e B^n e Levendige Zitting v. de Gemeenteraad Zesendertigste Jaargang Zaterdag 21 april 1962 OP VRIJDAG 13 APRIL 1962 RAADSLID COPPENS ZORGT VOOR DE PLEZANTE NOOT tot grote ergernis van sijn Liberale P.V.V.-collega's Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE feiefcron 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F Pasen is de grote hoogdag van het jaar omdat de Verrijzenis van Christus de grondwaarheid is van ons geloof. Voordat Christus zijn goeie vriend Lazarus uit de doden wil opwekken, tot bewijs dat Hij de Heer van het leven is, moet Hij wel even slikken van verontwaardiging en onderdruk te wrevel. Hij hoort niets dan weeklagen. Het zijn niet alleen de wenende vrouwen die het uit beleefdheid en gewoonte doen maar ook zijn vrienden. Zij vertrouwen niet op zijn woord Hij zal verrijzen Waar de Heer van het leven is daar mag men niet hopeloos rouwen. Hij vernietigt immers de dood. Ook onze dood. En die kerels met hun loens gedoe en hun meehuilen Ziet hoe beleefd Hij is, Hij had het maar moeten beletten... de schijnheilige... werden door Christus netjes op hun plaats gezet. Lazarus stond op. En zij... 9 lopen naai de opperlieden Op hun beurt zijn deze aan hun proefstuk zij zullen proberen Lazarus uit te schakelen niemand mag hem gaan zien, ze willen hem zelfs doden. Christus leeft. Vandaag is'deze vreugde nog. Ook in Ninove wil Hij leven. Hij leeft »is inderdaad de grondwaarheid van het geloof, die zin en betekenis geeft aan ons leven. Met zijn leerlingen worden alle christenen uitgenodigd dit geestdiiftig te getuigen. Niet omdat zij er voor betaald zijn. Ook niet neutraal, oppervlakkig, zo maar voor een keertje of toevallig getuigen zij dit maar in gans hun leven. Zij doen het met enthoesiasme, met ver draagzaamheid die pas echt bestaat in een durvend vooropzetten van eigen geloofszekerheid, en niet in een kleinzielig doodzwijgen om de anderen niet te kwetsen, waar ze niet te kwetsen zijn. Ze willen immers niet horen; noch zijn ze in staat te beluis teren of aan Christus enige aandacht te geven Geestdrift en vreugde leren we bij de Evange listen. Onverbloemd, met een gretige voorkeur en toch maar niet fanatisch schrijven ze Christus is uit de doden op gestaan Hun berichten hebben naar de vorm een bijzonder karakter. Zij breken snel, abrupt af, doorkruisen elkaar, vertonen span ningen, zelfs tegenstrijdigheden. Iets ongelooflijks dringt er zich in op, iets zo geweldigs doorbreekt de gewone vorm van het gebeuren dat hun woorden nu nog staan te trillen De Heer leeft Hij is verrezen Hij is ons verschenen AVij hebben Hem met eigen handen betast Ja. zij hebben zich moeten verdedigen. Tn de ^we^de eeuw verweet Celsus aan Chiistus, dat Hij alleen aan zijn vrienden en niet aan zijn vijanden verschenen was. Alsof de leerlingen verwachten Hem weer te zien, en geneigd waren te geloven, toen zij Hem aanschouwden. Dan volgt het hallu cinaties foutasterij visioenen schijndood een dubbelganger massapsychose een degelijk en vooraf opgesteld verdedigingsschrift later heili ge schrift geworden... zo daar staat. Probeer ons nu maar te overtroeven Een leerling overtroeft niet. maar getuigt. Geen van de Evangelisten geeft een volledig relaas van de gebeurtenissen. Neen, hun schriften zijn geen vooraf opgesteld en uitgewerkt verdedigingsschrift. Elk van hen geeft een paar flarden, zoals elk van de getuigen bij een verkeersongeluk iets er van ge zien heeft en aan de rechter vertelt wat hem be- VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Hij leeft, Hij is Verrezen, Hij is de Messias blijven de leerlingen juichen. Hun geestdrift jubelt Jerusalem rond en ver daar buiten tot in Pontus