d w e S/7 ,y/ u'aams e-n Ui De nieuwe Senaat Dinsdag- markt wordt verlegd VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG MAANDAG 24 DECEMBER in de namiddag, vanaf 14 uur, MAANDAG 31 DECEMBER Zesendertigste Jaargang Zaterdag 22 december 1962 Dru-cker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.80 na Het wordt weer Kerstmis... De kerken zullen weer stralen van licht. kinderstemmen weven een bruidskleed van fijne stemmen. de kribben wor den overal opgetimmerd en men heeft de os en de ezel van de zolder gehaald... De mens voelt iets van weemoed in zijn hart om de jaren die voor bijgingen zonder dat hij echt heeft geantwoord op Gods uitnodiging, om het leven dat voorbijglijdt zonder dat hij zich heeft gebogen over de diepere waarden en de echte werkelijkheid... Er valt zo gemakkelijk stof op ons leven Alleen die grote kerkelijke feesten wanneer we gedwon gen worden onze aandacht nog eens te vestigen op die grote liefde van God. die Zijn enige Zoon in de wereld heeft gezonden om ons te bewijzen hoe zeer Hij met ons bezig is alleen dan kunnen we nog eens stil worden en denken aan de Eeuwige die elk ogenblik met ons bezig is. wiens Vaderhart klopt in de ganse polsslag van ons bestaan. Maar het zou verkeerd zijn zich enkel door wat weemoed of innighed te laten onderspoelen, nu we Kristus geboorte op aarde vieren. We laten ons veel te gemakkelijk afleiden van de diepe werke lijkheid We vieren Kerstmis als een familiefeest de kinderen zingen hun liedjes en elk lid van het gezin wordt met een geschenk bedacht vanuit moeder's keuken walmen warme geuren en als het weer mee wil dan ligt er een strak sneeuwlaken over de wereld gespannen We zetten onze voeten behaaglijk op de stoof of dromen in de trage vlam van de open haard. En het wordt nieuwjaar... en later... en het stof valt weer op onze daden... We hebben even de stem van God gehoord, maar we hebben er niet naar geluisterd. We hebben ons te veel overgegeven aan al het bijkomstige van het zo schone Kerstfeest... maar de diepere zin is niet tot ons doorgedrongen... God is mens geworden om de mens bij God terug te brengen. Zijn we dit jaar dichter bij Hem gekomen Hebben we wel eens aan Hem gedacht als aan de Vader die Zijn hand steeds naar ons toesteekt, die naar onze kinderliefde hunkert We ontmoeten zovele mensen die het kristelijk leven vermoeiend vinden, die in het kristendom enkel zien een hele reeks verplichtingen en bevelen om het hier op aarde moeilijk te maken en die daarom zich hechten aan al wat de aarde biedt en dat voor bijgaat en vergankelijk is Ze zoeken vrede en ze vinden tegenslag ze streven naar geluk en ze bereiken onvoldaanheid ze verlangen vreugde en ze vinden plezier ze willen leven en ze zijn dood De mens kan slechts gelukkig zijn als hij iets of iemand vindt dat hem gans vervult voor altijd in vreugde. En als wij het van ons zelf niet willen geloven kijk aan naar het verleden, ondervraag de wijzen geld... macht. aanzien., familie... zegepralen... vrienden.... het gaat allemaal voorbij Zoveel liedjes zingen ons dat alles voor bijgaat... dat de mens steeds streeft naar meer en beter. En daar is nu weer de boodschap van Kerstmis. Vrede op aarde aan allen die van goede wil zijn De vrede zal alleen dan huizen in ons mensenhart, als hij een wil heeft die goed is, die gericht is op het hogere, die streeft naar God. Als menselijke liefde reeds schoon kan zijn, hoe reusachtig en ont zettend is dan de liefde van God. Maar God dringt zadh niet op. Hij gaat slechts dat hart binnen om er te verblijven, dat zijn deuren in goede wil wa- gewijd open zet. Laat ons van goede wil zijn. Wij hebben soms zo veel over voor onze liefhebberij dat we er zware offers voor brengen Laten we ook goede wil op brengen voor God en onze- broeders, de mensen dan zal er vrede zijn in ons hart tevredenheid in onze dagen omdat we eindelijk Hem zullen gevonden hebben die ons reeds jaren lang zoekt. Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 86 F Afgezien van de huidige moeilijkheden die de Regering ondervindt in zake de faciliteiten toe te kennen aan de Franssprekenden der Brusselse rand gemeenten, zijn er nog wel een paar zaken die zwaar op de maag wegen van de tandem Lefèvre- Spaak nl de zetelaanpassing en de hervorming van de Senaat. Om het nog eens te hebben over de beruchte faciliteiten... het blijft een feit dat niettegenstaande de onverzoenlijke houding aan genomen door beide partijen toch een oplossing zal gevonden worden die beide partijen schijnbaar zou moeten bevredigen... Het verleden waarborg zijnde voor de toekomst, zullen we ons hierover niet ai te veel illusies maken... Voor de oorlog reeds verklaarde Premier van Zeeland in een Regerings verklaring dat er vanwege de Walen een edel moedig begrijpen bestond omtrent de Vlaamse grieven, met de belofte aan deze toestand zo rap mogelijk een einde te stellen We weten allemaal wat er van geworden is... zoals we weten dat het stelselmatig weigeren door de Walen van elke tegemoetkoming, de nu strakke Vlaamse houding heeft bepaald Vandaag zingen Walen en Brusse laars een ander liedeken ze eisen nu, in naam van België (waarom niet datzelfde edelmoedig begrijpen van ons als een recht dat ze zouden heb ben, terwijl we zelf nooit iets goedwilligs hebben verkregen Zo pretentieus dom hebben .130 jaar overheersing de Walen gemaakt dat ze zelfs het onhebbelijke hunner houding niet kunnen inzien... Over die faciliteiten kent de lezer ons gedacht Lees verder op pagina 2. 'h Het stadsbestuur brengt ter kennis van de belanghebbenden dat ter gele genheid van Kerstdag en Nieuwjaar de wekelijkse DINSDAGMARKT WORDT VERLEGD als volgt in plaats van dinsdag 25 december in de namiddag, vanaf 14 uur, in plaats van dinsdag 1 januari 1963 Wees van goede wil

Denderklok | 1962 | | pagina 1