k eZ-'n Zesendertigste Jaargang Zaterdag 27 oktober 1962 GROTE BIJEENKOMST met EERSTE MINISTER vandaag 27 oktober te 19 h., in "Ons Huis,, Dreef te Ninove. Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Poslcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Enkele minuten na 20 h opent dhr Burgemeester de zitting. De Raad is volledig aanwezig en de pu blieke omheining is volgelopen met mensen van de wijk Niepersveld (omwille van punt 3). De lezing van het verslag der voorgaande zitting wordt zonder aanmerkingen goedgekeurd 1 Grondafstand op het kerkhof Dhr Sekretaris Er is een vraag van dhr Vilh Carlier voor 2 personen, eeuwigdurend. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2 Kaaverslag stad 3e kwartaal Dhr De Riemaecker geeft lezing van het financieel verslag dat gunstig wordt geadviseerd. 3 Spoorlijn Denderleeuw-Geraardsbergen ad vies in verband met de vraag tot afschaffing van overweg nr 62 en vervanging door loopbrug Dhr Burgemeester Op 13 september ontvingen we een schrijven van het ministerie van Verkeers wezen, afdeling Vervoer, waaruit blijkt dat de Na tionale Maatschappij van Belgische Spoorwegen de wens uitdrukt de overweg in de Savooistraat te doen vervangen door een loopbrug. Op 20 septem ber hebben wij een onderzoek van gemak en onge mak uitgeschreven, dat heden gesloten werd. Wij ontvingen twee collectieve bezwaren met 935 'handtekeningen het ene door de bewoners van het Niepersveld in het algemeen, net andere van de handelaars, neringdoeners en eigenaars van een wagen uit dezelfde wijk. 'Dhr Burgemeester geeft lezing van beide bezwaren). De bijzonderste ïede- nen die worden aangehaald zijn de volgende Zieken en ouden van dagen moeten een omweg maken van 500 m om bij de dokter te gaan 'hetzelfde voor de kinderen die naar school gaan en voor wie een loopbrug gevaarlijk is met kinderwagens kan men niet over een loopbrug tijdverlies en moeilijke doorgang voor de huis moeders bij het winkelen gevaar voor ver keersopstoppingen met tijdverlies arbeiders of arbeidsters moeten 2 of 4 maal per dag met de fiets op de schouders ovei de loopbrug of moeten de 500 m omweg doen velen bebouwen een stuk grond aan de overzijde van de spoorweg en zullen met hun kruiwagen de omweg moeten maken einde van de wijkkermis handelaars aan de overzijde zullen hun bedrijf moeten slui ten de loopbrug zal de ganse wijk ontsieren de afschaffing van de overweg zal de doodsteek betekenen voor de gemeenteschool de aan voerders van grondstoffen zullen de handelaars van die wijk nog moeilijk bereiken eigenaars van een wagen worden afgesneden van hun ga rage enz... Tot slot stellen de bewoners van de wijk voor over te gaan tot het oprichten van een moderne automatische overweg. Dhr Waltniel Welke is de houding van het schepencollege in deze aangelegenheid Dhr De Riemaecker Onze houding is nog niet bepaald, daar we eerst het onderzoek van gemak en ongemak hebben uitgeschreven, dat pas vandaag eindigde. Wij mogen niet blind zijn voor de gegron de ingediende bezwaren en ook niet voor mogelijke verbeteringen door de NMBS. Ik stel voor akte te nemen van het schrijven van het ministerie akte te nemen van de ingestuurde bezwaren en onze beslissing tot een redelijke termijn te verdagen. Wij kunnen dan in het college en de secties onder zoeken welke mogelijkheden voorhanden zijn. Dhr Waltniel Waarom plaatst U het dan op de dagorde van vandaag Dhr De Riemaecker Omdat we moeten. Dhr Burgemeester Er is haast bij. Dhr Waltniel Zo ineens Dhr De Riemaecker Voor de mensen van de wijk is er geen haast bij, die vragen niet beter dat de huidige overweg