uwe Heer Notaris Roger Van Rossom Zesendertigste Jaargang Zaterdag 16 juni 1962 GELADEN ATMOSFEER IN DE SCHEPEN VAN ONDERWIJS EN BURGERLIJKE STAND Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.8a Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De zitting wordt te 20 uur geopend. Dhr De Muy- ter is verontschuldigd wegens zieKte. Het verslag der vorige zitting wordt zonder aanmerkingen goed gekeurd. 1 Ontslag sahepen Dhr Burgemeester Daar de heer De Mont geen tijd meer beschiKbaar heelt door het werk in zijn onderneming, verzoekt hij in een schrijven van 4 april om ontslagen te worden van zijn schepenman- daat. Bij geheime stemming wordt hel ontslag van dhr De Mont aanvaard met 12 stemmen. Dhr Burgemeester Ik houd er aan dhr De Mont te danken voor de joviale samenwerking in het schepencollege. Dhr De Mont Mijnheren, ik ben van oordeel dat ik de gemeenteraad enige uitleg verschuldigd ben nopens de redenen van mijn ontslagneming als schepen. Op het ogenblik dat Ik dit ambt aan vaardde, liet alles voorzien dat mij de tijd zou res ten om dit ambt naai* behoren te vervuilen. Na en kele maanden echter hebben zich twee vaststellin gen opgedrongen 1) de uitgroei van de onderne ming waarvoor ik persoonlijk verantwoordelijk sta, slorpte mijn beschikbare tijd 100% op, zodat mij niet meer de nodige tijd overbleef om mij intensief met de zaken van het stadsbestuur in te laten; 2) an derzijds waren er op gebied van onderwijs en al wat ermee verband houdt, heel wat initiatieven te nemen en bepaalde zaken uit te bouwen. De keuze drong zich op of het ene of het andere goed doen, Ik meen aan mijn plicht niet te kort geschoten te- hebben door het schepencollege te verzoeken een vervanger aan te stellen die de nodige tijd kan be steden aan de stadszaken. opdat deze degelijk zou den kunnen worden verzorgd. Ik dank de heren van het schepencollege om hun ruim begrip terzake; ik dank tevens de heie gemeenteraad die mijn geval als een persoonlijke en geen politieke zaak heeft willen beschouwen. Ik wil niet eindigen zonder meteen mijn dank te betuigen aan de heer burge meester en de heren schepenen om hun hartelijke manier van samenwerking biezonder dank ik de heer De Riemaecker voor de kostbare hulp die hij mij steeds heeft geboden. 2 Benoeming van schepen in vervan ging van ontslaggever eedaflegging Dhr Waltniel betoogt dat behoudens ziekte of sterfgevallen het schepencollege slechts om de zes jaar gewijzigd wordt, Te Ninove doet het hui dig bestuur het. anders. Spreker geeft lezing van een venijnig artikel dat het neutraal weekblad «Weke lijks Nieuws» aan het geval besteedde. Hij besluit met drie vaststellingen 1) het botert niet cn het heeft nog nooit geboterd in het schepencollege 2) de schepenwisseling is hinderlijk voor het open baar onderwijs en het kultureel leven en voor de continuïteit in het stadsbeleid 3) het is thans de 4e CVP-schepen. Die partij verslijt zeer rap haar mandatarissen. In 3 jaar tijd heeft de CVP evenveel schepenen gehad als de PVV in 30 jaar tijd, Dhr De Mont Het spijt mij te moeten zeggen dat de heer Waltniel mij enigszins een ontgooche ling doet oplopen. Ik meende dat iedereen erover uKKOord was om in deze zaak een louter persoon lijke aangelegenheid te zien, en geen politieke kwestie. Ter staving van zijn zienswijze haalt de heer altniel de mening aan van een plaatselijk weekblad en meent hierin de weerspiegeling te zien van de publieke opinie. Ik neem nu wel aan dat de liberale fractie in zekere zin grote dankbaarheid verschuldigd is aan dit blad. Inderdaad, daar waar de liberalen totnogtoe over geen eigen weekblad bescnikten om hun indeëen te verkondigen, kunnen zij hun berichten en activiteiten thans elke week en gratis langs dit blad de wereld