ts r'St Gn \j Zesendertigste Jaargang Zaterdag 15 december 1962 OPPOSITIE VERLIET ANDERMAAL DE ZAAL DE VOORZIENE TWEEDAAGSE MARATHON ZITTING EINDIGDE IN TWEE UREN Ün.kker - Uitgever Paul LUYSÏERMAN - JACOBS Ko< poortstraat 10 NINOVE relefaon 327.27 PostchecKrek. 4786.8o Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Enkele minuten na 20 uur opent dhr Burgemees ter de zitting. De Raad is voltallig aanwezig en ook in de publieke omheining hebben enkele mensen plaats genomen. Dhr Sekretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Hierop vraagt en krijgt dhr De Riemaecker het woord. Dhr De Riemaecker Na ingewonnen inlichtin gen en de verklaringen van mijn kollega's en vrien den uit de gemeenteraad, ben ik akkoord om te verklaren dat iz aan bepaalde woorden door dhr W altniel in de vorige zitting aan mijn adres gericht een verkeerde interpretatie gaf. Ik wens dan ook de verwijten die ik daarop naar dhr Waltniel stuur de terug te nemen :n publieke vergadering- Dhr Burgemeester Dat is alvast een goede start Dhr Cornel is Via de pers en mijn kollega's vernam ik dat dhr De Riemaecker mijn afwezig heid wegens ziekte publiek vernoemde als een di- plomatieke ziekte die ik voorwende om hier om bepaalde redenen niet te moeten aanwezig zijn- Alhoewel ik nierover geen uitleg hoef tc geven, houd ik er toch aan hier te verklaren dat ik op dokters au vies verplicht ben mij gedurende drie maanden zoveel mogelijk inactief te houden Tevens verklaarde hij in dezelfde vergadering dat ik indien ik aanwezig was geweest, hij mij bepaalde dingen te zeggen had Dhr De Riemaecker beging tegenover h:jn persoon een daad van onhoffelijkheid en ik viaag dat uihr De Riemaecker zich hierover zou verontschuldigen en dat hij mij tevens nu zou zeg gen wat hij mij te zeggen heeft- Dhr Burgemeester (verveeld maar kordaat) Mr Cornelis er is in die zitting' zoveel gezegd maar toch zo weinig officieels Ik geloof niet dat hier van onhoffelijkheid kan sprake zijn Dhr De Riemaecker Kwestie hoffelijkheid hebt U Mr Cornelis mij geen verwijt te maken want in een biaj dat ondei uw verantwoordelijkheid verschijnt staan andere dingen over mijn persoon Dhr Cornelis Dat heeft daar niets mee te zien Dhr Burgemeester (sussend) Het ene is juist en het andere ook. maar laat er ons in de toekomst voor zorgen dat onze gemeenteraad waardig verloopt Dhr Cornelis (met nadruk) Ik herhaal mijn vraag dat dhr De Riemaecker zich zou verontschul digen over de aangehaalde uitlatingen- Dhr De Riemaecker Wat gij schrijft in een blad met uw naam onder is ver van hoffelijk- Dhr Cornelis Hier zetel ik niet als uitgever van Banier maar als gemeenteraadslid- Uit protest zal ik niet verder deelnemen aan deze vergadering (De PVV-kollega's zijn verrast over deze plotse beslissing van dhr Cornelis en twijfelen hem te volgen in de aftocht) Dhr Burgemeester Dat is ten manifestatie tegenover de volledige Gemeenteraad- Dhr Waltniel (zeer traag rechtstaande terwijl ook de overige PWieden zich kiaar maken) Het spijt ons geweldig dergelijke belangrijke vergade ring te hoeten verlaten, maar we verklaren ons solidair met de houdidg van de heer Cornells- Hierop verlaten alle leden van de oppositie de zaal- 1) Advies in verband met de rekening 1961 der kerkfabriek H. Theresia Dhr De Riemaecker geeft iezing en verklaart dat dit punt tijdens de vorige zittidg verdaagd werd omdat toen nog inlichtingen ontbraken betreffende de opgelopen oorlogsschade Algemene goedkeuring met 8 stemmen- 2) Kerkfabriek H. Theresia advies in verband met de eindrekening van de overleden schatbe waarder en ontlasting van beheer Dhr De Riehaecker Het betreft de meer Cor nelis De Kerpel overleden op 11 november 1961 Algemene goedkeuring met 8 stemmen- 3) Kerkfabriek H. Theresia advies betreffende de borgstelling van de nieuw