h 'ist £/7 \J Winst en verlies... Een lezer schreet ons over een... Zesendertigste Jaargang Zaterdag 3 november 1962 OPTIMISME HERRIE RESULTAAT Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.05 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Enkele jaartjes terug werd een man, op de schouders van boeren en intellectuelen en werk lieden, in triomf door de straten van Brussel gedra gen. Een generaal met tweehonderdduizend soldaten achter zich. Hij lachte breed, want hij wist beter dan wie ook dat dit niet een overwinning van één dag zou zijn, doch dat men met hem en zijn par tij in de komende jaren rekening zou dienen te houden. En inderdaad, anderhalf jaar nu reeds staat die zelfde leider aan het hoofd van de regering van zijn land. Een regering, die een massa werk ver wezenlijkte, hoogstdringend en enorm belangrijke arbeid, doch die, zoals alles wat door mensenhanden wordt beroerd, ook al eens een minder gelukkige daad stelt of blijk geeft van een niet te dulden aarzeling of onzekerheid. En die bijvoorbeeld af en toe wel eens een slecht gemutst communiqué pu bliceert... Vorige zaterdag stond hij voor een stampvolle zaal toehoorders zijn regeringsbeleid toe te lichten. Kan het wel iemand vlotter dan hij En wie kan zijn stem en zijn woord feller door de zaai laten snijden dan Theo Lefèvre Steeds dezelfde en toch telkens een andere. Zelfs in zo'n ruime mate dat velen, die vorige zaterdag in de Kring naar hem luisterden en die maan denlang kleine en grote grieven tegen hem en tegen Brussel hadden zitten fokken, nu wei weer naar de oude schaapstal zullen zijn teruggekeerd Karakterlozen of windmolens of oppervlakki- gen Misschien Doch wij mogen niet vergeten dat de Eerste-Minister bovendien nog een onbetaal bare hulp heeft gekregen, vorige zaterdag. En dan nog uit een hoek vanwaar hij die allerminst en wie wel had verwacht... Wij weten nu allen al lang dat de regering als twee voornaamste punten op haar programma heeft staan regelen van de Vlaams-Waalse verhoudingen en het rechttrekken van de onrechtvaardigheden op fiscaal gebied. Daarover sprak de Eerste-Minister natuurlijk in eerste instantie, en zeer uitvoerig. Ook de gezins- en expansiepolitiek van de regering kwa men aan de beurt voor hij zijn optimisme in de toekomst uitdrukte Wij gaan naar een schone tijd. Denk erom dat al wie vooruit wil zich bloot stelt aan kritiek en dat iedereen en alles ook ministers en regeringen gebreken hebben. Samen met U willen wij ervoor werken opdat het volk, dat wij liefhebben, het steeds schoner en beter moge hebben Reeds van bij de aanvang van de voordracht werden steeds uit dezelfde hoek van de zaal scham pere opmerkingen en scherpe uitlatingen als een soort voetzoekers of proefbaionnetjes uitgegooid of opgelaten. Zetelaanpassing Stemmen voor een Waal Nooit Een paar vlijmende aanhalingen van Lefèvre aan het adres van de Volksunie brengt de hele zaal op kookpunt. Er vielen de klassieke harde klappen, en dat. binnen de eerbiedwaardige muren van de zo kalme Kring Enkele heethoofden werden door bereidwillige handen buiten geholpen Waarom moesten zij ook zo dicht bij de deur gaan zitten En toen alles weer betrekkelijk kalm was ge worden, verlieten plots als op een afgesproken te ken drie rijen mensen, gebaarde en andere, osten tatief de zaai De spreker had niet Theo Lefèvre geheten als hij zon prachtgelegenhejd onbenut had laten voor bijgaan. Zinspelend op het precedent van voor en kele weken in de Senaat sloeg hij het ais een zweepslag naar de buitengaanden Ziedaar, Da mes en Heren, dat is al wat de Volksunie kan Nadien klonken nog verwarde geruchten tot de zaal door, doch binnen verliep alles rustig, tot het einde toe. Tja, bedacht een toehoorder, die nu plots ook voorzichtige toeschouwer geworden was. ze maak ten woel... Een spuiter vervolledigde ...en kregen op hun sm1 Als wij met veel wat de Volksunie eist, volledig accoord kunnen gaan, met de manier waarop zij vorige zaterdag te werk togen, zijn wij dit in geen geval. Waarom hebben zij niet hun tijd afgewacht die zou gekomen zijn om de Eerste-Minister een paar pertinente vraagjes te stellen Mensen, die op dergelijke dwaze manier hande len, kunnen wij niet mondig heten. Hun partij evenmin. Als ze absoluut van zoh soort dingen houden, dan raden wij hun aan bij de eerstvolgen de gelegenheid in de streek een rode of blauwe meeting te gaan storen. Daar vinden zij een prac tised onontgonnen arbeidsterrein. Echter nog een raad werkpak aan dan... Van de driehonderd vijf tig aanwezigen vorige zaterdag, waren er hele dozijnen, die al een flinke tijd kleine of grote, openlijke of (meestal) verbor gene sympathie koesterden voor de Volksunie. In tien minuten tijds ging die op in rook... Daar zorg den premier Lefèvre en dertig Volksunisten voor Dat is hét resultaat van vorige zaterdag Konden de CVP-leiders er zich een klinkender wensen Een lezer stuurde ons een sohrijven waarin hij ons verzocht onderstaand artikel integraal te willen overnemen, te meer daar deze bijdrage handelt over een zeer actueel probleem waaraan ((De Den- derklok» volledig haar steunt verleent, om er een degelijke oplossing voor te vinden. Wij danken onze gelegenheidsmedewerker van harte en laten hierna zijn pennevruchten volgen GEACHTE REDAKTIE, Een paar weken geleden was ik er zelf oogge tuige van hoe de drukker-uitgever van uw weekblad in de Dreefstraat te Ninove, met zijn auto bijna het Ministerie van Financiën binnen vloog om een zeer zwaar ongeluk te vermijden met een jonge school- ganger die roekeloos de Hogeweg kwam afgeraasd, zonder naar links of rechts te kijken. De chauffeur trof geen enkel verwijt, alleen de knaap droeg alle schuld bij een, gelukkig, vermeden ongeval. Erger was het wat voor enkele dagen te Aalst voorviel een jonge leerling die NEVEN een me deleerling al pratend over de straat reed, haakte met een trapper aan de andere fiets, stuikte op de weg en werd door een autobus letterlijk het hoofd vermorzeld. De busvoerder trof hier geen schuld. s Anderendaags werd te Denderwindeke een 8jarige jongen laatste spruit uit een gezin van veertien kinderen bij t oversteken van de grote weg met de fiets morsdood gereden. Hier weer treft de voerder geen schuld. Het lot der jonge slachtoffertjes is droevig, de smart der ouders zeker ontroostbaar, niemand denkt nochtans aan de voerders zelf, ook vaders van fa milie, die weten wat kinderliefde is. hun leven lang met dat kinderlijkje op hun geweten blijven zitten. Bij deze drie gevallen vroeg ik mezelf af wie er dan cigemijk wél schuld kan hebben, en voor mijn deel gelool ik dat het ligt aan een tekort aan voor- Lees verder op pagina 2. 0\v>ss ez'ind week/, Theo Lefèvre te Ninove prangend probleem

Denderklok | 1962 | | pagina 1