toe te lichten en te verdedigen, er werd zelfs hiervan niet in het minst rekening gehouden. Daar dit werk mocht worden aangezien als een expertise vanwege de Compagnie en Denderlec lag het voor de hand dat de Stad zelf tot een tegenexpertise moest overgaan, bevattende in elk geval een nauwkeurig onderzoek van de in ventaris en de boekwaarde van de auteurs Dender lecCompagnie. Bij vaststelling van belangrijke verschillen dienden de partijen te worden samen gebracht in een tegensprekelijk onderzoek, in te stellen ten einde overeenstemming te bekomen. Na deze procedure zou men hoogstwaarschijnlijk zo juist mogelijke cijfers hebben bereikt. Niets van dit alles is gebeurd. De eerste onder zoekers werden volledig over het hoofd gezien en men begint een geheel nieuwe studie samen met een Maatschappij Interpublic en men houdt zich eenzijdig vast aan haar cijfers. Zonder dat de uit werkers der eerste berekeningen namelijk de Com pagnie de la Dendre, Denderlec en Ingenieur De Clercq de gelegenheid krijgen hun werk toe te lich ten of te herzien geeft men een schriftelijke be oordeling die moet aanwijzen dat hun cijfers over schat zijn. De cijfers der Compagnie. Denderlec, Ir De Clercq enerzijds en deze van a Interpublic anderzijds. De werkelijke waarde van het bezit der Regie wordt op 12 miljoen vastgesteld door de Compagnie, Denderlec en Ir De Clercq. Dat dit cijfer zeker niet te hoog werd bepaald is klaarblijkelijk, daar de auteurs wel degelijk rekening zullen hebben gehou den met een eventuele opslorping door Denderlec als toekomstmogelijkheid, waarbij het ganse bezit door de overnemer aan de Stad moet worden ver goed. De bepaling der werkelijke waarde door In terpublic geeft 8 miljoen hetzij 2/3 der eerstge noemde vaststelling. Ik meen dat dit belangrijk verschil is te wijten ofwel aan andere berekenings normen ofwel om redenen die verband houden met de toekomst der Regie. Rekening houdende met de beschreven werkwijze en de hieruit voortkomende resultaten is het mij niet mogelijk akkoord te kunnen gaan met de cij fers van Interpublic hetgeen evenmin insluit een akkoord over de cijfers van de andere auteurs. Geen partijpolitieke of persoonlijke redenen mo gen ons weerhouden de waarheid terzake te ver verkondigen in het belang van de stad nu wij hier staan voor dergelijke zware beslissingen. Ik kan derhalve de begininventaris, de beginba lans en de hiermee verband houdende begroting 1962 niet goedkeuren. Ik vraag akte van deze verklaringen in het verslag. Dhr De Riemaecker Ik betreur dat dhr Meganck niet vroeger dergelijke uitleg gaf. Dhr Meganck Mijn werkwijze was verschillend met de uwe. Ik zocht naar een antwoord voor de vraag wat brengt ons de toekomst Ik kreeg niet de medewerking van het personeel en de moeilijk heden rond de stakingsperiode hadden mijn ontslag als gevolg. (Lees verder op blz 2) VERNIEUWING DER Over enkele dagen zal onze bode zich bij U ten huize aanbieden voor het innen van de jaarlijkse abonnementsprijs 85 F. Daar deze kwitanties slechts eenmaal aan geboden worden, verzoeken wij onze abonné's de nodige schikkingen te willen treffen voor het vernieuwen van hun abonnement. Wij rekenen op een goed onthaal en dan ken U vooraf. AANDACHT De lezers die zich thans wensen te abonneren, ontvangen vanaf heden, tot met nieuwjaar, ons blad GRATIS. DE REDAKTIE. Gemeenteraadszitting van 24 november 1961

Denderklok | 1961 | | pagina 1