behouden blijft. Wij willen echter voorkomen van voor voldongen feiten te worden geplaatst. Dhr Cornelis Wij moeten toch eerst vandaag de bezwaren onderzoeken. Dhr Burgemeester Neen. we moeten ons enkel uitspreken over de opportuniteit van de gestelde vraag. Wij zijn trouwens overtuigd van de geldig heid van de ingediende bezwaren. Dhr Cornelis We kunnen ze toch nu bespreken. Dhr De Riemaecker Ik vraag de stemming van mijn voorstel. Dhr Waltniel Dat is geen oplossmg. Dhr Cornelis Het ministerie stelt een vraag, antwoordt er ja of neen op. Wij zijn tegen de afschaffing van de overweg. Dhr Burgemeester We moeten na onderzoek een tegenvoorstel doen. Dhr De Riemaecker Natuurlijk, opdat we niet hetzelfde blauwtje zouden lopen als Geraardbergen dat overhaastig een ongunstig advies gaf zonder een tegenvoorstel te doen. Dhr Waltniel Kunnen ze de overweg afschaffen tegen de wil van het volk in Dhr De Riemaecker Dat kunnen ze. Dhr Waltniel Dan moeten ze niets vragen ook. Dhr Burgemeester De Maatschappij neemt pols hoogte van de eventuele ongemakken. Dhr Van Trimpont Er bestaan plannen voor de Savooistraat sinds 1933. Nu wordt ons misschien de kans geboden om het ene aan het andere te koppe len. maar daarvoor is een grondig onderzoek nood zakelijk. Dhr Cornelis Is het opportuun de bestaande toestand te wijzigen Dhr Burgemeester Maar neen, maar het is mis schien wel opportuun er een ander vraagstuk aan te koppelen. Over 14 dagen zal die barreel daar nog niet weg zijn, en zullen we de mogelijkheid hebben andere voorstellen te doen. Dhr Waltniel Maar geef uw ongunstig advies nu Dhr Cornelis Zegt formeel neen als ge er tegen zijt. Dhr Burgemeester Wij lopen de zaak vooruit en doen tegenvoorstellen. Dhr De Riemaecker Als we nu onmiddellijk neen antwoorden en ze doen dan toch hun goesting, dan hebben we geen kans meer nog tegenvoorstellen te doen. Dhr Meganck Niemand van de Raad is akkoord om het voorstel van het ministerie in te willigen en dat volstaat voor het ogenblik. Maar we mogen niet overhaastig te werk gaan met een negatief antwoord te geven zoals inderdaad te Geraards- gergen maar wel positief een tegenvoorstel doen dat aan de huidige toestand kan verbetering brengen Dhr Cornelis Over een maand zullen ze te Brus sel nog hun motieven hebben om hun voorstel te verdedigen. Dhr Meganck Het plaatsen van automatische barrelen is een voorstel, maar er zijn toch ook nog andere die te onderzoeken vallen. Dhr Wachtelaer En wat gedaan indien er dan in deze wijk brand moest uitbreken Dhr De Riemaecker Maar 't is nu voor de grote tankwagens ook bijna onmogelijk om langs de Sa vooistraat deze wijk te bereiken. Dhr Wachtelaer (verontwaardigd) Dus laten afbranden. Dhr De Riemaecker (meewarig met het hoofd schuddend) Hoe is het mogelijk... Dhr De Muyter Over 14 dagen kunnen we goed en degelijk werk leveren en nog andere bezwaren naar voor brengen. Dhr Waltniel Door de dagorde worden we ge vraagd advies uit te brenge. Ik vraag de stemming. Dhr De Riemaecker Ik vraag de stemming over mijn amendement, dat voorrang heeft. Dhr Meganck Dat heeft allemaal geen zin. Dhr Waltniel Zet het dan niet op de dagorde. Dhr Burgemeester Over 14 dagen zal de barreel toch ook nog bestaan. Lees verder op pagina 2. Eén na één worden de problemen door de CVP aangepakt Met vaste hand wordt het land naar een nieuwe toekomst geleid. Alles in het voordeel van iedereen, van U zelf en van Uw kinderen. Wie hierover méér wenst te vernemen, komt met ons naar de fists,7m %-**7o\K 5 a °laams d uue c<y Gemeenteraadszitting: van 19 oktober '62 Theo Lefèvre

Denderklok | 1962 | | pagina 1