in Azië tot Rome toe. Het Sanhedrin hoopt ons, dreigt en doodt, sluit op en beveelt die fabels te staken terwille van de openbare orde, de eenheid van het volk; eenstemmig komt het antwoord «Wij kunnen niet zwijgen van wat wij gezien hebben Christus leeft Door te sterven vernietigde Hij onze dood, en door op te staan herstelde Hij ons leven. Gij leeft ten volle, wanneer Christus uw vriend is. Gij wordt het, door een goede Paasbiecht. Gij wordt het door één te zijn met Hem in de Commu- n5e< ZALIG PASEN roerd heeft. Besluit deze misschien ook dat er zich niets voordeed Neen. hij probeert de reconsti uc tie van het gebeuren. Met Pasen loont het de moei te dat wij dat ook doen. Soldaten die niet op hun post gebleven zijn en vrezen voor straf kunnen gemakkelijk omgekocht. Daarop beroept Sint Jan zich niet. Vrouwen ver tellen licht praatjes. Daarom gaat Petrus zo traag mee. Sint Jan, nog jong, wordt wat zenuwachtig en loopt wat vlugger wanneer zij bij het graf aan komen 't Moest eens niet waar zijn en ja, hij stormt terug Hij is weg Eerst zien en dan geloven denkt de geloofarme Petrus. Nog wordt er niet gezegd dat Hij leeft. De mening blijft Ze hebben Hem weggeroofd maar neen, dat kan niet, want kijk De windsels liggen netjes opgeplooid. de hoofddoek heel afzonderlijk Petrus kon er niet over... Zou Hij werkelijk opgewekt zijn uit de doden... Ondertussen zijn twee ontmoedigde leerlingen op weg naar Emmaiis. Ze ontmoeten Hem: Hij lei hun de Schrift uit. Ze hebben Hem herkend aan het breken van het brood Uitspreken kunnen ze dat zelfs niet want al de andere komen hen met het nieuws reeds tegemoet De Heei is weidelijk opgewekt. Hij is Simon verschenen nog zijn ze niet uitgesproken of zie, de Heer staat in hun midden. Het is geen spook, ja Hij is het, Hij leeft. Hij vraagt te eten en zoals elk levend mens snoept Hij aan de honigraat en eet vis. Nog waren er twijfelaars en Thomas bleef hun patroon, maar weer opnieuw is de Heer in hun mid den Hij verweet hun ongeloof en verstoktheid van hart, omdat zij hen niet hadden geloofd, die Hem reeds hadden gezien Hij verscheen dan nog eens aan de oever van het meer om met zeven van zijn leerlingen een landelijke maaltijd te houden en eindelijk om definitief Petrus als zijn opvolger aan te stellen. Wanneer de zitting te 20 uur door de heer Bur gemeester geopend wordt, zijn alle raadsleden aan wezig. evenais drie persmensen en... één toehoor der die het dan nog niet uithield tot het einde... Nochtans hadden de afwezigen thans ongelijk want het werd een vrij levendige zitting, waarbij enkele harde meppen (figuurlijk natuurlijk) werden uitgedeeld en tijdens dewelke de heer Coppens tot grote ergernis van zijn Liberale PVV-kollega's potsierlijke stemmingen uitbracht. Tijdens dit verslag zullen wij niet in detail tre den over het nieuw reglement van uitbating voor het slachthuis. Dit belangrijk punt zuilen wij, in de nabije toekomst, in een bijzonder artikel onder de loupe nemen. Dhr Sekretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. 1 Kasversiag stad 1e kwartaal Dhr De Riemaecker geeft lezing van dit verslag waaruit blijkt dat het te verantwoorden bedrag voor de stadskas 2 miljoen 156.717 F bedraagt en voor de Electriciteitsregie 2 miljoen 476.469 F. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2 Grondafstanden op het kerkhof Er zijn twee aanvragen ingediend Mevrouw Helena Cannau 2 plaatsen 50 jaar De heer Florent Creytens 2 plaatsen 50 jaar Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3 Eichembaan onteigeningen minnelijke overeenkomsten Dhr De Riemaecker Het is de bedoeling deze (Lees verder op blz. 2) Hij leeft

Denderklok | 1962 | | pagina 1