aangestelde schat bewaarder Dhr De Riemaecger De opvolger is de heer apoteker Bogaert- De borgsom is bepaald op 10 000 F in geld of tit els- Algemene goedkeuring met 8 stemmen- 4) Kerkfabriek H. Theresia advies begroting 1963 Dhr De Riemaecker geeft lezing van de begroting Algemene goedkeuring met 8 stemmen- 5) Kerkfabriek OL Vrouw advies begroting 1963 Dhr De Riemaecker houdt dan de toespraak die we in ons vorig nummer integraal overnamen. Dhr Burgemeester Dit is een prachtige uit eenzetting en ik stel dan ook voor dat deze bij het advies aan de Kerkraad zou gevoegd worden Dhr De Mont Het is werkelijk een volledig verslag en ik moet eerlijk bekennen dat dhr De Riemaecker zaken heeft aangehaald die ik zelf niet kende. Het is een aaneenschakeling van problemen en bijvoorbeeld nog maar alleen voor het vraagstuk «van de omgeving van de kerk zullen al heel wat instanties moeten geraadpleegd worden Ik meen dat hier niet sporadisch mag te werk gegaan wor den en dat de mogelijkheid moet onderzocht wor den een coördinatiecommissie op te richten die alle betrokken instanties zou verenigen- Dhr Burgemeester Wij hebben reeds meer dan eens de noodbel geluid, haar het is toch eigen lijk de Kerkraad die de actie moet inzetten. Dhr De Mont Akkoord, maar wat bijvoorbeeld de urbanisatieproblemen aangaat, is de Kerkraad zeker al niet bevoegd- Dhr Meganck Ambtshalve is dhr Burgemees ter voorzitter van de Kerkfabriek. Laat ons samen initiatief nemen en de twee raden samen brengen om een eerste contact te leggen. De Kerkraad ziet zich daar alleen niet meester over- Dhr Burgemeester Wij zelf ook niet- Dhr Meganck Ik ben van oordeel dat er toch moet contact gezocht worden met de Kerkraad- Dhr De Riemaecker Wij moeten allen samen brengen die met de zaak iets te zien hebben- Dhr Meganck Wie de zaak ernstig inziet, moet dan ook maar het initiatief nemen Dhr Burgemeester En als het genomen ini tiatief dan niet gevolgd wordt, wat dan Dhr Meganck De zorg voor de veiligheid van de bevolking behoort tot de plichten van de heer Burgemeester- U kunt er dus niet aan uit- Dhr Burgemeester Onze reacties zijn ontel baar. maar uit de andere richting zijn ze meer dan gemakkelijk te tellen- Dhr De Mont Daarom dan ook dat we meer personen en instanties moeten samen brengen Dhr De Vlceschouwer Ziet de Kerkraad de zaak dan niet Dhr Burgemeester Moet ik daar op antwoor den Die vraag dient aan de Kerkraad gesteld- Dhr De Vleeschouwer Willen ze niet mee Dhr Burgemeester Ze willen eigenlijk wel maar er gebeurt niets positiefs- Dhr De Riemaecker We zijn samen geweest met een afvaardiging van de Kerkraad en de hogere bevoegde instanties van de Kerkraad Enkele dagen nadien kregen we een bepaald schrijven waaruit bleek dat de Stad alleen maar tot taak had de no dige uitgaven in haar begroting te voorzien- Het ligt m onze bedoeling de overrompeling van de diensten te vermijden telkens een hoogdringend ieit wordt vastgesteld. Eerst dienen bundels aan gelegd die dan volgens de dringendheid en de voor handen zijnde kredieten dienen uitgevoerd- Dhr Megan ok Is het- juist dat het probleem van de toren reeds in 1952 door de provinciale dien sten werd gesteld Dhr De Riemaecker geeft de Raad kennis van het officieel dossier waaruit blijkt dat dhr Gou verneur in juli 1952 opdracht gaf een bundel aan te leggen ter restauratie van de kerktoren- Algemene goedkeuring met 8 stemmen- 6) Reinigingsdienst opzeg van het contract afge- sloten voor het ruimen van de rioolkolken Dhr Van Trim pont Het gaat er nu om het wettelijk opzeggen van het contract dat loopt tot 31 juli 1963 goed te keuren om U dan later nieuwe voorstellen te kunnen doen Algemene goedkeuring met '8 stemmen- Lees verder op pagina 2. wlQan\s Qtf r- Gemeenteraadszitti ng van 6 december 1962

Denderklok | 1962 | | pagina 1