inzenden. Maar tqch is dit geen argument om de mening van dit blad te laten doorgaan als de weerspiegeling van de openbare opinie. Iedereen weet dat de redactie van een blad altijd beperkt is en vooral de mening vertolkt van een paar personen. De puolieke opinie, de gezonddenkende mensen der stad zullen deze aangelegenheid, naar mijn mening, anders beoor delen dan de opstelier van het bedoelde citaat. Dhr Waltniel Wij kunnen niet aanvaarden dat er in 3 jaar tijd drie schepenen van Onderwijs no dig zijn. Wat betreft bedoeld weekblad, menen we dat dit zeer gepast komt voor de openbare opi nie te vertolken. Dhr De Riemaecker Het is een publiek blad, ge moogt het gebruiken. Dhr Waltniel Wij hopen inderdaad dat onze propaganda er zal blijven in voortduren. Dhr De Riemaecker Dat het schepencollege eigenlijk maar om de zes jaar veranderd is juist. Maar voor een paar jaren hebben we hier toch ge weten dat een liberaal gemeenteraadslid gans onaf- hankelijk zetelde omdat een liberaal schepen voor hem de plaats niet wilde ruimen (op dit ogenblik is het muisstil in de zaai en iedereen voelt zichtbaar die voltreffer). Ik protesteer met klem tegen de beschuldiging als zou het onderwijs door de schepen wisseling ge leden hebben en verwaarloosd zijn. Wanneer wij aan het bewind kwamen stond de school aan de Parklaan juist onder dak en wij zorgden in een minimum van tijd voor de volledige afwerking. De school van de Geraardsbergsestraat verkeert in een ellendige toestand en wij hebben beslist de plannen te maken voor de bouw van een nieuwe school aldaar toen wij het stadsbeleid in handen namen bestend er in de schooi van de Bakergem slechts 1 klas met 1 onderwijskracht voor alle leer lingen vanaf de kleuters tot het 6e studiejaar. Wij hebben de nodige splitsing doorgevoerd en die school degelijk en ordentelijk ingericht zoals het past en moet voor de afstand van de school dei- Oude Kaai aan de Staat hebben wij gezorgd voor een soepele en meest voordelige regeling met de Stedelijke Nijverheidsschool heeft de schepen van Onderwijs niet veel last dank zij de ijver en plichtbewustheid van haar Diricteur. Wij zorgden voor de aankoop van een ultra-moderne draaibank waar men van ver komt naar kijken en wij hakten de knoop door die het voortbestaan van onze Ste delijke Nijverheidsschool verzekerde in de Mu ziekschool waarover zoveel klachten bestonden heb- ben wij orde in het huishouden gebracht de Provinciale Technische School, door ons bewerk stelligd. zal door haar rivaliteit met het Rijkstech- nisch Onderwijs een zegen voor onze stad beteke nen. Neen, mijnheer Waltniel, over het onderwijs beleid hoeft geen enkel CVP.schepen te blozen en heeft hij van niemand een les te krijgen, En wat de kulturele za^en betreft wij lieten de turnzaal opfrissen en dermate inrichten dat deze kon aangewend worden voor bepaalde feestelijkhe- den in de opgesmukte zaal van de Koepoort zul len wij een winterprogramma verzorgen dat geen naspraak zal kennen wij stichtten de Stedelijke Kulturele Kommissie die de Gouwdag van het Land van Aalst naar onze stad bracht, die dh rVan Gassen tot ere-burger bevorderde, die reeds een tentoon stelling inrichtte, en nog meer. Wie dan durft te schrijven dat talrijke stadsge noten diep ontgoocheld zijn over het verloop van (Lees verder op blz. 2) vrii In vervanging van de heer De Mont. ontslagne- mer, werd de heer Notaris Roger Van Rossom tot Schepen van Onderwijs en Burgerlijke Stand be noemd. Wij wensen vriend Roger van harte proficiat, en zijn er van overtuigd dat hij dit mandaat, plicht bewust en met zijn gekende ijver, tot ieders vol doening. zal vervullen. DE REDAKTIE. ams mmm "'«■■•"■'li Gemeenteraadszitting van 8 iuni bMÉüiüÉ S^*y>Sï

Denderklok | 1962 | | pagina 1